Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A, to je meni bio trip, da živim od stejkovanja. Nikad nisam imao dovoljno kripta za tako nešto, al bilo je neke crkavice od toga. Posebno tamo da vrhuncu, kad su menjačnice delile ogromne kamate za stejkovanje kod njih. Naravno, bilo je jasno da je to sve piramidalna šema i da novac dolazi od novih ulagača, al bilo je lepo dok je trajalo. Mislim da sam upravo zbog toga bio propustio najbolje vreme za prodaju kripta, bilo mi žao da rasturam stejkove. Opametio sam se srećom dok još nije bilo mnogo kasno i sve istovario. Sad po prvi put u zadnjih 7 godina nemam kripta uopšte, ni mrvicu.
Pa recimo ja nikada nisam stejkovao na menjacnicama niti bih to nekada radio. Menjacnice su nuzno zlo samo kada je u pitanju trejd. Uglavnom stejkujem sve putem Ledger-a ili non-custodial provajdera gde su moji coini i dalje moji coini i privatni kljucevi su kod mene. Ni ja ne rasturam stejkove doduse neke ni mogu npr. ETH jer su zakljucani dok ne bude omoguceno izvlacenje. A ETH stejkujem od Genesis-a ( za neupucene tada je pocelo stejkovanje ETH-a pre neke 2 godine ). Sve zavisi od APY-ja. Tamo gde je APY veci novcic je nesigurniji ili ja bar tako gledam. Ako neko nudi 45-60% godisnji APY rizik je veci ali i gain. Zato je najbolje ko stejkuje takav coin prebacivati u nesto sigurnije ili neki stable coin. Da li je nesto piramidalna sema ili ne meni nije ni bitno dok god donosi kes. Samo treba biti pametan i ne biti alav. Nikakvi Celsius-i, FTX-ovi i ostalo mi nikada nisu bili zanimljivi jer jednostavno nemam poverenja u tako nesto. Moji kljucevi su moji kljucevi. Ako propadamo, propadamo zajedno.😀
 
Ltc iznenađujuće dobar u ovom crvenilu.
Neko pomenu gore i da je Bch mrtav coin(j), pa nešto razmišljam ima li garancije da je 21M coina zakucano ili može da se desi kao sa Lunom, pa da u toku noći 21M postane 21 trilion? Ako je sigurno da je broj ograničen, onda verovatno ima još potencijala u njemu.
Pa ni jedan od tih klasičnih novčića koji su derivati BTC-a ne može da poveća inflaciju ako se ne složi veći deo mreže. A i tada bi skoro sigurno došlo do fork-a, jer dobar deo ne bi hteo da prihvati takvu promenu.
Mislim da će ti klasičari doživeti renesansu kada ljudi shvate koliko svi ovi tokeni koje štampa kako ko stigne nemaju smisla, a plus je svima njima već dobrano opala inflacija od inicijalnog momenta lansiranja, tako da će doći do nestašice na menjačnicama ako iole skoči potražnja.
 
moram da okacim, predobro je :ROFLMAO:

 
Pozdrav svima.Procitao sam komentare na jednom youtube kanalu.Pita jedna osoba da li je sad pravo vreme da se kupi btc.Cena je bila 5700 $ u tom momentu.Dobija prvi odgovor NIJE,drugi odgovor NIJE. Posle godinu dana cena btc skace na 50,60K.Stize treci odgovor od neke x osobe kad je cena skocila.AL SU TE ZAJEBALA ONA DVOJICA 😀.Sto u prevodu znaci da niko ovde od nas ne moze da zna sta ce biti.Svi se nadamo sledecem bullu.Moze da se desi jos 100 bull i 100 bear marketa.A moze da se ne desi vise ni jedan bull(sto ne bi voleli).
 
