Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pratim RVN.
Pratim i forum ( nekoliko tema redovno)
Nisam se uključivao u diskusije do sada.
Nisam trejder. Rudar sam.
Slabo se razumem u tehniku i rudarenje ( moj rodjeni brat se razume te on odrrzava masine dok se ja trudim da prodam iskopani ETH po odgovarajucoj ceni). Rudarim eth od njegovog nastanka sa oko 30 tak masina.
U proteklih par godina naravno da sam odradio i nekolicinu trejdova ( nekoliko na odnosu rvn/ btc po principu postavim order pa kad prodje ako prodje). Imao sam ga nesto sto je iskopano dok nisam rasprodao kartice od 4gb.

Ne znam zasto je toliko skocio ( prodao sam polovinu onog sto imam , ukoliko skoci jos prodacu i ostatak, ukoliko padne kupicu ga ponovo).

I mene zanima prognoza za njega.


Takodje me interesuje da neko iskusnijih članova istraži malo ukoliko mu je interesentno digitalni juan i podeli misljenje da li mu je interesantan za ulaganje u ovom momentu tj da li vidite pitencijal u njemu ili smatrate da ce propasti?
 
Za sada po meni juan je sigurica.
Kina ekonomska svetska sila broj 1 sa svim svojim pozitivnim i negativnim.
civilizacija - svet za sebe ako gledamo u nju kao neku potencijalnu buducnost - ne pise nam se dobro
 
Sto se Kine tice mislim da je dostigla svoj maksimum i da polako klizi ka ekonomskoj krizi koja se nece desiti odmah, ali sami sebi su pucali u obije noge politikom jednog djeteta i sad im to dolazi na naplatu, manjak radne snage, a svjetsko trziste iz dana u dan sve vece i vece, po broju stanovnika Indija ih je vec pretekla i prijeti da postane ono sto je Kina bila poslednjih godina.
Sto se tice Bitcoina i rata u Ukrajini, smatram da su to samo izgovori, kao sto neko napisa - da nije rat nesto drugo bi se naslo kao razlog i tako u krug, jednostavno Bitcoin ima svoje cikluse i njih prati, vrlo vjerovatno da ulazimo u poslednji cetvorogodisnji ciklus i da cemo nakon toga sve ovo gledati u ciklusima od 10 godina, sto nama kao malim investitorima stvara problem jer nece vise biti toliko prilika za skupljanje kajmaka kao do sad, a i sami skokovi i padovi ce biti u mnogo manjim procentima jer ce sam market cap. biti na mnogo vecem nivou nego danas i trebace mnogo vise novca da bi gledali ono sto gledamo danas - skokove/padove bitcoina od 10-20-30% u jednom danu.
A sto se tice tih praznika i trosenja novca na poklone itd, pa imali smo i prosle godine isto to u istom periodu, ali je bitcoin kao i citav kripto bio na vrhuncu, tako da vam je valjda jasno da to nema veze jedno sa drugim. :)
 
jedni očekuju expanzija cene, drugi beže od njega kao od corone :)

Voleo bih da čujem još nečije mišljenje zašto bežati od ETH-a u BTC pred merge?

Skakali su mnogi kršteni coini zbog nekih gluposti ili nebitnih partnerstva, a pred nama je merge na najpoznatijem altcoinu koji se čeka godinama.

Pretpostavka "šta ako merge ne prođe po planu" mi zvuči kao FUD.

Trenutno je ETH/BTC na 0.076 , ako padne još nastaviću sa kupovinom.
 
Voleo bih da čujem još nečije mišljenje zašto bežati od ETH-a u BTC pred merge?

Skakali su mnogi kršteni coini zbog nekih gluposti ili nebitnih partnerstva, a pred nama je merge na najpoznatijem altcoinu koji se čeka godinama.

Pretpostavka "šta ako merge ne prođe po planu" mi zvuči kao FUD.

Trenutno je ETH/BTC na 0.076 , ako padne još nastaviću sa kupovinom.
"Sreca je lepa samo dok se ceka." Eth je bio pao ispod 900$ i napravio x2, tako da nije merge prosao bez pumpe. Od svih opcija najlogicniji mi je prelazak iz Eth u stable.
 
Voleo bih da čujem još nečije mišljenje zašto bežati od ETH-a u BTC pred merge?

Skakali su mnogi kršteni coini zbog nekih gluposti ili nebitnih partnerstva, a pred nama je merge na najpoznatijem altcoinu koji se čeka godinama.

Pretpostavka "šta ako merge ne prođe po planu" mi zvuči kao FUD.

Trenutno je ETH/BTC na 0.076 , ako padne još nastaviću sa kupovinom.
1663060702113.png

ja bi sacekao jos malo ako imas trenutno eth.. ne vidim da je bas toliko idealno za prelazak
 
Malo je i očekivan ovaj pad, jednostavno prekratko traje vreme negativnog neto realizovanog profita i gubitka (tzv NUPL).... prethodnih puta je bio duži period i jači minus, a nisu bile nepovoljnije prilike
 

Prilozi

  • NULP.jpg
    NULP.jpg
    122.8 KB · Pregleda: 30
Ako imamo trenutnu cenu ETH od nekih 1600$ pred sam merge a znamo da je smo pre dva meseca bio i ispod 1k. To je taj bonus koji smo cekali i dobili. Ne verujem da ETH moze dostici cenu ni 2k a kamoli nesto vise od toga.
 
Ovaj pad je zbog toga što je index dolara naglo ojačao.
Da ali osnova je

🔰 US CORE CPI YOY

ACTUAL 6.3% 🔺
FORECAST 6.1%
PREVIOUS 5.9%

🔰 US CORE CPI MOM

ACTUAL 0.6% 🔺
FORECAST 0.3%
PREVIOUS 0.3%

🔰 US Inflation Rate YoY (AUG)

Actual: 8.3%🔺
Expected: 8.1%
Previous: 8.5%

🔰 US Inflation Rate MoM (AUG)

Actual: 0.1%🔺
Expected: -0.1%
Previous: 0%

🔰 US CPI (AUG)

Actual: 296.171🔺
Expected: 295.53
Previous: 296.276
 
S&P 500 3.945,31−165,10 (4,02 %)
Odavno nije ovoliko paoindex u jednom danu :(
S&P 500 3.926,98−183,43 (4,46 %)
Jošnije kraj dana!
 
Poslednja izmena:
povukao sam sitne ordere koje sam imao , ocekujem rast cena.
ko i do sada , ostajem dosledan. Kitovima jeftine novcice ne dam. Nek se igraju sami po berzama ili neka dre$e kesu

:)
 
Ovo sve deluje kao da će jom malo da ode dole, čisto da probije 18,5k
 
Nece mozda onima koji cekaju 10k ali neki dobar wick bi mogao da nas ispostuje.
Bio bih zadovoljan i sa jos jednim testiranjem 17.5k.
Taman su se pojedini altovi dodatno iscedili od poslednje posete 17.5k.

Danas je quad witching, moglo bi biti zanimljivo.
Sledeci put je u decembru.

Inace za sve koji imaju LINK, SmartCon je krajem meseca, Nazarov ce biti jedan od govornika pa mozda objavi nesto za staking.
 
Ovo je sve zrelo da pukne kao nar. Trejderi su ove nedelje kupili više put opcija nego ikad u istoriji berze, svi su svesni šta dolazi. Ne mora već sada, verovatnije je nekoliko meseci od sad, ali samo se čeka neki Lehman Brothers moment da pokrene domine.

Neko najoptimističnije dno za BTC po meni je 8k, ako pad bude uredan i bez panike. Verovatnije je da će biti panike i mnogo niže dno. Ljudi ne kapiraju da ovo nije četvrti BTC bear market, ovo je prvi BTC bear market, ovde BTC treba da pokaže koliko stvarno vredi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno