Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Kuca za*ebala stan 😃 a nema trika da na jutarnjih 5 stepeni, tebi u kuci bez grijanja 22?
Verovao ti ili ne,izbije mi osigurac na banderi pre neki dan uvece oko 11,i mi celu noc Bez grejanja,ja ujutru ustajem na posao setam u majici.Struja dosla sutra dan oko 12 u podne.Ja zovem Mamu oko 10 ujutru s posla reko mama jel hladno,kaze.ma jok toplo je i ovako bez icega...
 
Verovao ti ili ne,izbije mi osigurac na banderi pre neki dan uvece oko 11,i mi celu noc Bez grejanja,ja ujutru ustajem na posao setam u majici.Struja dosla sutra dan oko 12 u podne.Ja zovem Mamu oko 10 ujutru s posla reko mama jel hladno,kaze.ma jok toplo je i ovako bez icega...
U svakom slucaju vjerujem da je zadovoljavajuca temperatura u tim uslovima. Bitno je da si ti zadovoljan. 👍
 
23,5c kuca
Klima je previse uz plafon tako da je zadata 25 da bi u stvarnosti bila 23 - 24c
Evo i vikedndica.... Ceste su kosave, neki dan mi oluk otkinuo vjetar a pre nepuni mjesec led napravio dobru stetu. Da nepomenem max -16c a bez obzira na to hladnoce su ceste tako da jedna klima na 60m2 uz siromasnu izolaciju direkt na dunavu ja sam pre zadovoljan. Tem je 22c-23,5c prisjek
Ima ta klima i mesecnu temperaturu, a ne samo dnevnu.
Jako cudna potrosnja po danima za klimu koja konstantno radi na istim podesavanjima, 8x razlika za neke dane, dok kod mene nema ni 3x razlike u potrosnji izmedju "najskupljeg" i "najjeftinijeg" dana. Ne znam kako jedan dan tu potrosi ~3kWh, a drugi 22kWh.

Evo ga mesecni izvestaj moje temperature, a i potrosnje:
1703803420237.png
 

Prilozi

  • IMG_2772.png
    IMG_2772.png
    96.8 KB · Pregleda: 64
Мало викенд догодовштина из едиције жене и даљински.
Јутрос узе жена да појача мало грејање, подесила уредно 23 степена, и вратила даљински на место. Клима после 15-ак минута оде у дефрост, враћам се ја у собу, видим искључена скроз. Реко' "Што си искључила климу?", каже "Нисам ја, ти си, ја сам хтела да буде топлије а ти је искључио. Ја сам је сад поново укључила." Опет ја "Била је у дефросту, зато је заклопила лопатице, ти си је искључила скроз кад си чачкала даљински". "Аха, ок". Упалим поново и размишљам о Јожимим саветима и где да кријем даљински убудуће. :D
😂😂😂😂😂😂
Čini mi se da se ovaj Daikin FTXF35D opet čudno čuje, pala potrosnja na 170-200w i tad se najvise primeti, a na toj potrosnji mi uglavnom radi, da li mi se samo čini ili opet da reklamiram? Majstor dotegao sve srafove, stavio jedan koji falio ali se ovo opet cuje, kao da udara neki lim. Da li moze bilo ko da snimi neki Daikin kako radi, da ne bude da se zalim bez veze ako on treba tako da radi. Ne mogu da nadjem na YouTube neki snimak spoljne kako radi.

Kao da radi na dizel...
 
Poslednja izmena:
Kod mene juce preko noci i do nekih 10 ujutru bila nevjerovatna magla a temperatura -1
Jedno 6-7 defrostova sam skontao od ponoci do 10h, svaki u trajanju od tačno 10 min od prestanka puhanja do pocetka. Srecom u medjuvremenu temperatura opadne za nekih pola stepena samo i odmah se nadoknadi.

Inače presjek stanja. Septembar do evo kraj decembra, stan na ćosku zgrade 70kv, nimalo ušuškan, bez izolacije osim na ploči i niko ispod i pored mene ne grije, ostalo vanjski zidovi, temperatura 24 stepena u stanu a zna ici i do 25, preko noci 22-23. Dvije skoro "najljevlje" marke klima za 3-4 mjeseca potrošile:

Frozzini 18- 660 kwh
Hisense ep+ - 300 kwh
Zaokružićemo na 1000kwh kad se sabere, kod mene to košta 80e sa pdv-om (znaci ukljucene od septembra do kraja decembra)

Inace nije mala razlika kad se grije na 24 akad se grije na 22 ili 21 a naletao sam na neke i na 19
 

Prilozi

  • viber_image_2023-12-29_06-38-48-914.jpg
    viber_image_2023-12-29_06-38-48-914.jpg
    130.5 KB · Pregleda: 59
23,5c kuca
Klima je previse uz plafon tako da je zadata 25 da bi u stvarnosti bila 23 - 24c
Evo i vikedndica.... Ceste su kosave, neki dan mi oluk otkinuo vjetar a pre nepuni mjesec led napravio dobru stetu. Da nepomenem max -16c a bez obzira na to hladnoce su ceste tako da jedna klima na 60m2 uz siromasnu izolaciju direkt na dunavu ja sam pre zadovoljan. Tem je 22c-23,5c prisjek
koju klimu imas ?
 
5 god garancije :geek:

krastavac ja ga djulam na max 30c i vent u trecoj brzini. Svaka drugacija postavka mi prakticno "ladi ledja" dok radi

Takva klima koja je najjeftinija na 30 podesena ako izvuce 25 ja secem ...
 
Onda nije čudno što ide često u defrost, forsiraš je na max jačinu i zato ide češće u defrost.
 
Da, logično ako se više napreže da radi a napolju minus češće će da ledi i da radi defrost.
 
Poslednja izmena:
Fujitsu 12 LGC
22h na meraču, danju na 21C, noću do 7 ujutru bila na 22C, unutra 23C, spoljna dnevna bila 12C, noću 0C.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-29-11-57-24-195-edit_com.tplink.iot.jpg
    Screenshot_2023-12-29-11-57-24-195-edit_com.tplink.iot.jpg
    80 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_2023-12-29-11-56-29-419-edit_com.tplink.iot.jpg
    Screenshot_2023-12-29-11-56-29-419-edit_com.tplink.iot.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 66
Ja sad poredih ftxf-50 i ftxc-50. Prva na hladjenju zanemarljivo slabija a povuce 30% vise struje (2,98 / 2,11) pri maksimalnom opterecenju.
 
Čini mi se da su ti dali Malezijsku spoljnu jedinicu sa novijih modela. Proveri na nalepnici ako ti nije teško... Svašta
Mislim da su sve FTXF iz Turske a FTXC iz Malezije. Ova je iz Turske, ali jeste razlicit logo u odnosu na prethodnu. Takodje na sajtu pise da je teska 28kg, na kutiji 26kg, a na njoj 24kg.
 

Prilozi

  • IMG_20231229_145739.jpg
    IMG_20231229_145739.jpg
    155.2 KB · Pregleda: 56
Mislim da su sve FTXF iz Turske a FTXC iz Malezije. Ova je iz Turske, ali jeste razlicit logo u odnosu na prethodnu. Takodje na sajtu pise da je teska 28kg, na kutiji 26kg, a na njoj 24kg.
Ceska i Turska, a ovu drugu Malezija. Evropska bolje grije i ima veci protok vazduha, EER blago veci. Ova druga ima veci SEER i SCOP, a isti COP.
 
Mislim da su sve FTXF iz Turske a FTXC iz Malezije. Ova je iz Turske, ali jeste razlicit logo u odnosu na prethodnu. Takodje na sajtu pise da je teska 28kg, na kutiji 26kg, a na njoj 24kg.
Aj provjeri ima li ta tvoja dvije male ruckice za pomjeranje horizontalnih krilca. Ova Malezijska ima napola podijeljena krilca, tako da mogu istovremeno da salju vazduh u razlicitim smjerovima
 
Znaci par stepeni razlike (npr.30 vs. 26) moze naprfaviti veliku razliku u frekvenciji defrosta?
Ja pojačao fen do kraja i oko nule isla u defrost svakih sat vremena po 5 minuta, prebacim na automatski fen i vise nije nijednom radila defrost.
Aj provjeri ima li ta tvoja dvije male ruckice za pomjeranje horizontalnih krilca. Ova Malezijska ima napola podijeljena krilca, tako da mogu istovremeno da salju vazduh u razlicitim smjerovima
Ima, moze posebno da se usmeri u dve strane.
 
Mislim da su sve FTXF iz Turske a FTXC iz Malezije. Ova je iz Turske, ali jeste razlicit logo u odnosu na prethodnu. Takodje na sajtu pise da je teska 28kg, na kutiji 26kg, a na njoj 24kg.
Malo je izgleda promenjen logo nalepnica i bocna plastika sto pokriva ventile i elektriku. Takodje vidim da tacna vise nije od ‘čistog metala’ već je farbana. Zato me zbunilo.
 
Kod mene ispade da je za moje uslove (kuca bez izolacije) u Podgorici u pravu onaj gospodin sevcenko sa foruma kad je jedini rekao da je za moje podneblje bitnije da klima bolje hladi nego da grije. Amber premium 12 je vukla preko 1500w po 7-8 sati preko dana i jos je hladila primjetno losije od samsung 12 on/off koja je hladila perfektno cijelo kucu sa max snagom od 1050w. Ko zna koji je tu problem bio jer je instalacija vibrirala poprilicno pod opterecenjem.
Sto se tice zime vec sam pisao za Daikin da sam zadovoljan kako grije. Temperatura iznad nule i kucu od 50 kvadrata grije sa 600-800w. Ne prebaca 1000w.
 
Nazad
Vrh Dno