Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pametno . Ja bih isto to uradio i ne samo kablove kompletne kutije koje čuvam sa kesicama od daljinskih sa sve plastikom koja služi za obavijenje kablova i naravno svim prospektima . Činjenica je da mogu da prošire listu kanala barem za nekih 30 kanala više ali dobro. Generalno uslugom sam zadovoljan , tako da samo jednom u dve godine obnovim ugovorom novim aneksom. :) (y)
Ja vratio opremu pre 2 dana... kad bi jos i zenu i dete primili, pa da mogu na miru da igram PS5
 
UO mi istoice 22.09. mogu li zahtev da podnesem pre 22.08. ili posle tog datuma?
 
Bogami vidim, masovna bežanija sa SBB...

Meni ističe ugovorna obaveza u decembru ove godine.

Ako N1 dobije nacionalnu frekfenciju (jedinu prostalu) :) (LOOL) nije isključeno da ću preću u MTS jer SBB sve više brlja na mojoj lokaciji (tipa četiri godine mi ne mogu rešiti problem sa pokrivenošću stana Wifi signalom, nije da su se nešto ni pretrgli da to učine), a fakat im je i ponuda sve lošija u odnosu na konkurenciju (visina pretplate, brzina interneta, ko gleda fudbal i tu je ponuda smanjena i sl).
Verujem da je jedino korisnička podrška i telefonski i na terenu svetlosnu godinu ispred MTS.

Čekam kraj avgusta/početak septembra da se završi ova farsa sa nacionalnim frekvencijama, i naravno da vidim šta sad nude iz SBB za produženje ugovora (iako tu ne očekujem mnogo), pa ću odlučiti... Kad bolje razmislim imam zamerku i na činjenicu da je prošlo 5 ili 6 godina kako nisu zanovili ni opremu koju si mi dali na korišćenje (box, ruter...) što je u oblasti IT nedopustivo...

Inače, neki dan bio serviser SBB kod mene (bio neki problem sa kablovima) i usmeno mi preneo da se očekuje da će SBB uskoro davati korisnicima neke besne rutere kako bi rešili probleme žalbi na slab signal trenutnih, ali nije znao da mi kaže kad će to biti i koji je model u pitanju...
 
(tipa četiri godine mi ne mogu rešiti problem sa pokrivenošću stana Wifi signalom, nije da su se nešto ni pretrgli da to učine)
to se rešava tako što staviš svoj WiFi ruter (po mogućstvu neki čija je cena u € trocifrena)
prošlo 5 ili 6 godina kako nisu zanovili ni opremu koju si mi dali na korišćenje (box, ruter...) što je u oblasti IT nedopustivo..
iskreno, ovo nije problem što se tiče prosečnog korisnika. obnovi se po potrebi
 
Umesto besnog kung fu rutera koji sada daju ima da daju besan džijudžicu ruter...koji će isto da radi.
I koji će isto tako onesposobiti i isključiti 90% naprednih funkcija, a posebno bridge mod koji i nije napredna funkcija, ali im ne odgovara da postoji. Najvažnije im je da "baca" signal unedogled...
 
Bogami vidim, masovna bežanija sa SBB...

Meni ističe ugovorna obaveza u decembru ove godine.

Ako N1 dobije nacionalnu frekfenciju (jedinu prostalu) :) (LOOL) nije isključeno da ću preću u MTS jer SBB sve više brlja na mojoj lokaciji (tipa četiri godine mi ne mogu rešiti problem sa pokrivenošću stana Wifi signalom, nije da su se nešto ni pretrgli da to učine), a fakat im je i ponuda sve lošija u odnosu na konkurenciju (visina pretplate, brzina interneta, ko gleda fudbal i tu je ponuda smanjena i sl).
Verujem da je jedino korisnička podrška i telefonski i na terenu svetlosnu godinu ispred MTS.

Čekam kraj avgusta/početak septembra da se završi ova farsa sa nacionalnim frekvencijama, i naravno da vidim šta sad nude iz SBB za produženje ugovora (iako tu ne očekujem mnogo), pa ću odlučiti... Kad bolje razmislim imam zamerku i na činjenicu da je prošlo 5 ili 6 godina kako nisu zanovili ni opremu koju si mi dali na korišćenje (box, ruter...) što je u oblasti IT nedopustivo...

Inače, neki dan bio serviser SBB kod mene (bio neki problem sa kablovima) i usmeno mi preneo da se očekuje da će SBB uskoro davati korisnicima neke besne rutere kako bi rešili probleme žalbi na slab signal trenutnih, ali nije znao da mi kaže kad će to biti i koji je model u pitanju...
Mislim da je naredni period idealan za obnovu ugovorne obaveze s njima. Uskoro će i ovi što ne prate ništa nego ih slučaj zatekne da saznaju da SK više nema mnoge lige, pa će nastati nova bežanija. Slažem se da su nefleksibilni oko obnove ugovora, ali da podelim s vama svež pozitivan primer. Drugarici je istekla UO skoro, rešio sam da izguramo šta hoćemo pa makar... Dogovorili smo crvene linije, instruisao sam je kako da razgovara s njima, njoj je najvažnije da manje plaća jer ima kredit i lošu finansijsku situaciju (a HBO Max i Deezer ima kod Yettela, to smo uz 50% popusta prošle godine izvukli za nju pa je kapacitet SBBa za ponudu većeg paketa nikakav)... Posle početnog Pink paketa i drugih gluposti, na kraju je, posle 4 razgovora s njima, dobila 5 meseci dinar, prelazi sa starog duo paketa (ona je još kod IKOMa bila pa prešla na SBB Silver/Gold) na EON full duo.
Ja ću svojih 5 meseci dinar dobiti krajem avgusta, početkom septembra.
Inače, već nedeljama je obimna kampanja da se obnove ugovorne obaveze, ali je smešno to što nude. Samo se klizi ka većim paketima, a cilj je da i korisnici nešto dobiju, ne više nego povoljnije. Meni su nudili da pređem sa EON Full duo Beogrid na Premium duo Beogrid. Kad sam pitao zašto bih plaćao i dalje net 70/50 ili 90/50 u premiumu kao da imam 200/20, nisu imali odgovor. Pašće jedan prelazak na SBB optiku s Huawei ruterom, ali 5 meseci dinar, bog da me vidi.:)
 
Ko ima mogućnost da uvede optiku (Telekom ili Yettel) računica bi bila:

EON premijum (5000) - "Premijer liga"
EON duo prem. (4500) - 90% "Premijer liga"

Svih proteklih godina su reklamirali Premijer ligu. Red je da tako i ostane😉
Pod "Premijer liga" mislim na cenu Arena cloud, Orion app (sport) ili Yettel TV.
I još jedno razmišljanje, ako u Telekomu ne budu zadovoljni prelaskom na optiku može se desiti da novi kanali "Premijer liga" budu samo za korisnike Telekoma. Kao N1 i NovaS.
 
ukinuli 12 meseci za dinar, izgleda da defintivno ostajem na telekomu i ovako sam se dvoumio nesto
 
Da li je Šabac giga grad? Pričao sam danas sa njima pošto kod majke u Šapcu je istekao ugovor na onu osnovnu kablovsku od 1395rsd i zvali je za obnovu. Ona se ništa ne razume pa ih je preusmerila na mene. Gospođa mi nudi Eon duo light i priča o brzinama od do 150 Mbps. Posle pogledam na sajtu, ali Šapca nema na listi giga gradova. Reko, hajd da proverim sa vama, možda je u toku proces da postane pa još nema na sajtu. Ili to, ili ona ne zna pa nudi i ko ne proveri, može da se zezne.
 
to se rešava tako što staviš svoj WiFi ruter (po mogućstvu neki čija je cena u € trocifrena)

iskreno, ovo nije problem što se tiče prosečnog korisnika. obnovi se po potrebi
Matori uz dužno poštovanje zašto bi ja finansirao njihovu infrastrukturu (kablove, kanalice i sl.) i opremu (box i ruter), da bi njima omogućio da mi pružaju uslugu u ugovorenom kvalitetu? Zar to nije njihova obaveza? Njihov korisnik sam od 98 (prvo KDS pa SBB) i iskreno nikad gori nisu bili. Kad razmislim bili su mi dobri kad nisam imao drugu opciju. Kasnije sam godinu dana u drugom stanu bio kod ZlOriona i godinu kod Telekoma jer na tim lokacijama prvobitno nije bili SBB, a vratio sam im se zbog bolje korisničke podrške i od tada sam im veran, i to na dve lokacije (porodični stan kod matoraca i moj stan). Od mene dosta.

Ja jesam kupio neki mi ruter (mislim za 50e) i on mi je popravio stanje sa Wifi signalom u stanu, ali nije idealno...
Zvao sam ih bar 10 puta za ovih 4 godine koliko smo na novoj lokaciji i osim podešavanja parametara (što uopšte nije pomoglo) ništa nisu predložili... A ne verujem da nemaju još koji ruter da daju da naprave reapeter od njega ili nešto treće..
 
Zar to nije njihova obaveza?
Pa objektivno nije. Nisu WiFi provajder. Ti si do stana / kuće žično dobio ugovorenu brzinu a za po stanu tvoja odgovornost i tvoj problem ako si u u fazonu "ne volim kablove po kući".
Za te što ne vole kablove nudi SBB one WiFi mesh uređaje pa ko hoće nek se hvata za novčanik.

WiFi je tu eto toliko da imaš kakav takav net po dobrom delu stana a ne da ti garantuju XYZ Mbps.

Što više rastu brzine neta to će "kabliranje" čitavog stana biti pod obavezno.
 
Да, имају овавезу да обезбеде уговорену брзину до стана/куће, и ту експресно и ефикасно решавају примедбе.
 
Da li je Šabac giga grad? Pričao sam danas sa njima pošto kod majke u Šapcu je istekao ugovor na onu osnovnu kablovsku od 1395rsd i zvali je za obnovu. Ona se ništa ne razume pa ih je preusmerila na mene. Gospođa mi nudi Eon duo light i priča o brzinama od do 150 Mbps. Posle pogledam na sajtu, ali Šapca nema na listi giga gradova. Reko, hajd da proverim sa vama, možda je u toku proces da postane pa još nema na sajtu. Ili to, ili ona ne zna pa nudi i ko ne proveri, može da se zezne.
Šabac polako prebacuju na optiku. Ali baš polako. Kod mene je prošlo godinu dana otkad su postavili onu kutiju na banderu pa do trenutka kad su me priključili na istu. A status giga grada se valjda objavljuje tek kad završe ceo proces. U nekim delovima grada i to baš bliže centru nema SBB optike, dok na nekim uslovno rečeno udaljenijim lokacijama postoje i SBB i MTS optika. Ne znam od čega zavisi i da li su imali neki dogovor o podeli teritorije.

U svakom slučaju tvoja mama može da nastavi da koristi istu uslugu kao i do sada iako joj je istekla ugovorna obaveza. Ako prebacuju na optiku onda mora menjati priključak i potpisati novi ugovor. Na optici dele EON ott za koji je neophodan net i D3 mini koji radi preko koaksijalnog kabla. Pošto ona želi samo televiziju obavezno to naglasite tehničarima, da joj ne bi na prevaru utrapili internet.
 
Nisam znao za ovo, hvala za info.

Majku sam opremio od skora računarom, a ima i tablet tako da joj sad treba bolji net. Trenutno plaćamo Yettel kućni ali baš očajno radi tako da smo mislili da joj uzmemo neki 'pravi' net.

Nude Eon duo light na dve godine, prva godina samo plaća regularnu cenu kablovske, 1490, a drugu onda redovnu cenu pketa, 3099. Mislili smo to da uzmemo pa otuda i moje pitanje da li je Šabac giga grad. Sa agentom Sbb koji je zvao pričali smo o brzini tog paketa od 150, ali ne bismo to uzimali ako mogu samo regularnu brzinu od 50 da isporuče. Moraću sutra da proverim sa njima koja brzina će da bude, ako nije 150, onda ništa od toga. U tom slučaju ćemo verovatno uzeti prvu varijantu koju su nudili, neki paket od 2500 tokom druge godine ugovora (prva bi bila isto 1390) koji ima brzinu od 20 Mbps. Svakako joj je i to bolje od Yettel kućnog interneta.

Da li znaš kakva je situacija kod Tržnice, jel tu ima optika ili ne?
 
Ту ти долазна брзина и од 50 завршава посао за једну особу, једино може да буде спорна одлазна брзина, за видео комуникацију.
 
Da li je Šabac giga grad? Pričao sam danas sa njima pošto kod majke u Šapcu je istekao ugovor na onu osnovnu kablovsku od 1395rsd i zvali je za obnovu. Ona se ništa ne razume pa ih je preusmerila na mene. Gospođa mi nudi Eon duo light i priča o brzinama od do 150 Mbps. Posle pogledam na sajtu, ali Šapca nema na listi giga gradova. Reko, hajd da proverim sa vama, možda je u toku proces da postane pa još nema na sajtu. Ili to, ili ona ne zna pa nudi i ko ne proveri, može da se zezne.
Šabac će u naredna dva meseca kompletno biti prebačen na full digitalizaciju tačnije postaje giga grad i gasi se analogni signal. Krenulo je anketiranje građana u vezi opreme koju treba podizvođači da montiraju na lokaciji korisnika (d3 mini ili d3 cam). Starije osobe koje slabo stoje sa tehnologijom preporuka je D3 Cam modul, ima jednostavno starijih ljudi koji ne mogu da skapiraju D3 mini ne polazi za rukom i često se zabune ili naprave neki nepromišljen potez, a to zna da "iznervira".

Optika nema veze sa digitalizacijom, to je nešto drugo i za optiku postoje definisani paketi, konkretno za Šabac neće to u skorije vreme dobiti pun obim sve dok konkurencija ne pritegne, a ni oni nešto ne cvetaju, kao što je korisnik @snow381white rekao to ide jako sporo i nije prioritet, jer i ove brzine su za većinu korisnika više nego dovoljne.
 
Pa valjda treba da prođe mesec dana otkaznog roka, onda je kraj ugovora. Zato uvek i najave promene cena 30 dana unapred.
 
Ja sam skoro uzeo kod SBBa kao nov korisnik Digitalni EON full duo optika paket, 150/15 , čekao sam akciju, pošto svaki mesec menjaju, 15 meseci za dinar a ostalo po punoj ceni.
Dobio sam Nokia ruter, za sad sve radi kako treba. Ruter mi pokriva stan od 50 kvadrata odlično, i ako stoji u krajnjem ćošku stana u sobi koju dele dva zida od rutera je protok 145/14 .
 
Već neko vreme me vrbuju iz SBB kol centra i intezivno zovu već mesec dana mislim i juče mi je ponuđeno da u okviru trenutnog EON FULL DUO paketa pređem na EON PREMIUM DUO i da prelaskom na Premium, 20 meseci plaćam po ceni Full paketa i ostala 4 meseca plaćam po ceni Premium paketa i to je akcija do kraja nedelje. Manje više, nije me zanimala ponuda kanala (pratim F1 i Evroligu), ali me više zanima veća brzina otpremanja (upload) koja će mi zatrebati u bliskoj budućnosti. Potom mi je na kraju ponude predložio zamenu D3mini uređaja za novi EON box, koji može da vraća sadržaj unazad, samo mora da bude povezan barem na wifi pa taman da stavim u dnevnu sobu gde su roditelji, bilo je situacija kada sam morao da im vratim neki program a mogu da vratim ili putem telefona ili sa računara pa da castujem na MiBox koji je tu instaliran, i mislim da ću prihvatiti ponudu, realizacija kreće od ponedeljka.

mts optika je na mojoj lokaciji nedostupna ukoliko pre svega gledam brzinu interneta, tako da mi ovo možda sve u svemu odgovara.
 
Poslednja izmena:
EОН бокс не може да се качи на wi-fi - мора мрежни кабл. Али уз премиум пакет ти следи ЕОН СМАРТ апликација која може да се инсталира на ћомија и радиће ти враћање уназад, као и на ЕОН боксу.
 
Ako bude bio i LAN, neka svakako ide o njihovom trošku. TV smart aplikaciju imam u okviru trenutnog Full paketa ali je ne koristim, tu mi je "u šteku" kada mi bude zatrebala.

Ovo što treba da zameni je neki EON light STB? Nešto novo, ili je to zapravo standardnan box koji dodeljuju uz EON/EON IPTV? Isto ide na coax.
 
Pa objektivno nije. Nisu WiFi provajder. Ti si do stana / kuće žično dobio ugovorenu brzinu a za po stanu tvoja odgovornost i tvoj problem ako si u u fazonu "ne volim kablove po kući".
Za te što ne vole kablove nudi SBB one WiFi mesh uređaje pa ko hoće nek se hvata za novčanik.

WiFi je tu eto toliko da imaš kakav takav net po dobrom delu stana a ne da ti garantuju XYZ Mbps.

Što više rastu brzine neta to će "kabliranje" čitavog stana biti pod obavezno.
Da razumem logiku, ali oni u ugovoru pominju pružanje usluge WiFi bežične konekcije, tako da tvoja teorija da za to nisu odgovorni pada u vodu...

Istina je da oni u ugovoru garantuju brzine samo za povezivanje kablom (i to ne garantuju jer piše npr. DO 150Mbps) ne i za WiFi, ali ja se ni ne žalim na brzine već na činjenicu (više puta potvrđenu i od strane radnika SBB na terenu) da ja uopšte nemam signal u 1/3 stana.
Istina je da su se oni ogradili od dometa i kvaliteta WiFi na svom sajtu https://sbb.rs/question/upoznaj-wifi-bezicnu-internet-konekciju/ , ali u ugovoru ne piše da NEĆU imati WiFi.
 
Pa imaš WiFi, to što nemaš u svakom uglu stana nije njihov problem nego tvoj. Da si ti provajder da li bi za svakog korisnika kupovao ruter od 150 evra ako za 95% korisnika "završava posao" onaj od 30-45 evra? I dokle bi bi ta firma poslovala kad bi svakom korisniku pokrivala 100 kvadrata prostora a on da ti plaća 20-30 evra mesečno paket i hoće 12 meseci besplatno da koristi usluge i čim istekne ugovorna obaveza da gleda da promeni provajdera radi ponovne "uštede". I ne daj bože da novom korisniku doneseš očigledno korišćen ruter.... to ne može hoću novo jer to plaćam (a dž meseci zaboravliamo na trenutak?) bre 🤣🤣
 
Da razumem logiku, ali oni u ugovoru pominju pružanje usluge WiFi bežične konekcije, tako da tvoja teorija da za to nisu odgovorni pada u vodu...

Istina je da oni u ugovoru garantuju brzine samo za povezivanje kablom (i to ne garantuju jer piše npr. DO 150Mbps) ne i za WiFi, ali ja se ni ne žalim na brzine već na činjenicu (više puta potvrđenu i od strane radnika SBB na terenu) da ja uopšte nemam signal u 1/3 stana.
Istina je da su se oni ogradili od dometa i kvaliteta WiFi na svom sajtu https://sbb.rs/question/upoznaj-wifi-bezicnu-internet-konekciju/ , ali u ugovoru ne piše da NEĆU imati WiFi.
U kom članu ugovora piše da se SBB obavezuje da će svoju uslugu koju pruža putem kablovskog modema / kablovskog rutera (modem sa integrisanom WiFi opcijom) omogućiti po istoj brzini putem bežične (WiFi) tehnologije kao i putem LAN-a?

Kako bi on mogao svakom korisniku da izađe u susret sa zahtevom? Jednostavno konfiguracija stana / kuće / prostorija u kući / prostorija u stanu nije identična kod svakog korisnika.

Nije realno za očekivati da će SBB da ti nabavi opremu koja će ispuniti sve tvoje zahteve (za WiFi konekcijom). Za očekivati je da ti putem LAN konekcije sve radi kako treba i za to ako ti ne funkcioniše bilo šta treba ih zvati sve dok ne reše problem a onda im tražiti umanjenje računa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno