Šta je novo?
Zove Mobi banka (imam samo osnovni račun), nude kredit ok 90k dinara na 24 meseca, bez obaveze prenosa zarade, mesečna rata 4657 din, i pitaju zašto nisma zainteresovan 😂
Ja ih pitao gde baš nađoše tu cifru od 90k 🙃
Naravno nije mi ništa pametno odgovorila.
 
Je l neko može da doda mastercard NašeAik banke (Sber) kao sredstvo plaćanja na Google Play Store? Meni samo daje poruku da ta kartica ne može biti dodata.
 
@registry Google je blokirao sve Sberbank kartice zbog sankcija prema Rusiji. Banka jeste prodata, ali BIN je i dalje njihov.
 
Ako mogu ovde da pitam.

Potrebno je da otvorim vlasnički račun hartija od vrednosti kod člana centralnog registra... Išao sam kod njih na Trgu republike 5 i uputili su me u banku kod koje imam TR.
Kako imam tr kod Raiffeisen otišao sam tamo, ali oni to više ne rade, makar ne direktno, već traže ugovor sa brokerskom kućom.
Meni je svojevremeno otvoren namenski račun kod Poštanske štedionice za besplatne akcije, da li mogu taj da koristim?
 
Zove Mobi banka (imam samo osnovni račun), nude kredit ok 90k dinara na 24 meseca, bez obaveze prenosa zarade, mesečna rata 4657 din, i pitaju zašto nisma zainteresovan 😂
Da im za 2 godine platiš kamatu od bezmalo 200€ na glavnicu od 760€???
I pitaju zašto nisi zainteresovan…🤣
 
Ako mogu ovde da pitam.

Potrebno je da otvorim vlasnički račun hartija od vrednosti kod člana centralnog registra... Išao sam kod njih na Trgu republike 5 i uputili su me u banku kod koje imam TR.
Kako imam tr kod Raiffeisen otišao sam tamo, ali oni to više ne rade, makar ne direktno, već traže ugovor sa brokerskom kućom.
Meni je svojevremeno otvoren namenski račun kod Poštanske štedionice za besplatne akcije, da li mogu taj da koristim?
Мислим да не можеш,мораш све то преко брокера или банке која се бави тим пословима, јер претпостављам да нису бесплатне акције.Углавном,брокер па све остало
 
Ex Vojvođanska, sada OTP ima to.
Ič se ne razumem u te stvari, samo znam da kod njih neki imaju akcije koje nisu one besplatne.
 
Sta se desava sa app moja banka raifaisena, uvek ista greska:

"Err_96024 Nije pronadjen korisnik sa unetim podacima"

Deinstalacija, instalacija nije pomogla, na browseru sve radi ok
 
Sta se desava sa app moja banka raifaisena, uvek ista greska:

"Err_96024 Nije pronadjen korisnik sa unetim podacima"

Deinstalacija, instalacija nije pomogla, na browseru sve radi ok
Probaj sa reaktivacijom postojećeg tokena. Maksimalno možeš da koristiš dva. Ukoliko su oba ili je neki od njih blokiran, moraćeš da pozoveš call centar kako bi ti ga/ih odblokirali.
 
Koja je najjeftinija opcija tekuceg racuna za primanje plate, a da se ne naplacuje mbank dodatno i eventualno cekovi? Majka vec ko zna koliko dugo bezveze placa hit racun u intesi, a ne koristi ga ni za sta. Legne plata, podigne na bankomatu i skinu na kraju meseca 350din i to je to od transakcija.

Od poslovnica postoje postanska, komercijalna i intesa. Koliko vidim intesin je 220din i ne mogu da se dobiju cekovi. Komercijalna ima osnovni racun od 220din, ali ne znam da li moze da se koristi za primanje plate, s obzirom da pise da je aktiv set za zaposlene, plus nema mbank koliko vidim.

Ostaje postanska sa racun plus (imam ga i ja) i tekuci racun za zaposlene 145din, a ukoliko ima mesecno 3 transakcije mbank je besplatan. Ima li nesto da sam prevideo ili je to to. Ako se ne varam, ovaj poslednji podrazumeva sve navedeno i ujedno je najjeftiniji?
Imaš i iracun Raif banke. Besplatan je. Ali nema čekova..za ovo što si rekao idealno za tvoju majku. Ja ih koristim već neko vreme i odlično sve radi.visa debit kartica..plaćam i ovde i ponekad online sa njom. Sve ok. Za 0 din mesečno ne može bolje :)
Bolje iracun onda.jer ne ovo samo godinu dana bespaltno
 
Imaš i iracun Raif banke. Besplatan je. Ali nema čekova..za ovo što si rekao idealno za tvoju majku. Ja ih koristim već neko vreme i odlično sve radi.visa debit kartica..plaćam i ovde i ponekad online sa njom. Sve ok. Za 0 din mesečno ne može bolje :)
Imam ja već otvoren iRačun. Bio bi super, ali njoj ne odgovara, jer nema bankomata u blizini, a malo je mesto, pa često primaju samo keš po prodavnicama.
 
