Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20K izdrzava poslednjih par dana ali sve manje odskace gore tako da se i dalje ocekuje pad. Suvise je cena blizu 20K da ne bi pokusali ozbiljnije spustanje cene.

Neko je gore spomenuo Dash... Posle duze vremena da neko spomene da Dash postoji uopste. Dash je prokleto sjajan i potpuno zapostavljen od strane zajednice. Uvaliju ljudi ogromne pare u shitove a valjani projekti se zapostavljaju.
 
downtrend koji smo i ocekivali, previse se buke diglo, mozda za nove koji su usli u kripto ovo izgleda lose, po meni samo izgleda ubrzan pad i nista vise. Da je ocekivano jeste, cekat i okanit se altova. Ko ima USD cekace logicno dalji pad ko ima BTC nije prodao do sad nece vjerovatno ni sad.

Nece stalno padati nekad ce se i oporaviti, ali ako je suditi po proslim ciklusima bar jednu godinu bice lose stanje. Sad je jos zanimljivo velik je volume pa se nesto i desava ali doce onaj low volume period kad ce ljudi jednostavno da izgube interes za kripto ali nismo jos blizu toga.
 
Kolege ja sam 2008-u.g. dočekao sa otvorenim pozicijama na Xetri (tada su nemci izdašno subvencionisali kompanije koje su razvijale tehnologije za alternativne izvore energije, i lep profit se mogao uzeti na solarnim, vetro i sl. kompanijama). Iako sam tada, kao i sada, odradio fundamentalnu analizu i naslutio krizu, odugovlačio sam sa zatvarnjem pozicija, sumnjajući da možda nisam u pravu. Epilog neodlučnosti, likvidacija 1/3 portfolia. Kada sam video kakav crveni potop je usledio još sam pevao od sreće kako sam dobro prošao. Pošto se kockice opet slično slažu kao i pred krizu 2008.g. rekoh da upozirim one koji hoće da slušaju… BTC se lomi oko 20k a Đihan (DJI) još nije ni krenuo ozbiljno da pada. Ako FED i ECB ne odrade domaći i Đihan krene u slobodan pad, sličan onom iz 2008.g., samo ovaj put drastičniji, moraću pancir da stavim ispod monitora sa kripto grafovima da mi crvena sveća, kad probije donji okvir monitora, ne ošteti parket. Zato trenutno i navijam da BTC nađe podršku i da ko može izvuče koliko može kapitala.

Previše ljudi na forumu nema ni približno jasnu sliku kako izgleda prava panika kada pucaju velike banke, osiguravajuća društva, investicine firme… Kad su čitave države pred kolapsom. Bernarke (FED) i Triše (ECB) nisu znali koga pre da spašavaju 2008.g. Kvantitavni paketi jedan za drugim a tržišta nezajažljiva. S tim da su tada i Kina i Rusija dali značajan doprinos rešavanju krize. Danas, naprotiv, svim silama se trude da još više prodube inflaciju na zapadu (Rusija manipulišući energetskim tokovima a Kina usporavanjem ostalih robnih tokova preko svojih logističkih centara).

Možda moje iskustvo tada pomogne nekom sada.

Pošto ne želim da mračim, a zaista ne vidim ništa pozitivno za budući period, radije se neko vreme ne bih oglašavao.
 
Babel Finance halts crypto withdrawals and redemptions, citing "unusual liquidity pressures."

Three Arrows is considering asset sales and a rescue by another firm

Zanimljiv je podatak da je BTC nastao nakon kraha 2008godine,tako da BTC nikad nije dozveo slom i bear market STOCK-a.Od 2008god je stock market bio u bullu,samo je imao korekcije i pauze.Bice zanimljivo.
 
Bice u narednih 24 meseca (verovatno i brze) generacijska prilika za kupovinu aseta - sto digitalnih sto nedigitalnih. Samo treba biti strpljiv, cuvati kesh i ne ispucati se prerano...

I naravno, treba pregurati predstojecu krizu i sacuvati posao i druge izvore prihoda!
 
