Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Generalno tako da ima od raznih proizvodjaca, slicno kao iHerb da mogu da nadjem skoro sve. Porucivao sam jos i preko myvitamins i nootropic depot.

Kakva je Vitacost?
 
Poslednja izmena:
vitacost je najbolji od svih. 10usd je slanje fiksno do 1.5 - 2 kg. narucujem godinama. uvek ima popust od 20%

sada sam gledao iherb i nema vise $4 flat shipping za narudzbine preko $40. stvarno su sprdnja. oce piki nece piki. ubacio par suplemenata, ne znam da li je bilo pola kile, kilo mozda i shipping $17. tolika kompanija i ne mogu da nadju metodu da salju povoljnije.

kod vitavosta nikada nisam imao problem ni sa jednim suplementom a kamo li narudzbinom.
 
Здраво свима, ако може помоћ мала ,-)

Због болести током које сам изгубио како мишићну масу тако и генерално на тежини, потребан ми је неки додатак исхрани.
Е сад, треба ми нешто на бази меса(говеђе или слично, не млеко, не пилетина итд...) може и пиринач или кукуруз.
Дакле неки протеини, најбоље ако има комбинација протеини, угљени хидрати и бцаа,
а да има сигурно код нас да се узме, по могућству у центру Београда, али могу и да наручим ако баш нема.
Најбоље да може да се меша са водом, али ако има и као таблета и то је ок.
Не разумем се пуно у ово, јер кад сам здрав вежбао лако сам се развијао и нисам користио ништа осим прасетине, алкохола и витамина ,-)
Отворен сам за све савете.
 
vitacost je najbolji od svih. 10usd je slanje fiksno do 1.5 - 2 kg. narucujem godinama. uvek ima popust od 20%

sada sam gledao iherb i nema vise $4 flat shipping za narudzbine preko $40. stvarno su sprdnja. oce piki nece piki. ubacio par suplemenata, ne znam da li je bilo pola kile, kilo mozda i shipping $17. tolika kompanija i ne mogu da nadju metodu da salju povoljnije.

kod vitavosta nikada nisam imao problem ni sa jednim suplementom a kamo li narudzbinom.

Probacu od njih da vidim sta imaju. Je li imaju nekada neke rasprodaje ili kodove za popuste tipa 30-60%? Tih 20% je li se posebno ukuca ili...?
 
Здраво свима, ако може помоћ мала ,-)

Због болести током које сам изгубио како мишићну масу тако и генерално на тежини, потребан ми је неки додатак исхрани.
Е сад, треба ми нешто на бази меса(говеђе или слично, не млеко, не пилетина итд...) може и пиринач или кукуруз.
Дакле неки протеини, најбоље ако има комбинација протеини, угљени хидрати и бцаа,
а да има сигурно код нас да се узме, по могућству у центру Београда, али могу и да наручим ако баш нема.
Најбоље да може да се меша са водом, али ако има и као таблета и то је ок.
Не разумем се пуно у ово, јер кад сам здрав вежбао лако сам се развијао и нисам користио ништа осим прасетине, алкохола и витамина ,-)
Отворен сам за све савете.
Onda neki gainer.
Npr. The Nutrition All in 1 GAINER (4500+500 grama FREE) za 6.390
 
Onda neki gainer.
Npr. The Nutrition All in 1 GAINER (4500+500 grama FREE) za 6.390
Хвала на одговору, али сурутка је продукт млека, иако садржи мање лактозе, и даље има + протеин остаје. Такође бих избегао креатин.
 
Хвала на одговору, али сурутка је продукт млека, иако садржи мање лактозе, и даље има + протеин остаје. Такође бих избегао креатин.
Proverite samo da li zbog prirode bolesti zbog koje ste izgubili na telesnoj tezini imate neka ogranicenja u ishrani ili posebne potrebe u ishrani pa onda suplementaciju prilagodite tome (ugl bolesti bubrega jetre, digestivnog sistema, odredjene sistemske bolesti i sl.). Pozz
 
Хвала на одговору, али сурутка је продукт млека, иако садржи мање лактозе, и даље има + протеин остаје. Такође бих избегао креатин.
Neki poseban razlog što bi izbegao kreatin?
Ako imaš zdrave bubrege i piješ dovoljno vode, kreatin monohidrat je odličan suplement za oporavak.
Goveđi protein od mesa ne postoji, ono što nazivaju goveđim proteinom je ustvari kolagen. Meso i ne može da se rafiniše i spakuje u kutiju koliko ja znam.

Postojalo je kod nas pre, sad više ne, liver tablets, goveđa jetra u tabletama, može biti ok suplement mada je naravno sveža jetra bolja.
Netolerantan si na laktozu? Ima proteina, doduše skupljih, koji ne sadrže laktozu. Ako mene pitaš, jeftinije je i dugoročno bolje probati da "uzgojiš" probiotske kulture koje pomažu varenje laktoze nego da izbegavaš whey i mlečne proizvode ceo život, mada je to lična preferencija.

Pomogao bi ti verovatno i cink, magnezijum, melatonin, možda neki dobar B vitamin mada generalno ishrana i vežbanje, malo vremena i oporavićeš se.
 
Првенствено се здравствено опорави,а ако већ јеси онда ради на имунитету,кондицији и издржљивости.Сад је лијепо вријеме за разне вањске активности,пуно свјеже хране,воћа и поврћа,протеина из разних природних извора које постепено можеш повећавати.Послије свега тога тамо у јесен,зиму,за све треба вријеме,ако се будеш осјећао спремно ,можеш да се активније посветиш теретани и мишићној изградњи,јер здравље је приоритет.Повремено суплементи,а што се тиче једног препарата који изненада долази и све рјешава с твојим специфичним потребама,рекли су ти они који боље знају од мене:)
 
@Stevcho imam problem sa kreatinom, kad ga pijem, uzasno mi bude, pocne da mi gori jednjak, zeludac, kao neka opasna gorusica da me hvata, 2 nedelje sam pio i morao sam da prestanem. Da li to moze biti do brenda kreatina (uzeo sam neki najjeftiniji kad sam bio u Nemackoj - link do proizvoda) ili je ipak nesto do mene?

Prijatelj mi je rekao kao mora da ti bude malo lose nakon sto krenes da uzimas kreatin zbog procesa u telu, ali da imam ovolikih gastrointestinalnih problema mi jednostavno mi nije normalno. Povecao sam unos vode, hranio se zdravo ali nije pomoglo.
 
@Mrljesana ne bi trebalo da ti izaziva takav refluks i uopšte ne mora da ti bude loše. Probaj neki drugi kreatin, razdeli u 3g doze, možda ukupno 6g dnevno.
Vrlo moguće da je do proizvođača. Takođe možeš da uzmeš kreatin i sa jogurtom npr, ne bi trebalo da ugrozi absorbciju.
 
Uzimao sam 5g standardno ali smanjicu. Uzimao sam uz whey ali isto se desavalo. Cak sam ga pio iz 2 pauze, pio sam ga 2 nedelje pa sam pauzirao mesec dana da se smiri situacija, mislio sam da ce proci i posle sam opet uzeo 2 nedelje da ga pijem i bilo je lose.

Vazi onda, probacu od drugog proizvodjaca. Ili da probam u tabletama mozda?
 
Uzimao sam 5g standardno ali smanjicu. Uzimao sam uz whey ali isto se desavalo. Cak sam ga pio iz 2 pauze, pio sam ga 2 nedelje pa sam pauzirao mesec dana da se smiri situacija, mislio sam da ce proci i posle sam opet uzeo 2 nedelje da ga pijem i bilo je lose.

Vazi onda, probacu od drugog proizvodjaca. Ili da probam u tabletama mozda?
Probaj drugog proizvodjaca. Ja pijem pansport monohidrat, nikakvih problema ni kod sebe ni kod ljudi kojima sam preporucio.
 
Meni su svi monohidrat kreatini isti. Druge nisam ni pio. Razlika je samo u veličini kristala. Neki su krupniji, drugi sitniji. Trenutno trošim The Nutrition jer je tada bio najjeftiniji. Sumnjam da će mu drugi brend rešiti problem.
 