Imaš i iracun Raif banke. Besplatan je. Ali nema čekova..za ovo što si rekao idealno za tvoju majku. Ja ih koristim već neko vreme i odlično sve radi.visa debit kartica..plaćam i ovde i ponekad online sa njom. Sve ok. Za 0 din mesečno ne može bolje :)
Jedino treba dodati da oni vise ne izdaju fizicke kartice uz ovaj racun, nego tzv. digitalne (diskutovalo se ovdje na temi nedavno). Ali cini mi se da se moze dobiti fizicka debitna kartica na zahtjev, ali uz neku doplatu na godisnjem nivou. Ispravice me neko ako grijesim, nemam ovaj racun pa pisem samo po sjecanju...

Inace, da li postoje hitni nalozi na ovom iRacunu i ako da, da li se dodatno naplacaju?
 
Jedino treba dodati da oni vise ne izdaju fizicke kartice uz ovaj racun, nego tzv. digitalne (diskutovalo se ovdje na temi nedavno). Ali cini mi se da se moze dobiti fizicka debitna kartica na zahtjev, ali uz neku doplatu na godisnjem nivou. Ispravice me neko ako grijesim, nemam ovaj racun pa pisem samo po sjecanju...

Inace, da li postoje hitni nalozi na ovom iRacunu i ako da, da li se dodatno naplacaju?
Koliko se secam iz ove teme, izdaju i dalje fizicke kartice na zahtev, s tim sto za Visu naplacuju neku godisnju tarifu.

Hitni nalozi postoje, besplatni su i rade cak i vikendom.
 
Izdaju fizičke, imam IRačun i fizičku Dinu. Za fizičku Visa debit se plaća 40din mesečno osiguranje. Ova politika važi u ekspozituri na Slaviji, sad kakve su nam sve banke svaka tera svoju politiku pa treba proveriti
 
Može li se na iRacun dodati ovlašćenje na dodatnu osobu, pa onda tražiti 2 visa kartice, osnovnu i dodatnu, obe vezane za jedan račun?
 
Izdaju fizičke, imam IRačun i fizičku Dinu. Za fizičku Visa debit se plaća 40din mesečno osiguranje. Ova politika važi u ekspozituri na Slaviji, sad kakve su nam sve banke svaka tera svoju politiku pa treba proveriti
meni je besplatno.. to zato sto sam uzeo mozda na pocetku iracun akcije?
 
@solomonbg ti i ja koristimo stari tip iRačuna koji je bio u ponudi do 5. januara. Počevši od 6. se pojavio novi sa Visa Debit Digital (u aplikaciji za internet plaćanja ili radi upotrebe uz RaiPay), a fizička se plaća 1000 dinara godišnje, dok samo Dina može besplatno, ali se isto podnosi zahtev u filijali i preuzima tamo.
 
@solomonbg ti i ja koristimo stari tip iRačuna koji je bio u ponudi do 5. januara. Počevši od 6. se pojavio novi sa Visa Debit Digital (u aplikaciji za internet plaćanja ili radi upotrebe uz RaiPay), a fizička se plaća 1000 dinara godišnje, dok samo Dina može besplatno, ali se isto podnosi zahtev u filijali i preuzima tamo.
Hvala za precizne informacije, @uji (kao i uvijek), upravo sam i mislio da je sad 1000 dinara godisnje ta fizicka Visa (kroz maglu se sjecam da smo diskutovali ovdje na temi nedavno), ali nisam bio siguran pa nisam htio da lupetam.

Znaci, i sa tih ~85 dinara mjesecno, ovaj iRacun ima prakticno sve (cak i besplatne hitne/IPS naloge, kako covjek iznad napisa), jedina mana je po meni provizija za ino placanja (online i fizicki), ispravite me ako grijesim?! I da, pored provizije tu je jos dodatno i gubitak na konverziji (vjerujem po prilicno nepovoljnom kursu), jer je u pitanju samo dinarski racun...
 
  • Like
Reagovanja: uji
zdravo, treba mi preporuka za paket račun za jednog momka od 16+ godina.
Poželjno je da ima dinarski/devizni račun, VISA karticu ili Mastercard i naravno da je mesečno 0din.
 
zdravo, treba mi preporuka za paket račun za jednog momka od 16+ godina.
Poželjno je da ima dinarski/devizni račun, VISA karticu ili Mastercard i naravno da je mesečno 0din.
Ako mbank aplikacija nije prioritet, OTP Fluo paket nije loš. Nema provizije prilikom kreiranja platnih naloga, dobija se Mastercard, nema održavanja do 27.god. Podržava ApplePay i NFC plaćanje na Android tel (ova opcija za Android tel trenutno nešto ne radi). Aplikacija im nije najbolja ali radi osnovni posao
 
  • Like
Reagovanja: tcp
U suštini, nema puno omladinskih paketa pa kod svih se ne naplaćuju kartice i održavanje. Pored OTP Fluo, tu je i Raiffeisen Club račun (takođe ide Master, može ga otvoriti uz evro devizni i tražiti prilikom uručenja kartice povezivanje na deviznom radi potrošnje u inostranstvu), a nalozi za prenos su takođe besplatni.
Kod ostalih se već plaćaju nalozi i to su Erste (Master samo dinarska), Credit Agricole Index (Visa Classic dinarska i evro), kao i NLB Kombank Start (Visa Prepaid, Visa Debit PayWave i vezivanje na devizni se izričito zatražuju, inače ide samo Dina bez dodatnih napomena). Za poslednje dve ne mogu da tvrdim da li mogu osobe ispod 18 godina otvoriti račun u pratnji roditelja.
 
Neko je u nekoj temi napravio pregled kursa po bankama, ali nema sanse da to pronadjem. Ako moze link do posta. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno