Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Evo jedan fin test. Koliko vidim situacija je ista kao i kod M5 pro od kojeg sam odustao. Slike nemaju veze s vezom sa realnoscu, masi boje totalno i 6ica. Verujem da je to trend u zemlji iz koje dolazi, ne vidim drugi razlog:



jak kontrast, jake boje, a kamera nista spec u odnosu na ip15 . Obzirom da ima onoliku budzu nazad ocekivao sam da ce da pojede sve konkurente. Zoom takodje, izglupirali su se sa ovim kropovanjem 180mpx rezultat isti ako ne i gori od konkurencije. Fali mi onaj bokeh sa Huawei-a, to je samo on imao.

Nidzo druze o cemu pricas ništa specijalno.... u poredjenju sa Iphone 15? Mnogo preciznije fotke mnogo vise detalja kod HM6 razlika se vidi iz aviona, boje stvar ukusa ja licno vise volim malo tako pojacane boje spremne za društvene mreze malo me ubija kod Iphona zuti ton u svim njihovim slikama posebno u zatverenom, sto se tice videa jeste i dalje prisutni ti mikro trzaji ne može prici Iphonu, i iako volim jace boje moglo bi biti malo manje te naglašene boje istina je.
 
Nidzo druze o cemu pricas ništa specijalno.... u poredjenju sa Iphone 15? Mnogo preciznije fotke mnogo vise detalja kod HM6 razlika se vidi iz aviona, boje stvar ukusa ja licno vise volim malo tako pojacane boje spremne za društvene mreze malo me ubija kod Iphona zuti ton u svim njihovim slikama posebno u zatverenom, sto se tice videa jeste i dalje prisutni ti mikro trzaji ne može prici Iphonu, i iako volim jace boje moglo bi biti malo manje te naglašene boje istina je.
Mnogo preciznije fotke? Drustvo, ja razumem da mozda volite neki brend, da imate ili zelite da imate, ali da gledas u sliku coveka gde na jednom tel imas farmerke boje farmerki, a na drugom farmerke koje kao da su provucene kroz mastilo 3 puta. Nebo nije plavo nego je 3x plavo na max, o kojoj preciznosti pricate? Ono sto se kod kamere ceni je na pravom mestu tacnost boja, na Honoru je npr zelena boja trave u videu jedna, a na photo modu 3x jaca. Slike na ip ti deluju da imaju zuti tint bas zato sto je Honor toliko kontrastan i napucan saturacijom da sve pored izgleda cudno. Ti na ip imas foto modove, stavis rich kontrast i eto slike sa Honora, a na Honoru nemas opciju da slikam sliku kako je okom vidim... Telefon kojem je reklama Kamera, po meni je podbacila, zoom pogotovo, necu ulaziti u dalju diskusiju, ako uspem da ga uzmem sl nedelje kacicu primere.
 
Nisam pobornik niti jednog brenda ali u ovoj komparaciji fotografije su "mi" bolje na Honoru, detaljnije, jači kontrast, dinamički raspon. Fotografije na Iphone-u su bledunjave. Trebalo bi na Honor spustiti malo saturaciju i odlično. Ultra siroka je takodjer bolja da ne govorim u noćnim uvijetima.
Ostaje da se vidi, zapravo vi korisnici Honora, ćete odgovoriti kakav je honor sa ažuriranjima, bruši li kamere još kroz software.

Korisnici magic 6 pro kakav je zvuk? Baterija? Iii najviše me interesira magicOS uz usporedbu sa vanilla android i MIUI/HyperOS?
 
Nisam pobornik niti jednog brenda ali u ovoj komparaciji fotografije su "mi" bolje na Honoru, detaljnije, jači kontrast, dinamički raspon. Fotografije na Iphone-u su bledunjave. Trebalo bi na Honor spustiti malo saturaciju i odlično. Ultra siroka je takodjer bolja da ne govorim u noćnim uvijetima.
Ostaje da se vidi, zapravo vi korisnici Honora, ćete odgovoriti kakav je honor sa ažuriranjima, bruši li kamere još kroz software.

Korisnici magic 6 pro kakav je zvuk? Baterija? Iii najviše me interesira magicOS uz usporedbu sa vanilla android i MIUI/HyperOS?
Slozio bi se sa ovim komentarom
 
Nisam pobornik niti jednog brenda ali u ovoj komparaciji fotografije su "mi" bolje na Honoru, detaljnije, jači kontrast, dinamički raspon. Fotografije na Iphone-u su bledunjave. Trebalo bi na Honor spustiti malo saturaciju i odlično. Ultra siroka je takodjer bolja da ne govorim u noćnim uvijetima.
Ostaje da se vidi, zapravo vi korisnici Honora, ćete odgovoriti kakav je honor sa ažuriranjima, bruši li kamere još kroz software.

