Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Ako nisi, skini Good lock iz samsung store-a. Zatim instaliraj keys cafe, idi na make your own keyboard, stisni +, pa edit i tamo odabereš za svako slovo što možeš izbrisati ili dodati.
To je ako koristiš Samsung tipkovnicu. Za Gboard mislim da je jednostavnije i da samo treba jezik odabrati
 
Moram da pohvalim fingerprint sensor na s24 seriji , za mesec dana korišćenja mokri prsti , suvi , masni 😂, sve ubode i baš je brz i nije se desilo da fejluje više od 3 puta i da mora pin unlock.
Ovo mi je možda i omiljeno unapređenje u odnosu na A52s sa kojeg sam prešao, nebo i zemlja.
 
S24U polako počinje da me smara zbog loših indoor fotografija u kojima je šum gotovo uvjek prisutan, u uslovima slabijeg osvjetljenja. (ne pričam o nekom mraku već o osvijetljenim prostorijama ali bez dnevne svjetlosti.)

Onda i oni prelazi sa glavne na telefoto, zaboravih pri kojem zumu sad ali boje znaju da polude, nenormalno zasićenje, pa su mi par puta video snimci bili jako loši, neupotrebljivi.

Portret mode takođe često zna da omane, generalno sam kamerom razočaran a trebala je biti jedna od glavnih prednosti ovog uređaja. Vjerovatno će oni ovo srediti sve softverski ali iskreno mrzi me da čekam....
 
G
Ako nisi, skini Good lock iz samsung store-a. Zatim instaliraj keys cafe, idi na make your own keyboard, stisni +, pa edit i tamo odabereš za svako slovo što možeš izbrisati ili dodati.
To je ako koristiš Samsung tipkovnicu. Za Gboard mislim da je jednostavnije i da samo treba jezik odabrati
Jesam. Hvala 👌
 
S24U polako počinje da me smara zbog loših indoor fotografija u kojima je šum gotovo uvjek prisutan, u uslovima slabijeg osvjetljenja. (ne pričam o nekom mraku već o osvijetljenim prostorijama ali bez dnevne svjetlosti.)

Onda i oni prelazi sa glavne na telefoto, zaboravih pri kojem zumu sad ali boje znaju da polude, nenormalno zasićenje, pa su mi par puta video snimci bili jako loši, neupotrebljivi.

Portret mode takođe često zna da omane, generalno sam kamerom razočaran a trebala je biti jedna od glavnih prednosti ovog uređaja. Vjerovatno će oni ovo srediti sve softverski ali iskreno mrzi me da čekam....
Dvoumio sam se da predjem sa huaweia na samsung, i pratim ovu temu potajno. Bitna mi je baterija i kamera. Citavsi ovaj komentar, sve vise mi se cini da je samsung marketingom privukao korisnike nego realnim radom. Hvala sto si iskreno rekao misljenje i mane, zato ne verujem recenzijama nego volim da cujem vasa misljenja ovde.
 
S24U polako počinje da me smara zbog loših indoor fotografija u kojima je šum gotovo uvjek prisutan, u uslovima slabijeg osvjetljenja. (ne pričam o nekom mraku već o osvijetljenim prostorijama ali bez dnevne svjetlosti.)

Onda i oni prelazi sa glavne na telefoto, zaboravih pri kojem zumu sad ali boje znaju da polude, nenormalno zasićenje, pa su mi par puta video snimci bili jako loši, neupotrebljivi.

Portret mode takođe često zna da omane, generalno sam kamerom razočaran a trebala je biti jedna od glavnih prednosti ovog uređaja. Vjerovatno će oni ovo srediti sve softverski ali iskreno mrzi me da čekam....
Stara boljka Samsunga.. Pixel, Honor pa čak i Xiaomi su tu mnogo bolji. Koliko god ljudi osporavaju dxomark, ispada na kraju da su te ocene realne i da S24U zaslužuje mesto na kom se nalazi po pitanju kamere.
 
Наравно да треба оспоравати DxO Марк. Да ли је на Самсунгу најбоља камера(што се тиче фоткања), наравно да није, али исто тако није сигурно 18-а по њиховом. Ево пар осредњих фотки са лоше камере Самсунга.
20240330_115424.jpg20240330_115412.jpg20240330_115208.jpg
 
Svaki telefon srednje klase sa dobrim svetlom može da napravi takvu fotku, niko ne priča o tome već o indoor fotkama sa veštačkim svetlom kao i shutter lag koji se provlači generacijama
 
Који shutter lag? Отклоњен је у великој мери, скоро да и нема кад се фотка. Остаје мана када се слика субјекат у покрету у лошем осветљењу да буде замућен, остало је озбиљно унапређено. Десило ми се више пута да уместо једне окинем више фотки колико је убрзано окидање. Немојте се без везе ложити на DxO Mark и бабске приче. Има мој добар пријатељ P60 Pro, једино где је добар је у управо у кућним условима, чим изађеш напоље, чак и у сред бела дана боје су катастрофалне. Буквално од плаве прави зелену, од црвене розе, најједноставнија слика изгледа као да сам је обојио темперама, очај живи. Виво X100 Pro је што се фоткања тиче класа за све остале.
 
Који shutter lag? Отклоњен је у великој мери, скоро да и нема кад се фотка. Остаје мана када се слика субјекат у покрету у лошем осветљењу да буде замућен, остало је озбиљно унапређено. Десило ми се више пута да уместо једне окинем више фотки колико је убрзано окидање. Немојте се без везе ложити на DxO Mark и бабске приче. Има мој добар пријатељ P60 Pro, једино где је добар је у управо у кућним условима, чим изађеш напоље, чак и у сред бела дана боје су катастрофалне. Буквално од плаве прави зелену, од црвене розе, најједноставнија слика изгледа као да сам је обојио темперама, очај живи. Виво X100 Pro је што се фоткања тиче класа за све остале.
Vecu neistinu nisam čuo baš dugo, ili toliko ne tačnih informacija, brat ima P60 pro o kakvim bojama pricas mozda je drug stavio neki filter, slike su napolju odlicne uz normalne boje, ja imam HM5 pro kod njega jeste slucaj da ima pojačane boje nekih delova scene tipa trave zelenila itd... Neki put me iskreno malo iznervira pretera, iako moram priznati volim to Honorovo malo dodavanje boja kod slika.
Posto sam presao sa samsunga na Honor20 pa Huawei P30 pro navikao sam na njihovu ideologiju fotkanja
 
P
Који shutter lag? Отклоњен је у великој мери, скоро да и нема кад се фотка. Остаје мана када се слика субјекат у покрету у лошем осветљењу да буде замућен, остало је озбиљно унапређено. Десило ми се више пута да уместо једне окинем више фотки колико је убрзано окидање. Немојте се без везе ложити на DxO Mark и бабске приче. Има мој добар пријатељ P60 Pro, једино где је добар је у управо у кућним условима, чим изађеш напоље, чак и у сред бела дана боје су катастрофалне. Буквално од плаве прави зелену, од црвене розе, најједноставнија слика изгледа као да сам је обојио темперама, очај живи. Виво X100 Pro је што се фоткања тиче класа за све остале.
Nemoj da o bojama raspravljamo. Gledo sam i ja P60 pro, i po meni boje su realne. Tako da je to stvar ukusa i msm da nije mera za ocenjivanje. Juce sam duze vreme imao prilike da se druzim sa S24 obicnim, i svidja mi se oblik i velicina, dobro lezi u ruci. Bas mi se dopao. Kamera je dobra zaista, al nije nesto preterano bolja od mog P50 pro. Predanja kamera kod mene bolja. Jedino kaze drugar sa je prezadovoljan baterijom sto me je i mamilo na samsung, ultru pre svega al vise nisam siguran citajuci sve ovo...
 
Ubacite Gcam na 24U i uzivajte,ako niste zadovoljni sa stock kamerom.
 
EGOIST grupa na Telegramu,rade za S22U/S23U/S24U. Ja sam na S23U.

 
Au sad uzeo skinuo maskicu neku odvratnu sto se guli jer sam morao da kupim nesto za prvu loptu kad sam kupio telefon da bih ga malo ocistio od prasine. Hocu da kazem koliko zapravo telefon lepse izgleda bez maske, pa ovo nije humano. Ima li kakva zastita sto je najbliza telefonu izgledu bez maske?
 
Zalepi hidrogel napred i nazad, ja tako nosim telefone već godinama :)
 
Da li postoji GCam koji radi na običnom S24 Snapdragon?, probao sam od S23 i stalno krešuje ili bude crn ekran.
 
Da, i od žute pravi crvenu boju.
Pretera ga malo.
Нема шта да претерујем, кад сам користио телефон и окачио пре неког времена фотку. Ако успем да убедим овог пријатеља да сликамо језеро окачићу фотке са оба телефона па ћете видети, као што сам качио са P30 pro јер су људи тврдили како је боља камера него на S23U. Дајмо бар мало реалности, ипак је ово IT форум. ЗА S24U никад нисам рекао да је најбоља боља камера икад, лудило, обара с ногу, али је срамота рећи да је лоша, осредња, крш јер је итекако конкурента.
 
Нема шта да претерујем, кад сам користио телефон и окачио пре неког времена фотку. Ако успем да убедим овог пријатеља да сликамо језеро окачићу фотке са оба телефона па ћете видети, као што сам качио са P30 pro јер су људи тврдили како је боља камера него на S23U. Дајмо бар мало реалности, ипак је ово IT форум. ЗА S24U никад нисам рекао да је најбоља боља камера икад, лудило, обара с ногу, али је срамота рећи да је лоша, осредња, крш јер је итекако конкурента.

Najkompletnija kamera svakako sto ga opet svrstava u jedne od najboljih kamera ma sta neki lupetali.
 
Ovo ti nije lose nikako, nisam razmisljao o tome. Hidrogel nosim sada samo napred. Jedino je problem ako ispadne krastavac, nema veze. A jel ima hidrogel i za bocni frame?
Ne znam za bočni, nosim P7P, on je zaobljen po ivicama, na S24U bi možda i bilo izvodljivo.
 
Kome je najbitnija i jedino bitna kamera nece uzeti S24U(ili bilo koji drugi samsung) i to je to, za sve ali bukvalno sve ostalo nema boljeg(kompletnijeg) uredjaja od S24U niti ce ga biti do S25U i to je prosto tako. I ne vidim poentu dokazivanja koja je kamera bolja.
 
Нема шта да претерујем, кад сам користио телефон и окачио пре неког времена фотку. Ако успем да убедим овог пријатеља да сликамо језеро окачићу фотке са оба телефона па ћете видети, као што сам качио са P30 pro јер су људи тврдили како је боља камера него на S23U. Дајмо бар мало реалности, ипак је ово IT форум. ЗА S24U никад нисам рекао да је најбоља боља камера икад, лудило, обара с ногу, али је срамота рећи да је лоша, осредња, крш јер је итекако конкурента.
Bilo bi lepo da postaviš. Ni ja mnogo ne verujem recenzentima koji su poznati.
Vuse bih verovao tebi i ostalim članovima i naravno svojim očima.
Na kraju, svako kupi ono šta mu odgovara i za njega najbolje.
Tako sam i prodao S23, ne zbog banana efekta.
Jednostavno, moje potrebe nije zadovoljio.
 
S24U polako počinje da me smara zbog loših indoor fotografija u kojima je šum gotovo uvjek prisutan, u uslovima slabijeg osvjetljenja. (ne pričam o nekom mraku već o osvijetljenim prostorijama ali bez dnevne svjetlosti.)

Onda i oni prelazi sa glavne na telefoto, zaboravih pri kojem zumu sad ali boje znaju da polude, nenormalno zasićenje, pa su mi par puta video snimci bili jako loši, neupotrebljivi.

Portret mode takođe često zna da omane, generalno sam kamerom razočaran a trebala je biti jedna od glavnih prednosti ovog uređaja. Vjerovatno će oni ovo srediti sve softverski ali iskreno mrzi me da čekam....
Ovo sto pricas o prelazima sa glavne na telefoto u Camera Assisstant-u sa Galaxy Store-a da se ugasi, da ne radi automatski sta on misli, nego da ostane fiksiran 1x ili 3x kako mu i zadas. Nazalost sto se tice video snimanja i tranzicija menjanja..tu nema leka, slicni problemi su mi na S23U bili, jednostavno se naviknes.
 
Nazad
Vrh Dno