Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Plandemija je uspela ona je sprecila ath da bude tih 100k i vise
sve je spremno za apokalipsju sada nas drugi jahac jase.
Da se podsetimo prvi jahac je jahao na belom konju. Eto bela boja moze da se predstavi kao bela uniforma lekara. Lekari su nas jahali dve godine i nastavice
2.jahac jase na ridjem konju - konj predstavlja rdju , krv, rat stradanje .. , jos malo pa puna godina kako jase.
mozda vec sledece godine krece 3. na vrancu. Vranac crn - predstavlja glad
4. jahac jase zelenog koji predstavlja smrt - pomor.
Znaci "armagedon" pocinje 2025.
2026. ko prezivi pricace :)
Ali ovo je suvis eoptimisticno sto napisah
Odjednom mi se igra Darksiders.😀
 
Po mom misljenju prodati sada i cekati 12k nema mnogo smisla. Ko je u mogucnosti treba da razmislja o kupovini pri svakom eventualnom padu. Siguran sam da ce btc opet doci makar do 50k (vrlo pesimisticno) sto je 3x u odnosu na danasnju cenu.
DCA na dole je ono sto je radim/cu raditi.

Takodje, LTC ima halving sledece godine. Obicno popravi odnos prema btc u periodu pre halvinga. Nemam trenutno ni jedan, ali ako bude stabilan mozda krenem isto sa DCA na dole.

Ne uzdam se u vecu cenu ltc zbog halvinga. Ako racunas dizanje cene pre halvinga , to moze da se protumaci da je dizanje cene vec imao tacno pre godinu dana. ovo me podseca na 2016. godinu (valjda mrzi me da proverim) kada je ltc bio 3-5$
ako ovo slepo uporedim onda u nekom sledecem piku tamo neke 2024. godine oktobra meseca bi trebalo biti nekih 5000$ ? a neko dno oko 600$ za 1 ltc.
 
To što oni "moraju" da urade nikad ne možeš da se osloniš. I ja sam tako godinama pričao da oni moraju da krenu da zatežu monetarnu politiku, pa neće valjda da dozvole da se inflacija otme kontroli? Kao što vidiš, pustili su, a ja sam ispao kao da ne znam o čemu govorim. Zato sam se uzeo u pamet i samo gledam šta rade sada, a kad se situacija promeni, videćemo onda šta i kako.
Pa koja je tačno alternativa?
Pazi šta ti kažem, političari su istorijski u ovakvim situacijama u 100% slučajeva birali štampanje novca ili u boljem slučaju značajnu devalvaciju valute, kako bi se stabilizovala na nižem nivou.
 
Pa koja je tačno alternativa?
Pazi šta ti kažem, političari su istorijski u ovakvim situacijama u 100% slučajeva birali štampanje novca ili u boljem slučaju značajnu devalvaciju valute, kako bi se stabilizovala na nižem nivou.

Najverovatnije će odbiti da podmire obveznice prema "neprijateljski nastrojenim" zemljama, Tramp se tu malo istrčao i pokazao karte prerano. Tu je naravno i promena valute kao standardno sredstvo borbe protiv inflacije. Selektivni bankrot je skoro izvestan. Ima tu raznih stvari koje mogu da izvedu, zato se ne istrčavati sa zaključcima. Oni koji su isto tako mislili da centralne banke neće moći da zatežu su žešće platili tu zabludu.
 
