Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

PItanje je, sta kupiti,sta je naslednik A2000? Ili sta kupiti bolje a u istom cenovnom rangu?
Bilo šta od A-data, na primer. Ili dodati malo para za bilo šta što ima ime solidnog brenda (Corsair MP510, na primer), jer posle par hiljada odgledanih YT "build" videa nisam video ama baš nikoga ko koristi Kingston SSDove, a da nije reklama.

Ne želim da potičem raspravu, ovo je SAMO MOJE LIČNO mišljenje koje imam zbog lošeg iskustva sa Kingstonom.
 
Poslednja izmena:
Odličan je
 
onda izgleda da ce biti wd blue u svim varijantama :ROFLMAO:
hvala svima!
WD Blue SN550 i SN570(dakle NVME, a ne SATA drive-ovi) nemaju DRAM memoriju za kesiranje i zato ih ne bih preporucio. Gore je spomenut Corsair MP510, dodao bih i Crucial P5 kao odlicne opcije ako se nadju povoljnije od KC2500. Pa cak i Samsung 970 Evo Plus u svom "oslabljenom" izdanju moze da prodje, mada to ne bi trebalo iz principa kupovati.
 
Ja se dvoumim između KC3000 1 TB ili Adata S70...koliko sam video KC je malo brži ali S70 je jeftiniji...Šta vi mislite?
 
Ja mislim da isto imam 840 EVO, a mozda je i 850, svakako gura vec tonu godina.
Tako da kad bude doslo vreme za kupovinu nvme-a samo Samsung.

980 Pro nije oslabljen? :D Mislio sam da je 970 Evo Plus best buy.
 
Isti drajv 50000 sati. I dalje 550/530 bez štucanja. Pošto mu je metalno kućište, otvorio sam ga i elektroniku stavio u sendvič sa termalnim podlogama tako da disipira na obe alu ploče.
 
Meni je i dalje živ 840 Evo, koji sam pre jedno devet godina kupio, na preporuku s ovog foruma.
Sad je na jedno 70TB. Tako da je opravdao cenu.
Takodje (Pro) ,stim da ti dobro przis(a ja se svim naporima trudim pa mi opet ne uspijeva,doduse razlog je raid0,da je single ssd,bio bi sada na 60gb.).No kako god siroko ti polje do 1.5 petabyta.
 
Iz kog programa gledajte/citate te podatke. Ima par Ssd-ova bas starih i dosta su spori.
 
 
L6z7E37tikv4zWvzkc8KJ6-970-80.png.webp
G5UDoDQStVZbcmW9cC2NT6-970-80.png.webp


HP ovaj cim se pojavi ce biti odgovor na nedostatak Hynix-a za Evropsko trziste (malkice slabiji od SN770, a efikasniji).
 
Prvi SSD na svetu
1976. godine Dataram je predstavio prvi SSD na svetu - Bulk Core. Kućište je bilo predviđeno za montiranje u orman širine 19 i visine 15,75 inča, unutar koga je bilo do osam memorijskih modula sa RAM čipovima od 256 KB. Sistem Bulk Core je mogao da obezbedi masivno skladište od 2 MB za mini računare kao što su bili DEC PDP-11 i Data general Nova. Vreme pristupa podacima kretalo se od 0,75 do 2 milisekunde, u zavisnosti od ploče kontrolera. Sistem je 1977. godine koštao 9.700 dolara. Prema tim cenama, SSD od 1 TB (koji danas košta oko 100 dolara) koštao bi oko 5 milijardi dolara.
 

Prilozi

  • Bulk core.jpg
    Bulk core.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 14
Kakav je Samsung 500GB PM991a MZVLQ512HBLU?

Taj ili 970 Evo Plus?
 
Ćisto da vidite da računar ne može da se podigne i pravi silne probleme zbog pokvarenog SSD-a.

To što je SSD od jedne firme je samo dokaz onoga o čemu sam pisao ovde. :)
 
Imao sam matičnu ploču ASUS Crosshair Formula V. Dok je radila bilo je super. i O.C za svaki dan, i stabilnost, ukratko sve. Skupa ploča i treba da radi kavlitetno. Onda je bez meni poznatog razloga posle garantnog roka crkla. Ja jesam ljut, a ne pljujem Asus. Imaju odlične TUF matične ploče. Kupio par komada. Gigabajt ne volim samo zbog čestih revizija, ne zbog kvaliteta. Tako da ti Arture nisi merodavan što se tiče Kingstona . Šta da kažu oni ljudi koji su kupili SSD Kingston model A ili sve one Patriote na počeku. Ne treba generalizovati. Svi imaju po neku lošu seriju, ili u tvom slučaju peh.
 
apacer 256 gb as350x preporucljivo pazariti za 3000 din...? hvala
 
apacer 256 gb as350x preporucljivo pazariti za 3000 din...? hvala
Ima bolji endurance(TBW) od Samsung 860 Evo, što uliva poverenje. Sa druge strane, ne znamo da li ima DRAM. Računam da ne bi puno pogrešio tom kupovinom.
 
Nazad
Vrh Dno