Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Nova funkcionalnost je detekcija neaktivnosti korisnika, zbog nje se aktiviri čuvar ekrana koji već postoji u sistemu. Čuvar ekrana se i do sada palio ako si bio van Hipernet aplikacije.
 
Palio se sistemski screensaver kada je reprodukcija u prekidu, ali ako se sada pali u toku reprodukcije bez greske, onda je to totalna glupost.
 
Nova funkcionalnost je detekcija neaktivnosti korisnika, zbog nje se aktiviri čuvar ekrana koji već postoji u sistemu. Čuvar ekrana se i do sada palio ako si bio van Hipernet aplikacije.
Jel bi to kao trebalo da me uteši? Koga briga? Dosad nisam imao skrinsejver za TV program, sad ga imam a ne treba mi, hoću da može da se isključi.
 
Ako radi kao ono na Netflixu npr. kada svako malo pita "da li ste jos tu" pa moras da potvrdis da bi se nastavila reprodukcija, onda je Yettel nadmasio sebe.

Edit. Ovo nema na smart tv aplikaciji.
 
Poslednja izmena:
Upravo videh da je mi je, po isteku promo perioda od 12 meseci, racun za tekuci mesec 3950din. Bio sam u šoku kada sam video jer sam ugovor potpisao u toku promocije kada su internet i televizija bili 2000 dinara + 350 dinara tv box. Kada sam otisao u yettel poslovnicu rekli su mi da takva promocija nikada nije postojala (apsolutno pojma nemaju). Kada san kontaktirao yettel podrsku javio mi se Dušan i decko je odmah znao o cemu se radi i rekao mi je da ce mi racun stići sa popustom, kako je i bilo dogovoreno. Je l se neko susretao sa ovim pre i da li mu je racun stigao sa popustom na kraju meseca?
Nisam imao tih problema sa televizijom ali jesam sa mobilnom telefonijom, potpisao sam ugovor na poverenje negledajuci ga, radnica sa kojom sam sklapao ugovor nije stavila u ugovor promociju 6 meseci po 1 dinara, a rekla je da cu dobiti i kad sam se zalio pravili su me debilom koji nije hteo da dobije 6 meseci po 1 dinara, kazu bilo ti je ponudjeno ili ovo ili ono i ti si izabarao opciju bez promocije, kako da ne.
I ja sam potpisao ugovor dok je bio internet i televizija 2000 dinara, tako mi i stize racun, nista dodatno.
Savet za sve, ako treba, kada vam ostampaju ugovor da potpisete, ako niste sigurni sta potpisujete, uzmite ugovor i odnesite kuci pa neka ga procata vise njih, a ne da slusate njih kako vam obecavaju sve i svasta na kraju ne dobijete nista. Ako krenu da se bune onda znate da iza toga stoji neka mucka jer vama je apsulutno svejedno da li ce se ugovor zavesti isti dan ili dan-dva posle, a da li je njima svejedno i zasto nije...?
 
@Der Schnitter Evo od jutros isti problem kao kod kolege na eksperimentalnoj aplikaciji na stb uređaju. Dok listam kanale onako kada uspravno stoje, samo u jednom trenutku vrati na kanal koji si trenutno gledao, isto se desi kada vraćam emisije strelicom levo da bi našao šta hoću da gledam unazad @Yettel Srbija
@Yettel Srbija U ovom delu bi bilo perfektno danse poveća font slova.
 

Prilozi

  • IMG_20240211_074805.jpg
    IMG_20240211_074805.jpg
    219.7 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako ste zamisli ove omiljene kanale ali ovo nema veze sa mozgom!

Bolje da ste napravili da mogu da se uklone kanali koje ne zelimo da gledamo sa liste.

Evo ja sam nasumice izabrao kao omiljene i kako sad da ih koristim?
1000039111.jpg1000039112.jpg
Evo na prvoj slici, izabrani kanali nisu poredjani. Isto tako i u ovoj listi, sad na tv!
 
Ja ne znam kako ste zamisli ove omiljene kanale ali ovo nema veze sa mozgom!

Bolje da ste napravili da mogu da se uklone kanali koje ne zelimo da gledamo sa liste.

