Šta je novo?

Telenor e-sim

Uzeo sam bratu esim jer je od preko i ima broj 20 godina koji koristi kada dodje u SRB. Da ne bi vukao dva telefona, predlozih mu da u njegov iP ubaci esim telenor, a njegovu fr da zadrzi standardno. Sve zavrseno za 5 minuta.
 
Verujem da ne može, ali rekoh da pitam: da li je moguće odraditi prebacivanje prepaid SIM kartice na eSIM, online, dakle bez odlaska u poslovnicu? Broj je registrovan na mene.
 
Dobih informaciju iz Telenora da e-sim ne radi na iphone telefonima.
Da li je ovo tačno, tj. da li neko koristi e-sim Telenor u Iphone?
 
Zanima me da li postoji Telenor aplikacija za eSim ? Nesto sto ima Globaltel ..

Znaci, nisam u Srbiji a Telenor broj mi radi kao da jesam (sve sto mi treba je lokalni internet). Trenutno mi sve to radi na Globaltel ali bi zeleo da sve to upakujem u svoj stari Telenor broj.

Ili je Telenor eSIM pogodan da se doda kao druga virtualna kartica u telefon i primaju se pozivi a da to radi samo u Srbiji ? Ako radi van Srbije kao sto radi Globaltel, to bi bilo sjajno ...

S.
 
Ako misliš na pozive kroz aplikaciju, ne postoji ni kod jednog operatera osim kod Globaltela. Nema nikakve veze da li je klasičan SIM ili eSIM.
 
Ja imam na iPad telenor esim,meni radi u Hrvatskoj,u Osijeku
 

Prilozi

  • 21CB4C1D-6CB2-48A7-94B8-65EFD0B0D728.png
    21CB4C1D-6CB2-48A7-94B8-65EFD0B0D728.png
    304.7 KB · Pregleda: 57
  • 2E3736CB-7CAD-4EC9-8129-92BF3DBBBD90.png
    2E3736CB-7CAD-4EC9-8129-92BF3DBBBD90.png
    1.3 MB · Pregleda: 57
Telenor u Hr u romingu?
 
Zanima me da li postoji Telenor aplikacija za eSim ? Nesto sto ima Globaltel ..

Znaci, nisam u Srbiji a Telenor broj mi radi kao da jesam (sve sto mi treba je lokalni internet). Trenutno mi sve to radi na Globaltel ali bi zeleo da sve to upakujem u svoj stari Telenor broj.

Ili je Telenor eSIM pogodan da se doda kao druga virtualna kartica u telefon i primaju se pozivi a da to radi samo u Srbiji ? Ako radi van Srbije kao sto radi Globaltel, to bi bilo sjajno ...

S.
Prebaci stari telenor broj u globaltel.
 
Hvala lepo, mada zaboravih da naglasim da je u pitanju biznis paket.
Hvala lepo, mada zaboravih da naglasim da je u pitanju biznis paket.
 
Dobih informaciju iz Telenora da e-sim ne radi na iphone telefonima.
Da li je ovo tačno, tj. da li neko koristi e-sim Telenor u Iphone?
Uzeo sam eSIM pre par dana za iPhone 12ProMax. Sve radi normalno osim VoLTE (to pokusavam dodatno da aktiviram).U pitanju je stari broj koji nisam koristio vise od 10 godina, a uredno placam minimalnu mesecnu pretplatu (taj paket takodje ne postiji vise).
 
Radi VoLTE na Telenor eSIM (provereno, aktivirao eSIM i VoLTE na 13 Pro Max pre neki dan), jedini preduslov je da se ima neki od aktuelnih postpaid paketa (ne može na starim paketima VoLTE).
 
Jedno pitanje, telefon mi podržava Dual sim, znači može kombinacija Sim + eSim. Putujem u Grčku i imaju da se online kupe Grčke eSim kartice sa mobilnim internetom. Da li taj internet može da se koristi na Sim broju?

Tj zanima me samo za Viber i Whatsapp. Isključim roaming na mojoj sim kartici kad sam u Grčkoj, a koristim mobilni internet sa Grčke eSim, dal cu biti online na mom sim broju na Viber i Whatsapp?

Hvala
 
To što ti telefon podržava dual sim ne znači da podržava i eSIM :D
 
Broj ne mora biti uopšte u telefonu. Viber sigurno možeš cak da aktiviras na telefonu iako je broj u drugom aparatu... Jedino da ne zabrljas. Ako te pita da je promenjen broj da li želiš da koristis nov sto odbijes i dalje sve koristiš kao i inace.
Ne bitno je koji je sim fizički ili ugrađeni. Ne moras ni imsti sim u aparatu ako imas wi-fi isto sve radi 🙂
 
Jedno pitanje, telefon mi podržava Dual sim, znači može kombinacija Sim + eSim. Putujem u Grčku i imaju da se online kupe Grčke eSim kartice sa mobilnim internetom. Da li taj internet može da se koristi na Sim broju?

Tj zanima me samo za Viber i Whatsapp. Isključim roaming na mojoj sim kartici kad sam u Grčkoj, a koristim mobilni internet sa Grčke eSim, dal cu biti online na mom sim broju na Viber i Whatsapp?

Hvala
Koji si paket našao za Grčku sa esim?
 
Uzeo sam ubigi.me eSIM za 12$ / 3GB u GR (EU) na 30 dana.

Prosle godine je bilo za ~10 eur SIM kod Cosmote FLAT 30 dana. Mora licno u poslovnici uz pasos.

Ima tema za (e)SIM za putovanja.
 
Da li eSim prepaid uzet kod Telenora/Yettel može da se prebaci iz jednog telefona(s21+) u drugi(z flip 3) bez odlaska u poslovnicu pošto sam trenutno u inostranstvu?
 
Imate za EU poljski Orange Flex esim. Odaberete najjaci paket, unesete promo kod FLEX i dobijete 11 GB u EU ili 150 GB u Poljskoj za jednu poljsku zlotu (PLN)
 
Od 18-og minuta pogledaj:

Ok, ako deaktiviram na postojećem onda skeniram QR kod na drugom? U principu bi to trebalo da radi mada nikad nisam radio. Mislio sam da preko smart switch mogu da prebacim jer me je pitao kada sam uzimao drugi telefon da li hoću da prebacim i eSim(ali tada nisam imao eSim podršku na z flip 3 koju sam dobio poslednjim apdejtom). Hvala.
Imate za EU poljski Orange Flex esim. Odaberete najjaci paket, unesete promo kod FLEX i dobijete 11 GB u EU ili 150 GB u Poljskoj za jednu poljsku zlotu (PLN)
Je l' ovaj plan samo za EU ili će raditi i u Srbiji?
 
Nazad
Vrh Dno