Plandemija je uspela ona je sprecila ath da bude tih 100k i vise
sve je spremno za apokalipsju sada nas drugi jahac jase.
Da se podsetimo prvi jahac je jahao na belom konju. Eto bela boja moze da se predstavi kao bela uniforma lekara. Lekari su nas jahali dve godine i nastavice
2.jahac jase na ridjem konju - konj predstavlja rdju , krv, rat stradanje .. , jos malo pa puna godina kako jase.
mozda vec sledece godine krece 3. na vrancu. Vranac crn - predstavlja glad
4. jahac jase zelenog koji predstavlja smrt - pomor.
Znaci "armagedon" pocinje 2025.
2026. ko prezivi pricace :)
Ali ovo je suvis eoptimisticno sto napisah


nastampali su boga oca para. sve ovo je lazno sto se tice kontrole. cene idu uvis , kamate idu uvis. plate iste => iznogud

edit 2
ne znam da li je tacno ove godine Srbija treba da vrati 7 milijardi $ je kamata od dugova . sad koji je to % od glavnice ... mi smo bre pukli ako je ovo istina.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221115_193312.jpg
    Screenshot_20221115_193312.jpg
    242.1 KB · Pregleda: 161
Gledam ovaj video, ali ne mogu da provalim line chart dole. Šta predstavljaju ove linije, koje okidaju buy signal kada se iseku?
 
Gledam ovaj video, ali ne mogu da provalim line chart dole. Šta predstavljaju ove linije, koje okidaju buy signal kada se iseku?

To ti je hash ribbons indikator. Nekad je bio izuzetno koristan alat, ali kao i ostali BTC indikatori, postao je bezvredan kada pravac vetra u makroekonomiji promenio.
 
Milojko Pantic 🤣 cudi me da uspesno trejdujes ako uzimas ovako lako proverive netacne informacije za bilo kakav pokazatelj...

Sta je danas prverena informacija? Sta kaze vlada? Sta kaze indikator?

Dolar pada, btc pada a sp500 raste, veliki altovi nisu prisli jun low dok je btc ispod jun low a opet dom kao preko 40%.... doktori nauka potpisuju sta god treba za odredjenu sumu para ali se u tekstu sitnim slovima uvek ograde...

Ja vise namam pojma gde su te proverene info.. 😅

Ne kazem da je 100% ali da imamo dug imamo..da se eps sprema za prodaju to je tacno..kao i telekom..gde ima dima ima i vatre bar tako kazu..
 
au
ja cu investirati u pavlovicevu mast. Zatrebace gatantovano.
 
Fallout se širi, očekivano. Nije ovo nikakvo iznenađenje, još sam u maju najavio da će kripto da se skljoka i menjačnice popucaju. Ko tad nije hteo da sluša, opet je valjda imao dovoljno pameti da sve likvidira kad se Celsius desio. Ko je i onda čekao, valjda se uzeo u pamet kad je pukao FTX. Ko se i tad nije opametio, nije ni zaslužio da zadrži svoj novac. Verovatno emocije sprečavaju dugoročne holdere da rasprodaju kripto, ali bar nek likvidiraju stablecoin-e i maknu svoj kripto s menjačnica, nisu valjda toliko maloumni.
 
Fallout se širi, očekivano. Nije ovo nikakvo iznenađenje, još sam u maju najavio da će kripto da se skljoka i menjačnice popucaju. Ko tad nije hteo da sluša, opet je valjda imao dovoljno pameti da sve likvidira kad se Celsius desio. Ko je i onda čekao, valjda se uzeo u pamet kad je pukao FTX. Ko se i tad nije opametio, nije ni zaslužio da zadrži svoj novac. Verovatno emocije sprečavaju dugoročne holdere da rasprodaju kripto, ali bar nek likvidiraju stablecoin-e i maknu svoj kripto s menjačnica, nisu valjda toliko maloumni.
Nije pametno sad sve rasprodati, sad je kasno malo za to. Male menjačnice će nestati, velike će pojesti male i biće još veće, to je ciklus. Može da padne možda još pa hiljada zbog menjačnica,I to je to. Prodaja sad? skuplja dara nego mera.
 
Kako će da se "skljoka" cena na 15k, samo je pitanje dana..
 
