Šta je novo?

Google Pixel 6

Ne ponekad, nego u proseku 1,2 puta na dan.
Za sada gura ok :) videćemo za koji dan
 
I meni se čini da više nisam video, mada je kod mene bilo ređe od tvog
 
Nisam nikad imao tap to wake problem.. Kad bi popravili nepaljenje aod-a pri vađenju iz džepa uh.. So far so good.
 
E ja AOD ne koristim, pa ne znam jel mi brljavio. Mislim, probao sam i tada je sve radilo.
 
Vratili normalan prikaz potrošnje baterije. Dobro da su se setili. Ponovo je "Battery level since last full charge"
Šta da radimo mi koji ne punimo bateriju do 100%? Opet ne prikazuje kako treba.
 
Prvo što mi pada napamet je da napišete neki e-mail Googletu :)

Druga opcija je Gsam Battery Monitor, tamo postoji opcija "since last unplugged"
 
Ne bih da prejudiciram ali proslo je nekoliko dana i izgleda da je popravljena jedina stvar koja me je nervirala, izvadim iz dzepa i ekran mrtav, ne reaguje na tap i nema AOD-a, tek posle 5, 6 sekundi dodje sebi.. od poslednjeg update-a se nije vise desavalo :love:
 
Naravno :D
 
Iiiii, nisam izbaksuzirao za ovo ali sam izgleda dobio prašinu u main socivu.. 🙄

Golim okom ne vidim nista unutra..

Sad da se nadam da ce nekako samo da nestane..

PXL_20221208_154011971~2.jpgPXL_20221208_141755551~2.jpg
 
Bedak! Sad si me naterao da proverim kod sebe... Ali možda i ode kako je i došla, probaj malo da trljaš najlon čarapom camera bar, da se naelektriše, pa malo kuckaj i lupkaj, dok je okrenuto ka podu i možda i pomeriš tu česticu.
 
Meni vise djeluje kao mrlja a ne cestica prasine.

Lozac, ne zagledaj vise...😁
 
Poslednja izmena:
Meni vise djeluje kao mrlja a ne cestica prasine.

Lozac, ne zagledaj vise...😁
Unutra je definitivno.. Imaš na netu dosta tema i izgleda kao kod mene, kod nekih i dosta tamnije.

Za sad ne mrda sta god radio..
 
Probaj sa jakim svetlom i lupom da je barem uočiš...
Identičnu stvar sam imao na jednom Blackberry Classic sa kamerom...
 
Nažalost, ne. Ostala je ta fleka, dok nisam promenio modul, koji sam kupio. Ali ni ja nikada nisam našao vidljivu tačkicu na samom sočivu, ni pod uveličanjem
 
Nažalost, to je najverovatnije neka čestica na samom senzoru, koja je nekako zavšila tu u samom procesu proizvodnje/sklapanja telefona. Moguće i da je oduvek bila tu, samo u nekom od uglova senzora, pa se usled korišćenja nekako spustila.
Postoje neka DIY rešenja ali za kamere sa izmenjivim objektivima, na smartfon kamera modulima teško, možda samo u nekom vrhunskom servisu.

Ako se nekim čudom ne povuče, na bitnim fotografijama (gde je fleka baš uočljiva) to može da se ispravi uz neku aplikaciju za obradu fotografija, najbolje PS/LR i healing tool ili clone stamp.
 
Ja sam imao tačkicu baš na nexus 6p ali je u nekom momentu nestala i nije se više pojavljivala.
 
Ovo je uspelo ladno! 😄 random komentar na nekom YT klipu

Ispustio sam ga sa 10ak cm par puta na tepih.

Screenshot_20221208-202951.png
 
Pozdrav svima, jedno pitanje, jeli neko možda uradio update na Andorid 13, Google Pixel 6 pro? Sve čitam bug ovaj, bug onaj, da li ima nešto zaista kritično što su zeznuli na A13? Hvala unapred na reply.
 
Zapravo su ispeglani svi bugovi sad, tako da je pozeljno imati najnoviji update..
 
who-wouldve-thought-not-me.gif
 

Samo mi nije jasno kako ovaj sony vise ne shvata da im dzaba preskupi senzori i sociva na telefonu od preko hiljadu ipo evrova kad imaju krš od softvera i postprocessing... Na stranu to sto duze vremena pratim Markeza i ponekad pomislim da je na guglovom platnom spisku, pixeli su uvek dominirali sa low light i portrait mode, cak i sa jednim socivom na pixel 2xl koji sam imao
 
Nisu uvek ovakve razlike ali ovde me bas sokiralo koliko je drasticno (S22 i P6 main kamere).
Pokusavao sam da tapnem na razna mesta al uvek je ubio ovaj spomenik u prvom planu skroz, plus zgrade u pozadini ne mogu da se porede..
 

Prilozi

  • 20221229_203822.jpg
    20221229_203822.jpg
    202 KB · Pregleda: 74
  • PXL_20221229_193902420.jpg
    PXL_20221229_193902420.jpg
    183.2 KB · Pregleda: 75
Уф, ти би баш да ме бацаш у трошак, а баш сам задовољан са С20 ФЕ. :unsure:
 
Nazad
Vrh Dno