Šta je novo?

Xbox Series X / S

Postoji jedna "sitna" razlika. Sony je svoje eksluzive sam razvijao ili finansirao njihov razvoj a Microsoft je do CoD dosao kupovinom izdavaca. Nisam cuo da se Sony buni sto na Playstationu nema Halo, Forza Horizon ili Flight Simulator.

Sony se opravdano boji da ce Microsoft (zlo)upotrebiti cinjenicu da imaju toliko novca da bi ih minirali. Drugi razlog ne postoji jer je CoD najvise novca donosio upravo na Playstationu
 
A od Fifa23 ni traga ni glasa da će doći na XBox...
 
Poslali su im ugovor jos u januaru da ce im jos tri godine posle sadasnjeg ugovora obezbediti COD na playstation platformi.
A inace sony je platio za Final Fantasy VII remake da neide na Xbox platformu.
Sad je kao drugačija situacija kad istu stvar radi Microsoft.
 
Doći će ali sa kašnjenjem. Nekako bi trebali da ubrzaju procedure objave novih igrica.
 
Ma koje kasnjenje o cemu pricas ti?

Na store moze da se uradi preorder svih verzija, i dole stoji available 30.09 za standardnu verziju (kad i izlazi globalno).
 
Cime se ljudi bave. Igrajte igre i batalite nas tim glupim temama ko je bolji na nivou vrtica.
Bukvalno, igrajte dok je gaming ovako povoljan, bole me uvo dal će CoD biti na Sony-u ili da li će sutra možda Destiny 3 biti na Xboxu, hvala bogu pa postoje pretplate, Game streaming, PC, i činjenica da trenutno za relativno male pare mogu da se igraju ekskluzive suprotnog tabora, čak i bez posedovanja konzole/dobrog PC-a.

A te priče ko je zao/dobar su bukvalno mlaćenje prazne slame, do juče je Sony bio good guy, danas je Microsoft, sutra će biti neko treći možda... Neće propasti ni Sony ni Microsoft, uvek su pričali kako Sony ima najbolje ekskluzive, a danas tobože kukaju da će propasti zbog CoD-a, čak i da im zavrnu CoD, verujem da će Sony sam napraviti neku igru koja možda bude veći hit od CoD-a.

Iskreno, uopšte mi ne bi smetalo da CoD ostane na PS, samo da kod nas na Xboxu bude free uz Game Pass. Mada Sony kuka najviše zbog potencijalnog ukidanja ekskluzivnog CoD contenta, koje mi na Xboxu nikad nismo imali, ali to tada nije smetalo nikome iz Sony tabora, bukvalno su plaćali da mi na Xboxu nemamo dodatni sadržaj u igri 😁
 
Tesko da Sony moze da napravi nesto sto je bolje od COD-a trenutno. Jer prvo COD je jako dugo godina u gejming svetu, drugo ima neverovatnu bazu igraca i stagod da bi Sony napravio naisao bi na zid nepoverenja kod igraca a da ne govorimo sa cenom koju bi stavili. Jer da je Sony mogo i umeo da napravi nesto on bi to napravio za sve ove godine ali nisu niti mogu.

COD je svoju reputaciju sticao skoro dve decenije da danas bude tu gde jeste.

Ne igram COD niti posedujem konzolu od jednih ili drugih samo PC.
 
Bukvalno, igrajte dok je gaming ovako povoljan, bole me uvo dal će CoD biti na Sony-u ili da li će sutra možda Destiny 3 biti na Xboxu, hvala bogu pa postoje pretplate, Game streaming, PC, i činjenica da trenutno za relativno male pare mogu da se igraju ekskluzive suprotnog tabora, čak i bez posedovanja konzole/dobrog PC-a.

A te priče ko je zao/dobar su bukvalno mlaćenje prazne slame, do juče je Sony bio good guy, danas je Microsoft, sutra će biti neko treći možda... Neće propasti ni Sony ni Microsoft, uvek su pričali kako Sony ima najbolje ekskluzive, a danas tobože kukaju da će propasti zbog CoD-a, čak i da im zavrnu CoD, verujem da će Sony sam napraviti neku igru koja možda bude veći hit od CoD-a.

Iskreno, uopšte mi ne bi smetalo da CoD ostane na PS, samo da kod nas na Xboxu bude free uz Game Pass. Mada Sony kuka najviše zbog potencijalnog ukidanja ekskluzivnog CoD contenta, koje mi na Xboxu nikad nismo imali, ali to tada nije smetalo nikome iz Sony tabora, bukvalno su plaćali da mi na Xboxu nemamo dodatni sadržaj u igri 😁
Grešiš, u eri X360 COD je imao ekskluzivni sadržaj MS konzoli. COD je najprodavanija igra u zadnjih 10+ godina, tako da je vrlo bitno ko ima kontrolo nad njom.
 