Mislim da ce kripto generalno ici jos malo dole ali bez obzira na to,imam strah da prodam u ovom mometu.Ipak cu da holdujem pa sta bude.Kupio sam trezor novcanik.To je bila prva stvar koju sam uradio kad sam usao u kripto.Nekako nisam verovao menjacnicama.Prva stvar koja mi je padala na pamet je bila da neko moze da ih hakuje ali nisam se nadao da ce vlasnici menjacnica da se tako igraju sa tudjim novcem.
 
Fallout se širi, očekivano. Nije ovo nikakvo iznenađenje, još sam u maju najavio da će kripto da se skljoka i menjačnice popucaju. Ko tad nije hteo da sluša, opet je valjda imao dovoljno pameti da sve likvidira kad se Celsius desio. Ko je i onda čekao, valjda se uzeo u pamet kad je pukao FTX. Ko se i tad nije opametio, nije ni zaslužio da zadrži svoj novac. Verovatno emocije sprečavaju dugoročne holdere da rasprodaju kripto, ali bar nek likvidiraju stablecoin-e i maknu svoj kripto s menjačnica, nisu valjda toliko maloumni.
U kom maju? 2022, 2021, 2020, 2019, 2018 ili 2017...?
 
U kom maju? 2022, 2021, 2020, 2019, 2018 ili 2017...?

Nemoj sad i ti da zajebavaš. Ne može Michael Burry da pogodi tačno kad će, 2008. slom je promašio za preko dve godine, ovaj je promašio godinu i po, a sad ja treba da ti dam tačan datum, jel? Moglo je ovo da bude i šest meseci od sad, ja sam lično tipovao na januar, nema načina da znaš. Kao da vidiš nekog da puši tri paklice dnevno, znaš da će to loše da se završi, ali ne možeš da znaš tačno kad i kako.
 
Kao i prognoza vremena . Znas da ce pasti sneg zimi samo ne znas kada i koliko.

Dao sam ti razloge, dao sam ti sled događaja, dao sam ti targete, smatram da sam pružio vrlo dobru analizu. U svakom slučaju sigurno bolju nego ciklusi, stock-to-flow, digitalno zlato i ostale budalaštine. Ako smatraš da sam negde pogrešio u rezonu, slobodno iznesi argumente, možemo da diskutujemo.
 
❗️Buying some #POR and #ARG

Let me explain. Chiliz (#CHZ) has two National Team tokens. National Teams of Ronaldo and Messi:

#POR (Portugal National Team) trades on the Okex. The chart is attached to this post. #ARG (Argentine Football Association) is on the Okex as well. ARG Chart Link.
https://www.tradingview.com/x/9uCyPutk
Both tokens have weak liquidity and small market cap ($16M and $26M). Taking into account the approach of the World Cup and the fact that the investor of Chiliz is Binance, it is logical to expect the listing of coins on the exchange.

Binance has recently made an NFT collection with Cristiano Ronaldo — Source. This fact reinforces the belief that the listing on Binance is very possible when the time will be closer to the World Cup. And even if this doesn't happen, these token should make some growth because of such a big event.

Investing a very small part of the deposit!



sta mislite o ovome? u 8.mjesecu su klubovi psg,barca,milan,city itd... sa 20m$ market capa skocili na 100m$ cap
5x
 
Mislim da si mislio na vazelin. :unsure:
"Član macman se lupa po čelu dok čita tvoj post i kune ko mu je preporučio Pavlovićevu. Sa grčom na licu se seća bolne povrede koju je naneo sebi samo zato što je poslušao savet za tu kremu."

Sada je sve jasnije, danima lupam glavu kakve veze ima Pavlovićeva i kripto. Setio sam se i onih što su je stavljali u nos zbog korone ali mi nije pomoglo da rešim nedoumicu. Odustao sam o daljeg razmisljanja jer su mi oba genijalca na bloku. Malo šta pametno od takvih se može pročitati.
 
Sa nepoznatog voleta na binance pre 15 minuta 500.000.000 USDT-a :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno