Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali imaju i oni jezik valjda? Cemu sluze oni ako samo cute? Kako neko moze da te rotira i okrece po pozicijama, a da prirodno tamo nisi, dok imaa druge igrace koji su na tim pozicijama a ne igraju? I to nadje covek da eksperimentise u sred svetskog.
 
Najveći taktički problem naše reprezentacije je pomeranje Sergeja napred.
U zoni u kojoj je carovao divlji konj Dušan Vlahović sada imamo nespretnog sporaća koji se sapliće o loptu.
Naš ogroman problem je što to ne vidi selektor.
 
Slazem se da je Piksi motivator i ide na dza bu, apsudrno je da nam je takav i trebao posle dubioze u kojoj smo bili da bi im vratio samopouzdanje.
Ali ne mozes se onda u strucnom stabu okruziti parazitima koji se ne bave trenerskim poslom nego su puki amateri nego ti trebaju pametniji od tebe.
Gde vam je statisticar, gde vam je neki mladi pomocnik tipa Paunovic itd.
Ubo si centar. U Manchester Unitedu Ferguson se nije bavio maltene u opste toliko sportskim delom, on je bio motivator, autoriret. Ali je zato oko sebe imao vrhunsko osoblje. I rezultati su bili ocigledni.
 
reprezentacija 🇷🇸 ima najboljeg golmana na ovom prvenstvu
12 odbrana za sada
Najboljeg golmana ili golmana koji je najvise morao da intervenise jer mu u odbrani duva kosava? :)

Ono sto nas ubija je igranje 352 sa krilima umesto bekova, koji ne igraju odbranu i halfovima (i sredinom) koja to ne moze da zakrpi... Doduse bolje i nemamo.
Ali ogroman prostor se stvara po bokovima protiv nas za reprezentacije koje imaju klasicne bekove i krilne napadace, taj pritisak se oseca na nasu zadnju liniju koja je spora i sklona kiksevima...
Zato su Svajcarci izgledali bolje i kompaktnije protiv Brazila, jer su koliko-toliko mogli sa 4231 da im pariraju na krilima, plus mnogo bolje su zatvarali prostor.
Mislim da je greska ako opet igramo isto kao protiv Brazila i Kameruna (352) i da bi imali nekakve sanse moramo da promenimo formaciju, po mogucstvu isto na 4231 sa Tadicem iza napadaca i SMS-a u veznom redu..
 
Poslednja izmena:
Samo sto nemamo krstene bekove ali se slazem da bi ta postavka mozda bila bolja. Na kraju mislim i da je bolje sto mormao po pobedu a ne da idemo na nereseno posto je to pogubno po nas kao sto je i sinoc bilo po Iran. Da ostanete informisani cvet je sleteo u pustinju, verovatno da bi se demantovale price o prevari i podigao moral 😊. Kakav smo mi narod napravi o špansku seriju od svega...nece nama nikad biti dosadno.
 
reprezentacija 🇷🇸 ima najboljeg golmana na ovom prvenstvu
12 odbrana za sada
Na stranu odbrane, i Vanja zna da ima zutu minutu ali od kada ja pratim reprezentaciju mi nismo imali ovakvog golmana.
2 metra visok, igra nogom iznad proseka, nije linijas i jos mlad za golmana!
Najboljeg golmana ili golmana koji je najvise morao da intervenise jer mu u odbrani duva kosava? :)

Ono sto nas ubija je igranje 352 sa krilima umesto bekova, koji ne igraju odbranu i halfovima (i sredinom) koja to ne moze da zakrpi... Doduse bolje i nemamo.
Ali groman prostor se stvara po bokovima protiv nas za reprezentacije koje imaju klasicne bekove i krilne napadace, taj pritisak se oseca na nasu zadnju liniju koja je spora i sklona kiksevima...
Zato su Svajcarci izgledali bolje i kompaktnije protiv Brazila, jer su koliko-toliko mogli sa 4231 mogli da im pariraju na krilima, plus mnogo bolje su zatvarali prostor.
Mislim da je greska ako opet igramo isto kao protiv Brazila i Kameruna (352) i da bi imali nekakve sanse moramo da promenimo formaciju, po mogucstvu isto na 4231 sa Tadicem iza napadaca i SMS-a u veznom redu..

Tako je, to je najveci problem, iz tranzicije nema ko nam gol nije dao zato sto jako puno prostora ostavljamo, delom zbog sporog napada u triu Mitar, Tadis i SMS koji ne mogu da izvrse pritisak na njihovo iznosenje lopte a delom jer smo sa 3 u odbrani a wing back-ovi otisli visoko, svi problemi tu krecu i zavrsavaju se.
Pogledajte drugi gol kameruna cini mi se, stoper ili bek njihov ne secam se iznosi loptu lagano dok ga Tadic samo gleda umesto da ga napadne i kada je vec tako ladno izbacuje Abubakara koji bezi nasoj odbrani i izbegava ofsajd.

Na zalost mislim da je ideja da se ne igra sa 4 pozadi jer nemamo bekove u rosteru mada po meni desnog beka moze da odigra Lazovic a ne levom ili Kostic ili Mladenovic.
Trebalo je i to probati tokom lige nacija, ovako mi nemamo plan B. Svicu ce jako tesko biti probiti, jako su organizovani i ne znam kako ce sve to izaci na kraju.

Oni su bukvalno ekipa koja nam nikako ne lezi, em zbog naboja van terena em po stilu to je savrsena ekipa za sve nase mane u ovom momentu.
 
Ono sto nas ubija je igranje 352 sa krilima umesto bekova, koji ne igraju odbranu i halfovima (i sredinom) koja to ne moze da zakrpi... Doduse bolje i nemamo.
Ali groman prostor se stvara po bokovima protiv nas za reprezentacije koje imaju klasicne bekove i krilne napadace, taj pritisak se oseca na nasu zadnju liniju koja je spora i sklona kiksevima...
U pravu si, i ja to mislim, ali na stranu naša sporost srednje linije, pored toga problem je i to insistiranje na visokom presingu i u drugom poluvremenu, jer čim srednjaci krenu da jure napred sa napadom, napravi se preveliki razmak između linija i zadnja linija ostane sama sa velikim prostorom između da se neko ubaci. A u tim momentima od 60+ minuta mi nemamo više snage da se brzo vraćamo.
Zato mislim da ako nemaju snage za 90min jurnjavu, treba u drugom da se igra povučenije (ne mislim bunker ispred 16m, već aktivna odbrana na naših 50m), da se ubace brža krila i da se igra na kontru.
Normalno idealno bi bilo da bude kao što je bilo sa Kamerunom, da imaš pozitivan rezultat u tim trenucima, stvarno smo prošlu uprskali kako samo mi znamo. Iskreno, ja sam se nadao da smo malo zalečili našu staru boljku, a to je sklonost da u nekom momentu imamo žutu minutu i da pravimo glupe greške, ali očigledno da nismo.
 
Barem stavi u spojler da ne lokuju...

Gledam Akandzija kako pametno pravi faulove, nasi kontre ne seku ne fauliraju. Nadam se da se bave analizom ovih dana i da skidamo skalp šviptarcima.
 
Ko je po vama do sada pokazao najvise od ovih jacih selekcija, da opravdava ulogu favorita?
Francuska po meni, mada nisu imali neke jake utakmice.
 
Brazil, Francuska, Spanija, Portugal... Tim redosledom...
Svima nedostaje jedan bolji spic (osim mozda Portugalu). ali sve ekipe deluju kompletno na ostalim pozicijama i mogu do kraja.
Portugalci za sada deluju da ce trpeti hirove egomanijaka Ronalda, u suprotnom ide raspad sistema unutar ekipe kao protiv nas u kvalifikacijama. (gde mislim da smo ih i delom zbog toga dobili)
Englezi kao i svako takmicenje su nepoznanica, deluju odlicno na papiru i u grupi odigraju dobro a onda krece raspad u KO fazi, obicno zbog zute stampe i pritiska javnosti. (kao i kod nas)
 
Meni se cini da se niko nije izdvojio iznad ostalih. Onaj mali Mbape ili kako se vec pise mi deluje da je sebican mali serator ili je mnogo bolji od ostalih (takav mentalni sklop moze da ih kosta na dalje)
Holandjane nisam gledao, nemaju zvucnih imena ne znam kao ekipa kakvi su.
 
svaki sledeći off-topic (pogotovo ako su zasnovani na onim tračevima) za sobom povlači udaljenje iz teme. hvala na razumevanju
 
Kamo sreće da Zvezda uze onog Kulibalija iz Senegala a ne ovo što ima. Pravi kapiten, pa nek Tadić učini isto u narednom meču.
Šteta što bezveze pukoše prvu protiv lala. Na kraju ta bagljava Holandija izbi prva i ode na USA umesto na Engleze.:cautious:

Meč Iran-USA skoro ceo sam prespavao u fotelji. Izuzetno retko mi se dešava, drugi put dok pratim prvenstvo. Zapravo, desilo mi se još par puta dok sam gledao SLS.:)

reprezentacija 🇷🇸 ima najboljeg golmana na ovom prvenstvu
12 odbrana za sada
Koliko je Brazil imao udaraca ukupno 25-30? Je li pao rekord prvenstva?:D
U svakom slučaju je došlo kao plod timske igre.:giggle:
 
Čoveće, ladno si zaboravio Deutschland. Njima dođe žuta minuta i popakuju komotno svima po 5-6 komada :)
Mislim da im treba dati prednost bar u odnosu na Portugal.
 
