Šta je novo?

Periferni uređaji Koji automatski aparat za kafu?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da ne bih spamovao vise temu za aparate za kafu, resio sam da otvorim ovde :D

Posle Nespresso aparata na kapsule koji se upokojio, uzeo bih neki automatski espreso aparat.

-Budzet 250-750e (veliki raspon jer ne znam koliko se isplati ici na neki skuplji aparat), bilo bi bolje da ima u domacim radnjama. Moze i jeftinije, naravno :D
-Da bude automatski (da se sipaju zrna i da ispljune kafu :D)

Modele koje sam nasao/dobio preporuku u drugoj temi:
-Gaggia Naviglio Deluxe
-Delonghi Magnifica S (Smart)
-Philips EPXXXX (2221, 3221, 3241, 3246, 4346, 5447)

U pocetku sam planirao nesto do 300-400e, povecao sam budzet jer vidim da za 700-750e ima nesto kao Philips 5447 koji se prodaje sirom sveta i ima odlicne ocene. Generalno imam vise Philips aparata i sve radi savrseno, pa me vuce da i aparat za kafu bude Philips.
 
Ne može instant kafa da se koristi sa ovim aparatima. Ona je namenjena da se razmuti u šolji tople ili hladne vode.
 
Ajd da pitam ovde.
Potreban mi je aparat koji koristi kafu u zrnu i moze da napravi obican produzeni sa toplim mlekom.

Gledam ove phillipsove, ima espresso, al to je bez mleka, ima cappucino al onu penu ne volim.

Je l mozda najbolja opcija Phillips 22xx koji ima onaj metalni nastavak pa na njemu samo zagrejem mleko?

Razlika u ceni tih Phillips modela je poprilicno mala. Po kaficima mi je Julius kafa vrh pa bih uzeo tu kafu u zrnu i pravi produzeni.
 
@SS1984

Koristim Philips 3221/40 ima samo metalni nastavak. Meni je to sasvim ok. E sad taj metalni nastavak zapravo zagreje mleko ali i napravi penu pa posle u to napravim espresso.
Imas fotku kako otprilike to ispadne.

Verovatno i kod Phillips 22xx metalni nastavak zapravo sluzi za penu.
 

Prilozi

  • kafa.jpg
    kafa.jpg
    150.7 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
@Dark Magician
Zadovoljan skroz. Od kvaliteta zrna zavisi i kvalitet kafe. Sa Portioli kafom mi je ispadala najbolja kafa, sa nekom Lavazzom koja je medju jacim njihovim katastrofa, sa Lidl kafama mesano, neke su dobre neke ne.
 
Kod aparata za kafu je najbitnije da ima delova. Kod nas je napopularniji Jura. Za njih ima delova , a i majstora, koliko hoćeš.
 
Pozdrav, da ne otvaram novu temu rekoh da pitam ovde pošto je slična tematika. Hoću da pazarim neki iole kršten automatski aparat za espresso do maks 500 evra, eventualno malo preko ako baš vredi ta razlika. Prevashodno bi se pio espresso sa mlekom pa se pitam da li bi ovaj Philips Ep3221 koji se već pominje u temi zadovoljio ili da ugođaj bude u fulu mora bar model ep3241 sa LatteGo dodatkom? Pored Phillipsa uzeo sam u uži obzir i DeLonghi ECAM 290.21.B koji je nešto jeftiniji od Philopsa ali nisam siguran da li je približno istog kvaliteta... Ako imate neki bolji predlog ili još bolje jeftiniji model a da radi posao - slušam!
 
LatteGo je samo sa dodatkom za mleko. Ja nisam razmatrao jer sam vec imao nespresso "frother" za mleko.
 
Pozdrav, da ne otvaram novu temu rekoh da pitam ovde pošto je slična tematika. Hoću da pazarim neki iole kršten automatski aparat za espresso do maks 500 evra, eventualno malo preko ako baš vredi ta razlika. Prevashodno bi se pio espresso sa mlekom pa se pitam da li bi ovaj Philips Ep3221 koji se već pominje u temi zadovoljio ili da ugođaj bude u fulu mora bar model ep3241 sa LatteGo dodatkom? Pored Phillipsa uzeo sam u uži obzir i DeLonghi ECAM 290.21.B koji je nešto jeftiniji od Philopsa ali nisam siguran da li je približno istog kvaliteta... Ako imate neki bolji predlog ili još bolje jeftiniji model a da radi posao - slušam!
Ima gaggia sada popuste u G***** radnjama. Za 600e mozes da uzmes dosta dobar aparat.
Ako pijes samo espreso (kao ja), onda uzmes jeftiniji.
 
A kakvi su ovi aparati (čitaj da li završavaju posao) DeLonghi ECP 31.21, DeLonghi Stilosa EC230BK? Jes da su oba ovako na oko teški plastikaneri, ali cena je i više nego povoljna 14.000 dinara sa dve godine garancije. Oba modela imaju ručku za penu i može mlevena espresso kafa ili u kesicama. Znam da ne mogu da se porede sa ovim 500+ evra, ako završavaju posao i neće da riknu posle 6 meseci za te pare bih prežalio sve ostale nedostatke koje imaju u odnosu na gore pomenute modele.

 
Pozdrav ljudi, mala pomoć, ne znam koji je bolji i pouzdaniji od ova tri modela, šta vi kažete?
1. Saeco Minuto
2. DeLonghi Magnifica S
3.Bosch Verobar 100

Bosch izbacite uvek iz priče jer nema delova za njih. Ako nešto crkne van garancije morate se snalaziti po oglasima jer bosch srbija nudi samo kompletne jedinice za zamenu koje koštaju trećinu cene aparata, totalno neisplativo. Tako da savetujem bosch uvek izbacite iz priče dok ne nauče kako se posluje. Pričam o aparatima koje trenutno imaju u ponudi, a za neke starije modele još gora priča.
 
Nazad
Vrh Dno