Šta je novo?

World of Tanks

Nakon 9 godina, došlo vreme da se obriše igrica, suspendovan mi nalog zato što sam skočio u jezero na startu jer je wot stavio 12 gubitnika u moj tim, a u protivnički samo 4 .... moj tim je izgubio 15:1 a ja kažnjen što nisam hteo biti topovsko meso.... Brišem igicu vreme je da se više bavim sportom. Inače winrate mi je 51%.

a kako si znao da je WoT stavio 12 gubitnika u tvoj tim, a 4 u protivnički? XVM?
Mislim....ok, ishod se može predvideti u startu...na osnovu toga kako se igrači preraspodele na mapi...gde ko krene, šta radi lajt/lajtovi. Ipak, koliko god primetiš kretenizam kod dobrog dela tima u kom se nalaziš, uvek postoji šansa da je protivnički tim još debilniji. Random je takav da se ne treba mnogo oslanjati na saigrače u timu jer je prosto random.

No, ako ti je XVM bio merilo, onda stvarno.... XVM je jedna od gorih stvari koja se desila WoT-u. Igrači donose sud na osnovu vrednosti očitanih od strane XVM-a i onda igraju ravnodušnije, opuštenije, nezainteresovanije...šta god.
 
Umesto da uzme Kolobanov i Radley-Walters's Medal (ako to još uvek postoji u WoT-u) on skoči u jezero. Ili nešto ovako da uradi. :ROFLMAO:

Wot T-34 GIF by WorldofTanks


Inače, da li je ovo i dalje aktuelna lista medalja i gde sad može da se vidi taj info? Za neke se, čini mi se, i sam sećam da su ukinute.


Edit: Kolobanov je tu koliko vidim, a ima i RW snimaka. :) Od pre dva dana:

 
Poslednja izmena:
Posebno mesto u paklu za plivace na kraju partije, i artiljerce :p
 
Nije da ni mi svojevremeno nismo skakali ali to smo radili iz čiste zabave i gušta, ne zato što je neko "bežao". Doduše tad to nije bilo kažnjivo. :p

Evo, ovo me malko vratilo na temu WoT-a pa gledam neke snimke. Šta je tek ovaj mogao da uradi, da skoči sa litice uz 50% šansi da se ne slupa kako treba. Nema čovek mesto ni gde da se udavi. :ROFLMAO:

 
Nakon 9 godina, došlo vreme da se obriše igrica, suspendovan mi nalog zato što sam skočio u jezero na startu jer je wot stavio 12 gubitnika u moj tim, a u protivnički samo 4 .... moj tim je izgubio 15:1 a ja kažnjen što nisam hteo biti topovsko meso.... Brišem igicu vreme je da se više bavim sportom. Inače winrate mi je 51%.
I kad si skocio u vodu ostalo ih 11 u tvom timu, ocito nisi tim cinom uspeo da pomognes timu? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Salu na stranu, ja stvarno ne znam zasto je u igri pod obavezno da se pobedi, to nista ne dokazuje, po meni je mnogo bitnije da odigras svoj maximum nevezano za ishod partije. Kad tako pocnes da razmisljas imaces 61% WR, ne znam kako to nisi ksapirao posle 9 godina.
 
Zadnji par dana gledam WoT na Twitch-u i ono je smesno na sta se svode partije, od 15-4 do 15-1 i obratno. Partije retko koja traje duze od 3-4 minuta.

Slazem se da treba igrati najbolje sto umes ali kada vidis da tier x pogine u prvih minut onda se zapitas sto gubiti vreme kada ce vas iovako pregaze.

Ne slazem se da ne treba da se pobedi jer to je samo dokaz da si nesto dobro radio sa timom u kojem si igrao, a ako ti das maksimum u nekoj partiji a 14 tvojih saigraca glumi gljive na livadi onda koja svrha da se i taj jedan trudi.
 
Vidis, to je pocetak ka porazu... Zato se i izgubi u 80% slucajeva jer vecina tako razmislja i radi suicide u igri... Ja kad udjem u borbu meni je cilj da napadam najace igrace i njima skidam najvise HP pa i poginuo ali cilj mi je na njima napraviti minimum 2 3k dmg po partiji. Govorim za t9 i t10 jer to i igram. Tier 9 najvise jer je najbalansiraniji tier u igri. Kad imas mentalitet na pocetku glup tim, idem da se udavim, nema sanse da pobedimo i napravis 300 dmg naravno da cete puci, pazi da 6 igraca u timu ima 1000dmg imao bi 90% winrate. Zato se igra platoon sa dva dobra igraca i time vi svaku partiju mozete imati 10 12k dmg a to je skoro pola neprijateljskog tima...
 
