Šta je novo?

iPhone 13

imam iphone 13 i kod surfanja mi ponekad na tren zamrzne
Mislim da ima ponekad bug u Safariju, na nekim sajtovima nesto blokira.
Ja ima par nekih bug-ova u iOS 15, bas me nerivraju. Tipa neke aplikacije nemam uopste u "Notifications", pa moram da je obrisem i instaliram ponovo da bih imao notifikacije.
Takodje, "screen time" notifikacije mi ne stizu, to mi je bilo pre zanimljvio da vidim na nedeljnom nivou neki izvestaj, sve je ukljuceno ali nista ne dobijem.

Nekada se bas iznenadim kako ima manjih glupih bugova/propusta u stock aplikacijama. recimo ako udjes u Wallet bez neta (roming nisam ukljucio), hteo da dodam nesto, ono samo beo ekran bez ikakve poruke sta je problem.
 
Posle neplaniranog prelaska sa XS na 13, najprimetnije su razlike su u kamerama (posebno night mode i prednja kamera) i u bateriji, koja mislim da mi duplo duže traje na 13 (mada je BH na XS već bio na 80 i kusur posto).
Sve ostalo apsolutno isto, možda otvara aplikacije par milisekundi brže. Razmišljao sam da li da sačekam par dana da umesto 13 uzmem 14 ali s obzirom da razlika praktično nema, reših da ne čekam.
 
^ usteteo si nesto para ako nista drugo :)
Meni se desilo sinoc da ostavim telefon na punjacu ustajem 6 sati kasnije telefon ugasen i nece da se upali.. na kraju ga upalih uz hard reset i sljaka sve cool. Jel se desavalo jos nekom? jel ja negde pogresih nesto ?:D
 
Pustio sam email Viberu i resili su update om bag sa prikazom ispod imena. Javili ladno i zahvalili se :D
 
danas je izbacen jos jedan update, mozda su popravili ono sto su pokvarili tim updateom :)
 
Tastatura zna da zakoci na nekih 10-15s ponekad, nevezano od appa, 16.0 obican, mozda su na 16.0.2 opravili. 13 Pro.
 
Meni i dalje zna kociti txt na imessage 16.0.2
 
^ usteteo si nesto para ako nista drugo :)
Meni se desilo sinoc da ostavim telefon na punjacu ustajem 6 sati kasnije telefon ugasen i nece da se upali.. na kraju ga upalih uz hard reset i sljaka sve cool. Jel se desavalo jos nekom? jel ja negde pogresih nesto ?:D
Nisi jedini, drugaru je isto tako sa 13 PM stim što je on poslao telefon u servis, oni ga upalili normalno i vratili mu uz odgovor da nisu našli ništa.
 
Kako se bese iskljucuju one opcije za app store, photos i svasta nesto iznad poruka?

Davno sam to iskljucio i zaboravio kako, a ne znam zasto su se opet pojavile te opcije
 
Otvoriš konverzaciju, skrol u levo na tom delu gde su ti photos, App Store i druge aplikacije i videćeš tri tačkice, piše more, klik na njih, edit i ukloni šta želiš 😃
 
To sam i uradio ali mi i dalje u favourites stoji apple store i photos i ne mogu da ih sklonim
 
Njih ne brišeš na taj način, ali App drawer možeš da skloniš ako tapneš u konverzaciji na Apps ikonicu

zopo.jpg
 
Ne mogu na eon aplikaciji da podešavam kvalitet videa na mobilnoj mreži.
Jel još neko imao taj slučaj, ne znam da li ima veze što sam na neo neo paketu koji je limitiran valjda na 10 mbit?
 
Ne mogu na eon aplikaciji da podešavam kvalitet videa na mobilnoj mreži.
Jel još neko imao taj slučaj, ne znam da li ima veze što sam na neo neo paketu koji je limitiran valjda na 10 mbit?
Kod mene sve ok, nema to veze sa paketom. Proveri da li je eon azuriran.
 

Prilozi

  • CBFDE5F9-C3E2-4AB1-9E1C-0CCCB21A83EF.png
    CBFDE5F9-C3E2-4AB1-9E1C-0CCCB21A83EF.png
    223.6 KB · Pregleda: 32
Bilo mi čudno da tokom noći baterija padne za 7,8%jer mi huawei mnogo manje trošio noću i onda se setim da mi blutut uključen u ek noću i povezan sa satom. Isključim sinoć blutut i nije ni 1 posto otišlo.
 
Kako prebaciti fajl sa ovog telefona na android telefon, a da ne ide preko bilo kakvog clouda, dakle slanje na mail, icloud ili šta god? Nisam pre koristio iphone i nisam mogao da poverujem da nema opciju slanja preko bluetootha?!
 
Direktno ne moze koliko ja znam, neka me neko ispravi...
 
Pozdrav, imao bih 2 pitanja za postovane kolege:
1) Da li nekome "šuška" pri pozivu ili tokom poziva na obicnoj 13-ici??? Jako iritantno. Da li zna neko u cemu je problem i kako ga resiti?
2) Aktivirao sam VOLTE na mts aplikaciji. Upaljen je i na iPhone-u. Da li jos nesto moram da podesavam, posto mi ne pise VOLTE na ekranu (samo 4g stoji)?
Moram li kod LTE setup da dodajem nesto? Hvala
Ja sam se zalio mtsu isto za to, problem je to sto se prilikom poziva koristi AMR-NB kodek koji ima dosta losiji kvalitet prenosa zvuka od AMR-WB kodeka. Ja sam primetio da se to desava kad zovem nekoga ko je Yettel i A1, dok su pozivi prema mts brojevima dobri, i samo kod njih se koristi AMR-WB kodek. Ukoliko je dolazni poziv od strane Yettela ili A1 kvalitet ce da bude dobar, dok pozivanjem istih mreza sa mtsa rezultira mnogo losim zvukom.

Medjutim, problem se desava samo na iphone-ima. Probao sam i na samsunzima, kod njih uvek ide preko tog boljeg kodeka.

I da, nije moguce resiti problem za sad…
 
Kako prebaciti fajl sa ovog telefona na android telefon, a da ne ide preko bilo kakvog clouda, dakle slanje na mail, icloud ili šta god? Nisam pre koristio iphone i nisam mogao da poverujem da nema opciju slanja preko bluetootha?!
Kako ne istrazis tako nesto pre kupovine :) To i plus jos podosta nebuloza sam ja pominjao bas skoro ovde, zato na kraju nisam prelomio da upadnem u ceo taj iiiikoouu sistem :)
 
@optical BT kod iPhone je oduvek bio samo za povezivanje sa periferijama, ne za razmenu podataka između uređaja.

Probaj sa Send Anywhere aplikacijom: https://send-anywhere.com/
Nažalost, koristi server za slanje, pa bih je preskočio.

snapdrop.net je odlično rešenje.
Da, totalno zaboravih na njega. Doduše blokiran mi je webRTC, videću ima li neki fallback mehanizam. Mada se sad setih kad smo kod snapdropa, mogu probati i ftp server da podignem na iphoneu, nadam se da nema neko ograničenje za to na iOS.

Kako ne istrazis tako nesto pre kupovine :)
Nije bilo kupovine, poslovni je telefon. :)
 
Kako prebaciti fajl sa ovog telefona na android telefon, a da ne ide preko bilo kakvog clouda, dakle slanje na mail, icloud ili šta god? Nisam pre koristio iphone i nisam mogao da poverujem da nema opciju slanja preko bluetootha?!
Podigni ftp server na racunaru pa tako prebaci...
 
Ne bih rekao da koristi eksterni server, već je jedan telefon host, a drugi klijent. Ali nisam probao.

Probaj SuperBeam, valjda funkcioniše isto kao na Androidu. To mi je bila must-have app na androidu. https://apps.apple.com/us/app/superbeam-lite-easy-fast-wifi-direct-file-sharing/id945389726
Piše im na sajtu da ipak zahtevaju internet i ide preko servera, osim između android telefona kad ide wifi direct. Pogledaću i taj superbeam.

Podigni ftp server na racunaru pa tako prebaci...
Da, setih se toga iznad.
 
Preko Vibera možeš do 200mb, a preko Telegrama možeš datoteke i do 2gb veličine da pošalješ
 
Slanje preko servera bih svakako preskocio, zato i napisah gore.

Resih preko snapdropa, odlicno radi. Probao sam prvo preko FTPManager-a, ali iz nekog razloga nece da prikaze fajlove. Server se podigne, medjutim kad udjem u photo library pita da dodelim access permisiju i prebaci na settings od aplikacije, ali tamo postoji samo "siri & search" za access. U settings > privacy > files and folders takodje ga nema, pa ne znam kako mu dati pristup fotografijama.
 
Cao ljudi
Kako prebacuje te fotke sa PC (win10) na telefon
Ja kupila kabl, kao lakše cu, al cvrc..
SA IP na PC je ok, ali sa PC na IP, nešto ne umem.
 
Nazad
Vrh Dno