Šta je novo?

Youtube Premium [Family plan] (Pravila u prvom postu)

Već skače, baš je kolega spomenuo u temi o Netflixu:
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-12 at 20.39.17.png
    Screenshot 2024-04-12 at 20.39.17.png
    77.8 KB · Pregleda: 242
Kako funkcionise kod familije broj uredjaja? Da li u familiji od 6 naloga, jedan nalog moze da bude ulogovan i na telefonu i na tv-u? Ili radi samo na jednom od ta dva uredjaja i ne mogu paralelno? Nemam predstavu kako radi pa me zanima, hvala unapred.
 
Kako funkcionise kod familije broj uredjaja? Da li u familiji od 6 naloga, jedan nalog moze da bude ulogovan i na telefonu i na tv-u? Ili radi samo na jednom od ta dva uredjaja i ne mogu paralelno? Nemam predstavu kako radi pa me zanima, hvala unapred.
Svaki pojedinačni nalog podržava neogračen broj simultanih streamova.
 
Poskupljenje u Argentini.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240419_050659_Gmail.jpg
    Screenshot_20240419_050659_Gmail.jpg
    105 KB · Pregleda: 128
Argentina Family 3700 ARS, tj. 3.99e.
 
YT.jpg

YTPremium.png


Šta li ovi rade :)
 
Drugu je ovo danas stiglo vezano za nalog koji je koristio za youtube premium preko Nigerije (visa kartica):

google.png


Ne treba se zezati sa glavnim nalozima za ove stivari, cim ovo moze da se desi i onda imas posla sa robotom. Ovo je nebitan nalog, ali zamislite da je bitan. Ko zna sta je sistem tu povezao, da li to sto je bilo vise naloga dok je pokusavao ovo da namesti, da li nesto drugo, u svakom sluacaju, nalog je bio bez telefona i recovery maila, to znam.

Ocigledno pise da je krsenje TOS-a u pitanju, tako da...

Najgore je sto je nastavio (bar ovaj jedan put) da mu skida pare sa kartice za pretplatu.
 
Kršenje pravila o zemlji porekla, rekao bih da je to. Navodno, to im je u pravilima od 08.06.2023.

Prošle godine sam otvorio turski nalog i za sada ga koristim za plaćanje Disney godišnje i YouTube mesečne pretplate. Kada sam probao da otvorim (i otvorio) nigerijski nalog - dobio sam ovakvu poruku.
 
Kakve veze ima google ako mi želimo da plaćamo preko Nigerije? Ne razumem?

On nam koristi samo za registraciju i ništa više.
 
Drugu je ovo danas stiglo vezano za nalog koji je koristio za youtube premium preko Nigerije (visa kartica):

google.png


Ne treba se zezati sa glavnim nalozima za ove stivari, cim ovo moze da se desi i onda imas posla sa robotom. Ovo je nebitan nalog, ali zamislite da je bitan. Ko zna sta je sistem tu povezao, da li to sto je bilo vise naloga dok je pokusavao ovo da namesti, da li nesto drugo, u svakom sluacaju, nalog je bio bez telefona i recovery maila, to znam.

Ocigledno pise da je krsenje TOS-a u pitanju, tako da...

Najgore je sto je nastavio (bar ovaj jedan put) da mu skida pare sa kartice za pretplatu.
Da li to onda pogađa i naloge u okviru porodice koja koristi YT Premium?
 
Ako je onemogućeni nalog nosilac porodice, naravno da utiče. Svi gube pristup usluzi.
 
Sad sam se baš istripovao... aktivirao sam pretplatu preko Nigerije na primarnom nalogu za Youtube family i normalno platio jedan mesec. Na ovom nalogu plaćam i 200GB prostora preko Srbije... Da li je još nekom blokiran primarni nalog zbog ovoga? U dilemi da otkazujem :(
 
Ne bi trebalo, jer family member “ne mora” biti u istoj državi, tj pravila krši samo nosilac.
ALI, ne bi me čudilo da u jeku svoje pohlepe i forsiranja plaćanje pogase i sve povezane naloge.
Da bi 1000% bili sigurni da će vam nalozi raditi, otvarajte “burn” naloge samo za YT Premium pretplatu, pa i ako se desi da ga ugase, lako odmah otvorite drugi, jer kartice sigurno neće blokirati, jer im treba da platite.
 
