Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je ovo glupost da za kanale koje ne mogu da gledam, jer nisam na tom višem paketu, ne mogu da vidim ni info o kojim se kanalima uopšte radi. Pišem za MOVE box, na OTT-u normalan prikaz slike i naziva kanala.
 
Ceo vikend bez neta, bravo supernova. Pitanje da li ce i sutra resiti. SBB je za njih pojam u resavanju problema.
 
A sta je tacno sve od kanala ubaceno na sn u poslednje vreme, sem radio kanala? I jel unapredjen neki kanal iz sd u hd? Inace moje licno misljenje je da je besmisleno ubacivati radio kanale... bolje da su ubacili HD muzicke kanale koji su pre bili na EXE (Mooz dance, Deluxe music HD itd..)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne valja niti jedan provajder, ne valjamo ni mi a pogotovo ja. Tako da je sve na svom mestu. :p

A sta je tacno sve od kanala ubaceno na sn u poslednje vreme, sem radio kanala?
@Mr_Cojko a sad i ti pominješ neke nove radio kanale? Navodno Stingray Music, možda ono što je SBB imao kad sam bio kod njih? Kako god, ne nalazim ih nigde ni na MOVE boxu ni na OTT-u. Ima nekih 20-ak redom bez slike sa pahuljama i porukom za pretplatu ali to su mislim gologuzani. Ili sam opet ja taj koji je zaostao?o_O
 
Ne valja niti jedan provajder, ne valjamo ni mi a pogotovo ja. Tako da je sve na svom mestu. :p


@Mr_Cojko a sad i ti pominješ neke nove radio kanale? Navodno Stingray Music, možda ono što je SBB imao kad sam bio kod njih? Kako god, ne nalazim ih nigde ni na MOVE boxu ni na OTT-u. Ima nekih 20-ak redom bez slike sa pahuljama i porukom za pretplatu ali to su mislim gologuzani. Ili sam opet ja taj koji je zaostao?o_O
U pitanju su ovakvi Stingray radio kanali. Ima ih ukupno 49-50. Naravno,ako si na svi ti kanali pretplaćen i ako su svi ti kanali stigli kod tebe. CI modul. Ex Kopernikus.IMG_20220704_011254996.jpg
 
Za sada su samo ovi novi kanali stigli preko IPTV mreže tj preko CI modula...na "MOVE" boxove preko OTT još uvek ništa.
Bor ex.Kopernikus ima i preko move boxa. Nemaju još ni logo, ni epg, ali mogu da se gledadaju.
A da...naravno ako imate internet i tv. Neki nemamo od subote popodne.
P.S.
Čim budu vidljivi epg i logo za kanal, pojaviće se i u aplikaciji.
 
Da, i kod mene ih ima i preko Move uređaja.
 

Prilozi

  • 20220704_065645.jpg
    20220704_065645.jpg
    172.5 KB · Pregleda: 47
  • 20220704_065717.jpg
    20220704_065717.jpg
    183 KB · Pregleda: 48
pobrisan off-topic u vezi SBB-a i države
 
U pitanju su ovakvi Stingray radio kanali. Ima ih ukupno 49-50. Naravno,ako si na svi ti kanali pretplaćen i ako su svi ti kanali stigli kod tebe. CI modul. Ex Kopernikus
Ja, to su ti koje je SBB imao i ima valjda i dalje. Ali ništa od toga kod mene, mada je to normalno. Meni uvek stigne 10-ak dana kasnije, da li zbog ex Pošte, lokacije ili nečeg trećeg.
 
Ček jel to znači da imamo dva ista kanala?
 
Izgubili se Cinestar kanali. Na svim kanalima je crn ekran. Nije valjda da su već izbačeni...
 
Radi Cinestar. Nisu valjda u planu za izbacivanje?
 
To se kod mene već dešavalo na drugim kanalima. Da su ih ukinuli kojim slučajem imao bih ih još nekih 10-ak dana.:giggle:
 
e na zdravlje, crko mi skymaster resiver usled nevremena i prejake grmljavine......jel ima još nekome da je crklo nešto od uređaja iz istog razloga?
 
Poslednja izmena:
Dune vetar, padne kiša i ja ostajem u mraku. Raspad je EDB mreža u mom kraju. Jeste bio kraći prekid ali nisam hteo kocku. Kao Žile sam počupao sve kablove za svaki slučaj, jeste zgrada u pitanju ali žešći fušeraj. Evo smirilo se pre pola sata pa sam priključio nakon 3h.
Sve urađeno po PS-u, samo mrzilo me da duže ležim na podu.😁
 
Crkla je njima mreza na teritoriji pola srbije... Uzasan provajder sa uzasnom infrastrukturom dune vetar padne kisa, kompletan raspad mreze..
Mislim stvarno, ljudima čitava imanja stradaju, to je greota, a ne dal će kablovska da radi 2h za vreme nevremena i jakih grmljavina. To je greota, a ne kablovska. Rade na imanjima na 50° pa im nevreme uništi maltene sve. Vi se žalite što vam kablovska ne radi, srediće se, a šteta na usevima neće.
 
Meni od prekjuce svako vece brzina padne ispod 30/4, a treba 120/20 (to obicno bude 116/16). Pustila sam im mejl, pa cu videti dalje. Kod mene danas nista od nevremena (Backa Palanka), sve odnelo u centar i jug. Jedino je subota ili nedelja jutro pljesnulo blizu i sklopka je iskocila, posle su bili iz supernove tu po kvartu sredjivali neke kutije, ali ocigledno ne do kraja, tv signal stabilan, net brzine ne bas.
 
Mislim stvarno, ljudima čitava imanja stradaju, to je greota, a ne dal će kablovska da radi 2h za vreme nevremena i jakih grmljavina. To je greota, a ne kablovska. Rade na imanjima na 50° pa im nevreme uništi maltene sve. Vi se žalite što vam kablovska ne radi, srediće se, a šteta na usevima neće.
A kakve veze sad usevi imaju sa bilo čim? Ovo je tema za kablovskog operatera, ne za useve, poljoprivredu, politiku, ratarstvo i zanatstvo.
Suština je da se ova usluga plaća i koliko već dugo postoji Supernova znaju vrlo dobro gde su uski krajevi mreže, i gde je problematična mreža i ništa nije preduzeto povodom toga da se ovakve stvari zaustave, na prvu jaču kišu ili grmljavinu, jer i ja radim noćnu smenu i sad moram da se kačim na mobilnu mrežu koja će mi napraviti dodatni trošak, dovoljno je da se okrene njihov kontakt servis i da se proveri na koliko područja mreža kompletno ne radi. Cenim tvoja izlaganja i doprinos ovoj temi, ali ne vidim nikakav doprinos time što si naveo, ja kao korisnik koji plaćam ovu uslugu imam prava da iznesem svoja zapažanja.
 
A kakve veze sad usevi imaju sa bilo čim? Ovo je tema za kablovskog operatera, ne za useve, poljoprivredu, politiku, ratarstvo i zanatstvo.
Suština je da se ova usluga plaća i koliko već dugo postoji Supernova znaju vrlo dobro gde su uski krajevi mreže, i gde je problematična mreža i ništa nije preduzeto povodom toga da se ovakve stvari zaustave, na prvu jaču kišu ili grmljavinu, jer i ja radim noćnu smenu i sad moram da se kačim na mobilnu mrežu koja će mi napraviti dodatni trošak, dovoljno je da se okrene njihov kontakt servis i da se proveri na koliko područja mreža kompletno ne radi. Cenim tvoja izlaganja i doprinos ovoj temi, ali ne vidim nikakav doprinos time što si naveo, ja kao korisnik koji plaćam ovu uslugu imam prava da iznesem svoja zapažanja.
Ma koga briga za kablovsku kad grmi seva poplave itd. Ljudi poplavljeni vi kukate za kablovsku, osvestite se malo. Da se ovo desilo kad je sve normalno razumeo bih vas. Ali nevreme pogodilo pola zemlje vi kukate za kablovsku. Briga me za kablovsku. A vama ako nije pravo radite šta mislite da treba. Ma kači se i na 300 mobilnih mreža.
 
Ma koga briga za kablovsku kad grmi seva poplave itd. Ljudi poplavljeni vi kukate za kablovsku, osvestite se malo. Da se ovo desilo kad je sve normalno razumeo bih vas. Ali nevreme pogodilo pola zemlje vi kukate za kablovsku. Briga me za kablovsku. A vama ako nije pravo radite šta mislite da treba. Ma kači se i na 300 mobilnih mreža.
Nema potrebe dalje da se ovde nastavi diskusija. Postoji Clubbing sekcija za zapažanja o elementarnim nepogodama.
 
Nema potrebe dalje da se ovde nastavi diskusija. Postoji Clubbing sekcija za zapažanja o elementarnim nepogodama.
Kolega osvestite se bar u ovakvim situacijama i nemojte da ste toliko sebični i u fazonu (ja pa ja) i ja plaćam iste usluge, kao i vi. A šta ću pratiti i gde ne treba mi vaša preporuka.
 
@mylo85 Sve je to u redu, sto kazes. Ali Supernova je ogroman provajder i postoje delovi gde nema uopste problema, naselja (nbgd blokovi) gde je sve pod zemljom, opticki nodovi pa dalje coax provlace po podrumima zgrada, gde nema sta da se prekine/pokida/pokvasi kabal i onda veritikale po ulazima, kod mene konkretno (Ex RV) u godinu dana ako bude 1 prekid i to uglavnom kratko ...druga stvar, je ono klasicno kad se spomene popust 12 meseci za 1 din odmah se "skidaju gace" nema veze, daj samo da je dzabe !

Opera Snapshot_2022-07-05_235635_Opera%20Snapshot_2022-06-27_174025_192.168.100.1.png.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno