Šta je novo?

Opera problem

Dragoni

Čuven
Učlanjen(a)
21.04.2002
Poruke
672
Poena
630
Koristim opera browser svakodnevno, godinama, odjednom se javio problem da ne mogu da se prijavim na Operin nalog preko koga sihronizujem podatke, lozinke, ... Na drugom kompjuteru na istoj internet mrezi sinhronizacija normalno radi, prijava i odjava na operin nalog takodje. Gasio sam firewall, koristio sam operinu opciju za oporavak, brisao sve podatke i na kraju deinstalirao operu. Sada kada je opera cista bez ikakvih dodataka i dalje nece da se konektuje na operin nalog. Napomenuo bih da na drugom kompjuteru na istom netu logovanje radi lagano, momentalno. Ima li neko ideju sta me koci kod ovog logovanja?
 
Proveri caps lock i koja je tastatura da te ne zeza Z i Y. Mada ti preporučujem da napustiš Operu, ako si stari korisnik Opere, probaj Vivaldi.
 
Opera mi najvise odgovara, kod nje se lozinke i obelezivaci (bookmarks) cuvaju na operin nalog i to mi je sihronizovano sa operom na laptopu i telefonu.
Trenutno na cistoj novoinstaliranoj operi ne mogu da se logujem na operin nalog, takodje i na "https://addons.opera.com/en/" da preuzmem dodatke za operu. Posto samo na ovom kompjuteru nemam pristup operinom sajtu pretpostavljam da postoji neka blokada u samom windowsu, jer ni sa drugim browserima, iz ovog kompjutera, ne mogu pristupiti. tim web adresama Probacu Vivaldi. Hvala na predlogu.
 
Blokiran ti je sajt? Zašto to odmah nisi naveo?
 
Da ne otvaram novu temu nego da pitam ovde.
Imam problem sa operom da mi ne otvara sajt konkretno ovaj sa pretragom za graficku karticu.
Isti ovaj link bez problema mi otvara google chrome.
Inace obican sajt www/idealo.at otvara.Ali kad preko googla trazim na primer
rx7800xt idealo.at ili rx7800xt idealo.de onda nece da otvori.A preko chroma hoce.
Inace koristim poslednju verziju opere version: 107.0.5045.21
 
Probaj da izmenis podesavanaj ili iskljucis integrisani ad-bloker. Nemam Operu da probam.
 
Obrisi Operu, idi na Win pretragu i ukucaj " run " i otvori. Kad ti se otvori prozor ukucaj " regedit " i otvori. Nadji Operu i obrisi sve sto imas tamo za nju. Izadji, restartuj komp i ponovo instaliraj Operu i probaj.
Ako imas problem da otvoris regedit evo ti mali pomocni video na YT
 
@zamzung ad blocker mi je ukljucen pa cu probati da ga iskljucim i vidim sta se desava.
@Forumas X ne brise mi se sada opera posto imam gomilu nekih precica na glavnom panelu i ne bih se cimao oko toga.Ako uspem nekako da resim problem ok,ako ne uspem imam google chrome na kojem otvara ovu stranu.
@ kentaur znam da stranica radi i da je neki problem kod mene na operi,sad da li je ad blocker ili nesto drugo videcu.
U svakom slucaju hvala na preporukama sta da pokusam da uradim.
 
Da nije onaj VPN ugrađen u Operu, a da sajt blokira VPN?
 
Moze biti da je to.Ali to je na starijim verzijama opere radilo ok i nije mi pravilo problem i otvaralo je sajt idealo.at bez problema..
Mada sam ja instalirao i opera adblock plus da bih sprecio iskakanje reklama.Ali i sa njim je ranije radilo ok.
Generalno mi to nije neki veliki problem posto mi preko google chroma otvara bez problema.
Pa ako se nekim kasnijim update-om opere bude resilo bice ok,ako ne ne predstavlja mi neki veliki problem.

 
Pa nece apdejt da ti resi problem jer kod njih je sve u redu. I ja koristim operu i bez problema mi otvara sve. Nego, nisi pisao sta si radio, pa za svaki slucaj... prvo iskljuci sve ekstenzije koje imas, pa onda probaj. Ako ti otvara ukljucuj jednu po jednu ekstenziju i tako nadji koja ti pravi problem.
 
Nazad
Vrh Dno