Da li to onda pogađa i naloge u okviru porodice koja koristi YT Premium?
Pogodilo je sve u smislu da više nema usluge, a samo taj nalog je banovan.

I ja sam se isparanoisao, kad kreneš da razmišljaš koliko toga ti zavisi od glavnog google naloga... Loša je sama pomisao da neko drugi ima punu kontrolu nad toliko toga ličnog i važnog, a alternative uopšte nisu jednostavne, vrlo je logično što većina baš njihovu uslugu želi.

Ja se ne bih vise cimao sa ovim preko glavnog naloga (ni do sad nisam), a namerno sam javio ovo da se ljudi ne zaluđuju u stilu "ja radim vec X godina i ništa". Bolje je znati da može da se desi.
Doduše, ovakve naloge sistem sigurno mnogo lakše prepozna, prazan nalog, samo napravljena porodica, tek otvoren samo za ovo... Nije teško.

I oko svega ovoga se uopšte ne treba voditi ljudskom logikom i šta bi mi uradili, AI sve to prepoznaje i svejedno mu je da li je tebi nalog važan ili ne.

Znam da su neki pominjali da je visa problematičnija od mastera, ovde je bila bas visa, ali ko će znati da li i to ima veze.

@darkobg ako želiš da odustaneš, otkaži pretplatu i izbriši nigerijski platni profil sa naloga, vratiće te na Srbiju jer je već imaš. Bolje drugi nalog, pa dodaj sebe u porodicu ako imaš pravo.

Fora je sto ćeš uvek biti u dilemi. Možda ti se nikad ne desi, a možda se sutra desi ili u nekom narednom periodu kad još pooštre stvari. A nikom se ne desi 5 puta, zato i imamo komentare "Ma neće, ja radim vec godinama". Dok radi - radi, naravno.

Isto mislim i za onaj spoofing ID-a uređaja na custom romovima da google photos vidi uređaj kao stari pixel xl i imaš unlimited storage za original quality. Do sad se niko nije žalio, ali kad jednom odluče da je to problem, svi to rade upravo na glavnom nalogu i kradeš gigabajte koje zapravo nemaš, čisto kršenje TOS-a. Samo dobiješ poruku da si blokiran i ćao. Verujem da će i to doći na red kad tad. I, što je najgore, nećeš ni imati pravo da se žališ jer JESI kršio pravila.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da samo na family blokiraju nalog. Hajde da vidimo ko će prvi da se javi ko ima običan nalog.
 
Unapred se izinjavam sto ce mi post biti duzi ali verujem da ce vas zanimati.
Ovako...isto sam ovo oko naloga i ja procitao sto je pisano u nekom od proslih postova (oko blokade naloga). I posto je i meni, verovatno i dobrom delu vas, bio glavni nalog aktiviran da placam preko Nigerije Family pretplatu brze bolje sam je ukinuo, naravno iz predostroznosti da mi ne ukinu tj.blokiraju nalog. Jer kao sto rekose neki clanovi...preveliki je rizik da glavni nalog "strada" a zalba 99% nece da se uvazi jer u ovom slucaju iskreno i krsimo pravila.
U svakom slucaju napravim ja drugi nalog, naravno na Nigeriju, na koji ubacim clanove porodice (i moj primarni nalog isto kao "clana" porodice) i ljudi moji ni manje ni vise nego u roku od nepunih 12-16h od pravljenja tog novog naloga stize meni na email (a i svim ostali clanovima porodice) da je ukinut premium paket i da se obratimo nosiocu grupe (tj.tom mom novom nalogu).
Ja tu brze bolje preko kompa (ovog puta bez VPN-a) odem na taj novi nalog i prilikom prijavljivanja mi kaze da su oni tj.Google otkrio neke nelogicnosti vezano za nalog i tom prilikom mi trazi da unesem neki br.telefona na koji ce Google da mi posalje kod da nastavim dalje. Unesem ja br.i stize mi uredno poruka sa kodom...taj kod ubacim i sve ponovo proradi. Ostalo sve na Nigeriju..pretplata u njihovim valutama i sve kao sto je i napravljeno od ranije.
E sada...iskreno sam pomislio to je to... provalili su nas i sada ce jedan po jedan nalog da gase ali u ovom slucaju barem za sada sam imao srece. Dokle ce to da traje...videcemo. Ali definitivno ce biti zanimljivo sta ce se desavati u buducnosti.
Jedino sam siguran (barem se nadam) da nalozi koji su "vezani" za nosioca grupe ne bi treblo da su ugrozeni blokiranjem od strane Googla. Vec je samo nalog na koji ide pretplata u opasnosti.
I da, vezano za ovaj novi nalog koji sam napravio:
MasterCard je kartica
Prilikom unosenja podataka od kartice je trazeno da unesem i adresu (nije moglo bez nje..nije mi davao opciju da to preskocim) pa sam sa Google Maps-a uneo neku iz Lagosa sa nekom ulicom i brojem (gde sam video da ima kuca).
A prilikom pravljenja G naloga naloga sam namerno tu istu adresu stavio kao Home, a za Work sam stavio adresu od obliznjeg nekog trznog centra.
Naravno sve to u nameri da me (po mogucstvu) "program" sto teze otkrije (ne racunam IP adrese jer tu mogu uvek da nas "nahvataju" jer ne koristimo non stop VPN).
P.s. snimak ekrana na zalost od toga sto mi je Google napisao-poslao nisam napravio jer sam bio pod adrenalinom u datom trenutku.
 
S obzirom da mi je za glavni nalog bila vezana YT Family i vezana za Nigeriju, otkazao sam. Ne mogu da razmišljam i reskiram, veliki stres :))
 
Pisao sam i tada na ovoj temi ali pošto je ponovno aktuelno napisaću opet. Meni su blokirali nalog još pre godinu i nešto dana (ne sećam se tačno, rekao bih da je taj vremenski period) prilikom kreiranja Family paketa preko Argentine. Nosioca porodice tj. mene su banovali, ostalima samo uskratili Premium. Tada sam napravio drugi nalog(nikad nisam koristio glavni), uplatio na ARG i evo radi i dan danas. Nije mi jasno po kom principu banuju naloge ali dok Premium radi, ne žalim se. Svakako mislim da nije realno da očekujemo da će ovako funkcionisati jos dugo iako smatram da se njima isplati. Bolje 10 porodica preko ARG nego nijedna.
 
Koja je procedura prelaska sa ARG na domace YT plaćanje? Ne bih da se igram sa glavnom nalogom, probaću na drugom nalogu da namestim, pa taj neka gase do mile volje. Mnogo togag imam na glavnom, ne bih da se igram s tim.
 
Otkazes pretplatu i obrises payment.Pokrenes app i platis u RSD cenama.
 
Morao dam obrišem ceo profil, dok sam to provalio. Imao sam kao neka dva, na Arg i na Srb.
E sada neka neko napiše proceduru kako može da se napravi Premium na Arg ili drugu zemlju na novom nalogu :D
 
Jos mi dobro prolazimo, samo fali da nam yt uvede kao netflix da prati ip adrese. .
 
I u Nemačkoj su pokrenuli Premium Lite uslugu, koja košta 50% manje od standardne.
Znači, ako kod nas pokrenu, Lite bi verovatno koštao 375 RSD (3.20 EUR).

Screenshot 2024-04-24 at 21.56.12.png

Lite verzija samo uklanja reklame, nema ostalih mogućnosti (background-play, reprodukcija sa ugašenim ekranom itd).
 
Nazad
Vrh Dno