Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

Pa nije li poenta SBB ponude, odnosno kupljenog Master servisa, da i EON Box strimuje u Master kvalitetu? Onda SBB oprema ne podržava sve moguće opcije koje se u paketu nude, odnosno ista nije kompatibilna. Ne pije mi vodu cela ta njihova priča ako EON Box ne može da strimuje u Master kvalitetu.
 
Pa nije li poenta SBB ponude, odnosno kupljenog Master servisa, da i EON Box strimuje u Master kvalitetu? Onda SBB oprema ne podržava sve moguće opcije koje se u paketu nude, odnosno ista nije kompatibilna. Ne pije mi vodu cela ta njihova priča ako EON Box ne može da strimuje u Master kvalitetu.
EON Box vrlo verovatno (nisam probao, ali ne vidim što ne bi mogao) može da strimuje mqa direktno kroz Tidal app instaliran na njega.
Ono što ne može je da reprodukuje cast u mqa fortmatu sa drugog uređaja.
 
Eon box nije mqa uređaj. Možda možeš da dobiješ master kvalitet ali softverski prebacuje aplikacija. Na Android tv sam probao nije dao jače od hi fi. Zato sam kupio dac koji ima mqa podršku i koristim notebook kao plejer. Jako dobar zvuk, iako je mqa većina 24 bita 44 ili 48khz, ima dosta 88kz i 96kz. Ređe 192 i 352.
 
Kada se sa Tidal aplikacije instalirane na EON Boxu pusti streaming u MQA kvalitetu stoji Master na ekranu, a i čujem ga u tom kvalitetu. Problem da ga spusti sa MQA na HiFi je samo kod castovanja sa telefona na EON Box.
 
Nema veze što stoji master, dobićeš npr kroz hdmi ili optiku na eonu 24 bita 48 ili 96khz ili šta već. Ali ne i mqa, aplikacija će ti na boxu softverski enkodovati zvuk. Eon nema dekoder za mqa. Isto ka telefon. Nema mobilnog koji podržava mqa.
Imaš na sajtu Tidal-a. Koji uređaji podržavaju mqa.
 
Ima jos 2 slota za Tidal HiFi plus grupu. Javite se na PP ako vas zanima.
 
Uzeo sam Tidal Hi-Fi Plus, Master kvalitet zvuka, preko Argentine. Cena prava sitnica u odnosu na onu za naše tržište, mogu da nastavim solo ili da podelim troskove s nekim kreirajući porodicu, 40 din. mesečno profil.
 
Zainteresovan ja :) . Istekao mi sub a zeza kartica nesto .
 
Formirana porodica, primljena 4 člana foruma, hvala svima na interesovanju.
 
Kao kolega iznad, kreirao sam potpuno isti slučaj. Ako ima još zainteresovanih za pridruživanje porodici, mogu mi se javiti 4 člana.
 
Kako ste uspeli da dodate članove u family? Meni nešto ne ide od ruke.
Koristio sam VPN, kreirao argentinski Tidal nalog sa mail adresom koju dugo koristim, kartica prošla. Ne mogu da dodam člana jer kaže da njegov nalog mora biti iz iste zemlje kao moj.
Gde sam pogrešio?
 
Kako ste uspeli da dodate članove u family? Meni nešto ne ide od ruke.
Koristio sam VPN, kreirao argentinski Tidal nalog sa mail adresom koju dugo koristim, kartica prošla. Ne mogu da dodam člana jer kaže da njegov nalog mora biti iz iste zemlje kao moj.
Gde sam pogrešio?
Član kome upućuješ pozivnicu treba da ima uključen VPN sa argentinskom adresom u trenutku upućivanja, ne treba da se kreira novi e mail nalog, može da koristi već postojeći, ne prolaze svi VPN-ovi, od besplatnih bez greške radi TunnelBear VPN (moja preporuka), radi i ExpressVPN al to već mora da se plati.
 
Hvala na odgovoru, no negde ipak koči. Odustali samo na kraju.
 
Najprostije je da svako uzme za sebe. Prolazi i Apple music za 2.99 dolara mesecno .
 
Питам за другара, ако активирам бесплатни Тидал преко СББ премијум налога, да ли ће се добити обавештење на мејл који је пријављен на СББ или се уноси нови мејл? 😉
 
Ako neko ima 1 mesto u Tidal Family HiFi Plus grupu neka pošalje pp ?
 
Pravim Tidal Family HiFi Plus grupu. Ako je neko zainteresovan neka se javi na PP.
 
Jel ima mesta za u nekoj familiji sa master kvalitetom da me udomi? :) Imam ovaj SBB-ov hifi ali na kompu. Ne znam mogu li sa ga koristim i na telefonu istovremeno...
 
Meni od danas ne rade kartice na Tidalu, Intesa Banka. Probao i na novom nalogu i neće da prođe.
 
Da li ima nekog slobodnog mesta za jednog člana (mene) u nekoj Tidal porodici :)
 
Nazad
Vrh Dno