Korisnici magic 6 pro kakav je zvuk? Baterija? Iii najviše me interesira magicOS uz usporedbu sa vanilla android i MIUI/HyperOS?
Zvuk i baterija perfektni. Zahtevan sam korisnik, tako da mislim da sam merodavan. Juče sam imao 4h11min SOT u 22:30 uveče. 57% baterije preostalo, sa punjača skinut u 08:00, oko 30% toga napolju, možda malo manje.

Zvuk jasan, glasan, bas jak koliko može biti na telefonu ali jedan od boljih koje sam čuo.

MagicOS, onako. Možda najslabija tačka. Vizuelno pomalo zastareo. Manje opcija od HiperOS. Ima neke gluposti tipa gde pritiskom na ikonicu nemaš app info nego ako to hoćeš moraš u settings pa odatle. Ovaj AI deo, onda Cards itd, to je fino i to je osveženje. Ovako radi sve kako treba u tehničkom smislu.

Kamera, bar meni, čista 10tka.
 
Mnogo preciznije fotke? Drustvo, ja razumem da mozda volite neki brend, da imate ili zelite da imate, ali da gledas u sliku coveka gde na jednom tel imas farmerke boje farmerki, a na drugom farmerke koje kao da su provucene kroz mastilo 3 puta. Nebo nije plavo nego je 3x plavo na max, o kojoj preciznosti pricate? Ono sto se kod kamere ceni je na pravom mestu tacnost boja, na Honoru je npr zelena boja trave u videu jedna, a na photo modu 3x jaca. Slike na ip ti deluju da imaju zuti tint bas zato sto je Honor toliko kontrastan i napucan saturacijom da sve pored izgleda cudno. Ti na ip imas foto modove, stavis rich kontrast i eto slike sa Honora, a na Honoru nemas opciju da slikam sliku kako je okom vidim... Telefon kojem je reklama Kamera, po meni je podbacila, zoom pogotovo, necu ulaziti u dalju diskusiju, ako uspem da ga uzmem sl nedelje kacicu primere.
Ne znam ja sta ti vidis, al ne bi se slozio sa tobom. Pricao sam i zasto i sta gledam kod poredjenja slika. Ako su ti boje najvaznije, onda ti takav posao zavrsava telefon srednje klase.
 
Darko1290, jel se smanjuje font i u control centar, prilikom odabira manjeg fonta u settings? Nekako mi je previse krupan font slova ono sto sam gledao po netu.
 

Prilozi

  • 90B16B7E-58B7-4A2A-964D-7B49EC0BB30F.jpeg
    90B16B7E-58B7-4A2A-964D-7B49EC0BB30F.jpeg
    69.5 KB · Pregleda: 23
Nisam pobornik niti jednog brenda ali u ovoj komparaciji fotografije su "mi" bolje na Honoru, detaljnije, jači kontrast, dinamički raspon. Fotografije na Iphone-u su bledunjave. Trebalo bi na Honor spustiti malo saturaciju i odlično. Ultra siroka je takodjer bolja da ne govorim u noćnim uvijetima.
Ostaje da se vidi, zapravo vi korisnici Honora, ćete odgovoriti kakav je honor sa ažuriranjima, bruši li kamere još kroz software.

Korisnici magic 6 pro kakav je zvuk? Baterija? Iii najviše me interesira magicOS uz usporedbu sa vanilla android i MIUI/HyperOS?
Slozio bi se sa ovim
 
Darko1290, jel se smanjuje font i u control centar, prilikom odabira manjeg fonta u settings? Nekako mi je previse krupan font slova ono sto sam gledao po netu.
Ne smanjuje se. To je ono što sam ja adresirao kao najveći problem za sada i nadam se da će to rešiti. Određeni delovi UI su potpuno imuni na promenu veličine fonta. I meni je veliko to. Nije da se u ovih par dana nisam navikao, ali su moje preferencije za broj manje od ovoga kako su oni to zamislili. A nemam za sada mogućnost da to promenim.

Tj rekoh može, naravno, u developer options ali tada se poremeti pozicija ove pilulice gore i još neke sitnice u UI tako da to otpada kao rešenje.
 
Korisnici magic 6 pro kakav je zvuk? Baterija? Iii najviše me interesira magicOS uz usporedbu sa vanilla android i MIUI/HyperOS?

Zvuk perfekcija, nisam imao priliku da čujem bolji zvuk na nekom telefonu.

Baterija isto odlična, nakon 24 sata od skidanja sa punjača 27-30% sa intezivnim korišćenjem u toku dana, ybg, još mi je zanimljivo da ga čačkam po ceo dan, verovatno to može još više kad budem krenuo da ga koristim regularno.

Pisao sam gore, par stvari mi nedostaje sa MIUI/HyperOS, štelovanje zvuka i neke sitne prečice koje štede vreme. To je sve stvar navike sa starog OS-a, svakako sitnice.

Za kameru nemam zamerki osim tog izreklamiranog zuma, prehajpovan je. Sve ostalo mi je sasvim okej, čak i over-saturation mi nije toliki problem kao nekima, u poređenju sa onim što ja vidim svojim okom ima malo prenaglašenih boja, ali stvarno ništa drastično.
 
Žena mi je do relativno skoro imala stari Honor 20 pa mi je poznat OS. Jeste malo zastareo i siromašniji funkcijama ali ako ga porediš sa Xiaomi-jevim OS...nebo i zemlja u korist Honora. Imao sam 2 Xiaomi flegšipa i te gluposti i bagove mislim da nema ni Pixel. Uvek bih pre uzeo Honor od bilo kog Xiaomi-ja. Mada moram priznati da mi je Samsung S23 sa One UI baš dobro legao.
 
Mali off - šta te je toliko mučilo na MIUI/HyperOS? Ne pamtim da sam imao neki bug otkad sam prvi put instalirao EU rom.
 
Poslednja izmena:
Kupovao sam u Gigatronu i nisam instalirao nikakve romove. Koliko se sećam brljavio je proximity sensor, pričam i obrazom pritiskam dugmiće, na MI 9 sam imao problem sa svim slušalicama, kad se vozim autobusom na posao i bus naleti na rupu, cimne se telefon u džepu, zvuk se u slušalicama automatski pojača na max...svaki put! Povremeno kočenje i ostajanje u landscape modu i tako neke slične gluposti. Ženin Honor 20 sam nosio par meseci kao zamenski i bio baš prijatno iznenađen kako radi a i kakve fotke pravi
 
Proximity me je zezao na RN 10 Pro, na 12 nije. Mislim da je to hardverski problem više nego softverski. U svakom slučaju EU rom je šljakao baš dobro s obzirom da je community based i unofficial, dok su se na global svi živi žalili.

Videćemo Magic na duge staze, za sada mi samo fali par nekih opcija, ali ništa bitno.
 
Pre ovoga sam imao 13T, pre njega 12T Pro. MIUI mi je jedan od najomraženijih skinova ali lagao bih da sam bilo kakav problem u korišćenju imao. Možda je na slabijim/starijim modelima drugačije. Svakako u MagicOS je siromašniji opcijama u odnosu na MIUI tj sada HyperOS.
 
Problem je izbacivanje punjaca ,das gomilu para i juris punjac ,razumeo bih da je ovo model od par stotina eura ali brate ,skuplji od mog auta.Pozitivan primer je xiaomi ,kupio klincu 13 pro plus ,u pakovanju punjac 120w,ili realme koji ima cak model od 240w,ali s druge strane ni xiaomi ne stavlja punjace u vodece modele pa mu dodje na isto,snadji se kako znas.Situacija je takva kakva je i ostaje samo na nama da se dovijamo kako znamo.A da ,da napomenem ja koristim 66w,punjac od magic 4 pro.
 
Ja ga punim trenutno sa Xiaomi GaN punjačem od 65w. Prijavi Supercharge 65w. Obične Xiaomi punjače koji dolaze uz telefone(recimo onaj od 67w) potpuno ignoriše i puni se sporo. Svakako planiram da uzmem neki bar 100w GaN punjač da imam.

Strah me još uvek wireless punjenja u smislu temperature. Imam 20w, isto Xiaomi wireless punjač, nije da je vreo telefon nakon punjenja ali vidno topliji nego preko kabla. A nije da mi se daju pare za original Honor bežični punjač pa da saznam da se isto greje...
 
Ja sam probao par puta to bežično punjenje sa ajfonom na nekom bežičnom punjaču iz iStyle-a, znači odobrenom od strane Apple-a. Svaki put kad bih posle nekog vremena pogledao, telefon je bio vreo a napunio se nešto malo. Vratio sam punjač i nastavio preko žice što i danas radim i ne verujem da ću skoro probati opet neki
 
Da li moze neko ko ga ima da proveri jednu meni bitnu stvar, da li ima opcija da telefon zavibrira kad se uspostavi veza? Huawei je imao, xiaomi ima, trebalo bi da ima i Magic os.
 
