Šta je novo?
Raiffeisen Club je za 18+.
Kako vam se čini unicredit student standard, ima mastercard, ebank i mbank, sms alarm.
Iki je bolji OTP fluo
 
To je ustvari Standard račun koji automatski kreće sa naplatom održavanja nakon 26 godina (ili prijema plate, ali nisam siguran, pošto je to sa tehničke strane novi tip računa kod koga je Visa doplatna 250 dinara mesečno ukoliko je neko bude želeo). Isto ima provizije na naloge za prenos, bankomati rade uplatu i isplatu samo u dinarima. Jedino što Master povezuju na dinarski i evro račun bez napomene kao u CA, menjačnica je isto bila ok, ali kako su sada mnogi korigovali povlašćeni kurs, nezahvalno je na tu temu govoriti.
 
Hvala @pm.me , ali ovo je bilo bolje i sazeto. Trazicu dalje
 
Koristi li neko dinarsku štednju po viđenju u 3bank (bivša OBS/Opportunity Banka)? Sklonio bih milion RSD tamo pod uslovom da postoji varijanta da se mesečna kamata isplaćuje na tekući račun koji imam u Raiffeisen-u a ne stižem da ih okrenem za detalje zbog obaveza na poslu
 
Da li neko zna da li u uslov za umanjenje naknade za OTP tekući račun ulaze sve transakcije napravljene karticom ili samo one na pos terminalima? Na sajtu nije konkretno navedeno, a u call centru kažu da se ne odnosi na online plaćanja.
 
Kao da nesto znaju po poslovnicama… sa sajta:

Plaćanjem debitnom karticom u zemlji obezbeđujete upola jeftiniji ili čak potpuno besplatan Prestiž paket!
Dostizanjem navedene potrošnje karticom tokom meseca stekli ste uslov da se odgovarajuće umanjenje primeni za taj mesec. Računaju se sve transakcije plaćanja roba i usluga debitnom karticom u zemlji, a koje su izvršene u mesecu za koji se obračunava naknada za vođenje platnog računa.
Umanjenje mesečne naknade ne primenjuje se u slučaju kada postoji već aktivno umanjenje po bilo kom drugom osnovu.
Pogodnost umanjenja mesečne naknade važi do 30.04.2023.
 
@salecg ovo sam i ja pronašao i po ovome sam shvatio da se važe i online transakcije kod domaćih trgovaca.
Call centar kaže drugačije, pa mi ostaje samo da u praksi proverim kako ovo funkcioniše.
 
Ovde ne kaze da li POS ili online, pa bih onda to razumeo kao sve transakcije. Ako ti nije tesko posalji im mail na [email protected] da ti potvrde.
 
OTP banka izdaje Mastercard platinum sa rokom vazenja do 6/2026. i cini se poznaniku da je matirana, danas ju je preuzeo.
 
Pozdrav kolege,
hoće baba da predje iz direktne banke u Poštansku jer joj je blizu ekspozitura i bankomat.
Kakvi su paketi kod njih i kako im radi mbanking aplikacija?
 
Da li korisnicima OTP banke radi mcard opcija plaćanja Mastercardom preko NFCa na Android tel?

Izbacuje mi "sistemska greška" kad god probam da udjem u mcard, od prvog dana od kad koristim mbank apk. Podrška preko call centra me b3zveze loži da su kontaktirali tehničku podršku i da će mi javiti, naravno ništa ne javljaju iako sam se više puta žalio.

Tvrde kako to nije sistemski bag, pa me interesovalo kakva su iskustva drugih OTP korisnika po pitanju NFC plaćanja na Androidu?
 
Zna li neko razlog zašto je iPay ostao bez licence?
 
Nisam znao gde, pa mi se cini najbolje ovde.
Da li se u okviru paketa usluga elektronskog placanja on lane kod Unikredit banke svako placanje naplacuje i koliko.
Ili mozda se ima odredjen broj prvih placanja koji se ne naplacuju.
 
Nisam znao gde, pa mi se cini najbolje ovde.
Da li se u okviru paketa usluga elektronskog placanja on lane kod Unikredit banke svako placanje naplacuje i koliko.
Ili mozda se ima odredjen broj prvih placanja koji se ne naplacuju.
Ako misliš na platne naloge preko apk/ebankinga provizija je 20 din za svaku eksternu transakciju (ka računima drugih banaka). Interne transakcije na račune u Unicreditu su bez provizije. Za hitna plaćanja isto važi
 
Da na to mislim.
Kod Inteze je za Hit 50 dinara a Hit plus 40 dinara po transakciji, za eksterne transakcije.
 
Nisi ti to nesto dobro video, 15 i 20 din je.
 
Je l mastercard debitna kartica, koja se dobija u Start paketu AIK banke, vezana i za dinarski i za devizni ili treba posebna kartica za devizni? I ako treba posebna, da li se dodatno plaća?
 
@registry kartica je vezana samo za dinarski račun. Otvori Flexi štednju i zatraži MasterCard uz nju, jer je bez dodatnih troškova, s obzirom na to da si ispunio preduslov i otvorio Start A paket. MC vezana za avista devizni račun se plaća 100 dinara mesečno.
 
Imam tekuci racun u komercijalnoj na kojoj mi leze plata,racun osnovni u mobi i iracun rajfajzen,gde su najpovoljniji krediti,potreban za kupovinu kucice u varosi,naravno polovne?
 
Jos jedno pitanje,zbog podizanja naknada i naplacivanja svega i svacega,u kojoj banci otvoriti racun za sindikat,mobi ili otp?
 
Imam tekuci racun u komercijalnoj na kojoj mi leze plata,racun osnovni u mobi i iracun rajfajzen,gde su najpovoljniji krediti,potreban za kupovinu kucice u varosi,naravno polovne?
Trazi ponude od svih, pa uporedi.
 
OTP sa Sagom pocetkom avgusta izbacuje novu verziju mBanke a verovatno ce biti i eBanka nova.
 
Ljudi pitanjce. Jel moze apliciranje za karticu online da ne idem kod njih? Treba mi zbog uplate honorarca, pa da ne traze nesto od poslodavca i sl da ne drndaju. 😂 Koju banku izabrati da skinu mnogo? Hvala unapred, pozdrav! 🙂 🍻
 
Ljudi pitanjce. Jel moze apliciranje za karticu online da ne idem kod njih? Treba mi zbog uplate honorarca, pa da ne traze nesto od poslodavca i sl da ne drndaju. 😂 Koju banku izabrati da skinu mnogo? Hvala unapred, pozdrav! 🙂 🍻
Rešeno.
 
Nazad
Vrh Dno