Šta je novo?

YouTube se okomio na nezavisne aplikacije koje blokiraju reklame kao što je Vanced

Da nema naloga, praćenja i reklama, pa da im i platim...
Platio bih samo kompanijama koje ne koriste praćenje kao poslovni model.
 
Problem sa YT reklamama je što ometaju gledanje video zapisa. Da sa jedne strane imate video prozor, a sa druge prozor za reklame ne bi ljudi bunili toliko.
 
^ Interesantan koncept, a sta ces sa zvukom ?
 
Kod nas ljudi bez problema daju 300k din za telefon na koji onda instaliraju ReVanced da nebi plaćali YouTube i da ih ne smaraju reklame.
To ne treba nikoga da zanima koliko je neko dao para za nesto, ali reklame su najodvratnije stvari koje su mogi da izmisle a sve pod pokricem da kreatori zaradjuju. Sto nas narod kaze, ne laje ker sela radi nego sebe radi.

Tako da sve oni sto to radi je da oni sami uzimaju masni deo kolaca a kreatori dobijaju tek mrvice i na kraju ne bih ja ni kreatore sardzaja placao od reklama nego da se uvde da ih YT licno placa jer za njihovu platformu prave sadrzaj.
 
Moguce da je cela ova prica, jer su akcionarsko drustvo.
Moras iz godine u godinu da imas veci rast i prihod da te ne bi investitori karali (grdili).

Mozemo da moralisemo i racionalizujemo da je YT ustvari samo prikazivanje video reklama, sa dodatnim video reklamama koje mogu i koje ne mogu da se preskoce gde koriste tvoje podatke kako bi razvijali i svoje i druge proizvode alfabet grupe, koristili te podatke za personalizovane reklame i da ih prodaju dalje marketinskim kucama ili drzavnim sluzbama, ako smo nevaljali.

Kada se podvuce crta, ono sto bi ljudi trebalo da rade je ono sto je njima u interesu.
I za to ne bi trebali nikome da se pravdaju.

Sto se mene tice, mogu sav "zabavan program" da stave pod paywall, samo nek ostave za dz tutorijale.
Kako rastaviti telefon, kako instalirati retro igre na prenosive konzole napravljene sa cipovima iz rutera i ili FPGA i tako to
;)
 
Uvek ima opcija za blokiranje reklama. Brawe browser (PC, laptop), SmartTube (TV box uredjaji). Youtube barem da izbacuje reklame koje su u skladu sa sopstvenim potrosackim navikama (kada vec prate sve jel te), pa i da razumem. Ali izbacivanje svakakvih go**** samo da plasiraju, to je ono sustinski sto zivcira.
 
NETFLIX

Švajcarska - 29 EUR
Irska - 21 EUR
Nemačka/Austrija - 18 EUR
Grčka - 13 EUR
Slovačka - 12 EUR
Srbija - 10 EUR
Turska - 7 EUR
Nigerija - 4 EUR

Realno, cena je korektna, ne možemo imati cenu kao Nigerija. I u Ukrajini je ista cena kao kod nas.
Zato sam napisao treba porediti sve servise, znam iz nekih razgovora da je Amazon Prime skuplji za nas nego za Švedsku.
Isto za ovu listu zemalja, opet se ponavljam nije to realno jer ovaj iz Švajcarske da bi bio u našem odnosu primanja/pretplate, treba imati još skuplju pretplatu.
 
Da li je neko pokušao ili koristi neku alternativnu platformu?
peertube.org ili odysee.com , na primer
 
Evo koristim yt od kako znam za yt. Nikakve reklame nemam cak ni na telefonu. Ne znam sta je tu cudno.
 
Uvek ima opcija za blokiranje reklama. Brawe browser (PC, laptop), SmartTube (TV box uredjaji). Youtube barem da izbacuje reklame koje su u skladu sa sopstvenim potrosackim navikama (kada vec prate sve jel te), pa i da razumem. Ali izbacivanje svakakvih go**** samo da plasiraju, to je ono sustinski sto zivcira.
Smart tube može i za tv i za telefon...
 
Realno se može pretplata i podeliti ako ima još u krugu raspoloženih za to, ja sa 5 drugara delim YT Family i po osobi izađe 200rsd, isto Netflix koji izađe oko 250rsd po osobi. Svi su namestili automatska plaćanja i meni svakog prvog leže na račun a servisi automatski skidaju drugog. Ovako već duži period funkcioniše, tako da 450rsd za mesec dana je maltene paklica cigareta... E sada što je Netflix ozbiljna banana to je druga priča, ali za YT znači, pogotovo drugarima jer su svi na ajfonima i nema neke idealne blokerske alternative 😃
 
Da da, imam ga i na telefonu. Samo zaboravim da gledam preko njega. Retko sta gledam na Youtube-u (Drzavni posao, Prvi servis).
 
Biznis hoce da zaradi, bas cudno :)

Ako cemo vec da moralisemo zasto treba da se plati ili ne, bar neka postoji neki smislen argument. Malo palamudj*** iz glave bez neke glave i repa, ne zamerite.

Sa jedne strane, YT (kroz kreatore) nam je toliko vremena i para ustedeo na neki nacin da placanje ne bi trebalo da bude problem ali ipak jeste. Razloga je milion, mahom finansije ali vecina nece jer je jednostavno navikla tako. Dalje, lakoca podizanja sadrzaja za dz je neprevazidjena, cinjenica da neki od nas imaju snimke od pre npr. 16 godina i da mogu da ih pogledaju kad god i na cemu god hoce u bilo kom momentu je nezamisliva i mnogi potcenjuju to. Negde to mora da se smesti, ne zaboravite da vecina tog sadrzaja ne donosi maltene nikakav novac jer to niko ne gleda ali je i dalje negde smestena. Dalje, sadrzaja ima toliko da bukvalno za svakog postoji ponesto i bukvalno ne mora da se snimi nista vise i opet ce biti dovoljno toga za gledanje. Ovo oko placanja kreatora je besmisleno, daleko od toga da dobijaju mrvice, sve zavisi od geografskog podrucja publike i tipa sadrzaja koji se plasira. Ima jos bitnih stavki ali moze da se zaradi.

Sa druge strane, YT/Google ima goruci problem sa onim sto dopustaju da se reklamira, sa nacinom na koji tretiraju (citaj - ignorisu) kreatore kada nesto sama platforma pogresi i sa Copyright zloupotrebama od strane raznoraznih mutnih elemenata i to godinama ne resavaju iako imaju sva sredstva i resurse ovog sveta. U politiku necu da zalazim jer generalno je svaka strana manje ili vise zastupljena, e sad da li se nekom tolerise to sto pricaju a nekom ne zavisi koju stranu pitate. Dalje, promene koje se donose da se zadovolji glasna manjina su mahom pogorsale neke apsolutno racionalne elemente platforme (sakrivanje broja dislike-ova itd.) i to podilazenje svakoj minijaturnoj interesnoj grupi zarad nekog privida demokratije je kontraproduktivno jer ima kontraefekat i samo iritira ljude.

Tako da tu su argumenti za i protiv

Licno smatram da je za nase uslove najrealniji Yettel slot pristup za aplikacije na principu HBO/Deezer itd, mnogi bi lakse apsorbovali to mesecno placanje da ide kroz racun za telefon, uz naravno neku cenu realisticnu za nase podrucje.
 
Nazad
Vrh Dno