Nije t9 najizbalansiraniji nego je t9 prakticno t10 tenk (sa neznatno manje HP) koji ima takav mm da upada sa max 5 t10 tenkova a moze da upadne i sa t7. ;)
 
Nije t9 najizbalansiraniji nego je t9 prakticno t10 tenk (sa neznatno manje HP) koji ima takav mm da upada sa max 5 t10 tenkova a moze da upadne i sa t7. ;)
Igraš li Minotaur Maze?

Gledao sam onaj tvoj snimak sa sedmicom, mogao bi da juriš ovde nešto....
 
I kad si skocio u vodu ostalo ih 11 u tvom timu, ocito nisi tim cinom uspeo da pomognes timu? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Salu na stranu, ja stvarno ne znam zasto je u igri pod obavezno da se pobedi, to nista ne dokazuje, po meni je mnogo bitnije da odigras svoj maximum nevezano za ishod partije. Kad tako pocnes da razmisljas imaces 61% WR, ne znam kako to nisi ksapirao posle 9 godina.

Pa kako ces da imas WR ako nije vazno da se pobedi? :) Vazno je da se pobedi, al jos vaznije je da das sto veci doprinos, pa makar samo odvlacio paznju i smarao hevija 2 tiera iznad dok ga tvoji pune posto ti nista ne mozes da mu uradis. Samo da ne popijes tu jednu njegovu granatu koja ce da te posalje u vecna lovista.

Ovaj arti play me zesce smara, sedis ko baba u cosku i prdis dole po tenkovima svakih 30 sekundi... ali bar misije napreduju...
 
Igraš li Minotaur Maze?

Gledao sam onaj tvoj snimak sa sedmicom, mogao bi da juriš ovde nešto....
Trenutno sam 29ti na listi. Tesko, ima tu ludaka poprilicnih, treba ti 5 partija sa preko 1700 base exp da bi uso u top 5 a i ne racuna se t7 nego od t8 pa navise.

Pa kako ces da imas WR ako nije vazno da se pobedi? :) Vazno je da se pobedi, al jos vaznije je da das sto veci doprinos, pa makar samo odvlacio paznju i smarao hevija 2 tiera iznad dok ga tvoji pune posto ti nista ne mozes da mu uradis. Samo da ne popijes tu jednu njegovu granatu koja ce da te posalje u vecna lovista.

Ovaj arti play me zesce smara, sedis ko baba u cosku i prdis dole po tenkovima svakih 30 sekundi... ali bar misije napreduju...
Ne moze ti prioritet biti da pobedis jer to ne zavisi uvek od tebe i onda samo udjes u frustraciju. Sa druge strane, kako ces da odigras uvek zavisi od tebe.
Bitno je da na kraju partije kazes samom sebi, iako izgubis, "krastavac uradio sam maximum sto sam mogao!"
 
@StainlessFrenky

Znam, znam da je T8-T10.

Da, video sam da su vrednosti nenormalne...ne znam da li će raditi neki checkout na cheetere. Ja sam se umuvao u top 500, ali partije sa 1500+ su sanak pusti za mene, to je van moje lige.....ali dobro, interesantno je.
 
Ne moze ti prioritet biti da pobedis jer to ne zavisi uvek od tebe i onda samo udjes u frustraciju. Sa druge strane, kako ces da odigras uvek zavisi od tebe.
Bitno je da na kraju partije kazes samom sebi, iako izgubis, "krastavac uradio sam maximum sto sam mogao!"

Pa da, slazemo se. Nego napisa nije najbitnije da se pobedi, a odmah ispod toga da ce da raste WR, sto je malo kontradiktorno :)
 
Pa i dalje stoji to sto sam reko, nije najbitnije da se pobedi nego da odigras svoj maximum u toj situaciji, kad tako postavis stvari wr ce sam po sebi da raste.
 
Tehnički update za WOT : RTX 3070 i 10400F = 90-120 FPS u 4K sve na ultra 😁. U 1080p sve na ultra RTX ne pali ventilatore uopšte. Naaaajs.
 
Pa i dalje stoji to sto sam reko, nije najbitnije da se pobedi nego da odigras svoj maximum u toj situaciji, kad tako postavis stvari wr ce sam po sebi da raste.
WR = win rate ili WoT rating? Posto ne vidim kako ce win rate da raste ako i dalje zbog loseg tima gubis vecinu partija iako npr igras duplo bolje nego ranije. Ne svadjam se, samo mi nije logicno.
 
WR je win rate
PR je personal rating
WTR - wot rating
Evo probacu da ti objasnim.
Pogledaj ovaj primer,
Untitled1.jpg
Moze da se desi da danas igras korektno, pravis 2000+ dmg sa t8, imas 2500+ wn8 ali jednostavno ne mozes da pobedis, a onda imas ovakvu situaciju
Untitled2.jpg
ne mozes ni 1500 dmg da napravis, isto tolki i wn8 ali zato pobedjujes 90% partija.
U principu postoje ovakvi extremi, pa i veci od ovoga sigurno ali u globali te igra balansira i na kraju dolazi do izrazaja samo tvoja igra.
To sto ti pricam se vidi vec na mesecnom nivou a da ne pricam za 10-20 ili 30k borbi.
Untitled3.jpg
Kako ti nije logicno to sto pricam ako pogledas bolje igrace, svi imaju 60+ wr a nemoguce je da oni nemaju dan kao sto je onaj gore.
Ako ti igras duplo bolje no sto si igrao, to ce se osetiti kroz wr vec posle 500 borbi, kolko ce to poboljsanje biti to ne mogu da ti kazem jer ne znam kakav si igrac sad i kakav si bio ranije ali veruj mi da ce se primetiti. Zapravo daj odma da proverimo, idi lepo na tomato.gg i pogledaj svoj monthly stats da vidimo ima li poboljsanja.
 
Ja izgleda veci dmg pravim sa tier 7 nego sa 8 :), tier 7 su mi uglavnom full istrazeni, a tier 8 sa stock opremom (radio ili motor eventualno, sta se prenelo). Statove mi krljaju ove arti tier 6 partije, gde je posada ~80-85%, a i kupio sam ih samo zbog misija. Imam varijacije od WN8 700 do 1700 na dnevnom proseku (10-20 partija), sto vise arti parti to manji prosek... Pada mi win rate, ali mi raste survival (ono kad sa 3% HP odcopam negde u cosak ako se nisam kamikazirao u invaderapre toga). Kao da ne igram istu igru kao pre par godina...
 
krastavac ti igras arty i hoces da utices na pratiju...
 
Pa i treba da ih izbace, jedina svrha im je da smaraju ljude povremeno.
Ono kad ne mozes da pobedis ni da si Cak Noris
shot_009.jpg
 
Sta je ovo opet sa ovim bzzzzz svemirskim topovima, portalo u negde, ovaj wafentreger und lederhozen (sve po Vuku) ?
Sta se tu radi, sta se dobije ako dobro to radis, neko objasnjenje i uputstvo, savet... ?
 
I kad si skocio u vodu ostalo ih 11 u tvom timu, ocito nisi tim cinom uspeo da pomognes timu? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Salu na stranu, ja stvarno ne znam zasto je u igri pod obavezno da se pobedi, to nista ne dokazuje, po meni je mnogo bitnije da odigras svoj maximum nevezano za ishod partije. Kad tako pocnes da razmisljas imaces 61% WR, ne znam kako to nisi ksapirao posle 9 godina.
Slaba ti matematika, vidi se da ne razmišljaš logično, 12+1=13 a ne 11 :) ja ne činim nelogične stvari :ROFLMAO:, mojim skokom povećao sam broj gubitnika na 13.
 
Pa i treba da ih izbace, jedina svrha im je da smaraju ljude povremeno.
Ono kad ne mozes da pobedis ni da si Cak Noris

Match (Manipulation) maker at its finest. 80% partija je ovakvo... ili razbijemo crvene sa 15:5 ili oni nas razbiju sa 15:5. One neizvesne partije sto dugo traju su sve veca retkost...
 
Ja sam poceo iskljucivo da igram platoon sa drugarima i to mahom igramo T8 OP premiume. Ogromna je razlika, WR bude posle sesije na 20 partija izmedju 55 i 70%, a svako od nas za tu sesiju ostvari WN8 od 1600 do 2200.

Cim uzmem da igram sam, ako je neki normalan tenk WR u najboljim slucajevima bude oko 50% (+-5%) u zavisnosti od toga kakav mi je dan iako mi sam WN8 ne bude mnogo losiji od toga. Znaci da iako je moja igra relativno konzistentna (naravno, vise se covek trudi u platoonu, sto da bi bio bolji zbog samog tima, tako i da se ne obruka i ispadne tomato :D), sama cinjenica da nemam na koga da se oslonim unistava winrate i bilo kakvo uzivanje u igri, jer u tim upadaju ljudi sa 50k partija i 45% WN8 koji ujedno najvise pljuju po ostatku tima.

Zbog toga, polako ali sigurno odustajem od solo igre i bukvalno igram samo kada imam sa kim.
 
shot_012.jpg
Sto bi Kajzoo reko "placeni glumci", svakako sam uspeo da odradim kolko je trebalo

shot_010.jpg
 
Imate li vi danas problema s wotom?
Da li vam je minimapa ogromna?
Mozete li je smanjiti?
Da li su modovi poludeli, rade li uopste...?
Meni sve pobrljavilo.
Juce radilo, danas ne radi, a nisam menjao tada nista, mini mapa ogromna, sad se ni modovi nece da instaliraju kako treba, prodje instalacija ali nista se ne prima u igri, garazi, bilo gde.
A instalirao aslain mod iz pocetka nakon njegove deinstalacije totalne i nece... nema mi šareniša.
 
Nazad
Vrh Dno