Kriza je vise izvestacena nego sto zaista postoji. U zemlji secera nema secera, u zemlji povrca nema povrca, zasto? Svima odgovara kupovina na 50din i prodaja na 500din. Nisu Rusija i Ukrajina zemlje koje su nas hranile, mozemo mi sami sebe da hocemo, al to nekome ne igra ulogu. Ne sekiram se, bice svega zapravo sem para. Ko ima pare mocice da dobije sve. Dal ce biti ispred ili iza prodavnice ( bilo koje ) to zavisi od novcanika. Dal ce nas zatvarati opet, to isto zavisi od nas, verujem da cemo dozvoliti i to i jos neko bockanje. Radnik konacno kosta, majstor konacno kosta... e sad to treba utuviti u mozak onima koji razmisljaju: Zasto im ne uzeti sve, kad to zele? I da malo vise daju onima kojima su sve ovo godine davali malo.
 
Ja sam pomenuo Dash (mozda jos neko)...al eto moja malenkost i moj ego je pomislio da je prozvan (hvala na punjenju ega)
Za komentar napisah novelu , pa sam se samocenzurisao , obrisao.
Jedan savet ako mogu dati svima vama :
Kao osoba koja je proslog oktobra napravio 99/100 koraka da izadje iz kripto (i ajde malo da naduvam situaciju i dodam ulje na vatru da "zapalim" masu :p) i pretvorim se u pRESTIGE (da sa malim P)) ,ali se zaustavio na poslednjem koraku jer u sebi hrabrost nisam nasao.
Narode znajte kada nesto odlucite, uradite to pa makar i pogresili , mnogo MANJE BOLI nego da ne uradite. Mnogo se covek vise kaje i mnogo se vise covek vraca na taj trenutak.
Kada padne odluka , nema mama, tata , zena , ne gledajte nikoga u oci i ni u koga ne trazite podrsku. Ili jesi ili nisi. ende :)
 
ja mislim da je nas 95% ovde ocekivalo 100k+ i tu smo se sve zahebali, to je bila krucijalna greska ocekivali smo jako visoko ATH, evo neko je kacio post od La prestiga, ali manje vise vecina nas je zaista ocekivala ATH preko 100k i vecina nije prodala, plus ta prica o produzenom ciklusu ( u koju ja nisam iskreno nikad ni vjerovao, ali su me ove poceli neki likovi demantovati i usutio sam se :) ali to je to zavvrsio je uptrend sa onih 69k).
Ko sada bude srljao na silu u neki trade ocekivajuci nece nize vjerovatno ce se grdno zahebati, pametno i strpljivo cekati da se nadje dno to ce vjerovatno potrajati i trebace mnogo zivaca i strpljenja.
 
jedan savet ako moze: dal da ostavim na binancu vecinu kripti pred predstojecu krizu i ostalo, ili da prebacim na novcanik ?
i gde da uzmem trezor one, mislim da nema kod nas, jel ok naruciti sa sajta njihovog ?
ili mozda da prebacim u paper wallet sta mogy
hvala
 
Ako bude kriza kakvu uglavnom najavljuju, najbolje na cold wallet. Kad se sve smiri lako ces da vratis na menjacnicu.
Kupi obican Trezor. Jeftiniji je i zavrsava posao.
Edit: Sad vidim da i ti mislis na prvi model.
 
Poslednja izmena:
Generalno, treba izbegavati drzanje kripta na menjacnicama. Eventualno samo ono cime trgujes.
Ako neko vreme neces da trgujes, najbolje na hardware wallet. Ako ti zatreba kripto na menjacnici,
lako ceg ga prebaciti.
Pisali su ovde vec korisnici (u temi ''Menjacnice'') kako su im zamrzavali sredstva po menjacnicama iz sto razlicitih razloga.
 
Da ti kažem nešto, debeljuce uopšte nisu toliko loše ako si koščat kao ja. Nigde ne žulja. 😁

Dalje, ne mračim ja ništa, ja samo konstatujem mrak. Ne pričam ja protiv kripta zato što sam toliko pametniji od ostalih, ja samo pratim dokazane investitore sa po pola veka iskustva, dok oni prate kako Willy Woo mumla sebi u bradu. Samo malo proširi interesovanje sa kripta na širu ekonomiju i brzo ćeš ukapirati kako stvari stoje.
znaci ti si duboko ubedjen da ce btc da propadne i da ce kompletno da izgubi vrednost, znaci na nulu skroz? samo da konstatujemo stanje? ne mislis da je ovo ciklus, pad, pa ce posle nazad na staro i mozda jos vise? gotovo propada sve, pa i btc? izjasni se. tvoje zlato je sad poraslo u odnosu na btc, ali gde ce biti kada btc bude bio pola miliona? milion? 10 miliona?
 