Možda sam prevideo, možda je neko već pomenuo, ali, ležernost Veljkovića kod prvog gola gde on dozvoljava da povratni pas sa centra ode u korner (iz koga zatim primamo gol, gde opet isti igrač čeka ćebence da prilegne na petercu), tu se videlo da uopšte nemaju predstavu gde su došli i koga predstavljaju... Previše igre bez energije i ideje, previše nemotivisanosti, kao naprimer, drugi gol, Milenković je mogao 5 sekundi ranije da bude na liniji gola i spreči lob... Nadam se da će se to prekosutra promeniti, u protivnom, srljamo u još jednu blamažu. Pored bezidejne sredine i odsečenog napada, i dalje je odbrana, najlabija karika (uz izuzeće Pavlovića, koji me prijatno iznenadio, posle onog kiksa na početku sa Brazilom i žutog kartona).
 
Možda sam prevideo, možda je neko već pomenuo, ali, ležernost Veljkovića kod prvog gola gde on dozvoljava da povratni pas sa centra ode u korner (iz koga zatim primamo gol, gde opet isti igrač čeka ćebence da prilegne na petercu), tu se videlo da uopšte nemaju predstavu gde su došli i koga predstavljaju... Previše igre bez energije i ideje, previše nemotivisanosti, kao naprimer, drugi gol, Milenković je mogao 5 sekundi ranije da bude na liniji gola i spreči lob... Nadam se da će se to prekosutra promeniti, u protivnom, srljamo u još jednu blamažu. Pored bezidejne sredine i odsečenog napada, i dalje je odbrana, najlabija karika (uz izuzeće Pavlovića, koji me prijatno iznenadio, posle onog kiksa na početku sa Brazilom i žutog kartona).

To kao "ma ofsajd je sta ima da se vracam", uh..
 
Ubo si centar. U Manchester Unitedu Ferguson se nije bavio maltene u opste toliko sportskim delom, on je bio motivator, autoriret. Ali je zato oko sebe imao vrhunsko osoblje. I rezultati su bili ocigledni.
I pri tom su ga istrpeli u MU dok nisu krenuli rezultati (titule). Kao da je cunami naisao.
 
Odbrana treba da se pravi oko Pavlovic - Erakovic. Mladi igraci koji mogu da igraju godinama u odbrani, a ne neki Milenkovici, Markovici itd. Gudelj (kvari igru i dovoljno spretan sa loptm i brz da se vrati i pomogne nazad) i SMS (deli lopte, da se ne lazemo ima dobre lopte i zanimljiva resenja) treba da drze sredinu i oko njih da se napravi sastav. Ispred njih Levo Kostic, sredina Tadic, desno Radonjic. Napad, Mitrovic ili Vlahovic.
 
Mislim da moramo poceti da trazimo alternativu za Tadica, ipak ima 34 godine :)
I samo da se molimo da ce se pojaviti neki brz igrac, svi su spori.
 
Ja ne mogu da predjem preko cinjenice da je nasa "struka" dozvolila da nasi najbrzi igraci koji nam fale kao lebac a tu mislim na Lazara Markovica i Radonjica zavrse kako su zavrsili.
To sto u tim glavama nema puno ne znaci da treba da ih pustis da se slupaju figurativno govoreci. Ne moze me niko ubediti da su Sane ili Sterling pametniji, obojica cesto imaju nerezonske poteze i vidi se u istim da ne odisu inteligencijom.

Bukvalno strasno mi je da mi u timovima nemamo psihologe i ljude koji ce raditi na takvim stvarima. Radonjic je bukvalno igrac koji bi nam toliko toga resio samo da u glavi nije to sto jeste.

p.s. Setimo se i Dzigija Ninkovica cuvenog, verovatno kada bi sada jos malo dumali nasli bimo jos more takvih talentovanih likova kojim ocigledno manjka vaspitajna i prepusteni su bili sami sebi, kamenjarkama a puni para na vrhuncu puberteta.
 
Poslednja izmena:
Čoveće, ladno si zaboravio Deutschland. Njima dođe žuta minuta i popakuju komotno svima po 5-6 komada :)
Mislim da im treba dati prednost bar u odnosu na Portugal.
Nemci nikad lošiji tim nisu imali od ovoga sada. Sumnjam da će i protiv Kostarike uraditi nešto ali će se truditi do poslednje sekunde.
Dalje od 1/8 finala ne verujem da će ići
 
Nemacka ima smenu generacija, pritom ovo sto imaju od mladih ne deluje previse ubedljivo.
Daleko je ovo od onih prethodnih generacije igraca koje su imali od pocevsi od recimo 2002.
Engleska, Spanija i Francuska, pa cak i Portugal imaju dosta talentovanijih igraca od njih i bice najjace evropske ekipe u narednom periodu.
 
Jesu podbacili ovde za sada, takođe i prošlo svetsko. Ali su bili svetski 2014. Umeju, tako da ih ne bi izbacivao iz računice.
Španija bila bolja dosta ali uspeli su da se sastave na kraju 🙂
Po meni ni Belgija nije još za otpis, njima možda dajem veće šanse nego Hrvatima. Imaju problema ali imaju i vanserijske igrače.
Uglavnom ima materijala za gledanje sa uživanjem.
Prošli i ovi što ne igraju fudbal nego onaj soker dalje 🙂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno