Šta je novo?

HP 15 ili HP 250 G8?

zugazuga

Cenjen
Učlanjen(a)
04.01.2013
Poruke
66
Poena
159
Koja je razlika između ova dva laptopa, HP 15 i HP 250 G8, koji je kvalitetniji ako npr. imaju isti hardver/konfiguraciju?
 
To su serije , a pun naziv modela ako znaš reci , ovako ti niko neće ništa napisati i nećeš dobiti odgovor.
 
Ok, evo ova dva modela:

71600 din

66600din

Skoro je sve isto, samo ovaj prvi dolazi sa grafičkom. Zato me buni šta je ta razlika u serijama, da li je kućište isto i sl., koja je kvalitetnija serija? Ima li neki bolji za te pare?
 
Ja sam imao HP 15 BS laptop ali on je iz 2017 ja mislim , sad ne znam da li ovaj HP 15 ima sličan dizajn , deluje modernije ipak je 2022 godina , najbolje je uživo da vidiš.
 
Za te pare treba da možeš da nađeš i hexa core AMD.
 
Pronašao sam ova dva sa AMD procesorom:

69000 din

67500 din

Šta je najbolja kupovina od sva 4 gore navedena laptopa za neki prosečan rad i povremeno video edita i gejminga?
 
Ja sam nekoliko komada 250-ki, sa i5 [mislim 7 gen] isporucio , s legalnim W10 i bilo me sramota kod ljudi...
Unutra 480Gb ssd Apacer, koji su morali biti zamenjeni, a na jednom su sarke pocele da kidaju platicno kuciste,maltene u garanciji.
A znam koliko su ljudi to malo i pazljivo koristili...
Tastatura je bila dno, dna..
Nikad vise 250 serija...
pozz
 
Da li ima razlike u kvalitetu HP laptopova između serija 15, 15s i 250 G8 ili su svi upakovani u jedan isti laptop sa različitim konfiguracijama?

Da li je bolji ovaj Dell Vostro 3500 sa grafičkom?

74000 din
 
Poslednja izmena:
Ja sam nekoliko komada 250-ki, sa i5 [mislim 7 gen] isporucio , s legalnim W10 i bilo me sramota kod ljudi...
Unutra 480Gb ssd Apacer, koji su morali biti zamenjeni, a na jednom su sarke pocele da kidaju platicno kuciste,maltene u garanciji.
A znam koliko su ljudi to malo i pazljivo koristili...
Tastatura je bila dno, dna..
Nikad vise 250 serija...
pozz
Hp 250 G6 i HP 15 BS su bili plastikaneri , ne znam kakva je situacija sada , meni su popucale plastike na nekim mestima posle prvog otvaranja.
 
Zato me buni šta je ta razlika u serijama, da li je kućište isto i sl., koja je kvalitetnija serija?
Iskustvo iz prethodnih G serija (do G6, do tu sam čačkao "iznutrice") dok iznad još nisu krenuli da crkavaju izgleda. :)
HP 250 Gx i HP 15-xxxxxx su unutar 99% isti. Bukvalno od flet kabla do konektora zvučnika. Čak je i sistem izrade isti. Međutim, ono gde sam malu prednost primetio, jeste kvalitet plastike koja je nešto malo na HP 250 Gx strani. I kako god koja novija G serija naiđe, kvalitet plastike je tipa po 5% lošiji. Pa tako HP 250 G3 npr. nema isti kvalitet plastike kao HP 250 G5 npr. Ima bolji. Noviji model se lakše krnji i oštećuje i mora se biti oprezniji sa otvaranjem da se ne polome kvačice.

A ovo što kaže @zelko.d, sve stoji. ALI, isto je kod drugih proizvođača tog cenovnog ranga - ide se na maksimalni budžet i postoji šansa će kad-tad imati problema sa šarkama (ali može da se sanira). Ovo su početne HP serije bukvalno "da imaš laptop". Drugo je što smo mi u Srbiji platežni tako kako smo, pa uzimamo start. Da ne spominjem da sam nalazio iste HP 250 modele kod nas i u inostranstvu sa po 150-200e razlike (kod nas skuplje, tipa 600e kod nas, u Evropi 450e i slično). Naši prodaju m*** za b****** i naplaćuju masno.

edit: primer na brzinu...

https://geizhals.de/hp-255-g8-asteroid-silver-4k7z6ea-abd-a2634475.html - 600e
https://www.eponuda.com/laptopovi-c...lan-srebrna-4k7z6ea-laptop-cena-6706424?poz=2 - 770e
 
Poslednja izmena:
Ali lupam das silne pare tipa 70.000 i ubace ti Realtek ALC269 zvucni cip iz 2008 godine u 2022 godine , realtek zaboravio da je i pravio taj cip nebitno moze i neki drugi ALC ali ubacuju starije cipove za LAN i Audio , plastikaneri sa novim hardverom i starim cipovima ne samo HP i drugi.
 
Lose iskustvo sa prijateljevim hp 15-bs (i5 8 gen) sto se tice tastature, prestali da rade pojedini tasteri, ne menja se tastatura na sraf ili zabicu vec plasticnim kopcama koje se prilikom zamene moraju topiti (ovo sam video jos samo kod nekih starijih acer modela). U servisu u isto vreme bila primljena jos 3 15bs modela sa raznim kvarovima. U razgovoru sa serviserom doslo se do zakljucka da je bas losa serija. Ja ovo ne bih nikad kupio.
 
Pojedini tasteri prestanu da rade mahom zbog oštećenja od tečnosti, dok ovo sa tastaturom ti je standardica kod svih laptopova danas i nema veze sa HP-om.

Osim izrade (plastike) laptopa, ove HP serije ništa nisu primetno lošije od ekvivalentnih drugih proizvođača. Situacija je baš "koliko para, toliko muzike" i nemojte misliti da ćete za iste novce kod drugih dobiti više. Sva je šansa (nažalost) da može da bude samo manje.
 
Poslednja izmena:
Nisu za preporuku ovi navedeni HP. Lose hladjenje, a jos losija izrada, plastika jeftina, slaba, lose sarke...
 
HP 15 BS i Hp 250 G6 imaju potpuno isti dizajn bukvalno su isti laptopovi i isti ulazi HDMI , Lan , audio , inace su plastikaneri , zamena tastature je zeznuta i mora dosta srafova da se skida da bi se donji poklopac skinuo , ima i sakrivenih srafova ispod gumica.
 
Ima HP 255 G8. Okej se pokazao, jedino ostavili su mesto za hdd ili 2.5 ssd a nisu stavili priključak ni flat kabl. SSD sam zamenio sa 1TB Samsung i dodao još 8gb rama. Unutra je Ryzen 5 5500. Amd integrisan grafika. Bolje mi se pokazao nego bilo koji i5 intel. Za sad nemam problema sa šarkama i slično. Ne greje se nešto mnogo.
 
Imaš u tom rangu cena acer aspire 5 sa ryzen 7 i 12 gb rama, 512gb ssd. Ubica.
 
Ništa bolji ili lošiji kvalitet izrade ima taj Acer. Isti potencijalni problemi sa šarkama, itd. Kad ih prave na istu foru, samo drugo ime u tom cenovnom rangu...
 
Pronašao sam ova dva sa AMD procesorom:

69000 din

67500 din

Šta je najbolja kupovina od sva 4 gore navedena laptopa za neki prosečan rad i povremeno video edita i gejminga?
Za slične pare imaš Asus sa 5500u i OLED ekranom.
 
Nazad
Vrh Dno