Pozdrav svima.Procitao sam komentare na jednom youtube kanalu.Pita jedna osoba da li je sad pravo vreme da se kupi btc.Cena je bila 5700 $ u tom momentu.Dobija prvi odgovor NIJE,drugi odgovor NIJE. Posle godinu dana cena btc skace na 50,60K.Stize treci odgovor od neke x osobe kad je cena skocila.AL SU TE ZAJEBALA ONA DVOJICA 😀
Najbolje vreme za kupovinu btc-a je uvek bilo juče, samo zavisi koliko je ko spreman da uloži ( i sačeka ), i koliko mu je dovoljno da zaradi. Samo dno i top niko nikad neće pogoditi.
Bar je to dokazano X puta do sada :)
 
Poslednja izmena:
Prvi put da pišem u ovoj temi, jer nisam nikada bio u ovom crypto svetu, iako sam tu i tamo posmatrao sa strane. Ali, ove godine sam i ja upao. Ne razumem se nešto naročito u crypto market, pa čitam po malo, a logično, najviše me zanimaju cene i kretanja u budućnosti.

Trenutno imam 0.1506 BTC, kao zbir više transakcija, što mu ukupno dođe $3300 po kupovnoj ceni u datom trenutku, koja je u proseku bila $21900. Sad to vredi $800 manje.

Možda glupo pitanje, ali koliko će trajati ovaj under 20k period, hoće li to malo skakati sa vremena na vreme iznad 20k ili će samo dole?
 
Prvi put da pišem u ovoj temi, jer nisam nikada bio u ovom crypto svetu, iako sam tu i tamo posmatrao sa strane. Ali, ove godine sam i ja upao. Ne razumem se nešto naročito u crypto market, pa čitam po malo, a logično, najviše me zanimaju cene i kretanja u budućnosti.

Trenutno imam 0.1506 BTC, kao zbir više transakcija, što mu ukupno dođe $3300 po kupovnoj ceni u datom trenutku, koja je u proseku bila $21900. Sad to vredi $800 manje.

Možda glupo pitanje, ali koliko će trajati ovaj under 20k period, hoće li to malo skakati sa vremena na vreme iznad 20k ili će samo dole?
Gledaj to ovako, da iko zna koliko ce da traje under 20k period i kad ce da krene trziste na gore, ljudi bi se drali od para.Trenutna situacija : jaka inflacija/rat u Ukrajini ne nagovestava skorasnji skok.Sve zavisi sta znaci ta cena za tebe 21900$.Ako zelis da izadjes(da prodas BTC) ona nije nedostizna i moze da se desi u bilo kom trenutku 3-4000$ za bitcoin da ide gore dole je smesna situacija, to bukvalno moze da se desi preko noci.A ako pak zelis da zaradis, moras da se oprostis od tog novca bukvalno, jer neki jaci skok (primer 30.000$+) se ne ocekuje sigurno bar jos godinu dana ako ne i vise.To sto imas $800 manje sutra moze da bude na 0$.Nije to nista strasno.Svakako ovaj period koji sam naveo ne moze da se precizira, ali imajuci u vidu da inflacija i rat nece stati preko noci, ocekuj bar jos godinu dana.Kripto je maraton na zalost, i vremena i zivaca, trke na sto metara pobedjuju samo oni koji udju s ogromnom kolicinom para.
 
Poslednja izmena:
Koji će sledeći "revolucionarni projekat" na nulu? Matic, DOT, Solana, ADA, SHIB? Svi mintovani iz magle, za razliku od LTC, DASH, BTC, XMR valjda će ljudi prestati da ulažu u gluposti kao što je SHIB.
 
Prvi put da pišem u ovoj temi, jer nisam nikada bio u ovom crypto svetu, iako sam tu i tamo posmatrao sa strane. Ali, ove godine sam i ja upao. Ne razumem se nešto naročito u crypto market, pa čitam po malo, a logično, najviše me zanimaju cene i kretanja u budućnosti.

Trenutno imam 0.1506 BTC, kao zbir više transakcija, što mu ukupno dođe $3300 po kupovnoj ceni u datom trenutku, koja je u proseku bila $21900. Sad to vredi $800 manje.

Možda glupo pitanje, ali koliko će trajati ovaj under 20k period, hoće li to malo skakati sa vremena na vreme iznad 20k ili će samo dole?


BTC je digitalno zlato i inflation hedge strpaj ga na hladni novcanik i zaboravis na njega ne uzbudjuj se previse na ovakve periode mozes da iskoristis da dodatno akumuliras za 5 ili 10 god bices srecan.BTC je sad bolja investcija i sigurnija nego je bio 2017 i ranije
Sto se tice trenutog stanja na trzistu
Ovo je period kapitulacije i akumulacije.BTC prelazi iz slabih ruku i dijamantski cvrste ruke .Strah panika je na vrhuncu a to moze da znaci da je dno blizu.Osim ako se opet ne desi neki black swan dogadjaj kao ovaj bankrot FTX to bi moglo da pogura market jos na dole
 
Poznajem licno petoro ljudi koji su verovali u kripto ali ne dovoljno.Rudarili su ETH i prodali sve kad je bio 100-200$.Da su znali da ce cena ici preko 4 hiljade,nema sanse da bi prodali.Ja sam usao u kripto na samom pocetku bulla.Majnovao sam jedno vreme,proziveo euforiju i pad.Iskustvo je cudo 😁.Sad samo dokupljujem a ako se desi sledeci bull izlazim postepeno.Rizik uvek postoji kao i u svakom poslu.Samo sto sad znam da cene ne idu samo gore.90% youtubera su govorili kako eth ide na 10k.krastavac upecao sam se na pricu i cekao da prodam nesto bar na 5k ali ni to nije doslo🙄.Napravite neku strategiju izlaza i nemojte biti previse alavi.
 
Biće zanimljivo da se prati fallout nakon što je FTX pukao. Celsius je bio daleko manji, a napravio je lančanu reakciju gde je mnogo projekata propalo zbog izloženosti, među njima i Nuri, koji je bio ubedljivo najbolji način za konverziju između BTC i euro. Šuška se da je Coinbase bio veoma izložen FTX, da vidimo da li je on sledeći. Tu onda dođe i glavno pitanje stablecoin-a, jer ko ovde ozbiljno smatra da Coinbase stvarno ima 50 milijardi dolara da pokrije svoj USDC?

Pitaju me ljudi kad si tako siguran da će kripto pasti, što ne šortuješ? Pa šta ti vredi da šortuješ kad pukne kladionica i odnese ti i šort i ulog? Ja sam jedva usudio da malo šortujem na eToro, ali ne mislim da će i te kladionice biti solventne još dugo. Mislim da nas je na to upozoravao Burry kad je eliminisao sve asset-e iz svog hedž fonda, napravivši hedž fond koji ništa ne hedžuje. Rekao bih da je hteo da nam poruči: "Nemoj ni da šortuješ, sedi u suvoj kešovini dok kiša ne prođe".
 
Prvi put da pišem u ovoj temi, jer nisam nikada bio u ovom crypto svetu, iako sam tu i tamo posmatrao sa strane. Ali, ove godine sam i ja upao. Ne razumem se nešto naročito u crypto market, pa čitam po malo, a logično, najviše me zanimaju cene i kretanja u budućnosti.

Trenutno imam 0.1506 BTC, kao zbir više transakcija, što mu ukupno dođe $3300 po kupovnoj ceni u datom trenutku, koja je u proseku bila $21900. Sad to vredi $800 manje.

Možda glupo pitanje, ali koliko će trajati ovaj under 20k period, hoće li to malo skakati sa vremena na vreme iznad 20k ili će samo dole?
SBF je unazadio industriju nekoliko godina, da nije bilo ovog sranja sa FTX danas bi btc bio 25k, jer ostali marketi pumpaju nakon CPI, i dolar pada.
Ali krastavac. šta ćeš.
Dobra stvar u celoj priči je da će da se očisti scena od takvih likova, maminih i tatinih sinova, biće vrlo interesantno videti kako će taj magarac završiti, već razne teorije kolaju gde se on nalazi trenutno.
 
Cuvene reci u kada krene bull..."eh da sam kupovao po malo kada je btc bio na dnu"..

Sada lepo prodjite ove indikatore sve redom..





Sve ce vam biti jasno.. tj donesite sami odluku..ne treba vam niko..

Kripto nikada nece nestati..ne zbog satosija ili nekog ideala pogotovo ne zbog tehnologije..vec zato sto je to jedna velika zlatna koka koja moze da izvuce najsitniji dinar od ljudi.. kao sto vidimo i milione..
1668279018214.png

Ova slika plus oni indikatori iznad ako niste trejder vec gledate dugorocnu pricu...

Ne treba vam puno da budte uspesni...samo strpljenje i logicno razmisljanje
 
Poslednja izmena:
Jos jedno glasanja nakon jednog turbuletnog perioda..i dela gde de ljudi kaze da smo doatakli dno ili ce uskoro doci..da vidimo kakvi se sto se tice sta bi hteli da imate u svom novcaniku..

Stari glasivi su obrisani tako da nemaju uticaj..

Imate na dnu liste da ukucate neke svoje favoriste..

Ako vas ne mrzi popunite formu pa cu podeliti ovde rezultate

Mozda nekome pomogne oko odluke za hold

 
Mada slazem se da ljudi odrade trejd sa par dolara i onda kaci screen kako je ubo :D

I slažem se sa ovim da je glupo objavljivati +200%
A to sto neko kaci 500% plus a ne napise kolicinu nema poentu.

Mislim da je tema diskusija o cenama a ne ko je šta uboo.


Tehnicki mogu da se kace i tudji screen-ovi.


Nisam znao da sam povredio osecanja na toliki broj ljudi svojim screenshotovima,obevacam da necu vise,mozete mirno da spavate.Pozdrav i svako dobro.

Fdv0LwgWYAULypP.png
 
nadam se i ja vecem padu da bih mogao jos da oborim ulazni prosek.

U momentu pada nisam imao bas dovoljno stablecoina, pa sam dokupio po nesto visim cenama ali to nije ni vazno. Verujem u grafikon ciklusa koji je postavio @frrka , svaki ulozen $ ce se isplatiti tamo neke 2026-te.

Takodje korisni chartovi za uporedjivanje:


Moji favoriti za kupovinu trenutno su:

LINK - Razumem tehnologiju, i smatram da coin ima dosta potencijala za rast, a opet kao da nekako paznja nije uperena nikad bila u njega.
BCH - Stari coin koji je u ovom bear marketu trenutno na -95% u odnosu na svoj ATH. Dobar RISK/REWARD odnos.
BNB - Stoji najjaca menjacnica iza njega, ima svoju mrezu koja funkcionise veoma dobro, pouzdano i jeftino, primena oko SWAP-ova itd...

DCA Update:
1668314755455.png
1668314822838.png
 
@p3dJ4 Nisi ti mene povrijedio daleko od toga. Ja samo ne vidim poentu kacenja tih screenshoota. Drago mi je zbog tebe sto znas da odradis dobar trejd.
 
Zasto ne DCA samo u BTC. Bice dana za altove dok god imate BTC, krvarice altovi tek. Pogledajte samo dominance, ne ocekujem 70 ali 42..
 
Nisam znao da sam povredio osecanja na toliki broj ljudi svojim screenshotovima,obevacam da necu vise,mozete mirno da spavate.Pozdrav i svako dobro.

Pogledajte prilog 363681

Ne drami. Moj post se generalno odnosi na sve, zato sto niko nista konkretno ne kaze nego samo okace procente ili cene ali se nigde ne vide kolicine. Nije isto napraviti 800% na 2 dolara i na 2000. Kao sto nije isto da neko kupi 2 Sol-a po ceni 13.5 dolara i 1000 Sol-a po istoj ceni. Ako vec nesto kacite recite konkretno inace nema poentu. Sa konkretnim informacijama mozda mozete pomoci novim clanovima u nekim njihovim odlukama.
 
Poslednja izmena:
Zasto ne DCA samo u BTC. Bice dana za altove dok god imate BTC, krvarice altovi tek. Pogledajte samo dominance, ne ocekujem 70 ali 42..

Cekanje nekog savrsenog dana za altove je kao i cekanje apsolutnog dna - necemo ga svi ubosti.
Zasto ne samo DCA u BTC - BTC da skoci do svog prethodnog ATH-a je 4x ; BCH da skoci na svoj ATH je 16x.
 
Cekanje nekog savrsenog dana za altove je kao i cekanje apsolutnog dna - necemo ga svi ubosti.
Zasto ne samo DCA u BTC - BTC da skoci do svog prethodnog ATH-a je 4x ; BCH da skoci na svoj ATH je 16x.
Sa moje tacke gledista mnogo su vece sanse da BTC dodje do prethodnog ATH-a dok se to ne moze reci za altove. Risk/reward je sigurno veci kada su u pitanju altovi ali ako neko ulaze vecu kolicinu kesa u nesto, bolje je ici sigurnijom putanjom nego rizikovati previse. Mnogo altova nije doslo do svog ATH ni iz prethodnog ciklusa. Recimo primer mog Strax-a kome je ATH bio nesto preko 22 dolara i bio je top 8 coin na marketcap-u a u proslom bull-u je dosao do 4.5 dolara na par minuta i to je to. On je moja zlatna koka i sada jer je APY oko 45-50% na stejk ali ne bih ga nikada kupovao long term nadajuci se ATH-u. Ako neko zeli da rizikuje bolje da odvoji 60-70% kesa na "sigurni" BTC a sa ostatkom da rizikuje na coin ili dva koji mu se ucini interesantnim jer su manje vise svi pali 10x. To je sve pod pretpostavkom da ce doci sledeci bull.😀
 
Što se tiče količina, na jednu stvar da skrenem pažnju. Nekome je 100€ kao meni 100rsd. Samim tim, može da se povuče paralela. Ako neko kupi 2 SOL, treba videti koji je to deo njegovor portfolija. Možda je nekom 2 SOL više nego nekomo 100 komada istih, pa samim tim više veruje u projekat.
Za altove se generalno slažem. Sada se kupuje BTC, ostali će doći na red.
 
Mali update sto se tice stejkovanog DOT-a na Ledger-u da mozete izvuci informacije koje vam trebaju. Prosla su dva dana, stejkovano je 4250 komada i prvi dan sam dobio 1.69 DOT-a, drugi 1.42 DOT-a. To se i gadja sa mojom pretpostavkom da se mesecno dobija izmedju 50 i 60 komada na tu kolicinu. Nominatori/validatori uzimaju izmedju 1 i 5% od nagrada za sebe a svaki dan se selektuje neki drugi po automatskom principu ako ih izaberete 16 komada ( maksimalan broj sto je i najbolje ako jer ako stavite manje vece su sanse da vas ne izaberu ).
 
Ne drami. Moj post se generalno odnosi na sve, zato sto niko nista konkretno ne kaze nego samo okace procente ili cene ali se nigde ne vide kolicine. Nije isto napraviti 800% na 2 dolara i na 2000. Kao sto nije isto da neko kupi 2 Sol-a po ceni 13.5 dolara i 1000 Sol-a po istoj ceni. Ako vec nesto kacite recite konkretno inace nema poentu. Sa konkretnim informacijama mozda mozete pomoci novim clanovima u nekim njihovim odlukama.

Simketova škola, on uvek napravi i trejd i kontra-trejd, pa na koju god stranu da ode, on ima screenshot da je pogodio. Jedini trejder u istoriji sa 100% pogodaka. ;)

Htedoh da prenesem ovo da su menjačnice muljale kripto da lažno pokažu kako su im wallet-i puni, al su zaboravili da se na blockchain-u sve transakcije vide. Preteče me dekimaxi. Kažem opet, biće tu žešće tragikomedije u nekom momentu kad svi navale na izlaz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno