Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Tačan naziv je Cool air prevention control.
 

Prilozi

  • 555.png
    555.png
    105.7 KB · Pregleda: 91
Mozes li da navedes neki brend klima uredjaja koji nema cool air prevention control?
 
  • Like
Reagovanja: gfx
Wox, Frozini, Tesla, Gorenje, Fuego, Beko, eto ih, sve vrhunski uređaji.
Vox ima (wox ne znam šta ti je), Tesla takođe, Gorenje, Beko imaju. Ovo ostalo što si nalupetao su verovatno neke on off klime stare po 15+ god koje zaista nemaju cold air prevention.
Ajde malo smanjite botovanje. ;)
 
Jel ima kakva preporuka za 18icu da greje 55 kvadrata za oko 100000
Gree Muse je bila 104000 sada je skočila na 114000 danas. Ima li šta bolje da kupimo sutra prekosutra
 
Uzmi Vivax Y design (Aeyi) 12ku. Bolja je od vecine 18ki u tom rangu.. ako je ono tacno kako si napisao, dobra stolarija, 10 cm stiropora, iznad se grije odradice ti posao ako se propisno montira.
 
Da li je stvarno potrebno 3m instalacije da bi klima inverter radio kako treba. Sta se desava ako se namontira ledja o ledja, na zid naravno, i da li postoji neka inverterska klima za koju vredi dodati 100nak evra vise, u odnosu na vox iva modele, znaci oko 55k + neka hiljada vise nije problem...
 
Mora 3 metra instalacije i bez obzira na to može leđa u leđa. Nešto skuplje od VOX IVA je recimo MIDEA BRIZILES
 
Pozdrav. Interesuju me iskustva i misljenje o specifikacijama za klimu

MIDEA AG-18NXD0.WIK​

Cena je ok za 18-icu + dolazi sa setom za instalaciju i ima wifi... Kakav je potrosnja struje i kako greje. Da li je bucna ima li kakvih mana... Hvala unapred na odgovorima
 
Mora 3 metra instalacije i bez obzira na to može leđa u leđa. Nešto skuplje od VOX IVA je recimo MIDEA BRIZILES
Gubi li inverter efikasnost na duzinu instalacije? Konkretno 12kgta, pise dan je max 20 metara duzina cijevi i 15m visinske razlike. Razmisljam da stavim vanjsku jedinicu na ravni krov. Bilo bi oko 6m visinske razlike a duzina cijevne instalacije oko 8m. Gubi li se efikasnost i da li sve duze od 3m treba da se dopunjava gas?
 
Fujitsu klime mogu da imaju instalaciju dužine 15 metara bez dopune.Od 15 do 20 metara dopuna se radi prema tablici.U situaciji koju si opisao kod tebe gubici su vrlo mali.
 

Prilozi

  • 333.png
    333.png
    173.4 KB · Pregleda: 75
Pozdrav ljudi, gledam da uzmem neki inverter prvenstveno za grejanje, ne razumem se bas pa reko da pitam za savet.
Nasao sam otprilike neke, pa me zanima koja bi bila najbolja, slicnih su cena (65-75k) sto mi je inace i budzet:

Hisense Expert Smart 18K

VOX IVA5-18JR

Hisense Inverter klima Wings HiNano 18K - KB50XS1E

MIDEA AG-18NXD0.WIK

MIDEA MSAFCU-18HRDN8-QR invetrer
 
Gubi li inverter efikasnost na duzinu instalacije? Konkretno 12kgta, pise dan je max 20 metara duzina cijevi i 15m visinske razlike. Razmisljam da stavim vanjsku jedinicu na ravni krov. Bilo bi oko 6m visinske razlike a duzina cijevne instalacije oko 8m. Gubi li se efikasnost i da li sve duze od 3m treba da se dopunjava gas?
Možda bi u tvom slučaju VOX i MIDEA morali da se dopune gasom zbog duže instalacije. Mislim da neće gubiti efikasnost zbog tih 8 metara.
 
Kupio i ugradio pre par dana inverter
Gree Amber
Ladi i greje za sad za sve pare.
I pre par trenutaka se sama upalaila.
Pitanje; da li se to jos nekom dogodilo,koji bi bio razlog, i da li je to cesta pojava kod nekih klima?
 
Imam staru Kopernikus klimu koja je radila odlicnondo skoro. Kad je ukljucim kompresor se startuje i pocne da duva i posle par sekundi stane... Sta bi mogao da bude problem?
 
Kupio i ugradio pre par dana inverter
Gree Amber
Ladi i greje za sad za sve pare.
I pre par trenutaka se sama upalaila.
Pitanje; da li se to jos nekom dogodilo,koji bi bio razlog, i da li je to cesta pojava kod nekih klima?
Gree Amber Premium ?
 
Pre svega izvinjavam se na nemustom crtezu, ali mislim da ima dovoljno informacija.
Kuca je prizemna,40m2, pvc prozori sa 3 stakla, dupli zidovi 40cm, plafon 5cm stiropor.
Pitanje je na koju poziciju da postavim inverter klimu 12btu/grejanje14btu, obelezena (zutom)bojom.
U velikoj prostoriji imam i mermerni radijator.
Da li moze klima u taj uzi hodnik, koji je ipak frontalno otvoren ka ostatku prostorija?
Hvala unapred.
 

Prilozi

  • 8C6F09AE-511B-469F-897E-901E01B26A67.jpeg
    8C6F09AE-511B-469F-897E-901E01B26A67.jpeg
    111 KB · Pregleda: 63
Pre svega izvinjavam se na nemustom crtezu, ali mislim da ima dovoljno informacija.
Kuca je prizemna,40m2, pvc prozori sa 3 stakla, dupli zidovi 40cm, plafon 5cm stiropor.
Pitanje je na koju poziciju da postavim inverter klimu 12btu/grejanje14btu, obelezena (zutom)bojom.
U velikoj prostoriji imam i mermerni radijator.
Da li moze klima u taj uzi hodnik, koji je ipak frontalno otvoren ka ostatku prostorija?
Hvala unapred.
Ja bi klimu postavio u toj prostoriji od 20m2 više levo tako da duva pravo u vrata i ostale prostorije.Ne u hodnik.
 
Ponovo da postavim pitanje jer mi je hitno. Danas kupujem klimu. Koju od ove dve mi preporucujete? Ili neku trecu 18-icu koja je u tom cenovnom rangu. Hvala i pozdrav
MIDEA AG-18NXD0.WIK
Lg S18eq
 
E sad kad smo to razjasnili sad nam reci koliko kvadrata je u pitanju i kakva je izolacija, da li je to kuća ili stan ?
 
Nazad
Vrh Dno