Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

@dj90 ,Lepo je znati taj podatak..Zbog toga sam prestao da je koristim prosle godine..Kad je taj updejt izasao koji je ispravio dual sim?
Da li si kupio apk ili je ustrojena verzija,i ona ima tu mogucnost?
 
sa google playa sam skinuo, danas ili juče je valjda je izašla
tačnije nisam skinuo nego ažurirao a imao sam neku koju su meni slali, tako da nznm šta imam :)
 
Dosadili mi ovi wallpaperi sa pixela, koja je najbolja app za Bing pozadine?
 
M$ launcher ima opciju daily Bing wallpaper
 
jel imate preporuku za neku aplikaciju za zakazivanje termina? nesto ne toliko zahtevno, sa kalendarom, notes poljem i dnevnom podelom na termine za zadato radno vreme. Valjalo bi da ima i mogucnost sinhronizacije i pristupa na racunaru. Placena ili free, sve jedno.
 
Firma u kojoj radim a rade zakazivanje koriste https://simplybook.me i kazu da su zadovoljni i da je jednostavan.
 
Jel nisi probao google calendar? Cini mi se da sve ima sto ti treba.
Nisam koristio do sad. Mislim da ce posluziti za to sto mi treba.
Ovaj simplybook je dobar, mozda suvise kompleksan. Hvala u svakom slucaju.
 
Ko je vezan za Microsoft Office, može da proba i OneNote.... "saradnja" sa PC verzijom radi OK mada je pipavo na telefonu koristiti.
Takođe rade Outlook, To-Do... itd. a uz malo gimnastike se povežu i sa Samsung rešenjima (Calendar, Reminder, Contacts...) zbog GW sata gde ima samo Outlook.
 
jel ima neka aplikacija za skrivanje aplikacija koje ne baguje
probao sam onaj kao kalkulator ali baguje
 
Velika preporuka za Niagara Launcher, konačno fantastično rješenje za sve nas koji smo trpali aplikacije u foldere ili još gore po home screenu. Ovako sad imam samo 5-6 aplikacija na ekranu koje najviše koristim a i sve ostale su dostupne za tren fantastičnim slajderima sa obje strane. Htio sam odmah kupiti pro verziju da ih podržim ali mi nikako ne prolazi in apps trgovina...
 
Dajte neki osakaceni youtube apk ili nesto slicno, za slabiji android smart tv kojeg muci malo rama i procesor, instalirao sam onaj youtube tv ali stuca puno ili izbacuje iz aplikacije. Do interneta nije provereno, muci se ovako dok radi a tv je u sobici gde se puno ne koristi osim uvece.
 
Postoji li neka aplikacija koja može da prebacuje sa 2G na 4G po potrebi? U pitanju je stari samsung S6 sa nekim glupim at&t rom-om koji nema podešavanje za "network mode".

Problem je što postoji 4G LTE signal koji telefon forsira, ali onda bude samo jedna crta signala i polovinu vremena je telefon nedostupan. Ako se prebaci na bilo šta ispod tipa GSM, signal bude bolji, ali mobile data bude edge i neće ništa da učita sa interneta.

Pokušao sam preko menija koji se dobije sa kucanjem koda u dialer. Otvori se device info meni i može da se bira preferred network type, ali tu kad se odabere CDMA preferred što bi trebalo da je 3G, ili neće da radi ili kad uhvati signal, bude kao i sa LTE jedna crta.
 
Da li neko koristi Instagram Lite?
Pre neki skinuo sam ovu verziju, posto mi je regularna aplikacija posle update-a svaki put trazila da se prijavim. Izbrisem je, skinem novu, ali cvrc, to je neka verzija iz 2018. godine, bez mogucnosti update-a. I sta cu, skinem ovu Lite verziju, medjutim kada hocu da postavim neki story uzasno se pokvari kvalitet slike. Da li je i kod ostalih tako? Telefon je Samsung K Zoom sa KitKat verzijom andorida...
 
Vreme je za promenu telefona.
 
  • Inaccurate
Reagovanja: ale
Ne bih da ga menjam samo zbog ove gluposti...

Pronasao sam neke starije verzije na apkm***, ali me sad zanima koju verziju skidam za moj telefon?

Ovo sam uzeo samo kao primer:
 

Prilozi

  • Captureaaaa.JPG
    Captureaaaa.JPG
    47 KB · Pregleda: 30
Skini aida64 program i pogledaj koji ti je chip tvog telefona.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Skinuo Aida64, pronasao poslednju verziju (Instagram165), instalirao i sve radi super! :) Nije mi jasno kako sam do skoro dobijao azuriranje za aplikaciju i sve je radilo dobro.

Ne predaje se K Zoom! :p
 
Postoji li neka aplikacija koja može da prebacuje sa 2G na 4G po potrebi? U pitanju je stari samsung S6 sa nekim glupim at&t rom-om koji nema podešavanje za "network mode".

Problem je što postoji 4G LTE signal koji telefon forsira, ali onda bude samo jedna crta signala i polovinu vremena je telefon nedostupan. Ako se prebaci na bilo šta ispod tipa GSM, signal bude bolji, ali mobile data bude edge i neće ništa da učita sa interneta.

Pokušao sam preko menija koji se dobije sa kucanjem koda u dialer. Otvori se device info meni i može da se bira preferred network type, ali tu kad se odabere CDMA preferred što bi trebalo da je 3G, ili neće da radi ili kad uhvati signal, bude kao i sa LTE jedna crta.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.crackystudio.networktypeswitcher

Ja sam jednu slicnu na jednom starom starom telefonom koristio i radila je top, top.
Probaj ovu.
 
Koliko vidim po slikama, ovo je bukvalno taj meni koji sam opisao, samo sto aplikacija verovatno otkuca isti kod umesto korisnika.
 
Razmisljao sam kako da resim to, pa cu verovatno da nadjem neku aplikaciju poput IFTT, da menja mrezu automatski kad se zakaci za kucni wifi. Jedino moram videti da li ce hteti da ponudi takvu opciju za aplikaciju bez root-a.
 
Nazad
Vrh Dno