Šta je novo?

iOS 16

Da, upravo mi poslali mejl da je aplikacija popravljena jos juce. Naravno da je odma vidim u store.
 
Kako vam se svidja nacin na koji su podesene notifikacije na lock screenu?
Ja veoma cesto ni ne znam da imam notifikacije, kad su spustene dole ne postoji nikakav znak da ih imam.
Nekad u zurbi ih samo spustim i ako se ne setim da povucem na gore prodje pola dana dok odgovorim na poruku neku ili slicno.
Totalno bezveze..
Podesene su mi na “List” i ona tacka gde pisu nitifikacija cesto ne postoji
 
Poslednja izmena:
Izašla 16.2 (a) Beta, Rapid Security Response, nikad brze instaliran update 😂
 
Kako vam se svidja nacin na koji su podesene notifikacije na lock screenu?
Ja veoma cesto ni ne znam da imam notifikacije, kad su spustene dole ne postoji nikakav znak da ih imam.
Nekad u zurbi ih samo spustim i ako se ne setim da povucem na gore prodje pola dana dok odgovorim na poruku neku ili slicno.
Totalno bezveze..
Podesene su mi na “List” i ona tacka gde pisu nitifikacija cesto ne postoji
Slazem se da treba bolje da ga srede. Notifikacioni centar ne bi trebao da izgleda kao lock screen, mene ovo iritira. Bilo je bolje dok je not. centar imao neku svoju pozadinu i cim spustis znao si da si tu, sad izgleda kao lock screen. Plus sto mu pristupas na razlicite nacine u zavisnosti da li je telefon zakljucan ili otkljucan, to mi je bas lose uradjeno.
 
Kako vam se svidja nacin na koji su podesene notifikacije na lock screenu?
Ja veoma cesto ni ne znam da imam notifikacije, kad su spustene dole ne postoji nikakav znak da ih imam.
Nekad u zurbi ih samo spustim i ako se ne setim da povucem na gore prodje pola dana dok odgovorim na poruku neku ili slicno.
Totalno bezveze..
Podesene su mi na “List” i ona tacka gde pisu nitifikacija cesto ne postoji
+1
 
Mogli su to elegantnije da odrade, a ta tacka se nekad pojavljuje nekad ne, sigurno je do tipa notifikacija... I meni se desavalo da spustim, zaboravim i odgovorim tek posle pola dana, sto me inace uzasno nervira jer volim da dobijem odgovor sto pre pa tako i ja odgovaram cim mogu, pa sam poceo da bar jednom u toku dana proverim jel ima notifikacija koje se ne vide...
 
Aplikacije koje imaju "time sensitive" opciju ostaju sat vremena na ekranu bez obzira da li ste otkljucali ili prevukli nadole da se privremeno skloni. Ova opcija ne postoji za sve notifikacije ali kad bi uveli opciju da moze da se izabere vreme koje ce da stoji, sa opcijom beskonacno ovo bi moglo da bude solidno resenje. Naravno i da sve aplikacije dobiju ovu mogucnost.
 
Primetio sam bug na viberu, kad udjem preko notifikacije sa lock screena i krenem da kucam poruku par sekundi ne pokazuje nista, stoji kao zaledjen a onda sa zakasnjenjem od par sekundi prikaze sta sam otkucao.
Takodje se slazem za ovo za notifikacije da je prilicno neprakticno odradjeno. Ne svidja mi se uopste to sto se notifikacije pomeraju sa lock screena cim se otkljuca telefon. Lako se zaboravi na iste….
 
Primetio sam bug na viberu, kad udjem preko notifikacije sa lock screena i krenem da kucam poruku par sekundi ne pokazuje nista, stoji kao zaledjen a onda sa zakasnjenjem od par sekundi prikaze sta sam otkucao.
Takodje se slazem za ovo za notifikacije da je prilicno neprakticno odradjeno. Ne svidja mi se uopste to sto se notifikacije pomeraju sa lock screena cim se otkljuca telefon. Lako se zaboravi na iste….
Isto mi se desava sa viberom.
 
Alarm vidzet idalje ne radi kako treba, sinoc mi je uredno pokazao a sad stoji off iako uredno imam podesen alarm u sleep schedule. Pokusao sam da ugasim u upalim sleep ali dzaba.
 