I jesu svi skoro isti, razlika je stepenu mikronizacije. Ja se još uvek sećam prve kutije kreatina 2008. Biotech, to je bio šljunak u poređenju sa kreatinom danas.
Može da se desi da je njegova kutija bila pokvarena, zna kreatin da se pokvari od vlage kad dugo stoji. Svakako ne košta 10k, ja bih na njegovom mestu probao.
 
Da li neko zna da li se placa pdv kada sa narucuje DHL Expresom na iherb-u?
 
Po zakonu bi trebalo ali meni nijednom do sada nisu naplatili pdv na pošiljke ispod 50e.
Preko 50e, naplate carinu i pdv.
Do sada.
 
imate na pipingrock dobar popust na dosta suplemenata. ako se uzme do pola kg tezine slanje je 8 usd. placanje moguce i sa pejpal balansa. narucio suplement sa 30+ na 18usd popust. a nema ga ni na iherb ni na vitacost. dodao jos 2 c vitamina 500mg x 100kom koji su $0.49. i sve je na kraju ispalo ispod 20usd sto nije lose i zbog carine. salju dhl obicnim.

kome treba kod za popust od $5 neka mi se javi pp.
 
imate na pipingrock dobar popust na dosta suplemenata. ako se uzme do pola kg tezine slanje je 8 usd. placanje moguce i sa pejpal balansa. narucio suplement sa 30+ na 18usd popust. a nema ga ni na iherb ni na vitacost. dodao jos 2 c vitamina 500mg x 100kom koji su $0.49. i sve je na kraju ispalo ispod 20usd sto nije lose i zbog carine. salju dhl obicnim.

kome treba kod za popust od $5 neka mi se javi pp.
Zdravo svima,
Proizvođači suplemenata s Pipingrock su mi uglavnom nepoznati. Kakva su vaša iskustva s njima i koja su imena provereno dobra?
 
@sokenekos to je i moja dilema. U americi ne postoji kontrola suplemenata, može kinez da ti zapakuje laktozu i da napiše šta god na etiketi i to FDA ne testira
zato kada kupujem suplemente iz Amerike mnogo mi je bitan brend i njegova reputacija a ovaj pipingrock je možda dobar a možda i nije. Zato ja nisam do sad poručivao. Možda da neko poruči i odnese na testiranje na farmaceutski fakultet :)
 
who dares wins. ja sam narucio i sa aliekspresa suplrmente. extra su. kao i swanson, thompaon, a boga mi i now u poslednje vreme. generic.


prvi put cujem da nema kontrole u usa. to mi je stvarno nemoguce da Now moze da stavi soda bikarbonu umesto tijanina. ipak i da je tako imate reviews laboratorija po usa pa upotedite. a kome je frka tu je Solgar.
 
Mogu da stave ali Now ne stavlja - zato i jeste reputabilan brend. Imas third party review za brojne brendove, tako se i prepoznaje kvalitet brenda.
Ja licno volim da najvise da kupim Now, dobar je odnos cene/kvaliteta, ali nekad i ja probam novi brend.
Mozda i probam pipingrock.
 
posle decenije dve narucivanja online zakljucak je da pola firni ima 2 kancelarije i nikakvu proizvodnju i 3 1/2 zaposlena. omega 3,magnezinum, vitamini ovi oni.sve je to kina 99.99%
oni proizvedu suplement cistoce 100%. na tone se prodaje a zatim se specijalizovane kompanije bave pakovanjem, filovanjem, itd itd svega toga po potrebi kupca. taj piping ili lindberg su samo narucioci. kao i vitacost, now itd itd. sve se naruci u kom obliku, koliki broj u pakovanju sta s cim itd. kava ambalaza, dizajn, i to je ceo biznis.

i galenika to radi decenijama. samo na starinski nacin. oni su od indijaca uzimali bazu i pravili proizvode. pravili su i svoje ali asortiman su dopunjavali uvoznim sirovinama.

za sve ove budzet suplemente now, vitacost, iherb itd to je sve kina. ja sam uzeo za clana familije alfa gpc iz kine. pre toga sa iherba. taj sa alija je neuporedivo bolji, jer sam oba probao. ovaj sa alija je sertifikovan na 100% pure i iako moze da je prevara razvaljuje koliko je jak tako da ovaj sa iherba mi je smesno los. da li je ali ili cak i solgar odavno gledam samo sastav. a i tu ima caka. jer napisu nutritivnu vrednost ali vise ne po jedinici mere vec po devnim dozama. tipa magnezijum citrat 400mg ali kada bolje pogledas vidiš da je 4 tablete dnevno. tj 1 ima samo 100mg.a ambalaza istice 400mg power strong itd itd.
 
Da li neko zna da li se placa pdv kada sa narucuje DHL Expresom na iherb-u?
Наплаћују редовно ПДВ, а преко 50 евра и царину и ПДВ. Тако је већ пар година.
Zdravo svima,
Proizvođači suplemenata s Pipingrock su mi uglavnom nepoznati. Kakva su vaša iskustva s njima i koja su imena provereno dobra?
Pipingrock ти је сајт за продају суплемената који се зову Pipingrock суплементи. Имају и друге ствари, али само најнужније.
Гледај то овако - Pipingrock je као неки киоск који ти је поред куће, где има да се купи нешто најнужније.
Vitacost je као мало опремљенија продавница.
I herb је као неки тржни центар.
Амазон има много добрих производа али је скупо слање за Србију.
Тако да све зависи шта вам конкретно треба.
Најбрже шаље I herb, само је поштарина скупа, буде око 25-30 евра.
 
Наплаћују редовно ПДВ, а преко 50 евра и царину и ПДВ. Тако је већ пар година.

Pipingrock ти је сајт за продају суплемената који се зову Pipingrock суплементи. Имају и друге ствари, али само најнужније.
Гледај то овако - Pipingrock je као неки киоск који ти је поред куће, где има да се купи нешто најнужније.
Vitacost je као мало опремљенија продавница.
I herb је као неки тржни центар.
Амазон има много добрих производа али је скупо слање за Србију.
Тако да све зависи шта вам конкретно треба.
Најбрже шаље I herb, само је поштарина скупа, буде око 25-30 евра.
covek napisao sve pogresno. nema pdv dhl ekspresom do 50e a pogotovo ne vec par godina. dajte neki dokaz za te tvrdnje?

piping vita iherb rade na isti nacin i svi salju na isti nacin - na sva tri ima opcija najbrzeg slanja - dhl expressom samo je ovde najpopularnije verovanje da je u tome jedini iherb.

i iherb i piping i vita mogu da prodaju na amazonu koji ima potpuno drugaciji princip poslovanja a to je posrednistvo izmedju prodavca i kupca, za ogromnu vecinu proizvoda.


da dodam da ako narucim suplemente za 20e potuno mi je besmisleno da platim 30ak za dhl express ako mogu da primim paket za 8 makar trajalo nedelju dana duze.
 
covek napisao sve pogresno. nema pdv dhl ekspresom do 50e a pogotovo ne vec par godina. dajte neki dokaz za te tvrdnje?
Извињавам се помешао сам обично слање и DHL.

piping vita iherb rade na isti nacin i svi salju na isti nacin - na sva tri ima opcija najbrzeg slanja - dhl expressom samo je ovde najpopularnije verovanje da je u tome jedini iherb.
Piping има јако слаб избор.
i iherb i piping i vita mogu da prodaju na amazonu koji ima potpuno drugaciji princip poslovanja a to je posrednistvo izmedju prodavca i kupca, za ogromnu vecinu proizvoda.
Фирме које немају на I herb и Piping продају преко Амазона.
da dodam da ako narucim suplemente za 20e potuno mi je besmisleno da platim 30ak za dhl express ako mogu da primim paket za 8 makar trajalo nedelju dana duze.
Dhl express je доста скуп, то му је највећи проблем. Брзо иде али је поштарина доста скочила.
 
Prva Iherb porudzbina je stigla za 3 nedelje od predvidjenih 4-6 nedelja. 😀
proizvod: 3300 RSD
transport-Local Post Plus: 1650 RSD
ostali troškovi: 0 RSD
U poredjenju s kupovinom iste količine ovog proizvoda kod nas usteda je 1650 RSD.
Bez obzira na bezobrazno visoku cenu transporta u ovom slucaju se isplatilo.
 
Koji whey protein sad uzimate kada su cene pobesnele, USN koji sam koristio otisao na 10.990 2kg...
 
Nazad
Vrh Dno