Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li mi je obrisan post sinoć?

Anyway, Rings of Power, ep05, dosta tanko i neubedljivo na nivou zapleta i motivacije likova. Preduzimaju se neki bitni koraci, dešavaju se krupne stvari, a sve na osnovu par reči. Čak se ne može reći ni da nema vremena, ima vremena, već par epizoda se priča vrti na par lokacija i oko istih likova, nego su scenaristi jednostavno lenji da sve to sklepaju kako treba. Ili to ili ne umeju bolje.

Situacija sa brodovima je posebno glupa, kancelarov sin uništi 2/5 brodova natovarenih za pokret, nema posledica, niko ništa ne pita, teraj dalje pravac Middle Earth. Nije da sam baš očekivao suđenje i istragu, ali ovako bitan događaj, ako je već prikazan, morao je imati makar neke posledice. Ovako ispada da je sve to snimljeno da bi Izildur upao na brod. Pih.

I što se tiče ovog Mitrila, ako neko ko poznaje mitologiju može malo da pojasni, da li je ovaj podzaplet "po kanonu" ili je izmišljen? Msm šta Mitril, ne razumem, Sauronov uticaj je sada već toliko jak da vilenjaci gube moć (besmrtnost), pa im treba tačno za šta? Da skuju opremu koja će ih možda zaštititi?

Bez obzira na sve ovo, i dalje mi drži pažnju, čak i uživam u gledanju, samo kad bi malo više pažnje poklanjali detaljima zapleta, ipak se ovde dešavaju stvari koje određuju sudbinu "sveta", mora to ozbiljnije.
Taj zaplet iz spoilera je naravno izmisljen. Meni nije ni zanimljiv, cak bih se usudio reci i da je glup. Ocigledno su hteli da ukljuce sve rase u seriju, pa su zato izmisljali i improvizovali o Patuljcima i Hobitima.
Jos uvek gledam i zanimljivo mi je, samo je kao sto kazes sve nekako mlako i jos uvek cekas da krene.. evo proslo vec pola sezone.

Sto se House of the dragon tice, svaka epizoda sve gore i gore. Bas sam razocaran i svakom sledecom epizodom se sve vise smorim.
 
Poceo sam da praktikujem mini serije i zavrsene ishvaljene serije i mogu reci vrlo zadovoljan...jedino me bosch svrbi da pocnem spinoff. Jel spinoff Bosch na nivou ili losiji od poslednje sezone regularnog Boscha koja mi je bila dobra ali losija od ostalih.
 
Bosch spinoff je u rangu originalnog ali generalno za sve sezone, bolji je od poslednje sezone dosta…
 
Vezano za HoD, kako ste mislili da se naslednik Aegon II rodi, stasa, (msm 15/16 god da ima sad) a da ne preskacu godine i ne promene glumce ? Kako da klinka od 22 god glumi zenu od skoro 40 ?
U ep2 je Rhaenys (zena od crnca sa mopom na glavi) rekla maloj princezi sta je ceka jer narod nece prihvatiti zensko za vladara. Ovo je samo uvod za to. U zadnje dve ep pocinje Dance (gradjanski rat Targariena).
HoD treba da prikaze propast kuce Targarien odnosno koliko im je to bilo glupo sto su napravili.
 
Nakon sto smo presli pola puta i u HotD i u tRoP, da napisem svoje utiske:

Prvo, za HotD:
Ova serija je dostojni naslednik GoT, ali samo 8. sezone. Jedino sto nema ni takvu glumacku ekipu. Sto znaci da je dobra, koliko i kisa za 1. maj. Valja za neke, za vecinu je propast i razocarenje.
Malo je tesko posmatrarti sve ovo bez GoT u malom mozgu, a izgleda da bi ovu seriju i trebalo gledati samo sa istim. Ostaje da vidimo sta se dalje desava.

Drugo, tRoP:
Mislim da ce valjati. Za sada me nervira sto je malo spora. Nista znacajno iz Tolkinovih pisanja se nije desilo. Akcije nema ili je minimalna.
Sa druge strane, scenografija, kinematografija su vrhunski. Galadrijela malo mlaka, sa obzirom na njene realne moci i nasledje.
Ima tih momenata misterije, sto je OK, ali me nervira sto nas sve vreme navode na to da je odredjeni lik zao, iako sigurno nije. Mislim da od sledece epizode dobijamo ono sto svi ocekujemo. Pomeranje sa diplomatije ka nekoj akciji itd. Bojim (radujem?) se da ce ova serija biti blize GoT, nego HotD.

Ocene ne dajem, dok se ne zavrse obe sezone.
 
Istina, baš je ovaj prelaz u zadnjoj epizodi HotD bzvz
Uglavnom 6 od 10 epizoda prođe...
 
Daleko je ovaj Ring of power od neke serije koja se neće brzo zaboraviti ali meni je bez obzira na to lakše nju odgledati nego House of the Dragon, ako ni zbog čega drugog onda zbog toga kako je prikazano okruženje (pošto je radnja u obe serije WTF)...
 
Pogledah i ja HoD do ove zadnje epizode.
Za sada vrlo obećavajuće. Glumci su generalno dobri, priča tek treba da se zahukta, mada mi je poprilično zanimljiva bila i do sada. Političke spletke su ono što me pre privuklo i u GoT.
CGI nivo ispod GoT, ali to sam bukvalno samo u prvoj epizodi primetio, posle se valjda navikne čovek.
Jedino što mi "smeta" u seriji su ti vremenski skokovi i menjanje glumca, najviše jer se gubi konekcija publike sa samim likovima.
Princezu (jebeš mi mater ako im svima popamtim imena, posebno kod Targerijana (Rajnira, Rejnara, Ejmon, Egon)) sam gotivio zbog gotivne glumice, iako joj je donošenje odluka na nivou nesposobnog ćaleta. Sad kad je druga glumica glumi, kao da sam izgubio konekciju sa njenim likom i nekako me ne bi pogodilo ni da su joj glavu odsekli.
Daemon mi je trenutno omiljeni lik, šteta što mu je brat beskičmenjak.

Trebali bi od ove epizode da se ustale glumci i da se stane sa ogromnim vremenskim skokovima, pa ćemo valjda zgotiviti i nove glumce.
Sve u svemu, odličan dodatak GoT univerzumu.
 
GoT je po meni losa serija tj prehajpovana. Od 8 sezona ima 8 epizoda koja su dobre i u kojima se nesto desava ostalo je da ne kazem sta. Ista takva serija ce i HoD da bude... Od recimo 10 epizoda po sezoni, 9 ce da bude spanska serija, a 1 epizoda dobra gde se ustvari desava nesto. Ali realno bas je zasmetalo, bar meni, ovaj skok od 10 12 godina u HoD gde su pola ostarili, pola ostali isti i pola promenili glumce...Gledace se i dalje ali bez nekih ocekivanja :) I zadnja epizoda u GoT je iscekivana 5 godina i na kraju je cgi i sve na nivou 1993 godine :) Tako da su ocekivanja mala i sto se tice HoD...
 
Undoing 4/5, malo potanko ali zbog glume Hugh Granta 4ka. E da i sisa ljudi jaoj, ipak 5/5 ispravljam odlicna serija.
 
GoT je po meni losa serija tj prehajpovana. Od 8 sezona ima 8 epizoda koja su dobre i u kojima se nesto desava ostalo je da ne kazem sta. Ista takva serija ce i HoD da bude... Od recimo 10 epizoda po sezoni, 9 ce da bude spanska serija, a 1 epizoda dobra gde se ustvari desava nesto. Ali realno bas je zasmetalo, bar meni, ovaj skok od 10 12 godina u HoD gde su pola ostarili, pola ostali isti i pola promenili glumce...Gledace se i dalje ali bez nekih ocekivanja :) I zadnja epizoda u GoT je iscekivana 5 godina i na kraju je cgi i sve na nivou 1993 godine :) Tako da su ocekivanja mala i sto se tice HoD...
Bice samo 2 sezone najverovatnije. HoD odradjuje dogadjaj koji je trajao 2 godine.
 
House of the Dragon:
NE MOGU više, 6 epizoda sam izgurao nekako ali odustajem. Niti jedan segment koji me privukao u vezi GoT-a nije prisutan u ovoj seriji, dvorska politika me nije zanimala ni u GoT-u a još manje me zanima sada. GoT i HoD se nikako ne mogu porediti po kvalitetu, bar kad je početak GoT-a u pitanju.
 
Pogledah i ja HoD do ove zadnje epizode.
Za sada vrlo obećavajuće. Glumci su generalno dobri, priča tek treba da se zahukta, mada mi je poprilično zanimljiva bila i do sada. Političke spletke su ono što me pre privuklo i u GoT.
CGI nivo ispod GoT, ali to sam bukvalno samo u prvoj epizodi primetio, posle se valjda navikne čovek.
Jedino što mi "smeta" u seriji su ti vremenski skokovi i menjanje glumca, najviše jer se gubi konekcija publike sa samim likovima.
Princezu (jebeš mi mater ako im svima popamtim imena, posebno kod Targerijana (Rajnira, Rejnara, Ejmon, Egon)) sam gotivio zbog gotivne glumice, iako joj je donošenje odluka na nivou nesposobnog ćaleta. Sad kad je druga glumica glumi, kao da sam izgubio konekciju sa njenim likom i nekako me ne bi pogodilo ni da su joj glavu odsekli.
Daemon mi je trenutno omiljeni lik, šteta što mu je brat beskičmenjak.

Trebali bi od ove epizode da se ustale glumci i da se stane sa ogromnim vremenskim skokovima, pa ćemo valjda zgotiviti i nove glumce.
Sve u svemu, odličan dodatak GoT univerzumu.
Hoće, hoće. 🙂🙂🙂
Svi ostarili, samo Dejmon, Ćopavac i Kol nikako. Isti kao i pre 10 godina!

@Čika_Kure je sve lepo i potanko objasnio u prethodnom postu.

Ovo je blasfemija za GoT!!! Bruka sto nosi taj naziv.
Ali sve i da tako bude plitko je to, likovi nerazrađeni, neće par odsečenih udova to zamaskirati...
I jedno masturbiranje na prozoru, koje prekida mama
 
Poslednja izmena:
Rece covek da je GOT losa serija, sa 8 dobrih epizoda :ROFLMAO:
HOD traljavo nekako, nije ni blizu GOT nivoa.
 
Tek večeras sam pogledao VI epizodu HoD i pitam se odakle mi je kraljica poznata (nekako simpatična 😄), kad ono iz:
 
Jonas Kahnwald (adult)

johnas kawald.png
 
Koliko HoD preskače godine , decenije čak, toliko imam utisak da RoP obrađuje dešavanja iz minuta u minut :)
Bez obzira na pozitivne i negativne kritike i dalje se gledaju obe serije, izgleda zbog stare slave HoDa i LotR, barem sudeći po komentarima, na kraju ćemo saznati dal smo bacili par desetina sati svog života uzalud ili ne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno