Šta je novo?

Xiaomi 14

Kad kazete fejk slike meseca, da li smatrate da mesec ne postoji i ne izgleda ovako pa ga telefon izmislja?

Ne vidim zasto je slika fejk ako reprezentuje realnu stvar koju slikas. I kako onda druge slike nisu fejk kada se za njih koristi AI takodje?

Mislim da je par ljudi naselo na onog batu od pre par godina sto je slikao neku belu loptu a telefon joj dodao kratere ili tako nesto bilo.

Sve da je taj slucaj tacan, ne cini sliku fejk. Valjda i jeste poenta da AI doda detalje na slici koju u suprotnom ne mozete da slikate i da ispadne "prezentabilno".
 
Komični ste sa tim slikama meseca.
 
Kad kazete fejk slike meseca, da li smatrate da mesec ne postoji i ne izgleda ovako pa ga telefon izmislja?

Ne vidim zasto je slika fejk ako reprezentuje realnu stvar koju slikas. I kako onda druge slike nisu fejk kada se za njih koristi AI takodje?

Mislim da je par ljudi naselo na onog batu od pre par godina sto je slikao neku belu loptu a telefon joj dodao kratere ili tako nesto bilo.

Sve da je taj slucaj tacan, ne cini sliku fejk. Valjda i jeste poenta da AI doda detalje na slici koju u suprotnom ne mozete da slikate i da ispadne "prezentabilno".
Ne.
Ubaci u pro mode pa slikaj mjesec i vidit ces da je razlika ogromna.
To je isto kao da u lidla kupis smrznutu pizzu, doma je ispeces i posluziz gostima kao domacu :)
 
Ajmo malo svježih utisaka o Xiaomi 14 (non Ultra), ozbiljno se razmišljam da sa S24 Ultra pređem na manji Xiaomi ? Sa Xiaomi sam generalno imao dobro iskustvo (do Mi 10T Pro i sad već čuvenog proximity senzora), za početak nadam se da je to riješeno?
 
ne znam za njega, ali s obzirom da i 14 i 14u imaju isti procesor i sistem, verujem da je isto.

što ga više koristim, više se navikavam i oduševljavam kako lepo radi.
baš pre neki dan kad sam raspoređivao ikonice I gledao u oba telefona, razmišljao kako Xiaomi dosta ozbiljnije izgleda u odnosu na Samsung i kako neke lepe stvari imaju poput animacije ikonica galerije, kamere, alarma, kad izađeš iz aplikacije.

fluidnost je jednostavno na nekom drugom nivou.
podešavanja ima dosta, ne toliko koliko kod Samsunga sa goodlockom ali i dalje ima dosta stvari.

ono što sam primetio, što meni nije radilo još od Note 9, jeste da se AOD zapravo gasi kad je telefon prekriven ili u džepu i nije mi se desilo dok trčim da prepoznaje fantomske dodire i pauzira, preskače pesme itd dok mi se kod S23u to uvek dešavalo.



uglavnom odlični telefoni, verujem da se 14 i 14 pro manje greju od ovog jer su od stakla.
ova fejk koža izgleda zanimljivo ali nije baš neki idealan provodnik toplote pa sve onda ide na ram koji se baš ugreje.

jedine prave zamerke koje imam su to grejanje i baterija koja samo curi.
time ću morati ovih dana da se pozabavim i pobrišem one njihove aplikacije a možda su to i sredili već ažuriranjem pošto na redditu ne vidim da se žale, a global kasni dve verzije. kineski rom je na 1.0.8.0, EU na 1.0.5.0 a global na 1.0.3.0.
 
Pitanje da li baterija curi zbog miui ili zbog TCL amoleda.. ne verujem da je efikasan koliko i oled novije generacije od Samsunga, ali naravno možda i grešim.
 
zbog HypeMIUIosa :D preko noci kad je sve pogaseno ode 8-10 procenata, ko Exynos nekad.
 
Kad kazete fejk slike meseca, da li smatrate da mesec ne postoji i ne izgleda ovako pa ga telefon izmislja?

Ne vidim zasto je slika fejk ako reprezentuje realnu stvar koju slikas. I kako onda druge slike nisu fejk kada se za njih koristi AI takodje?

Mislim da je par ljudi naselo na onog batu od pre par godina sto je slikao neku belu loptu a telefon joj dodao kratere ili tako nesto bilo.

Sve da je taj slucaj tacan, ne cini sliku fejk. Valjda i jeste poenta da AI doda detalje na slici koju u suprotnom ne mozete da slikate i da ispadne "prezentabilno".
Ne doda detalje vec doda sliku. Ovako izgleda kada nije fake:

1713259429733.png

Prakticno doaje jpg. Maskira okolinu sa AI i dobijes teleskopsku sliku. Kako kolega kaze, nemoj koristiti super moon mod pa vidi sta ces dobiti.

 
Poslednja izmena:
Ajmo malo svježih utisaka o Xiaomi 14 (non Ultra), ozbiljno se razmišljam da sa S24 Ultra pređem na manji Xiaomi ? Sa Xiaomi sam generalno imao dobro iskustvo (do Mi 10T Pro i sad već čuvenog proximity senzora), za početak nadam se da je to riješeno?
Juče uzeo drugar, igrao sam se nekih sat vremena što svakako nije dovoljno za neki realni utisak ali ovako na prvu, deluje kao poluproizvod u odnosu na s23u. Tu pre svega mislim na xiaomijev Ai, uw i zoom kameru (glavna je ok) i bateriju. Baterija bukvalno curi dok gledam u ekran, ali to ću pripisati tome da je telefon nov i da se navikava trenutno. Video ima pulsiranje fokusa pri snimanju, blago ali iritantno...
 
ne znam za njega, ali s obzirom da i 14 i 14u imaju isti procesor i sistem, verujem da je isto.

što ga više koristim, više se navikavam i oduševljavam kako lepo radi.
baš pre neki dan kad sam raspoređivao ikonice I gledao u oba telefona, razmišljao kako Xiaomi dosta ozbiljnije izgleda u odnosu na Samsung i kako neke lepe stvari imaju poput animacije ikonica galerije, kamere, alarma, kad izađeš iz aplikacije.

fluidnost je jednostavno na nekom drugom nivou.
podešavanja ima dosta, ne toliko koliko kod Samsunga sa goodlockom ali i dalje ima dosta stvari.

ono što sam primetio, što meni nije radilo još od Note 9, jeste da se AOD zapravo gasi kad je telefon prekriven ili u džepu i nije mi se desilo dok trčim da prepoznaje fantomske dodire i pauzira, preskače pesme itd dok mi se kod S23u to uvek dešavalo.



uglavnom odlični telefoni, verujem da se 14 i 14 pro manje greju od ovog jer su od stakla.
ova fejk koža izgleda zanimljivo ali nije baš neki idealan provodnik toplote pa sve onda ide na ram koji se baš ugreje.

jedine prave zamerke koje imam su to grejanje i baterija koja samo curi.
time ću morati ovih dana da se pozabavim i pobrišem one njihove aplikacije a možda su to i sredili već ažuriranjem pošto na redditu ne vidim da se žale, a global kasni dve verzije. kineski rom je na 1.0.8.0, EU na 1.0.5.0 a global na 1.0.3.0.
E kad smo kod romova, velike su sanse da cu da flashujem EU rom (trenutno imam Global). Kad je vec ispred sa apdejtima sto da ne a i cuo sam da su ga prilagodili za EU regulacije znaci za manje prostora za Xiaomi bloatware i sve sto ide uz to.

Ne stavlja mi se Xiaomi.eu jos iz davnina vucem neko iskustvo da nisu najstabilniji pogotovo kad su OTA apdejti u pitanju, npr desavalo se da ako preskocim koji apdejt i nakon nekog vremena apdejtujem na poslednju verziju dobijem bootloop i slicno.
 
Juče uzeo drugar, igrao sam se nekih sat vremena što svakako nije dovoljno za neki realni utisak ali ovako na prvu, deluje kao poluproizvod u odnosu na s23u. Tu pre svega mislim na xiaomijev Ai, uw i zoom kameru (glavna je ok) i bateriju. Baterija bukvalno curi dok gledam u ekran, ali to ću pripisati tome da je telefon nov i da se navikava trenutno. Video ima pulsiranje fokusa pri snimanju, blago ali iritantno...
"Poluproizvod"? A zamisli tek kakav je otpad u odnosu na perjanicu S24 ultra? He, he..... stvarno ste vi samsungovci gori od "jabučara"......
 
E kad smo kod romova, velike su sanse da cu da flashujem EU rom (trenutno imam Global). Kad je vec ispred sa apdejtima sto da ne a i cuo sam da su ga prilagodili za EU regulacije znaci za manje prostora za Xiaomi bloatware i sve sto ide uz to.

Ne stavlja mi se Xiaomi.eu jos iz davnina vucem neko iskustvo da nisu najstabilniji pogotovo kad su OTA apdejti u pitanju, npr desavalo se da ako preskocim koji apdejt i nakon nekog vremena apdejtujem na poslednju verziju dobijem bootloop i slicno.
isto. pre neki dan sam poslao zahtev za otključavanje bootloadera preko Xiaomi Community aplikacije, čeka se 30 dana.

imaš 3 verzije OSa, Global, China I EEA, to sve sve Xiaomijevi.
i imaš EU rom, bazira se na kineskom.
developeri brišu bloatware, ostave korisne stvari i opcije koje kineski OS ima a Global nema kao više i lepše vidžete, više super wallpapera itd.

Xiaomi.eu je podržan od strane Xiaomija tako da je relativno ok stvar. a i uvek može da se flešuje stock rom ponovo tako da vredi probati svakako.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-16-12-41-13-214_com.reddit.frontpage-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-16-12-41-13-214_com.reddit.frontpage-edit.jpg
    368.1 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_2024-04-16-12-41-56-308_com.reddit.frontpage.jpg
    Screenshot_2024-04-16-12-41-56-308_com.reddit.frontpage.jpg
    153.2 KB · Pregleda: 33
"Poluproizvod"? A zamisli tek kakav je otpad u odnosu na perjanicu S24 ultra? He, he..... stvarno ste vi samsungovci gori od "jabučara"......
Nema potrebe da se stresiraš, voleo bih da probam i 14 ultru, znam da običan 14 ne treba da se poredi sa s23u ali ja drugi nemam. Što se tiče s24 serije, ponoviću ono što sam davno napisao, Samsung S se kupuje samo kad je neparna serija.
 
isto. pre neki dan sam poslao zahtev za otključavanje bootloadera preko Xiaomi Community aplikacije, čeka se 30 dana.

imaš 3 verzije OSa, Global, China I EEA, to sve sve Xiaomijevi.
i imaš EU rom, bazira se na kineskom.
developeri brišu bloatware, ostave korisne stvari i opcije koje kineski OS ima a Global nema kao više i lepše vidžete, više super wallpapera itd.

Xiaomi.eu je podržan od strane Xiaomija tako da je relativno ok stvar. a i uvek može da se flešuje stock rom ponovo tako da vredi probati svakako.
Ehehehe 30 dana? Nemas neki stariji account na mi community? Moj nalog je star 6 godina tako da ja cekam 72 sata samo :)

Inace da znam za Xiaomi.eu koristio sam ga na Redmi Note 4, 7, Mi 8 Lite.

Ali uvek ima nesto i kao sto sam opisao gore, lose iskustvo sa OTA apdejtima tako da cu se za sada drzati stock HyperOS-a samo EEA verzija umesto Global.
"Poluproizvod"? A zamisli tek kakav je otpad u odnosu na perjanicu S24 ultra? He, he..... stvarno ste vi samsungovci gori od "jabučara"......
Pusti ga da zivi u svom svetu, nemoj da mu kvaris. Tako sam i ja mislio da nema bolje od Note 20 Ultra pa S21 Ultra pa S23 Ultra kad sam se napokon naterao da kupim flagship drugog proizvodjaca pa video da zapravo i ima.
 
Ehehehe 30 dana? Nemas neki stariji account na mi community? Moj nalog je star 6 godina tako da ja cekam 72 sata samo :)
ma de imam, ovo mi prvi Xiaomi 🤣

mislim imam stare MI naloge za one kućne aparate ali se nikad sa njim nisam registrovao na Community.
Ali uvek ima nesto i kao sto sam opisao gore, lose iskustvo sa OTA apdejtima
OTA nema sad koliko sam video.
samo zip fajl da se skine, restartuje fon u recovery i instalira, ide brže nego official OTA 😁

nemam pojma, ja ću da čačkam malo pa ako vidim da je bagovito, flešovaću EEA verovatno.
 
Ehehehe 30 dana? Nemas neki stariji account na mi community? Moj nalog je star 6 godina tako da ja cekam 72 sata samo :)

Inace da znam za Xiaomi.eu koristio sam ga na Redmi Note 4, 7, Mi 8 Lite.

Ali uvek ima nesto i kao sto sam opisao gore, lose iskustvo sa OTA apdejtima tako da cu se za sada drzati stock HyperOS-a samo EEA verzija umesto Global.

Pusti ga da zivi u svom svetu, nemoj da mu kvaris. Tako sam i ja mislio da nema bolje od Note 20 Ultra pa S21 Ultra pa S23 Ultra kad sam se napokon naterao da kupim flagship drugog proizvodjaca pa video da zapravo i ima.
IMG-20240416.jpg20240415_104826.jpg
U mom svetu ljudi imaju oči i mogu da vide šta valja 😂
Prva fotka xiaomi 14, druga fotka s23u.
Da naglasim još jednom, ne mislim da je otpad niti sam rekao da je otpad, ali mislim da mu treba još poliranja.
 
Xiaomi pati od loseg dynamic rangea kako je serija 13 izasla. I dalje tvrdim da su lajka instagram filteri krivi za to.
 
Hdr naravno uključen i Leica vibrant mod
 
onda je sra*e :D

ne znam, jos nisam dosao u situaciju da mi je s23u bolji od 14u.
a koristio sam gcam koji je 10 puta bolji od stocka na Samsungu.
U najgorem slucaju po Xiaomi, fotke su bile iste eventualno nijansa ka gcam-u, a i to je vise bio moj osecaj i navika na te boje i izgled fotografije nego sam kvalitet i onako kako je u realnosti.

doduse sad vidim da obicna cetrnaestica koristi OmniVision senzor, a ne Sony LYT-900 tako da je mozda zbog toga.
 
Obećao sam prve utiske. Telefon stigao u ponedeljak, ali tek sinoć sam stigao da ga otpakujem i ispodešavam (ne sve).

Glavna kamera odlična. Drugačije je to nego na Samsungu definitivno (koristio S23U), na momente umem čudno da se osećam - kao da je lošija, da li je bokeh, da li malo lošiji fokus, ne znam ni sam, ali većina fotografija je mnogo bolja nego na S23U, takođe i kada su druge kamere u pitanju. Naravno, rano je za neke zaključke, nisam još ni snimao - probam danas popodne i sutra. Mnogo brže okida.

Ekran (naravno) nijansu lošiji u odnosu na S23U. Vidi se da nije to ta svetlina ekrana u jačim svetlosnim uslovima (danas nisam imao Sunce). Međutim, prikaz i kvalitet na ekranu jesu odlični.
Videću ovo oko FPS-a odnosno osvežavanja ekrana što su korisnici pominjali da ispratim.

Fluidnost Xyper OS-a odnosno animacija lvl iznad Samsunga. Ima tu dovoljno opcija customizacije, AOD je čak i bolji nego na Samsungu. Postoji opcija da se podešava fluidnost animacija u čini mi se 3 nivoa, i to stvarno radi dobro - Samsung to nema (pored toga može se podešavati u Developer options, naravno).

Nije mi jasno zašto mi nisu stigla podešavanja od operatera (mts), stigla mi poruka da zovem Call centar kada sam zatražio podešavanja za Net i MMS, pa sam podesio ručno.

Za sada, ono što me zabrinjava - zagrevanje. Na 3D Mark Extremme Stress test je prekinut usled pregrevanja. Običan Stress test u istoj aplikaciji oboroio 19% baterije, temperatura CPU otišla na 51°C, dok je na Samsungu na istom testu otišlo 11%, baterija nije prešla 42°C, ali rezultat jeste lošiji na Samsungu (i score i stabilnost, stabilnost 58 S23U vs 72% X14U).

Za sada, dobro poklapanje sa utistcima sa članom @psychofedex :)
 
Poslednje vreme došlo kada miui radi fluidnije od novog TW na Samsung flagshipovima
 
Poslednje vreme došlo kada miui radi fluidnije od novog TW na Samsung flagshipovima
iznenadio bi se koja je razlika. kao da je 5 godina između njih.
ono kad svajpujem slučajno ili namerno na Google discovery i telefon mi ne zalaguje i ne padne fps na 15.

@Jocko kida telefon.
temperatura izgleda manje-više, svi snap gen3 se greju, kao 888 nekad.
gledam one testove na YTu, S24u ide isto preko 50°, samo se verovatno manje oseti jer je staklo pozadi a ovde sva vrelina ide na ram.

osim tog grejanja, mene baterija ubi.
otišao u teretanu sa 51%, trening trajao sat i 40, muzika, sluške i par telegram poruka, izašao sam sa 21%. S23u mi ne bi ni do 40% pao. ne znam koji mu k, jedva čekam da prođe ovih 20 i kusur dana i da ubacim EU rom.

i isto što sam primetio da wifi ume da me zeza, jednom u 2 dana jednostavno neće da radi i to je to. bilo 5ghz ili 2.4ghz, isto je. moram restart da bi proradio.
 
hteo sam edit ali je isteklo vreme.

internet radi za telegram, viber itd, ali pretraživači neće da rade.

moguće da je nešto do Adguarda, moraću da čačkam malo.

mada su ista podešavanja bila i na Samsungu pa nisam imao problema.
 
iznenadio bi se koja je razlika. kao da je 5 godina između njih.
ono kad svajpujem slučajno ili namerno na Google discovery i telefon mi ne zalaguje i ne padne fps na 15.

@Jocko kida telefon.
temperatura izgleda manje-više, svi snap gen3 se greju, kao 888 nekad.
gledam one testove na YTu, S24u ide isto preko 50°, samo se verovatno manje oseti jer je staklo pozadi a ovde sva vrelina ide na ram.

osim tog grejanja, mene baterija ubi.
otišao u teretanu sa 51%, trening trajao sat i 40, muzika, sluške i par telegram poruka, izašao sam sa 21%. S23u mi ne bi ni do 40% pao. ne znam koji mu k, jedva čekam da prođe ovih 20 i kusur dana i da ubacim EU rom.

i isto što sam primetio da wifi ume da me zeza, jednom u 2 dana jednostavno neće da radi i to je to. bilo 5ghz ili 2.4ghz, isto je. moram restart da bi proradio.

Kod mene za sada nije bilo tog problema sa WiFi, tako da moguće da je do AdGuard. Javim ako se desi bilo kakav problem. WiFi, 4G, Volte, rade perfektno...

Možda i ja budem probao EU rom, pisaću ti sutra PP u vezi toga, ako ne predstavlja problem 😄

Iskreno, kod mene postoji opcija i da ga vratim u onom zakonskom roku od 14 dana (samo, računa se od UO kod operatera pa imam još 8 dana fore za testiranje), obzirom da me je toplota jako nervirala na P50 Pro sa SD 888.
Naravno, to je poslednja opcija, daću mu priliku.

Baterija i kod mene za sada loša, ali ja sam ga danas baš drndao testovima (Geekbench, Antutu), malo fotkao i snimao. Primetio sam inače da se dešava da bude ekran zakucan na 120Hz, kroz gotovo sve aplikacije, pa je moguće da je i to uzročnik povećane potrošnje.

Nadam se da se te neke finese mogu srediti kroz Update. Ponoviću da je fluidnost odlična. Kamera na trenutke briljira, na trenutke potpuni egal sa S23U. Čekam da bude i sunčanih uslova (petak/subota).

Xiaomi 14 Ultra
 
Mora da bude fluidan kad je očigledno "zaglavljen" u performance modu :)
 
Vrh Dno