Šta je novo?

Grejanje na pelet

Ja juce ugovorio drva, u Nis dolazi do 7000 po kubik, Na jesen ima da ode to i preko 8000
 
U kladovu je oko 50e metar, a dosta ljudi vidim da se zalilo prosle godine na KMD pelet,kaze mnogo prasine.
 
Ja juce ugovorio drva, u Nis dolazi do 7000 po kubik, Na jesen ima da ode to i preko 8000
Vladičin Han - Vojvodina, hrast 8.200din/metar. Istovar pred kućom.

---
U Privrednoj komori Srbije za Danas objašnjavaju uzroke "eksplozije" cene ogreva

Zašto je cena peleta u Srbiji „otišla u nebesa“?​

 
Nznm zašto, ali radiji sam da poverujem Drakuliću nego onom iz Srbijašuma. Ne, ne kažem da je Drakulić cvećka...

 
Nznm zašto, ali radiji sam da poverujem Drakuliću nego onom iz Srbijašuma. Ne, ne kažem da je Drakulić cvećka...

1. Zašto nije neki dokument doneo, slikao, pokazao? Dokaz neki za sve te tvrdnje?

2.
Upravo je Braunović doveo tržište u tu situaciju svojom nestručnošću, neradom i nelegalnim poslovanjem. To je dovelo 86 proizvođača peleta i 40.000 radnika u drvnoj industriji na ivicu egzistencije
HAHAHAHA eno ih proizvođači stoje u redu da prijave bankrot i da stave katanac. Mr# šlja#ovi
 
1. Zašto nije neki dokument doneo, slikao, pokazao? Dokaz neki za sve te tvrdnje?

2.

HAHAHAHA eno ih proizvođači stoje u redu da prijave bankrot i da stave katanac. Mr# šlja#ovi
Dokument da je država utaljena sa svojim pajtosima iz vladajuće kaste, koji preprodaju sirovinu iz Srbijašuma po preferancijalnoj ceni?

'oće to tako...

Posle se pitaju ljudi odakle masovno po BG-u automobili od 50-100k €, i ko to kupuje tolike stanove u kešu. Nova kasta je na vlasti, svi su u talu međusobno.
 
Ne, već Ugovor, fakturu, šta god kao i prijemnicu. Lepo vidimo platio čovek toliko sirovine, dobio toliko i nema spekulisanja.

Plus, niko od proizvođača ne govori po kojim bagatelnim cenama otkupljuju šume od seljaka po Srbiji, Bosni i Crnoj Gori.
 
Vratite se na temu, krenula je u pogrešnom pravcu.
 
Mislim da tema ide u odličnom pravcu. 310e je tona peleta u NP. Ovo je toliko iscenirano da čovek jednostavno ne može da sedi i da ćuti. Najgore je što niko ne reaguje. Država ne mrda, vesti su iz ukraine i korona presek. Neću da kažem još ko je uvek prvi na vestima da me moderatori ne banuju a svi znamo ko je i šta je. Postali smo svi taoci šake porodica na vlasti i njihovih kumova. Mislim da ovako nije bilo ni pod Slobodanom M. :) Sve bilo jeftino. Ne znam kako je bilo pod titom ali pod miškom je sve bilo rahat
 
Problem je ako se ljudi dogovore i nece da kupuju pelet, proizvodjaci ce isti da izvezu i zabole ih za domace trziste.
Posto su puna usta drzavi o zagadjenju i kako ga resiti, onda su trebali da uz subvencije ali ozbiljne subvencije za izolaciju, zamenu kotlova, trebali da uvedu i subvenciju prilikom kupovine peleta i da odrede koliko sme peleta da se izveze.
 
Zamrla tema, svi čekaju septembar izgleda :).
 
Ja narucio pre 2 nedelje od druga 5500 kod njega u mestu, prevoz neka bude minimum 1200 po metru, mozda i 1000, plus secenje i cepanje to je sada otislo na 800 dinara minimum.
Jos mi drug reko sad su 5500 za dve tri nedelje akd dodjes na red ne znam dal ce poskupe.
Januara sam od njega kupio i platio 4200 stim sto to nisu bila ekstra drva na to mislim debeli trupci ali su odlicno gorela.
 
Ja sam porucio pelet pre mesec dana iz Bujanovca, firma Bansek. 260e tona
 
Ovaj Sparrow što sam uzeo je izgleda od ovogodišnjih vlažnih drva, jer se ceo podrum oseća već mesec dana.
 
Ja sam porucio pelet pre mesec dana iz Bujanovca, firma Bansek. 260e tona
Jel to cena fco Fabrika\Prodavac ili fco tvoja adresa?
koliko te košta sa prevozom ako nije tajna...


Ovaj Sparrow što sam uzeo je izgleda od ovogodišnjih vlažnih drva, jer se ceo podrum oseća već mesec dana.
Ja koristio prošle godine Sparrow - nije loš..
 
Moji koriste Sparow utuvio zet da kotao samo moze na Sparow, prosle sezone je bio mnogo kvalitetniji nego ove.
@Exodusbgd pa ako se oseca podrum mora onda da je krenuo da se budja jer su dzakovi hermeticki zatvoreni ili ce tek da krenu.
Mislim, ako je takva situacija busi dzakove i rasporedi ih tj razbacasj da se prosuse inace pravice sljaku i naebaces
 
Jel to cena fco Fabrika\Prodavac ili fco tvoja adresa?
koliko te košta sa prevozom ako nije tajna...



Ja koristio prošle godine Sparrow - nije loš..

To je cena sa prevozom do Pirota. Cena je po toni, a kolicins je 26 tona.(ceo sleper)
 
Pozdrav imam pitanje kuca 200m2 dobra izolacija, 21 metar Radiatori koji kotao je najbolji za mene Hvala u napred.
 
Apelujem na ove sto imaju masine za rudarenje kripto valuta, da zbog propasti istih prodaju svoje masine i uloze u masine za proizvodnju peleta.
Mislim da im je xxx% zarada zagarantovana.
 
Imam ja šumu blizu Čačka
 
Nazad
Vrh Dno