Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Može da generiše uplatnicu i plati preko mbanking aplikacije njegove banke i, za svaki slučaj, odštampa uplanicu :)
 
Ма дај бре поента система је да се не штампа уплатница и до сад нисам имао лоша искуства са тим, кад генеришеш уплатницу скенирај онај ИПС код и ти си своје завршио. Кажеш им да си уплатио таксу и то је то.
 
Poenta je da se ne štampa, ali se dešava, još uvek, da im ne radi komp koji je vezan za sistem i nije vezan za onaj na kome se radi dokument, pošto ne smeju da budu na internetu :) Uglavnom to nije neophodno, ali pričam iz iskustva i onoga što su mi rekli ljudi koji tamo rade.
 
Vazi, hvala puno na odgovorima, izgenerisacu uplatnicu i uplatiti skeniranjem IPS QR-a. Odstampacu i potvrdu uplate cisto jer imam stampac na stolu i malo dete je u pitanju, pa da smanjim prostor za neko iznenadjenje, iako se slazem da nije poenta u stampanju, ali Srbija.
 
Prehjuce zavrsio sertifikat, sve gotovo za 5 minuta.
Juce probao da zavrsim za vozacku dozvolu medjutim prc bajo moj dodjem do koraka Potpisi zahtev za KES i tu stanem, kliknem na dugme poptpisi nista, juce probao sa LK ubacenom u citac, sada pokusavam tako sto sam se ulogovao koristeci app. Vidim u konzoli pise ERR_CONNECTION_REFUSED , znaci dzaba smo krecili moram da odem 2x do supa...
 
Ja sam lagano obnovio vozacku pre par meseci, odusevio sam se kad sam skontao da moze online jer sam se prevashodno ulogovao da zakazem termin za zamenu.
Ono sto je bilo zanimljivo jeste sto me sutradan zvali iz SUP-a da dodjem i donesem uplatnicu, kao primili su zahtev, i ja im saopstim da je placeno odmah online. 2 sekunde muk i kao da vidi jeste 😅
Bila gotova za 2 dana.
 
Prehjuce zavrsio sertifikat, sve gotovo za 5 minuta.
Juce probao da zavrsim za vozacku dozvolu medjutim prc bajo moj dodjem do koraka Potpisi zahtev za KES i tu stanem, kliknem na dugme poptpisi nista, juce probao sa LK ubacenom u citac, sada pokusavam tako sto sam se ulogovao koristeci app. Vidim u konzoli pise ERR_CONNECTION_REFUSED , znaci dzaba smo krecili moram da odem 2x do supa...
Probaj neki drugi browser?
 
Da, meni firefox pravi probleme kad se logujem sa čitačem lične karte, a edge sasvim normalno odradi
 
Приступ порталу ЦРОСО, као овлашћено лице обвезника (независно да ли је реч о обвезнику-физичком лицу или обвезнику-правном лицу) је могућ једино преко комбинације квалификован електронски сертификат – кориснички налог.
To je u vezi kreiranja korisničkog naloga, znači da nemože sa ConsentID aplikacijom preko eUprave.
 
Da li je izvodljivo u SUP-u da se dobije sertifikat za oca koji je tesko pokretan, da ga ne maltretiram da ga vozim do SUP-a, jer sam ga vozio 4 puta kada je trebao da preda zahtev za licnu kartu i da je preuzme i naravno uzme licnu kartu bez cipa i sada ima samo najosnovniji nivo na portalu euprave, sto nam nista ni ne znaci ... Da li bih ja mogao sa njegovom licnom kartom da trazim sertifikat, ima li smisla to i pokusati?
 
Da li je izvodljivo u SUP-u da se dobije sertifikat za oca koji je tesko pokretan, da ga ne maltretiram da ga vozim do SUP-a, jer sam ga vozio 4 puta kada je trebao da preda zahtev za licnu kartu i da je preuzme i naravno uzme licnu kartu bez cipa i sada ima samo najosnovniji nivo na portalu euprave, sto nam nista ni ne znaci ... Da li bih ja mogao sa njegovom licnom kartom da trazim sertifikat, ima li smisla to i pokusati?
Ako nema cip na LK, onda ne moze ni da dobije sertifikat. Jer se sertifikat upisuje u LK i onda je koristis preko citaca za kartice.
Jedino resenje je da izvadi novu LK sa cipom i po default ce imati sertifikat. Koliko mi je poznato, cale moze da ti da ovlascenje da u njegovo ime sve to odradis
 
Resenje je da izvadi novu LK sa cipom i po default ce imati sertifikat.
Vadio sam februara i dobio najnoviju verziju, ali sertifikat nije bio automatski aktivan i morao sam da tražim upis Sign sertifikata, ali tačno je da Auth sertifikat odmah radi, isto kao i kod LK izdatih od 2014.
 
