Šta je novo?

Hardver Koju Ram memoriju kupiti za ovu konfiguraciju?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

zebecz

Poštovan
Učlanjen(a)
17.06.2018
Poruke
130
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 8 pro
Drugari,
moze pomoc koju memoriju uzeti... uzeo bi prijatelj 2x8gb a ne znam koju da mu preporucim od ovih dole..
(Komp je sledeci: Amd Am4 Ryzen 3 2200G, Msi A320M-A pro Max, Sapphire Nitro RX-580 4GB, Napajanje Evga 600w w2 80+)

1. 16GB G.Skill Flare X für AMD schwarz DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit -€ 56,32
2. 16GB G.Skill Aegis DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit -€ 46,50
3. 16GB Patriot Viper 4 Blackout DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit -€ 50,59
4. 16GB Patriot Viper Elite II DDR4-3200 DIMM CL18 Dual Kit -€ 52,79
 
Da u Nemackoj ce kupiti.
Kasnije bi nadogradio i procesor za neki malo bolji koji moze na tu plocu.
Hvala na savetu.
edit.
da li ta na 3600Mhz moze na njegovu konfiguraciju i plocu?
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, cak i da ploca/procesor ne mogu da guraju memoriju na toj brzini, memorija ce samo raditi na nizoj frekfenciji, tj na maksimalnoj podrzanoj brzini.
 
Da u Nemackoj ce kupiti.
Kasnije bi nadogradio i procesor za neki malo bolji koji moze na tu plocu.
Hvala na savetu.
edit.
da li ta na 3600Mhz moze na njegovu konfiguraciju i plocu?
Radiće na max 3200 MHz ali ako bude nekad promenio ploču za neku drugu sa DDR4 (ako još nije kupio, neka pogleda radije makar neku B450 ili B550) radiće punom brzinom. Pomenuo sam tu memoriju čisto jer košta isto kao sporije.
Ništa ne gubite sa ovom pločom i ako uzmete neku od 3200, na vama je...
 
Ok,znaci radice normalno samo ne u full-u nego malo sporije ali to nece uticati negativno na perfomanse.
Sledece sto ce menjati je procesor mada bi mu ja savetovao i neku polovnu plocu kasnije da uzme naravno bolju od ove.
 
Hijackovacu temu, koja mi je bolja opcija za upgrade

1. da dodam jos 2x8gb iste memorije
2. da uzmem 2x16gb na 3600mhz

U slucaju broj 2. bi mi dobro dosla i preporuka za neki model, bas ima mnogo slicnih modela i pogubio sam se u prici
 
jeftinija ti je opcija 1, posebno ako možeš da nađeš povoljno.
 
Jeftinija svakako ali vise gledam neki bump u performansama da napravim.

Razmisljam da prodam ovaj g skill i da uzmem corsair vengeance rgb rt 2x16gb na 3600mhz cl16, ima ga za 120 e.

Bas su pakao napravili sa imenovanjem rama, jedva sam pohvatao. Ovaj je kao optimizovan za amd, sta god to znacili, verujem da ce raditi lepo i na intelu
 
Kupio sam na kraju ovu memoriju.
Kingston Fury Renegade 16GB DDR4-3600 DIMM CL16 Dual Kit.
61e. me izasla sa popustom.
 
Radiće na max 3200 MHz ali ako bude nekad promenio ploču za neku drugu sa DDR4 (ako još nije kupio, neka pogleda radije makar neku B450 ili B550) radiće punom brzinom. Pomenuo sam tu memoriju čisto jer košta isto kao sporije.
Ništa ne gubite sa ovom pločom i ako uzmete neku od 3200, na vama je...
Resio sam da nadogradim malo Pc,uzeo sam Ryzen 5 5600,i gpu rx 7600.
Hocu uzeti novu maticnu..i gledao sam koje odgovaraju tom procesoru...
dvoumim se izmedju ovih:
1. GigaByte B550 Aorus Elite V2
2. Asus TUF Gaming B550M-Plus
3. MSI MAG B550 Tomahawk
 
Gigabyte nema USB-C port pozadi.
Asus nema front USB-C za kućišta, drugi PCIe slot će biti pokriven debljim grafikama i ima najmanje fan konektora (4)...najbolji set portova pozadi, doduše.
MSI ima najmanje USB portova pozadi i ovo ograničenje za PCie slotove i M.2, ali ima najviše fan (8) i SATA konektora (6):
Tomahawk.PNG

Pa ti vidi šta ti najviše odgovara...
 
Zaboravio sam da dodam da sam uzeo 1tb

KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD

Ima li jos koja ploca za preporuku osim ovih 3 sto sam naveo?
Hvala drug.
 
Drugar je skoro razmišljao da naruči ASRock B550 Steel Legend, ali je odustao nakon što je pročitao ovaj thread:

Kod:
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/195rzzj/sad_to_announce_that_it_is_now_confirmed_that_my/

Morao sam ovako da postavim Reddit link. Kod mene se drugačije ne vidi.

Na kraju je odlučio da uzme Asus TUF Gaming B550-Plus (trebalo mu je 6 SATA konektora, pa mu mATX verzija nije odgovarala).
 
