Šta je novo?

Disney+ u Srbiji (pravila u prvom postu)

Kakva je situacija sto se tice prevoda i sinhronizacije?
 
Иронија је у питању. Да си прелистао тему, видео би да већина користи турски налог јер је јефтиније него отварати наш. А турских превода и синронизације има ;)
 
bitno je, neće da ti da user i pass nego on da ti ukuca kod sa smart app
 
Od kad se na app loguje sa smart kodom?To nesto od skoro?
 
Ja koliko znam od uvek se na tv logovalo kodom
 
A sto se uzima preko Turske? Zar je toliko jeftinije? Tako nikad nece resiti lokalizaciju za Srbiju.
 
Исто и код мене - TCL TV или FireCube логујем се са корисничким именом и лозинком. Једино што се сваки корисник у оквиру налога штити са ПИН кодом.
 
Na LG i na XBoxu se loguje kodom
 
Sony sa Android TV je kod mene trazio kod.
 
Mislim svakako nije pitanje za ovu grupu ali me uvek interesovalo na osnovu koji pokazatelja mi to zivimo cca 4x bolje od turaka, argenticana i slicno
Valjda ih ima vise, pa onda imaju svoju hiper produkciju sapunica, pa jos stosta sto utice na formiranje cena, mozda i clanstvo u EU. Poenta je da ako se mi foliramo da smo Turci, jer je jeftinije, samo cemo odlagati lokalizaciju. Njima je sigurno bitan broj korisnika po zemljama, da bi investirali u sredjivanje sinhronizacije, titlova, itd.
 
Ne slazem se sa ovom filozofijom. Da bi ti neko dao pare moras nesto i ti da das. Nek ukljuce prevod pa nek prate broj korisnika. Poznajem gomilu ljudi koji placaju hbo bez problema bas iz tog razloga. Uz titlove mozda postanu i deo necije kabl ponude. Ovako sa trenutnim stanjem stvari i Turci su im puna kapa.
 
Valjda ih ima vise, pa onda imaju svoju hiper produkciju sapunica, pa jos stosta sto utice na formiranje cena, mozda i clanstvo u EU. Poenta je da ako se mi foliramo da smo Turci, jer je jeftinije, samo cemo odlagati lokalizaciju. Njima je sigurno bitan broj korisnika po zemljama, da bi investirali u sredjivanje sinhronizacije, titlova, itd.
Podpuno pogresno razmisljanje. Oni kao kompanija ne mogu da ocekuju da imaju zavidan broj korisnika na nekom trzistu ako nemaju lokalizaciju titlova i audio fajla za svoje usluge.

Ti ako hoces da pruzas uslugu na nekom trzistu moras da sve prilagodis tom trzistu i tek tada mozes da ocekujes da ce usluga da krene da povecava broj korisnika. Zamisli kada bi sada krenuli da nude svoje usluge u drugim drzavam koje su daleko vece od nas bez prevoda i audio fajlova. P ne bi imali ni jednog korisnika jer nece amerikanci da slusaju ni jedan drugi jezik osim svog, isto tako izrael nece da gleda emisije na engleskom i da nema mogucnost za audio fajlom ili bar prevodom na svoj jezik. I kako onda da nateras druge zemlje da pocnu da koriste njihove usluge ako nemaju jednu ili drugu ili obe opcije za prevod i zvuk.
 
Podpuno pogresno razmisljanje. Oni kao kompanija ne mogu da ocekuju da imaju zavidan broj korisnika na nekom trzistu ako nemaju lokalizaciju titlova i audio fajla za svoje usluge.

Ti ako hoces da pruzas uslugu na nekom trzistu moras da sve prilagodis tom trzistu i tek tada mozes da ocekujes da ce usluga da krene da povecava broj korisnika. Zamisli kada bi sada krenuli da nude svoje usluge u drugim drzavam koje su daleko vece od nas bez prevoda i audio fajlova. P ne bi imali ni jednog korisnika jer nece amerikanci da slusaju ni jedan drugi jezik osim svog, isto tako izrael nece da gleda emisije na engleskom i da nema mogucnost za audio fajlom ili bar prevodom na svoj jezik. I kako onda da nateras druge zemlje da pocnu da koriste njihove usluge ako nemaju jednu ili drugu ili obe opcije za prevod i zvuk.
podpuno ili potpuno, nevazno kako je, vazno da svako ima svoje misljenje. U eri savremenih tehnologija, gde se trziste menja iz casa u cas i gde konkurencija vreba, meri se broj korisnika, pa onda i broj zadovoljnih korisnika, itd. Npr netflix nudi sadrzaje na spanskom, jer postoji uzajamna korist spanske produkcije i samog netfliksa, sto sigurno utice i na povecanje broja korisnika iz spanije.
Ne slazem se sa ovom filozofijom. Da bi ti neko dao pare moras nesto i ti da das. Nek ukljuce prevod pa nek prate broj korisnika. Poznajem gomilu ljudi koji placaju hbo bez problema bas iz tog razloga. Uz titlove mozda postanu i deo necije kabl ponude. Ovako sa trenutnim stanjem stvari i Turci su im puna kapa.
Po meni je veca filozofija kaciti se na vpn i koristiti turski nalog, ali ok je sve to. Samo mislim da im tako necemo biti prioritet.
 
O kakvom kacenju govoris, nema koriscenja bilo kakvog vpna. U svakom momentu znaju ko si i odakle koriatis servis.Po ceni od 9e za ono sto nude i ne moramo. Prezivecemo.
 
Poslednja izmena:
24.10.je trebalo da mi se skine sa kartice za dizni... Jos nista nisu skinuli a sve normalno radi... Cudi me da kasne. Obicno su svi striming servisi koje koristim tacni u minut kad treba da naplate.
 
O kakvom kacenju govoris, nema koriscenja bilo kakvog vpna. U svakom momentu znaju ko si i odakle koriatis servis.Po ceni od 9e za ono sto nude i ne moramo. Prezivecemo.
ne troši živce, twitter generacija izgleda. Bitno je da se tvoje mišljenje čuje, to što nemaš osnovnog pojma kao nešto radi, to nije bitno.

@Bandzi8
Postoji mali cim za kreiranje naloga reko vpn, to stoji, nakon toga nikada više nije neophodan VPN. Disney app da obaveštenje da detektuje da si u drugoj zemlji od one gde ti je registrovan nalog i objasni da će sadržaj biti lokalizovan na zemlju u kojoj se nalaziš, a ne u onoj odakle ti je nalog. Nakon toga sve nastavlja da radi isto kao da je nalog odavde.
Ovo pogotovo nije bitno za pod članove koji nisu uplatioci već koriste preko nekog od kolega sa foruma.

Ovo je čak i odličan sistem funkcionisanja za nas kao korisnike jer nismo zaključani na tursku već na zemlju koju izaberemo. VPN je potreban ako želimo US sadržaj.

Dakle, preko turske se itekako isplati za one koji su spremni da potroše 10 min vremena jednokratno.
 
Meni je najgore u celoj priči sa lokalizacijom na D+ to što za masu sadržaja postoje i titlovi i sinhronizacija, mogli bi za početak bar to da ubace, sigurno je dosta toga u njihovom vlasništvu. Koristio sam prošli mesec D+ kad je bio na popustu 1,99€ i sigurno bih i nastavio da je lokalizivan bar kao Netflix, katalog im je odličan.
 
Nazad
Vrh Dno