Šta je novo?

Motorola Edge 50 Pro

dexter87

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruke
2,407
Poena
335
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600x & Cooler Master 410r rgb
Matična ploča
Asus Prime A320M-K
RAM
16GB DDR4 3200 Kingston Fury Beast
GPU
Asus 1050ti Cerberus
Storage
240gb SSD & 1TB WD Blue
Zvuk
Integrisana + VIVAX Soundbar zvučnik SP-7080H 2.1
PSU
Kinesko 500W
Kućište
Deepcool Matrexx 30
Monitor
TV Hisense 55 U7QF
Mobilni telefon
Samsung A54
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pojavio se kod Indijaca na YT kanalima
Specifikacije:
Ekran: 6.7 inča 144hz, 2000 nita u piku
Procesor: Snapdragon 7 Gen 3
Ram: 8/12 GB
Memorija: 128/256 GB
Kamere: Glavna 50 MP, ultraširoka 13MP, telefoto 10MP

Cena najavljena u Indiji oko 400€ za 12/256, dok se za Evropu pominje cena od 699€ za istu memorijsku konfiguraciju 🙄
 
Tih 2000 nita u piku je realnih 1000. Cena je diskutabilna.
Ultra će biti zanimljiviji model.
 
Ultra možda bude zanimljiv ali u Evropi sa napucanom cenom i slabom softverskom podrškom ne vidim da će se prodavati u nekim osetnim količinama. Realno bilo šta što nije Iphone ili Samsung a košta 800€+ prodavaće se u nekim mizernim količinama.
 
Naravno, u višoj klasi, ostali moraju da se zadovolje tek sa mrvicama na tržištu.
 
Најбоље побољшање у односу на серију 40 је тп што има аутофокус предње камере. Рак рана мог Еџа 40. ( додуше предња камера је и препуна багова у софтверу па се надам да ће да испеглају нешто...мало)
 
Odličan telefon ali su baš preterali sa cenom za EU.. sve u svemu ako bude oko 400e na oglasima mislim da je ovo moj sledeći telefon :)
 
Biće. Nikada Motorola nije držala cenu
 
Иначе, што се тиче подршке због ЕУ моторола сад даје 3 андроид верзије тј надоградње. Тако да је и то на неки начин решено.
 

Pro na kraju ne dolazi u EU ? Ili su Bugari ažurni jako

Edit: ok I on je predstavljen :) za 700e i ufs 2.2 :)

 
Izgleda da ni ultra ne obećava mnogo u pogledu kamera. Cena će morati dole, jer u bolji softver kamere kod Motorole baš i ne verujem.
 

Nije loše :)
Mislim da ga uzimam kada padne na 400e.

Kod nas je inače početna cena 600e a u EU 700e
 

Nije loše :)
Mislim da ga uzimam kada padne na 400e.

Kod nas je inače početna cena 600e a u EU 700e
Troluješ ili..? :)
Svim telefonima nalaziš mane, a onda planiraš prodaju jedinog telefona koji ti iole odgovara (Pixel 8 Pro) da bi prešao na standardno neubedljivu Motorolu (koja pritom može da bude i venčanica) :D
 
Ne trolujem :)
Treba mi nesto jeftino a dobro a da nije široko 76mm.
Ova Motorola stiklira sve checkboxove
1. Jeftina
2. Stock android
4. Ip67
5. Može da se koristi jednom rukom( širina 72.4mm )
6. Ok kamere za slikanje.
7. Ekran koji ne smanjuje osveženje do 1hz nego do 60hz.
8. SoC koji se ne greje i možda najbitnije neću se brinuti o njemu kao o nekom skupljem mobu ;)

Čak sam izvalio da mi se zaobljen ekran više sviđa od ravnog :)
 
Poslednja izmena:
Sve to i nekako, ali gde ćeš na ovu kameru/kamkorder posle Pixela 8 Pro, bukvalno je u rangu kineskih telefona od pre par godina (far cry 1 boje i duhovi glavne kamere pri idealnom dnevnom svetlu, verovatno zbog zastarelog HDR-a)
Mislim, nije toliko loša kamera, i sam telefon je ''ok'', ali posle P8 Pro jedino manji P8 ima smisla.

Screenshot_7.jpg
 
Posedujem Motorola Defy(model 2021), i od kako sam ga kupio imam problem sa zvukom prilikom poziva(WhatsApp). Ovaj problem je imao i kolega koji je takodje korisito Motorolu(Android 11,12). Ja imam problem i sa Viber-om, aplikacija se otvara jako sporo. Da li su ovakvi problemi softverske prirode uklonjeni u novjimi modelima? Gledao sam ove edge 50, svidja mi se ali se plasim ovih gore pomunutih problema.
 
Motorola je u novijim modelima imala problem sa obaveštenjima sa Vibera... Što se tiče brzine otvaranja aplikacija, nije se niko žalio.
 
UFS 2.2? Hard pass
 
Svi kažu da su brzine 3.1.. tako da ne znam šta se tu dešava.
 
Edge 50 serija je najblaže rečeno preskupa !
Preterali su..
 
Ima li ga negde, jel se pojavio u nekoj radnji ?
 
Sada sam video..
 
Nazad
Vrh Dno