Drugar je skoro razmišljao da naruči ASRock B550 Steel Legend, ali je odustao nakon što je pročitao ovaj thread:

Kod:
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/195rzzj/sad_to_announce_that_it_is_now_confirmed_that_my/

Morao sam ovako da postavim Reddit link. Kod mene se drugačije ne vidi.

Na kraju je odlučio da uzme Asus TUF Gaming B550-Plus (trebalo mu je 6 SATA konektora, pa mu mATX verzija nije odgovarala).
Hvala za info drug.
 
Asus TUF GAMING B550M-E

110 eur je bilo u domacim prodavnicama, bilo preko Madjara

ili

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS

za malo vise ako ti treba jos 2 vise usb port-a pozadi (ukljucujuci i USB-C)
 
Lično, ne bih uzimao ploču koja nema USB-C i napred i pozadi.
Sada čak i jeftinija kućišta imaju USB-C port a s obzirom da dobijamo sve manje USB portova na njima (neka čak imaju samo po jedan USB-A i USB-C) i USB-C je praktično već standard, ne bih se lišavao dragocenog porta na kućištu...
 
Mislim da cu najverovatnije uzeti ASUS TUF GAMING B550M-PLUS.
Cekam samo da stigne drugi kuler za procesor jer nebi ostavio fabricki.
 
Narucio sam ASUS TUF GAMING B550M-Plus Wifi II ,
i Artic Freezer A35 za Procesor.
Bice veselo jer cu prvi put menjati maticnu...do sada sam menjao sve osim maticne.
Nadam se da nece biti komplikovano.
Ako zapne negde javljam se za pomoc.

 
Nije ništa drugačije nego do sad, sem možda M.2.
Ako koristiš onaj hladnjak na M.2 slotu ispod grafike (verovatno nećeš, koristi onaj iznad), odlepi plastičnu foliju sa donje strane hladnjaka, ne diraj nalepnicu na samom SSD-u.
 
Stigla mi je ploca,sad imam nesto drugo u planu,
da uzmem novo kuciste i napajanje, jer komsija hoce uzeti
moje staro kuciste sa plocom,procesorom,napajanjem,grafickom i ramom.
Ako moze savet u izboru kucista i napajanja.
Uzeo bi nesto ovako,kuciste :
1.Corsair 4000D Mid-Tower-ATX
2.Asus TUF Gaming GT-301
....slobodno dajte savet ako ima nesto slicno a dobro.
Napajanje :
1. :be quiet! System Power 10 650W, 80 Plus Bronze
2. Corsair CV650 80 PLUS Bronze Night
(nadam se da je dovoljno650w)

 
Corsair 4000D je dobro kućište ako je Airflow varijanta...koliko košta? 100-tinak evra u Germaniji?
Ne znam koliko je dobar Asus.

Ne znam ni koliko bi potrošio na kućište i napajanje ali napajanje je veći prioritet i ne štedi na njemu. Bolje uzmi jeftinije kućište i dobro napajanje.
Za tvoju mašinu je 650W više no dovoljno, osim ako planiraš da uzmeš jaku grafiku (tipa 280W+) u skorije vreme...
Ako je iz Nemačke, recimo Be Quiet Pure Power 12 M 650 ATX 3.0 ili Thermaltake GF A3 650 ATX 3.0, solidni i nisu skupi...
 
Poslednja izmena:
Corsair 4000D je dobro kućište ako je Airflow varijanta...koliko košta? 100-tinak evra u Germaniji?
Ne znam koliko je dobar Asus.

Ne znam ni koliko bi potrošio na kućište i napajanje ali napajanje je veći prioritet i ne štedi na njemu. Bolje uzmi jeftinije kućište i dobro napajanje.
Za tvoju mašinu je 650W više no dovoljno, osim ako planiraš da uzmeš jaku grafiku (tipa 280W+) u skorije vreme...
Ako je iz Nemačke, recimo Be Quiet Pure Power 12 M 650 ATX 3.0 ili Thermaltake GF A3 650 ATX 3.0, solidni i nisu skupi...
Da Corsair 4000D je Airflow varijanta,
A cena je 89e.
Thermaltake Toughpower GF A3 Gold 650W isto je oko 89e-90e.
 
Poslednja izmena:
Sto se napajanja tice..ima li jos neko ili samo ova dva sto si naveo drug ?
Grafika ostaje ova sto sam uzeo rx 7600 i ne verujem da cu je menjati skoro (ako ne padnu cene drasticno..ali tesko)
 
Ima, naravno, samo je pitanje koliko si spreman da potrošiš?
Mislim da nema potrebe da potrošiš mnogo, za tvoje potrebe su ta dva koja sam pomenuo sasvim ok, nešto u 90-110€ klasi...ne znam kakvi su noviji Corsair modeli u toj klasi, možda ni oni nisu loši...
 
Uzecu dobro napajanje jedno od ta dva koja si mi preporucio i kuciscte solidno.
da ima dovoljno prostora da ne bude sve sabijeno u malom prostoru,
posle da imam problem sa hladjenjem.Vidim da Corsar ima i dodatne ventilatore trebalo bi da je to ok za moje potrebe.
Hvala na savetima drug tebi i ostalima.
 
Nazad
Vrh Dno