Evo ja sam nasumice izabrao kao omiljene i kako sad da ih koristim?
Pogledajte prilog 428508Pogledajte prilog 428509
Evo na prvoj slici, izabrani kanali nisu poredjani. Isto tako i u ovoj listi, sad na tv!
Izabrani kanali, koji su ti omiljeni, su "pinovani" na vrhu EPG liste - uđi u EPG i videćeš ih na vrhu. Nisu "pinovani" kada ideš gore - dole kroz kanale kao na tvojoj prvoj slici.

Drugo mesto na kome su ti "pinovani" je početni ekran "Hipernet TV" gde su ti svi omiljeni kanali poređani u sekciji "Sada na TV". Barem je tako kod mene - ne znam zašto kod tebe nije tako, to mora da je opet neki bag.


Jel to znaci da on ne pravi zasebnu listu u kojoj ja mogu da gledam samo te izabrane kanale?

Ne, evo ti objašnjenje gore.
 
Izabrani kanali, koji su ti omiljeni, su "pinovani" na vrhu EPG liste - uđi u EPG i videćeš ih na vrhu. Nisu "pinovani" kada ideš gore - dole kroz kanale kao na tvojoj prvoj slici.

Drugo mesto na kome su ti "pinovani" je početni ekran "Hipernet TV" gde su ti svi omiljeni kanali poređani u sekciji "Sada na TV". Barem je tako kod mene - ne znam zašto kod tebe nije tako, to mora da je opet neki bag.




Ne, evo ti objašnjenje gore.
Kanali koje si odabrao, redom kojim si ih odabrao, su na vrhu EPG liste, a takođe i na početnoj strani sekcija "Sada na TV-u" pokazuje sadržaj omiljenih kanala.
To kod mene ne funkcioniše.Mislim da im je rešenje ravno nuli.
 
Eto ga, cudi mi samo da nema dugme “ne gledam”.

Ovo nema jos uvek na smart tv app, a ako se pojavi moracu na kraju da batalim hipernet TV posto su ovakvi dodaci krajnje iritantni.
 
Poslednja izmena:
HBO je na poklon do kraja februara
 
To kod mene ne funkcioniše.Mislim da im je rešenje ravno nuli.
Dakle kad uđeš na EPG, nisu ti pri vrhu liste kanali koje si označio kao omiljene? Pa to onda uopšte ne radi :(

Mogu ti reći da se meni sviđa kako je rešeno, bolje nego "posebna" lista kanala... Lepo su ti kanali pri vrhu i udri, plus su uvek na izvolte na početnoj strani. Ali pretpostavljam da dosta zavisi i od načina korišćenja TV-a - ko klasično koristi TV da šalta kroz kanale, njemu se ovo rešenje neće svideti. Ja od početka ne koristim Hipernet kao klasičan TV i ne šaltam kroz kanale i meni odgovara.

@Yettel Srbija možda stvarno nije loša ideja da kanali, osim što su pinovani u EPG-u, budu pinovani pri vrhu i u listi kanala, za ljude koji vole "klasičan" pristup.

Da li jos nekome iskacu ovakve gluposti?
Meni ne. Ne bi ni trebalo da ti iskaču dok ide program, samo ako je pauziran program ili slično. Verovatno će to još morati da peglaju. Ja sam probao, ostavio TV pauziran, posle 15 minuta se uključio google wallpaper, ali ne i ova poruka. Dok ide program, sve je normalno.
 
Kao što napisah onomad prošle nedelje, nisam bio tu 5 dana tako da sam tek danas kasno popodne i većeras uspeo da vidim sve novine na najnovijoj verziji box aplikacije (v2.34). I da se posvetim pregledanju, istraživanju i testiranju iste. Naravno, koliko sam mogao za ovo kratko vreme (pomogli su mi i razni komentari ovde koje sam pročitao).

Sve u svemu solidno odrađen posao, sve deluje bolje, brže i ozbiljnije nego pre, sada liči na nešto. Cenim trud koji ste @Yettel uložili.

Ono što je urađeno, i uglavnom pozitivno je:

  • Omogućeno dodavanje (formiranje liste) omiljenih kanala
  • EPG radi daleko brže i bez kočenja-gušenja
  • U vrhu EPG-a stoje odabrani omiljeni kanali
  • Ulazak u Meni je sada brži mada bi mogao biti još brži i bez prekidanja prenosa
  • Pod "Sada na TV" prvo se prikazuju omiljeni kanali koje smo odabrali
  • Premotavanje je bolje, stabilnije, sa promenom brzine
  • Rešen je problem sa Search kada pretražujemo utakmice - sada pušta onu koju smo tražili i odabrali
  • Tasteri za premotavanje i pauziranje/puštanje su trenutni
  • Ne znam da li je rešen bug sa daljincem (da prilikom paljenja startuje Kurir kanal na LG televizorima)? Daljinac mi je uparen preko bluetootha i mrzelo me da ga sada rasparujem i prebacujem na IR samo da bih to proverio
  • Imam utisak da je pojedinim kanalima povećana rezolucija, ako se ne varam... Ali za to nemam potvrdu u vidu prikaza rezolucije kanala koji gledam jer to fali u aplikaciji
  • Dodati su detekcija neaktivnosti i Screen Saver. Ne znam posle kog vremena neaktivnosti se isti aktivira? Posle 2 sata?? Nisam izdržao toliko a da sa daljincem nešto ne promenim (makar zvuk)
  • Menjao sam dosta kanala - i putem kucanja brojeva i putem EPG-a i putem ulaska u kategorije (Emisije, Filmovi, Sport,...), premotavao mnoge unazad, izlazio iz njih i puštao druge... i nije se desilo da aplikacija uspori, zaglupi se, krene da vrti krug ili se resetuje. Kao što je u prošlosti neretko bio slučaj.

Tako da je napredak evidentan i značajan. Naravno ima još puno mesta za nepredovanje i poboljšanje ali nije loše ni ovo. Nadam se da će tako isto biti i sa narednim ažuriranjima. Koje nadam se nećemo čekati duže od 6-7 meseci.
 
Naravno, ima i onih negativnih zapažanja, šta bi trebalo uraditi bolje ili drugačije, kao i nešto što smo mnogi od nas več sada očekivali i priželjkivali, a koja treba ispraviti i omogućiti u narednom ažuriranju:

  • Omogućen je odabir omiljenih kanala iz "Opcija", mada bi po meni trebalo da ispod vremenske crte svakog kanala, a pored ikona "Ispočetka", "info", "Snimi" stoji i kontura zvezdice koja kada je ispunjena-obojena označava da nam je to omiljeni kanal i da kada tu na nju kliknemo taj kanal automatski dodamo ili skinemo sa liste omiljenih. Mada i ovako je OK, bolje nego da toga nema uopšte
  • Odabrana lista omiljenih kanala se može videti pod Opcije i na vrhu-početku EPG-a. Trebalo bi pod kategorije "Serije", "Filmovi", "Sport", "Emisije",... dodati i šestu kategoriju "Omiljeni" i da ulaskom u tu kategoriju sve te odabrane kanale em ih sve pregeldno vidimo em da na njih ulazimo i prebacujemo se sa jednog na drugi. Isto kao što je slučaj sada sa filmskim ili sportskim kanalima, emisijama...
  • i dalje nema "Serije dana" - bilo pod kategorijom "Danas", bilo pod "Serije". Mada je "Najnovije epizode" i "Serije koje svi gledaju" faktički to isto.
  • i dalje pod "Sport" fale "Reprezentacije" (fudbalske, košarkaške, rukometne, vaterpolo...) za razna svetska, evropska i regionalna takmičenja. Sada imaju samo grupe po ligama i klupskim takmičenjima
  • i dalje pod "Sport" fali "Auto-Moto" (ili Moto Sport)
  • i dalje pod "Filmovi" fale žanrovi "Krimi", "Ratni", "Western", "Avanture", "Dečiji", "Istorijski",...
  • Mogućnost "Nastavi sa gledanjem" je odlična. Ne znam samo zašto ona ne postoji u kategoriji "Sport" pa da nastavim sa gledanjem neke utakmice, kao što je slučaj sa filmovima, serijama i emisijama?
  • i dalje u crnom pravouganiku uz donju ivicu ekrana brze liste kanala nema ispisanog naziva kanala. Kao ni u pravougaoniku EPG-a. Nego moramo da pamtimo izglede ikonica svakog kanala
  • i dalje u EPG-u kategorije nisu označeni različitim bojama (Filmovi, Serije, Sport, Emisije, Dokumentarci, Info, Dečiji...). Ne po kanalima več po emisijama.
  • i dalje nema podsetnika-alarma u EPG-u za željene emisije-utakmice
  • i dalje prilikom premotavanja nema pregleda tj. "sličice" iznad ili ispod vremenske trake (post: 3.038 i slično kao kada premotavamo na YT)
  • Pretraga po imenima glumaca nije ispeglana. Recimo pokrenem jedan film, uđem u info da vidim glumce, izađem iz filma, odem u Search, ukucam ime tog glumca i aplikacija mi izbaci 3 filma: u jednom od njih glumi taj isti glumac, u druga dva filma ne glumi, a među ta 3 uopšte nema onog filma koji sam pre 2 min pokrenuo i u kojem glumi taj glumac
  • i dalje na Euro Sportu nema odabira jezika komentatora (post: 2.962)
  • i dalje nema odabira jezika titla na mnogim dokumentarnim i filmskim kanalima (postoji samo na nekim određenim kanalima)
  • i dalje nema mogućnosti zaključavanja određenih kanala ponaosob vec samo po uzrastu
  • Ne bi bilo loše i da se vremenski ograniči gledanje određenih kategorija - recimo crtanih filmova ne duže od npr. 2 sata dnevno, filmova maksimalno 3 sata dnevno, utakmica 2 sata dnevno... Naravno, ta vremena (dužine gledanja) bi mi zadavali i menjali. Zbog dece koja previše vremena to gledaju i provode vreme pred TV ekranima
  • i dalje je tastatura na Air-Mouse-ima mrtva na Hipernetu (proradi tek na YT-u i na Play prodavnici kao i u drugim aplikacijama koje instaliramo)
  • i dalje se ne mogu ručno sortirati instalirane aplikacije kao na drugim boxovima
  • i dalje nema brzo prebacivanje (vraćanje) među zadnjih 6 gledanih kanala
  • i dalje nema mogućnost izbora tema (svetla ili tamna, možda još neka boja pride)
  • i dalje nema da nam u uglu na 3-4 sekunde prikaže trenutnu rezoluciju kanala koji gledamo ili da taj podatak stoji pod "Informacija" (2160p, 1080p, 720p, 640p, 560p, 480p) pošto televizori to ne mogu da prikažu (objašnjeno u postu: 2.757 i 2.758)
  • povećati font. Svuda u aplikaciji. Ni redni broj kanala u gornjem levom uglu se ne vidi. Možda bi se i video da to polje (pozadina) nije sive boje a brojevi crni.
  • i dalje nema Info kanal
  • Za iskaćuće obaveštenje "Gledaš TV još uvek?" treba uvesti da može da se podešava vreme pojavljivanja istog (recimo posle 4-5 sati) ili da se skroz isključi-onemogući
  • Takođe za čuvar ekrana dodati opciju "Nikad" za one kojima je isti suvišan, nepotreban i nervira ih
  • Sličica za kategoriju "Sport" nema fudbalsku nego ragbi loptu. Kao da je dizajnirana u Americi a ne ovde u Evropi
  • Od novih TV i radio kanala i dalje ništa...

Tako da... ima još mnogo posla oko narednih ažuriranja i napretka. Kojih će nadamo se biti uskoro.
 
Radi i LG WebOs app nesto brze nego ranije, promena kanala, programska sema i tako to, s' obzirom da je stariji model tv-a, WebOS 4.5, vredi svako ubrzanje.
 
I dalje kada se šalta po programima u brzoj programskoj šemi i kada želimo da vidimo koje su emisije bile ili će biti, brza programska šema traje tačno 20 sekundi i nestane i vrati vas na kanal koji je trenutno na TV-u.

Frustrirajuće...
 
Na lg webos je tako od pocetka, brza šema jos krace stoji, nestane tipa nakon 10 sekundi…
 
Nazad
Vrh Dno