Zasto neko i dalje citira i odgovara tom liku? Covek uzima vremenski period koji njemu odgovara da bi dokazao da je nesto pogodio u proslosti, a u stvari peva istu pesmu godinama vec. Kada ga market demantuje cuti kao zaliven, sad je kao "predvideo" sve ovo i peva na sav glas.

Uzmi lepo cenu btc-a od pre 10 godina? 5 godina? 2 godine? Sta je dobilo vecu vrednost? Zlato ili btc?

Vec je jednom proricao armagedon pa posle kupovao btc za 30% vecu cenu.
 
znaci ti si duboko ubedjen da ce btc da propadne i da ce kompletno da izgubi vrednost, znaci na nulu skroz? samo da konstatujemo stanje? ne mislis da je ovo ciklus, pad, pa ce posle nazad na staro i mozda jos vise? gotovo propada sve, pa i btc? izjasni se. tvoje zlato je sad poraslo u odnosu na btc, ali gde ce biti kada btc bude bio pola miliona? milion? 10 miliona?

A što ti ne bi čitao što je već pisano? Jel ja delujem toliko zaludan da svakom ponaosob treba da odgovaram?
 

Spremite se polećemo ka dole 🙃☄️🛬🌠💥
Now I'm free
Free fallin'
Yeah, I'm free
Free fallin'
 
A što ti ne bi čitao što je već pisano? Jel ja delujem toliko zaludan da svakom ponaosob treba da odgovaram?
ok, odgovorio si na to pitanje. i sta je onda lose u tome da neko sada kupi btc po nekoj ceni i ostavi da sedi 10, 20, 40 godina?
 
Zasto neko i dalje citira i odgovara tom liku? Covek uzima vremenski period koji njemu odgovara da bi dokazao da je nesto pogodio u proslosti, a u stvari peva istu pesmu godinama vec. Kada ga market demantuje cuti kao zaliven, sad je kao "predvideo" sve ovo i peva na sav glas.

Uzmi lepo cenu btc-a od pre 10 godina? 5 godina? 2 godine? Sta je dobilo vecu vrednost? Zlato ili btc?

Vec je jednom proricao armagedon pa posle kupovao btc za 30% vecu cenu.

Deset godina kripto je u trendu rasta zato što deset godina vladaju tržišni uslovi koji mu pogoduju. Veliki ekonomski eksperiment, pokušaj da se napravi kontrolisana inflacija samo u finansijskim asetima. Ono što je uvek moralo da se u nekom trenutku desi je da se inflacija otrgne kontroli i proširi na celo tržište, to ti je ovo što gledaš sada. Godinama je to odlagano sve novim i novim merama koje su hranile balone u akcijama, obveznicama, nekretninama, a usputno i u ovim tulipanima.

I onda dođe vreme da inflacija mora da se obuzda i šta bude? Kripto cap padne dve trećine za samo osam meseci. Saćam se davno kad sam još bio dovoljno blesav da se raspravljam sa Sajem, pitam ja njega šta će biti kad se era lakog novca završi, on mi odgovori da se nikad neće završiti, oni će večno da štampaju i kripto će večno da raste. Ekonomski genije...

Suma summarum, sve ovo je moralo da se desi, čim se remetilački faktor ukloni, sistem se vraća u normalno stanje. Devijacija tržišta je trajala toliko dugo da su ljudi suludu situaciju prihvatili kao novu realnost, nikom više nije ni malo čudno kako neko može da zarađuje za život proizvodeći neke besmislene brojeve grafičkim karticama. Sad je ljudima zapravo neverovatno da se takve stvari završavaju.
 
ok, odgovorio si na to pitanje. i sta je onda lose u tome da neko sada kupi btc po nekoj ceni i ostavi da sedi 10, 20, 40 godina?

Pa, teoretski bi mogao. Ali što bi čekao decenijama da se Ponzi reaktivira, što ne bi uložio u neke produktivne asete? Kad bear celu ekonomiju propisno urniše, puno korisnih stvari će biti na velikom popustu.
 
koga zanima vezano da li smo blizu dna i sta indikatori kazu..

imate ova tri sajta




ako ulozite i izgubite nemojte meni da prebacujete kao sto ne bi ni castili da ste dobili 😅 😅
 
mnogo ljudi je izgubilo sredstva na hardware novcanik nema sigurnosti ako se obrati paznja na azuriranje firmware nije proslo vise od 3-4 meseca a da ne izadje neko azuriranje sto je lose
Loše je, što tako pišeš...
 
Deset godina kripto je u trendu rasta zato što deset godina vladaju tržišni uslovi koji mu pogoduju. Veliki ekonomski eksperiment, pokušaj da se napravi kontrolisana inflacija samo u finansijskim asetima. Ono što je uvek moralo da se u nekom trenutku desi je da se inflacija otrgne kontroli i proširi na celo tržište, to ti je ovo što gledaš sada. Godinama je to odlagano sve novim i novim merama koje su hranile balone u akcijama, obveznicama, nekretninama, a usputno i u ovim tulipanima.

I onda dođe vreme da inflacija mora da se obuzda i šta bude? Kripto cap padne dve trećine za samo osam meseci. Saćam se davno kad sam još bio dovoljno blesav da se raspravljam sa Sajem, pitam ja njega šta će biti kad se era lakog novca završi, on mi odgovori da se nikad neće završiti, oni će večno da štampaju i kripto će večno da raste. Ekonomski genije...

Suma summarum, sve ovo je moralo da se desi, čim se remetilački faktor ukloni, sistem se vraća u normalno stanje. Devijacija tržišta je trajala toliko dugo da su ljudi suludu situaciju prihvatili kao novu realnost, nikom više nije ni malo čudno kako neko može da zarađuje za život proizvodeći neke besmislene brojeve grafičkim karticama. Sad je ljudima zapravo neverovatno da se takve stvari završavaju.
prevedi ovo u razumljiv jezik. btc vise nikad nece da skoci? ide samo na dole? ili ostaje na 20k? nema vise 60+ k? nikad? sigurno? napisi jasno da li ce biti ili nece, pusti svetsku ekonomiju.

Pa, teoretski bi mogao. Ali što bi čekao decenijama da se Ponzi reaktivira, što ne bi uložio u neke produktivne asete? Kad bear celu ekonomiju propisno urniše, puno korisnih stvari će biti na velikom popustu.
sta je produktivni asset? lako je ako imas 100 soma da kupis stan. sta raditi sa recimo 3000 evra? zlato u srbiji ne mozes da kupis po normalnoj ceni. 20 karata prodaju skuplje nego 24 karata na berzi. imam dilera iz indije sto mi zavrsava 22 karata po ceni trenutnoj ceni 24 na berzi, ali to pretvorimo u nakit, a ja uvek neke safire bisere i gluposti ubacim u to i nikad tu nema nesto puno zlata jer potrosim pare na ove druge drangulije. gde ti kupujes to zlato na kilo?
 
BTC je sve blizi 20K. Kakva agonija! 99% sam siguran da ce pasti ispod ali ubi neizvesnost, tako lagano ide po par dolara da mi je muka vise da gledam. 😬
 
Ово је први пут да је бтц отишао испод врха из претходног циклуса зар не?
Jeste mada ti nije toliko strasno obzirom da je bull u ovom ciklusu nesrecno prekidan u 2 navrata energetskom krizom proslog maja i ratom u Ukrajini. Obzirom da je u svakom bull-u cena bila izmedju 4.5 i 17x u odnosu na prethodni vidi se da je sada podbacio. Dakle, nije katastrofa nikakva, ocekivali smo danima da padne.
Katastrofa ce biti ako ode na 10K jer je to cifra na kojoj se akumuliralo u startu ciklusa.

Sto se ovog pada tice drzte gace, sad kad krene panika lagano mozemo na 16K.
 
7-8 je nezdravo niska cena, tu bi svi krupni igraci bili u minusu. Ne znaci da je nemoguce, sve je moguce.
Jos Kina da napadne Taiwan i da ispucamo sve lose vesti, da popucaju svi nezdravi projekti... Treba nam reset.

Edit: Ode i ETH ispod 1K.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno