Šta je novo?

Redmi Note 12/Pro/Pro+

Ja ne znam koju ti verziju imas ali zvanicno je 1.0.3.0 izasla 11.4.2024. Pre toga ne znam kako si mogao to imati... Ovo je aktuelni spisak poslednjih verzija po regionima....
1.0.3.0 ne donosi nikakve druge izmene osim Security patch za April
 

Prilozi

  • Screenshot_20240413_114544.jpg
    Screenshot_20240413_114544.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 28
Ja ne znam koju ti verziju imas ali zvanicno je 1.0.3.0 izasla 11.4.2024. Pre toga ne znam kako si mogao to imati... Ovo je aktuelni spisak poslednjih verzija po regionima....
1.0.3.0 ne donosi nikakve druge izmene osim Security patch za April
Imam EU rom koji je baziran na kineskoj verziji HyperOS-a. Imam ga skoro 2 meseca, tako da nije mogao da izadje pre par dana.
 
Smatram da je pogrešno porediti custom rom-ove sa zvaničnim iz mnogo razloga :
1. Razlike su između kineskih mobilnih mreža i recimo naše mobilne mreže..
2. Različiti feature-i odnosno, nepostojeći feature-i u zvaničnim romovima u odnosu na kineske.
3. Vrlo moguće razlike u ugrađenom hardveru (shodno razlikama koje sam gore naveo)

Ima verovatno toga još, tako da se mora voditi računa kada se porede iskustva na nominalno sličnim modelima telefona..
 
Mislim da sam negde video da je aktuelna verzija 1.0.6.0 ali meni dobro radi ova, tako da ne planiram da ubacujem novije verzije. Inače moja je 1.0.3.0 UMOCNXM
 
UMOCNXM je kineska verzija i poslednja je 1.0.4.0
Evo sad proverio na RN 12 pro 5G global verzija i upravo stiglo azuriranje 1.0.3.0
 
UMOCNXM je kineska verzija i poslednja je 1.0.4.0
Evo sad proverio na RN 12 pro 5G global verzija i upravo stiglo azuriranje 1.0.3.0
Ovo verzija sto ja imam je modifikovana kineska, EU ROM. E sad sta su sve tacno modifikovali ne znam, ali meni dobro radi.
Nema reklama, ima Xiaomi dialer umesto google-ov, sto je meni bitno zbog mogucnosti snimanja razgovora.
Inace ovaj ROM za meditekov chipset se ne moze skinuti besplatno kao ostali.
 
Dosao update prije par dana. Nisam nista primjetio bolje ili gore...
Ono sto zanimalo tj baterija isto se prazni sto bi se reklo na oci😏
 
Evo jutros,sat vremena po netu ,nista igrice nista YT,samo surf , čitanje portala,foruma 11%😏 otislo.
Dal tako kod vas?
 
Kod mene iskreno, se to ne desava... Jesi mozda gledao koja app jede bateriju
 
Evo. Ja ne znam dal ovo normalno ovako na druge uredjaje. Koristio Poco x3 pro,sada ga koristi supruga vise od 2g i 5 mjeseci,njoj baterija bolje drzi nego na moj. RN Pro 5G 24h ne sanse da izgura
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-17-06-59-48-589_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-04-17-06-59-48-589_com.miui.securitycenter.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 23
Facebook i Instagram srču bateriju. Ukloni te aplikacije pa proveri trajanje baterije.
 
Kod mene ekran izgura 7 sati surfovanja, uz još malo Vibera i fotkanja. Tako da... moguće je sastaviti dva dana. 🙂
 
Baterija takva od kada sam kupio telefon. Hyper OS mozda je malo bolja, al to nije to to
 
Battery saver upalio,jutros evo baterija sada na 49%
Mnogo vise koristen,djeca igrala i igrice.
Ne mogu da vjerujem da je posle 12h na 50%
 
Ne vidim nikakve značajne promene na bateriji, isto radi ko i prvog dana.
 
Da li postoji mogućnost da se vrati stara lista sa widgetima? Ovo novo je totalno vizuelno osiromašeno.
Nije važno, našao sam. Aplikacije sa više widgeta - skroz dole - Android widgeti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno