Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pozdrav crklo mi napajanje pa sam mislo ovo da uzmem Zalman ZM1200-ARX 1200W kakva su misljenja ima li ga ko? Oko 170 E je cena.
 
Nemam taj model, ali imam Zalman od 1000w (modularno).
Model: Zalman ZM1000 ebt

5 godina radi bez i jedne greske i pritom se i ne cuje.
 
Nisam jos probao, karte su mi prosle carinu, treba da ih dobijem za koji dan :)

Ali prva dva dana kad je izasao 100% unlock sam citao da ljudi nisu mogli da nateraju kombinaciju LHR + non-LHR u istom rigu.
Ako puste samo LHR rade lepo, ako izmiksaju karte onda im LHR rade polovicno..

E sad, od tada je bilo par novih verzija, moguce da su to ispeglali..

Svakako me zanima na HiveOS, tako da se nemoj zezati.
Ako bas odlucis da probas javi
Sve radi kako treba 👍
 
Zna li neko mozda gde mogu da pazarim Gelid Extreme padove od 2mm?
Na KP nema.
 
Ima li neko komplet ploca+cpu da mu skuplja prasinu i da hoce da proda ?
Nema mi posalje pm..
 
Jos ako ima i dzabe 😃
 
Ma jok, ne radi se dal je dzabe, vec da ne gubim sad 10 dana dok porucim sa KP :)
 
19:24:55 GPU0: DAG has been damaged, check overclocking settings
ovo mi otrpilike izbacuje svaki put na gpu, ona s vremena na vrijeme krene da kopa i radi neki period pa pukne.
riseri novi, napajanje dobro, ali ne znam sta joj je vise. 3060ti gigabyte gaming v2.

imam isto jos 2 3060ti isto mi se desi da puknu s vremena na vrijeme. mada ne tako cesto.
sa te tri ne znam sta vise da probam, od OC sam isao 800-1500core i mem 1600-2200, PL uklonjen.
ako ima neko neki predlog sta im radit
 
Verovatno nemaju vise dusu (jedna od tri stvari ili gpu ili memorija ili napajanje) . Sve to mora da se proveri
posebno i zajedno bas te tri u sistemu. Posle toga mozes izvesti neki zakljucak. i da obavezno proveri kablove na napajanje pogotovo ove PCiE konektore. Sve u svemu imaces pune ruke posla
 
da zaboravih da napisem , ne samo na defolt , nego cak i da obori takt kako na gpu tako na memoriju...
 
Ozbiljne vrucine su krenule :confused:
Tek je maj, deluje da ce ovako naredna 4 meseca..
 
Cim su oni jedno to probusili i stavili im jaja na bradu tesko da ce nvidia to da zavori zauvek.
 
Da se pohvalim, skoro sam kupio "PowerColor AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC" karticu po ceni od 70.200 din. Bila na nekoj akciji u domacoj firmi. Sada kosta preko 100.000 din. Tacnije, nisam video da negde ima ispod 107.000 din. Kartica je ogromna i ima extra dobro hladjenje, daje oko 48-49 mh/s, znaci bolje nego bilo koja dr. 6700 xt.
Edit:
A imam i nitro, gigabyte, asus tuf, ali ova je vrh...
 
Da se pohvalim, skoro sam kupio "PowerColor AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC" karticu po ceni od 70.200 din. Bila na nekoj akciji u domacoj firmi. Sada kosta preko 100.000 din. Tacnije, nisam video da negde ima ispod 107.000 din. Kartica je ogromna i ima extra dobro hladjenje, daje oko 48-49 mh/s, znaci bolje nego bilo koja dr. 6700 xt.
Edit:
A imam i nitro, gigabyte, asus tuf, ali ova je vrh...
vec bar 2 nedelje ima ASrock Chalenger 6700XT za 59700din u prodavnicama tako da 70k nije nesto povoljno :) osim ako nije bas losa za mining nisam proveravao
 
Za 50000 din. može da se kupi polovna 5700 XT sa garancijom.
 
vec bar 2 nedelje ima ASrock Chalenger 6700XT za 59700din u prodavnicama tako da 70k nije nesto povoljno :) osim ako nije bas losa za mining nisam proveravao
Znam da ima, ali ta ne moze da se uporedi sa ovom, sto se tice hladjenja. Ipak mislim da je nedovoljno 2 ventilatora da ohlade 6700xt.
 
Sasvim je dovoljno, prilikom rudarenja ona trosi 95w, to je smesno u odnosu na recimo polaris, koje su trosile oko 130w, samim tim i vise zagrevale.
 
Za 50000 din. može da se kupi polovna 5700 XT sa garancijom.
Imam 1 nitro+, a imao sam i 1 pulse, pa sam je prodao. Te 2 sam i placao tako negde po starim cenama oko 50-tak hiljada, ova pulse mi radila oko god. dana i prodao sam je za 1.050 eur. a nitro+ ostavio za sebe, prakticno mi ostala za dz. + sto je nakopala. E sad bas uzimati ove 5700 xt, ne znam koliko se isplati, izasle 6700xt, 6750xt, ipak su novije generacije, tako da pratim kada naletim na nesto povoljno, uzmem 1-2.
Sasvim je dovoljno, prilikom rudarenja ona trosi 95w, to je smesno u odnosu na recimo polaris, koje su trosile oko 130w, samim tim i vise zagrevale.
Ok. U pravu si, ali nesto ne volim te 6700xt sa 2 ventilatora.
 
Pozdrav,
Konacno sam donio kuci sa minera 3060ti gigabyte.
Cim je stavim u pc i upalim pokazuje sliku pola min i samo mi crn ekran. Ne mogu cak ni da stignem drivere da instaliram.
Jel definitnivno riknula ili mogu nesto jos da uradim ?
Fora je sto nije kopala ni 10dana
 
po simptomima koje si naveo , meni se cini , ovako iz daljine :
1 da ti neka naponska jedinica ne radi tj da ti je neki mosfet "umro" al ne nacisto.

2. da je crko neki memorijski chip

3. gpu chip

Ako ti je pod farancijom reklamiraj , ako nije kod Majstora bez " " .
 
Imam jednu 1070 Ti nemogu da je instaliram (vetilatori vrte nekom manjom brzinom imali tu neko rešenje ili preporuka za neki servis kršteni) ?
 
Nikako da krene da majna? Stavio zadnju verziju phenixa, ne nzma sta drugo? Neki predlog? Do sad radilo okey.
IMG_20220708_104301.jpg
 
Nazad
Vrh Dno