Nisu vidžeti i dalje dobri. Ja imam dva na home screen-u koji povremeno nestanu pa scroll levo ili desno ih vrati. Alarm na lock screen-u isto pokaže jednom pa posle ne. Mislim da ću da ih pogasim sve dok ih jednom ne srede
 
Zna li neko sta predstavljaju ove tacke ispod ovog signala sa leve strane od Wi-Fi pa ispod signala
1669032663529.png
 
Na 13 i 14 može biti i dual esim :D
 
Imam iPhone 12. Prekjuče sam uradio update sa 15.7.1 na 16.1.1 i danas kada sam hteo da pošaljem poruku, telefon se restartovao sam od sebe…

Da li ovo ima veze sa IOS 16? Ili je u tom trenutku nešto zabagovao? Možda mu se napunio RAM pa je crash ili nešto slično?
 
postoji li neki nacin da se u kucnoj verziji ios 16 vrati na ios 15? .....moj iphone 8 + ne ponasa se bas kako sam ocekivao (preterano se greje i brzo trosi bateriju)......hvala.
 
Tako nešto ne možeš, ne potpisuju ga više 😃

Uvek možeš da vidiš na ipsw.me koji je aktuealan.
 
postoji li neki nacin da se u kucnoj verziji ios 16 vrati na ios 15? .....moj iphone 8 + ne ponasa se bas kako sam ocekivao (preterano se greje i brzo trosi bateriju)......hvala.
Nikako ali ako imaš problema reinstaliraj OS i ikreni od nule.
 
naleteo sam ovaj klip na yt pa mi je dao nadu....necu da cackam ako kazete da ne moze :)

IOS Downgrade
Ne moze jer ces moci da uradis downgrade na poslednju "potpisanu" verziju ios-a, sto pretpostavljam da je 16.1. Tako da nema vracanja na ios 15. Ovo je razlog zasto se ne zalicem da uradim update na ip11. Jos uvek sam na 15.4.1 (valjda). Dalje, savet tipa, ako imas problema, uradi reinstall i kreni od nule ti nece pomoci, tako da nemoj da se cimas jer prosto apple ne zeli da optimizuje operativni sistem za starije modele telefona i moja pretpostavka je da sve to namerno rade kako bi naterali korisnike da kupe novu verziju iphone-a. To je nesto sa cim trebamo da se pomirimo.
 
Pa sad...Ne želim da ispadne da branim Apple jer stvarno nije tako, ali ako čovek ima 8 a sad je izašao 14, u međuvremenu je ios napredovao, dobijao nove funkcije i mogućnosti, i plus su telefoni dobijali nove, naprednije komponente, teško da telefon iz 2017 i 2022 mogu da rade apsolutno isto ili da je to bilo koja vrsta primoravanja
 
hvala svima.....iskreno kao zadnje resenje sam razmisljao da uradim reset na fabricka podesavanja i da bi mi onda vratio ios koji je imao pri kupovini.....ali to bi bilo bas zastarela verzija i pitanje sta bih dobio time...sada vdim da i to ne moze....ok ovako kako je dok ne skupim novac za neki 12 mini :)
 
Odakle ti da bi vraćanje na fabrička podešavanja vratilo i iOS star x godina? :ROFLMAO:
Ostaje ista verzija iOS-a nakon factory reseta, nemoj to ime da shvataš previše bukvalno.
 
hvala svima.....iskreno kao zadnje resenje sam razmisljao da uradim reset na fabricka podesavanja i da bi mi onda vratio ios koji je imao pri kupovini.....ali to bi bilo bas zastarela verzija i pitanje sta bih dobio time...sada vdim da i to ne moze....ok ovako kako je dok ne skupim novac za neki 12 mini :)
Factory reset ti možda može rešiti neke probleme ali ti ostaje ios 16. Svakako ga uradi pa ako problemi ostanu, vreme je za novi telefon, taj je odslužio svaka mu čast
 
Takodje je uvek opcija i zamena baterije, mislim da su oko 7000din u Macoli ili iStyleu, narocito ako je health ispod 80% (po meni iznad 80% ili ispod 1000 ciklusa nema nikakve potrebe menjati)
 
Nazad
Vrh Dno