Šta je novo?

Google Pay Srbija

RF nema posebnog interesa da odmah uvodi GPay - već godinama ima svoje rešenje.
Verovatno će preći kad proceni da joj je GPay jeftiniji od daljeg razvoja/održavanja svog RaiPay-a.
Pozdrav
 
Upravo. Dosta su uložili u RaiPay, imaju podršku za ApplePay i Garmin sat. Još im fali WearOS i zaokružili su svoj mali ekosistem.
 
To i ja mislim. Ne možeš terati inat nečemu što je globalni standard.
Eh, živim za daj kada će neko uvesti ili Fitbit Pay (jer imam Fitbit) ili za dan kada će ih najzad Google integrisati u svoj ekosistem (kao firmu kćerku).
 
Preći će na GPay samo ako bude nekih radikalnih promena u Android SDK kao što je 12 donela pa je velika većina zaključila da im se ne isplati dorada programa i aplikacija. Čak je i NLB zaključila da im ne ide na ruku da se razvija Kombank Pay, jer više štete im nanosi intervencija tehničke podrške za Xiaomi uređaje, pritom u CG se već odavno žale da na novim Androidima NLB Pay ne funkcioniše.
 
Samo da se javim, radi placanje na GW4 preko intese. Rootovan F2 pro. Preko telefona nisam ni pokusavao 😂
 
Samo da se javim, radi placanje na GW4 preko intese. Rootovan F2 pro. Preko telefona nisam ni pokusavao 😂
Radi i na rootovanim telefonima, samo treba da se uradi magisk hide za sve gms stavke i eventualno univerzalni safetynet fix ako ne prolazi neka stavka u safetynet testovima
 
Свака част Поштанској штедионици када је предухитрила Комерцијалну, Моби и још неке банке (не рачунам Рајфајзен због њихове апликације). Мада је тужно видети да тако мало банака у Србији не прати трендове и не унапређује систем рада како би олакшао корисницима.
 
I ja imam USA PS, sve radi ok već mesec dana.
Molio bih bez dezinformacija.

Kolega je lepo pitao da li moze placati sa Gpay Na svom Ps Usa naloga.
Dobija ovaj odgovor!?!

Mene interesuje šta radi ok, kad PS ne podrzava placanje GPay-om, pogotovo ne iz Srbije.
Screenshot_20220825-174819_Chrome.jpg
 
Molio bih bez dezinformacija.

Kolega je lepo pitao da li moze placati sa Gpay Na svom Ps Usa naloga.
Dobija ovaj odgovor!?!

Mene interesuje šta radi ok, kad PS ne podrzava placanje GPay-om, pogotovo ne iz Srbije.
Pogledajte prilog 353405
Molim te da proveriš njegovo pitanje. Gde je pomenuo Play station store? Napisao je USA Playstore.
Ako sam ja pogrešno razumeo pitanje, izvinjavam se. Ali bih voleo i malo više pismenosti u porukama, kako bismo se lakše razumeli.
Svako dobro.
 
Molim te da proveriš njegovo pitanje. Gde je pomenuo Play station store? Napisao je USA Playstore.
Ako sam ja pogrešno razumeo pitanje, izvinjavam se. Ali bih voleo i malo više pismenosti u porukama, kako bismo se lakše razumeli.
Svako dobro.
Napisao je da ima lazni Usa Ps nalog kreiran odavde... Nego razjasni šta si ti hteo da kažeš, šta funkcioniše, pošto je tema GPay.
 
OTP BANKA podrzava samo debitne MC za unos na GP da znate
tako da masterrata ne moze da se doda
sad dobih potvrdu iz otp ;-)
 
Pozdrav ljudi,
malo je off-topic ali da pitam.

Kao nov korisnik iRačuna interesuje me da li Raiffeisen bankomati imaju opciju uplate novca kao i da li imaju isplatu u evrima?
 
Raiffeisen tema https://forum.benchmark.rs/threads/raiffeisen-bank.436111
Raiffeisen banka pored običnih ima tzv. pametne bankomata na kojima je moguća uplata i isplata dinara deviza, uplata pazara itd.
Kao korisnik iRačuna nemaš devizni račun tako da nemaš mogućnost baratanja sa devizama.
 
Drago mi je da je napokon stigao Google Pay i u Srbiju (sad je Google Wallet doduše). Ali nažalost mislim da je u Srbiji još daleko od toga da možeš opušteno da izađeš iz stana samo sa telefonom/smartwatch i LK u džepu, jer i dalje jako puno njih ne primaju kartice 😒

Inače, neko je pitao da li može jedna kartica na više telefona da se koristi - može, doduše, ja sam npr imao firminu karticu vezanu za jedan Google nalog i samo sam menjao nalog pre plaćanja u Pay-u. Isti nalog i karticu je imao i kolega u svom telefonu pa kad bi plaćao samo prvo promeni nalog. (ono, nije legalno plaćati karticom koja nije na tvoje ime ali niko nije nikad kontrolisao)
Da li može na više naloga jedna kartica - nisam probao...
 
Isprobavao sam danas vise puta kako radi, i nije lose...zgodno je jako.

Malo ne mogu da skontam da svaki put zapravo moram da otkljucam telefon pa sam u meku da ne bi pravio guzvu ipak izvadio karticu.

Zgodno je i sto u aplikaciji imas pregled placanja, cak za lidl ima i gps lokacija
 
Imam račune u 3 banke i supruga u četvrtoj i nijedna ne podržava GW. Koj sam ja maler. Pomalo sam ljubomoran na vas koji imate tu privilegiju da od starta možete ovo koristiti 😢
 
+1
Mada,sam prebacio nešto na PŠ tj bivšu MTS samo da probam.
 
Od kako sam namestio GPay na Samsung Watch 4 Classic početkom ove nedelje, nisam nijednom izvadio novčanik da platim. Nisam mislio da će toliko lako biti plaćati satom. Sat je uvek na ruci i spreman za plaćanje.
 
Sat ni malo nije praktican za placanje. Govorim kao korisnik Apple Pay-a. Ako je pos terminal zavucen, a ti moras celu saku savijenu da proturas vrlo je nezgodno. Dok su se nosile maske bilo je prakticno, jer nije morao da se kuca pin na satu kao sto mora na telefonu, ali sada mi je prakticniji telefon.
 
Jel moguce nekako dodati Intesa Visa karticu posto vidim da ne podrzavaju sve banke? Ja koristim njihovu app za placanje putem telefona i super radi.
 
Nazad
Vrh Dno