Govore da je kamera loša....došao mi telefon prije par sati. Ispucao par slika sa zumom 2,5 i 5x. Uporedio sa samsungom s22 ultra. Znaći nema se šta pričati. Bolje su slike u svakom pogledu. U sumraku, na samsungu se ništa ne vidi, dok na honoru su slike sasvim upotrebljive. Mislio sam da sam se malo zaletio, da razlika neće biti tolika. Jedino mi krivo što nema punjača pa čak ni bezvezne maskice, tako da moram potrošiti još 60, 70 eura i na to. Inaće mobitel me doša nekih 950 eura, na pretplatu. 70eur jednokratno i 35eur na 2 godine.
 
Dxomark dao 5 zlatnih zvezdica (niko nikada nije toliko dobio) Peca na recenziji ( znamo da je fan Samsunga) takođe dao sve pohvale, razni jutjuberi takođe, i par ljudi ovde koji poseduju tel.
I pored toga ovde neki pišu da je kamera loša jer zoom nije savršen na 180X, prenaglašene boje itd. A koji telefon ne napucava boje 🤔 Ako ih ne napucaju onda su bledunjave,isprane, posle ih svi edituju za mreže itd
Jedinu realnu zamerku na telefon u odnosu na ostale premijum telefone iz vrha može se dati na račun softvera koji nije ni u prva 3. Svakako da tu ima dosta prostora za napredak, bitno da je hardverski zverka 😁 I na račun estetike koja je stvar ukusa se može diskultovati, za ostalo ....
 
Dxomark dao 5 zlatnih zvezdica (niko nikada nije toliko dobio) Peca na recenziji ( znamo da je fan Samsunga) takođe dao sve pohvale, razni jutjuberi takođe, i par ljudi ovde koji poseduju tel.
I pored toga ovde neki pišu da je kamera loša jer zoom nije savršen na 180X, prenaglašene boje itd. A koji telefon ne napucava boje 🤔 Ako ih ne napucaju onda su bledunjave,isprane, posle ih svi edituju za mreže itd
Jedinu realnu zamerku na telefon u odnosu na ostale premijum telefone iz vrha može se dati na račun softvera koji nije ni u prva 3. Svakako da tu ima dosta prostora za napredak, bitno da je hardverski zverka 😁 I na račun estetike koja je stvar ukusa se može diskultovati, za ostalo ....upravo pogledao na stranici dxomark i još nema rezultata za kameru. Ako je magic 5 pro na 8 mjestu ovaj bi trebao biti isto u vrhu. Ali za sada nema rezultata. Neznam kako je benchmark saznao za tu petu zvjezdicu prije objave na dxomarku
 
Dxomark dao 5 zlatnih zvezdica (niko nikada nije toliko dobio) Peca na recenziji ( znamo da je fan Samsunga) takođe dao sve pohvale, razni jutjuberi takođe, i par ljudi ovde koji poseduju tel.
I pored toga ovde neki pišu da je kamera loša jer zoom nije savršen na 180X, prenaglašene boje itd. A koji telefon ne napucava boje 🤔 Ako ih ne napucaju onda su bledunjave,isprane, posle ih svi edituju za mreže itd
Jedinu realnu zamerku na telefon u odnosu na ostale premijum telefone iz vrha može se dati na račun softvera koji nije ni u prva 3. Svakako da tu ima dosta prostora za napredak, bitno da je hardverski zverka 😁 I na račun estetike koja je stvar ukusa se može diskultovati, za ostalo ....
A softver mi opet ne smeta zato što nisam koristio ni UI na Samsunzima koje sam koristio tako da neću koristiti ni Magic OS...
 
Čuo sam da je dobar ali ga nisam probao...

Ja, iako sigurno ima mnogo boljih, po navici već godinama na svakom telefonu koristim Apex launcher pa ću tako i na sledećem.
 
Dxomark dao 5 zlatnih zvezdica (niko nikada nije toliko dobio) Peca na recenziji ( znamo da je fan Samsunga) takođe dao sve pohvale, razni jutjuberi takođe, i par ljudi ovde koji poseduju tel.
I pored toga ovde neki pišu da je kamera loša jer zoom nije savršen na 180X, prenaglašene boje itd. A koji telefon ne napucava boje 🤔 Ako ih ne napucaju onda su bledunjave,isprane, posle ih svi edituju za mreže itd
Jedinu realnu zamerku na telefon u odnosu na ostale premijum telefone iz vrha može se dati na račun softvera koji nije ni u prva 3. Svakako da tu ima dosta prostora za napredak, bitno da je hardverski zverka 😁 I na račun estetike koja je stvar ukusa se može diskultovati, za ostalo ....
Jel mogu neke slike uporedne da vidimo tu razliku uzivo?

 
Mnogo preciznije fotke? Drustvo, ja razumem da mozda volite neki brend, da imate ili zelite da imate, ali da gledas u sliku coveka gde na jednom tel imas farmerke boje farmerki, a na drugom farmerke koje kao da su provucene kroz mastilo 3 puta. Nebo nije plavo nego je 3x plavo na max, o kojoj preciznosti pricate? Ono sto se kod kamere ceni je na pravom mestu tacnost boja, na Honoru je npr zelena boja trave u videu jedna, a na photo modu 3x jaca. Slike na ip ti deluju da imaju zuti tint bas zato sto je Honor toliko kontrastan i napucan saturacijom da sve pored izgleda cudno. Ti na ip imas foto modove, stavis rich kontrast i eto slike sa Honora, a na Honoru nemas opciju da slikam sliku kako je okom vidim... Telefon kojem je reklama Kamera, po meni je podbacila, zoom pogotovo, necu ulaziti u dalju diskusiju, ako uspem da ga uzmem sl nedelje kacicu primere.
Pa to je od prvih semplova i recenzija jasno - Magic6 Pro kamere nisu uniformne, posebno što se tiče boja. Van toga, Magic6 pro kamere su sasvim ok, na nekim poljima odlične, nisu savršene ali to je to što može da se očekuje od Honor-a u ovom trenutku.
Npr. Xiaomi 14 je pokidao baš na tom polju uniformnosti kamera, od svih novih modela deluje da ima najujednačeniji kvalitet svih kamera, mada i one mogu da promaše WB u zahtevnijim low-light uslovima.

iPhone 14/15 kamere, koliko god da su dobre za snimanje videa, toliko su prehajpovane za fotografisanje. Itekako umeju da brljaju detalje, a i da maše WB i boje. Što ne znači da su loše, jednostavno su tipične smartfon kamere u tom smislu.
Pixel kamere isto tako nisu savršene, HDR+ je prejak i donosi ''plastični'' izgled skrinšota iz neke HDR-ovane igre. Isto tako boje su neretko fejk, a WB često vuče u hladno/plavo, čak i u idealnim svetlosnim uslovima.
Hajpovani stari Nokia/Lumia modeli takođe nisu imali baš prirodne i precizne boje, ni u foto ni u video modu, ali su bile cenjene zbog detalja, oštrine (kvaliteta optike), low-light performansi a i xenona (neki modeli).
Možda i najprirodnije boje ima sony 1 serija, ali te kamere su satanizovane jer imaju baš loš/nekonzistentan basic mod (prvi i lošiji od 2 automatska moda) i suptilan HDR post-processing, koji ne može da oduševi prosečnog korisnika.
Samsung S24 serija ima standardno dobre kamere, mada ne sumnjam da će ih softverski ponovo osakatiti, pred izlazak nove GS generacije.
Find X7 Ultra, Xiaomi 14 Ultra su kamera telefoni koji se više oslanjaju na korišćenje ručnih podešavanja nego na automatski mod, odnosno mogu da pruže više nego što to deluje na osnovu P&S testova.
 
Govore da je kamera loša....došao mi telefon prije par sati. Ispucao par slika sa zumom 2,5 i 5x. Uporedio sa samsungom s22 ultra. Znaći nema se šta pričati. Bolje su slike u svakom pogledu. U sumraku, na samsungu se ništa ne vidi, dok na honoru su slike sasvim upotrebljive. Mislio sam da sam se malo zaletio, da razlika neće biti tolika. Jedino mi krivo što nema punjača pa čak ni bezvezne maskice, tako da moram potrošiti još 60, 70 eura i na to. Inaće mobitel me doša nekih 950 eura, na pretplatu. 70eur jednokratno i 35eur na 2 godine.

Zoom nena sanse da je bolji od s22 ultra,jedino mozda u tezim uslovima zbog veceg senzora ovako.
 
Vi koji ste ga kupili, kako ste se snašli za "dodatnu opremu"? Punjač, maska, zaštita za ekran...
 
Nazad
Vrh Dno