Sign sertifikat je druga prica, to mahom uzimaju privrednici. Za nas smrtnike uglavnom treba samo auth sertifikat

@milanin dobro si se setio za ConsentID, ja skroz zaboravio na njega 🤦‍♂️
 
Jel se u posti placa ili je besplatno kao u SUP-u?
Besplatno je, bez obzira da li se autorizacija uzima u pošti ili preko eUprave (tu već mora da bude lična karta prisutna u čitaču, ali zato od relativno skoro može logovanje i na ePorezi, što omogućava pristup TaxCore portalu za uvid u fiskalne račune i na telefonu).
 
Samo nemojte da tražite sertifikat u pošti, jer onda mogu da pomisle da hoćete sertifikat njihovog CA tela, a to se plaća.
Budite jasni da vam trebaju ConsentID parametri za pristup e-upravi.
 
jel moze negde na e-upravi da se vide zaduzenja za poreze i zaduzenja za poreska resenja na apsolutna prava?

jel treba takve placene poreze nositi sada u poresku upravu na overu ili kako je to reseno?
 
Meni poslednje sto sam gledao je bilo zaduzenje u minusu. Izgleda da sistem vidi uplatu, ali se posle ne prebaci na odgovaraju konto ili sta god. Mozda ipak bolje licno i dalje.
 
Ja Intesu svaki dan blagosiljam što mi je omogućila otvaranje ConsentID i Kvalifikovani elektronski sertifikat bez odlaska. Sada svaki dan gledam asfalt
 
  • Like
Reagovanja: uji
MUP Srbije omogućilo je svim građanima, koji su registrovani na portalu eUprave, uslugu dostavljanja obaveštenja o isteku roka važenja ličnih dokumenata. To se odnosi na lične karte, pasoše, vozačke dozvole, kao i registracione nalepnice.
Građani će obaveštenja o isteku roka važenja ličnih dokumenata dobijati na svoje i mejl adrese, SMS porukom ili putem Vibera".
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2024&mm=01&dd=25&nav_category=12&nav_id=2471073
 
Pa verovatno, glupo bi bilo da ima opcija koja gasi tu notifikaciju, ne verujem da ima nekoga kome bi smetalo takvo obavestenje.
 
jel moze negde na e-upravi da se vide zaduzenja za poreze i zaduzenja za poreska resenja na apsolutna prava?

jel treba takve placene poreze nositi sada u poresku upravu na overu ili kako je to reseno?
Koliko sam Ja video nema tih podataka. Zaduženje i kompletno stanje možeš proveriti na portalu ePorezi kome sada možeš pristupiti i sa sertifikatom u klaudu.
Dovoljno je u Browser-u da uneseš https://eporezi.purs.gov.rs/user/login.html i da biraš opciju Pristup putem eID naloga.
Posle prijave ako si registrovan kao poreski obveznik moći ćeš da biraš opciju Upit stanja i da pošalješ zahtev za analitičke kartice, zahtevi se trenutno obrađuju i na portalu će ti u obliku PDF fajla biti omogućeno preuzimanje.
Ako nisi registrovan kao poreski obveznik sa portala se šalje forma nadležnoj službi i posle odgovra i sinhronizacije podataka biće ti omugućen rad na portalu.
 
Ne radi taj link i dalje ;)
Ovo je sad dodato na drugom mestu, pod podešavanja profila (da možeš da pališ/gasiš SMS i mail obaveštenja). Tj ne sad nego tipa u novembru.
 
Meni istice vozacka za 2 dana i nema nikakvog obavestenja cak nece da mi prodje narucivanje nove sa portala, javascript baca gresku.
Kako su vozacku i registracionu nalepnicu izjednacili, vozacka istice nakon 10 a nalepnica nakon godinu dana?
 
Nazad
Vrh Dno