Tesko da Sony moze da napravi nesto sto je bolje od COD-a trenutno. Jer prvo COD je jako dugo godina u gejming svetu, drugo ima neverovatnu bazu igraca i stagod da bi Sony napravio naisao bi na zid nepoverenja kod igraca a da ne govorimo sa cenom koju bi stavili. Jer da je Sony mogo i umeo da napravi nesto on bi to napravio za sve ove godine ali nisu niti mogu.

COD je svoju reputaciju sticao skoro dve decenije da danas bude tu gde jeste.

Ne igram COD niti posedujem konzolu od jednih ili drugih samo PC.
Da ozive opet Killzone ili Resistance, bilo bi vise nego dovoljno.

Ali i novi IP je pozeljan, nesto sto ce da parira CoD-u. Da se razumemo, nista trenutno ne moze da parira istom, ali od necega se mora poceti... a Sony itekako ima IP-eve koji bi mogli u blizoj buducnosti da stanu rame uz rame sa CoD.
 
Grešiš, u eri X360 COD je imao ekskluzivni sadržaj MS konzoli. COD je najprodavanija igra u zadnjih 10+ godina, tako da je vrlo bitno ko ima kontrolo nad njom.
Što bi Englezi rekli: It's coming home. 😁

To je više bila opaska, jer sam nailazio na ljude na netu koji su u fazonu, da Sony mora da zadrži i CoD i te ekskluzivne sadržaje, jer zaboga kako zli Microsoft može da uzme sve u vezi CoD-a, a to što taj ekskluzivni sadržaj nikad nije bio rezervisan isključivo za Sony, već za onoga ko plati više, to nema veze.

I opet ću ponoviti: win-win situacija je da te online igre ostanu u oba tabora, sa izuzetkom da se jednostavno pojave day one u sklopu Game Pass-a na PC-u i Xboxu. Pa nek bira svako platformu koja mu više odgovara.
 
I opet ću ponoviti: win-win situacija je da te online igre ostanu u oba tabora, sa izuzetkom da se jednostavno pojave day one u sklopu Game Pass-a na PC-u i Xboxu. Pa nek bira svako platformu koja mu više odgovara.

Ovo mogu da potpisem.
 
Igre koje sam kupio za xbox, mogu li se igrati na PC-u?
Vidim da postoji 'Xbox play anywhere' ali sam guglao i kod nas ne nalazim kako se taj servis aktivira
 
Mogu, ali ne sve. Samo one koje imaju oznaku Play Anywhere. Imaš spisak ovde:

Nije potrebna nikakva aktivacija, samo je potrebno da na Windows 10/11 sistemu budeš ulogovan sa istim nalogom kao i na Xboxu, i onda u Microsoft Store aplikaciji preuzmeš igru iz Library-a ili jednostavnom pretragom naslova.
 
Da li se sve igre mogu igrati na Xbox SS preko miša i tastature ili samo neke?
 
S' tim tamo gde piše limitred potreban je kontoler za kretanje kroz menije
 
 
Kad se podesi u konzoli da se pali i televizor pritiskom na dugme x box kontrolera uvek mi trazi da ukucam login na game pass?! Kako to da iskljucim?
(a kad upalim televizor normalno na dugme tv daljinskog, pa konzolu na dugme x box kontrolera onda ne trazi).
 
Postovanje, razmisljam da se apgrejdujem sa xbox-a 360 na series s, pa me interesuje da li neko moze da mi posalje link igrica sa turskim game pass-om, da li postoje tamo igrice tipa gta, saints row, znam za neke assassins creed delove i call of duty, da li igrate jos neke pucačine i open world igrice ☺️
 
Postovanje, razmisljam da se apgrejdujem sa xbox-a 360 na series s, pa me interesuje da li neko moze da mi posalje link igrica sa turskim game pass-om, da li postoje tamo igrice tipa gta, saints row, znam za neke assassins creed delove i call of duty, da li igrate jos neke pucačine i open world igrice ☺️
Koliko sam upućen igre su iste svuda, bez obzira gde si kupio pretplatu. Ne postoji "turki" Game Pass već samo jedan.

 
Pozdrav. Danas sam kupio xbox s I uzeo preko kp game pass. Da li postoji neka fora da se igraju cloud igre bez instalirana?
 
Nazad
Vrh Dno