Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Баш ме занима какво ће то бити кориговање цена... Једва чекам 1. октобар, па да видим шта ми је чинити. :cool::ROFLMAO:
 
Samo nek koriguju pa da se ne ljubimo....
Ja sam i presao kod njih zato sto su u prepaidu nudili ovo sto su nudili bez ugovora.Da sam hteo ugovor potpisao bih ga u mrezi iz koje sam prebegao.
 
Uzeo sam prepaid karticu na kiosku da bih malo testirao pre mogućeg prelaska. Piše da je 4G, zašto mi je brzina samo 10Mb/s? Na ostalim mrežama imam imeđu 30-40. Centar NS, mereno preko speedtest/fast/google.
Da li postoji neko ograničenje kog nisam svestan?
 
Uzeo sam prepaid karticu na kiosku da bih malo testirao pre mogućeg prelaska. Piše da je 4G, zašto mi je brzina samo 10Mb/s? Na ostalim mrežama imam imeđu 30-40. Centar NS, mereno preko speedtest/fast/google.
Da li postoji neko ograničenje kog nisam svestan?
Не би требало, ја сам преко дана мјерио између 70-150, ноћу и преко 200mbps. Све зависи од локације гдје се налазиш и оптерећења мреже. Скини Speedtest Ookla sa stora.
 
Uzeo sam prepaid karticu na kiosku da bih malo testirao pre mogućeg prelaska. Piše da je 4G, zašto mi je brzina samo 10Mb/s? Na ostalim mrežama imam imeđu 30-40. Centar NS, mereno preko speedtest/fast/google.
Da li postoji neko ograničenje kog nisam svestan?
zavisi i koji je uredjaj.Ako je cat6 ili bolji telefon moguce da je opterecena bazna stanica.
upravo testirao yettel na starom cat4 ruteru 40/40 ko od sale ruter vezan lan kablom za pc.tako da ovo je kod tebe neko opterecenje sigurno
 
Poslednja izmena:
4G uređaji (bez CA) donose 2-3 Mbps,
Kada je lokacija loša i po pitanju signala (smetnji) i kada je hronično preopterećena bazna stanica.

@Muki.Beograd

Poklonio sam taj RN 11 sestriću, pa će svežija da bude tek kad nabavim neki novi telefon.
 
Da li neko zna sigurno,da li Globaltel ima preusmeravanje poziva i kako naplacuju ako naplacuju?
 
Sigurno ima, sigurno radi, ako imaš minute ili fripejd - nema dodatne naplate, u suprotnom naplata iz kredita.
Tako sam i mislio,ali ovi iz CC kao po obicaju izgleda blage veze nemaju sta pricaju.
Meni rece da skida od kredita ili minuta,ali ja sam na freepaid-u tako da ne bi trebalo.
Preusmerio sam broj,ali kada sam pozvao da proverim da li radi dobio sam obavestenje da je broj nepostojeci. Ja ga iskljucim ali opet isto, tako da sam prijavio i cekam do sutra da rese ako znaju.
 
Tako sam i mislio,ali ovi iz CC kao po obicaju izgleda blage veze nemaju sta pricaju.
Meni rece da skida od kredita ili minuta,ali ja sam na freepaid-u tako da ne bi trebalo.
Preusmerio sam broj,ali kada sam pozvao da proverim da li radi dobio sam obavestenje da je broj nepostojeci. Ja ga iskljucim ali opet isto, tako da sam prijavio i cekam do sutra da rese ako znaju.
Ne mogu sad da proverim (ne uplaćuje mi se kredit samo zbog toga), ali garantujem da sam na fripejdu koristio bez greške.

U početku rada mreže nije bilo moguće preusmeriti pozive, onda su osposobili, a da li su u poslednjih mesec dva nešto zabrljali - ko će ga znati.

Probaj kodovima, prvo pobriši sva preusmerenja sa ##002#, a onda npr. za bezuslovno **21*06..........#
 
Imam jedno (čudno) pitanje za 2022. godinu: Da li je moguće korististi Globaltel karticu u (pra)starim 2G telefonima? Pitam za telefone poput starih Siemensa (serije 4x, 5x...) ili Nokija (3310, 6610...)...? Da li je 2G još uvek podržan od strane A1 mreže?
 
Imam jedno (čudno) pitanje za 2022. godinu: Da li je moguće korististi Globaltel karticu u (pra)starim 2G telefonima? Pitam za telefone poput starih Siemensa (serije 4x, 5x...) ili Nokija (3310, 6610...)...? Da li je 2G još uvek podržan od strane A1 mreže?
Da, tu čak stabilnije radi nego sa novim telefonima koji "skaču" između 2G 3G i 4G
 
Imam jedno (čudno) pitanje za 2022. godinu: Da li je moguće korististi Globaltel karticu u (pra)starim 2G telefonima? Pitam za telefone poput starih Siemensa (serije 4x, 5x...) ili Nokija (3310, 6610...)...? Da li je 2G još uvek podržan od strane A1 mreže?
Radi bez problema.Jedino mislim da ne radi u alcatel db.Probam kad stignem dal ocitava i u njemu.Ovaj je zgodan jer umesto baterija idu 3 aaa nimh u njega.Meni na 3310 hoce mts kartica da zabaguje ubaci sim karticu ugasis i upalis telefon i sve proradi.Inace A1 radi u 1110i bez problema kao i 8210.
 
Imam jedno (čudno) pitanje za 2022. godinu: Da li je moguće korististi Globaltel karticu u (pra)starim 2G telefonima? Pitam za telefone poput starih Siemensa (serije 4x, 5x...) ili Nokija (3310, 6610...)...? Da li je 2G još uvek podržan od strane A1 mreže?
Radi, samo na tu mrezi koristim
 
Ne znam da li je sama aplikacija azurirana ili je problem sto sam promenio telefon i instalirao je ponovo, sada u opciji aktivnih paketa ne stoji nista?
 
Сечем руку ако сутра у понедељак, 3.10 све припејд услуге (узбудљиви и фрипејд) не поскупе! Штета. Време је за растанак, а и није дуго трајало. Ко кад се смуваш с рибом па после неког времена видиш да "није то то"..
 
Kome treba aplikacija ostaje , bez obzira na poskupljenja , jer drugi nemaju
 
Mogu li da dodam paket uzbudljivi razgovori 20 min / 7 dana ali bez automatske obnove? Na iPhone se ne može automatska obnova deselektovati.
 
Сечем руку ако сутра у понедељак, 3.10 све припејд услуге (узбудљиви и фрипејд) не поскупе! Штета. Време је за растанак, а и није дуго трајало. Ко кад се смуваш с рибом па после неког времена видиш да "није то то"..
I kad je sečenje ruke planirano? :)
 
Vrhunac gluposti.
Prebacio sam broj iz Globaltela u MTS, a imao oko 1000din kredita uplacenog jos od pre, neiskoriscenog (nesto sam se pre X meseci zbunio i rekao mu da skida sa kredita, on skinuo sa kartice, sto je ok, jer sam planirao da ostajem na duze, i rodbina mi je u Globaltelu takodje, racunam oticice njima kredit).
Broj se prebaci (iz drugog puta, prvi put neuspesno iz nekih undiscloseovanih razloga njima poznati samo, morao dva put da pravim zahtev, pritom me je zena iz Globaltela zove da pita zasto odlazim iz mreze, a nije nasla za shodno da pomene ovo oko preostalog kredita), i ne mogu da udjem u aplikaciju (u to vreme i menjao fon, pa trebao da reauthujem, ali ne moze jer nisam u Globaltelu vise), i bukvalno me lockoutovali od sopstvenog kredita.
Ne budem lenj i pozovem korisnicki servis, ispricam situaciju, kazu nema problema, samo pustite mail sa JMBG i # LK kad napravite novi broj ili ako hocete vec postojeci neki, da prebacimo nekom korisniku nase mreze, ja ne budem lenj, posaljem (otvorim sebi nov broj za drugi telefon, platim uredno).


I evo sad stize ovaj biser, koji kompletno anulira sto mi je receno preko telefona.

Najcrnje od svega je sto jos imam mailove o uplati kredita, itd.
1664875845292.png

Da sam znao da ce app da pukne i lockoutuje me od sopstvenih 1000din, naravno da bih isao na sajt i koristio onu opciju za prenos kredita na drugi broj, ali mi je van pameti da ovako me leraju jedno na korisnickoj podrsci, uradim ono sto mi kazu, da bi mi rekli da ipak ne moze.
Da, znam da je u pitanju 1000din, i nije neka suma, ali je rec o sistemu internom i leranju preko telefona da se zezam i saljem mail da bi mi genericki odgovorili. Sto me niste lepo odbili na telefonu odmah kad vec nema tehnickih mogucnosti?

PS: Tacno mi se j*** za obavestenje o poverljivosti, u poverenju cu svakom da kazem da ste me slagali i uzeli 1000din da finansirate strogo poverljive aktivnosti, koje god one bile. Poyy.
 
Nazad
Vrh Dno