Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da li je 3D audio uopšte koristan, ili je samo gimmick?
Nisam ga probala jer sam odmah priključila dac/pojačalo preko hdmi ekstraktora. Pošto imam odlične slušalice i dac, već dobijam savršen okružujući, imerzioni zvuk, pa ne osećam potrebu za njihovim rešenjem. Mada bih po komentarima na netu rekla da je većina zadovoljna 3D audiom.

Ja sam prezadovoljan kako Pulse 3D rade iskreno
To su bežične slušalice, a on je valjda pitao za 3D audio koji radi preko bilo kojih slušalica. :)
 
Da, suštinski ne vidim da ima potrebe za one koji imaju već pristojnu opremu. Ja ne planiram nikakav apgrejd slušalica, iBasso SR2 štikliraju sve potrebne stavke :)
 
Ovaj Premium nema neku svrhu za moje potrebe.
Uzeo sam ga za 17 dolara, 100 dana (toliko mi je do kraja trenutne pretplate) i utiska sam da cu taman za ta 3 meseca da odigram sta me zanima sa trojke. Tu su Rachet and Clank, RdR (koji istice za mesec dva), Enslaved legendarni, onih par inFamousa, god of wara...

Nakok toga, extra je vise nego dovoljan za mene.

Fina ideja, ali nadao sam se da ce uraditi suprotno od microsofta i da nece ove velike hitove sklanjati posle 2 3 meseca (rdr 2 sam primetio da istice i jos par igara dok sam listao).
 
Kako istice? Pa nece valjda da ih sklanjaju? Koja glupost...
 
Pise tacan datum kada isticu pojedine igre, treba uci u njih, mada verujem da na netu vec ima spisak tih igara koje isticu.

I zaboravih, onaj trial je isto glupost, neke igre dostupne 2 sata, neke 4, neke 5...
Ok, kapiram poentu, das sansu igracu da proba malo vise od demoa, ali... Stvari koje ne mogu da zazive i preuzmu premium publiku.
 
A ako instaliram igru i ne stignem da je predjem do datuma iateka, jel mi ostaje mpgucnost da je igram i dalje ili ne?
 
Pa naravno da ne, zato i imaš tačan datum kada je sklanjaju iz ponude.
Ne znam zašto je to toliko čudno, ista je situacija i sa Gamepass-om, isto je i na Netflixu i svim sličnim servisima.
 
Sony i MS koriste isti hardver za stick-ove [cak i u Elite v2], ali vec odavno postoji pritisak javnosti da se nesto tu promeni. Za takve promene je potrebno dosta vremena, pa ko zna mozda ce ovaj gamepad dozvoliti da se ceo stick assembly izvuce napolje za laku zamenu.
 
Ne znam zasto ljudi govore da su istie palice. Isti je potenciometar. Konstrukcija palice, hod i opruga nisu. Dualsence ima tezu palicu ta 5 grama i duzi hod za 2 milimetra mislim, nego DS4. Palice xboxa i DS-a su jako razlicite. Samo je potenciometar isti. Drifting moze biti konstrukcijski problem a ne samo hardwarea koji šeruju.
 
Nije problem samo stick drift vec i bamperi (LB/RB) kod Xbox Elita, koji rikavaju vrlo brzo kod v2 verzije.
A neretko se ljudi zale i na rikavanje XYAB tastera. (meni su licno sa Elite v1 delovali kvalitetnije tj taktilnije).
Sto se u principu da resiti sa DiY ili uz produzenu garanciju ali je nedopustivo za produkt sa takvom cenom.

U retrospektivi onaj modularni gamepad Astro C40 uopste nije los produkt pod uslovom da funkcionise na sve 3 platforme "bez kabla".
Ako bi Sony mogao tako nesto da izvede ili makar izbaci na nivou Elite v2, bez mana koje ima, cena ne bi bila problem.
 
To je onda nesto drugo. Ja imam XBONE rev 3 mislim, onaj sa 3.5mm audio i BT. Koristim ga svaki dan za drugi PC koji je spojen na TV pa ga koristim kao miš. Doslovno nikad nije zaštucao. Imam osjecaj da moze 100 godina raditi. Samo napunim baterije jednom u 2-3 sedmice i to je to.
 
Pozdrav drugari, da li imate iskustvo sa kupovinom ps plus extra preplate preko firme
SpaceNET Gameshop
Da li postoji kakav rizik jer ako postoji nisam siguran da se isplati za razliku od 20tak dolara ali ako je firma legit, sto da ne :)
 
Čuo sam nekoliko iskustva da im "garancija" traje nekoliko meseci i da odmah nakon toga taj nalog bude dalje preprodat.
Pored proverenih foruma na kojima se dele igre i stranih sajtova gde mogu kodovi da se uzmu, ne bih se sa njima zezao.,
 
Stigla konzola, uz Horizon: Forbidden West. Sve šljaka fino, doduše pomislio sam da sam dobio neki ripoff kontrolera jer je na prvi dodir delovao kao jeftina kopija. Ali već pri testiranju u pomenutoj igri i Astro's Playroom video sam da ga ljudi uzdižu s razlogom. Iako, okej, nije baš tooliko dobar. Gimmick kao i svaki drugi, ali zanimljiv gimmick.

Ono što me je nerviralo zapravo, je pokušaj da spojim taj kontroler sa PC-jem, pošto sam čitao da je kompatibilan i preko Steama sa dosta igara. E pa ja ne mogu da ga načinim da radi valjano :D
Testirao u Far Cry 6 i Detroit: Become Human, preko steama, touch pad ne funkcioniše, desni stick ne radi svoj posao itd. Podešavao sam u settings i controller options da mi stoji štikliran samo playstation kontroler, išao i bez toga itd - ništa ne rešava problem.

Jel iko uspeo da koristi ps5 kontroler na PC-ju a da radi išta iole pristojno? Imam xbox kontroler za PC koji besprekorno radi al recimo u igrama kao što je Detroit mislio sam da makar mogu da koristim ps kontroler za dosta tih opcija koje su karakteristične za njega (ili makar za DS4 kontroler).
 
Skini novi ds4windows ili DualSenseX...sve radi. Nekad taj steam input zeza, pa zapravo moras da iskljucis xbox ili ps kontroler u steam podesavanjima da bi radio kao xbox joypad svuda ili kao dualsense gde je podrzan. Mada meni radi svakako....

A mozda si dobio jeftinu kopiju :D
 
Poslednja izmena:
U FC6 radi ok (iako i dalje pokazuje xbox dugmad), u D:BH i ne baš. Uz oba programa uopšte ne registruje većinu dugmadi i samo vrti kameru u krug :D Zaista neam pojma koja je fora.
Štagod, ne znam zašto sam očekivao kompatibilnost na PC-ju na nivou Xbox-ovog kontrolera al aj, daj šta daš xD
 
Može da radi sigurno, ne znam sta si zeznuo.
A inace zvanično uopšte nije podržan na način koji ti pominješ, deluje kao da si očekivao official podršku kao kod xbox kontrolera.

Sve je to budženje, ali radi savršeno vrlo lako, proguglaj malo.
 
Ovaj Premium nema neku svrhu za moje potrebe.
Uzeo sam ga za 17 dolara, 100 dana (toliko mi je do kraja trenutne pretplate) i utiska sam da cu taman za ta 3 meseca da odigram sta me zanima sa trojke. Tu su Rachet and Clank, RdR (koji istice za mesec dva), Enslaved legendarni, onih par inFamousa, god of wara...

Nakok toga, extra je vise nego dovoljan za mene.

Fina ideja, ali nadao sam se da ce uraditi suprotno od microsofta i da nece ove velike hitove sklanjati posle 2 3 meseca (rdr 2 sam primetio da istice i jos par igara dok sam listao).
Sinoc sam pogledao datum isticanja RDR2... Neki septembar... Ali kada downloadujes igru/tj stavis je u svoju kolekciju, datum isteka nestaje... Ipak mislim da je taj datum isteka ustvari rok do kad mozes da preuzmes igru a kad je preuzmes, ostaje ti do kraja pretplate...
 
Spojio sam HDMI ekstraktor sa konzolom i DAC-om, 3.5mm port na kontroleru je užasan. Međutim, pošto on sad i dalje to registruje kao TV speaker, ne mogu da postavim da sav zvuk koji dolazi s kontrolera, ide i na slušalice :rolleyes:
Ovu konzolu su pravili da bude dovoljno podesiva da moraš da je čačkaš kao da si na PC-ju, a onda su onemogućili pristup nekim opcijama jer - Sony, bole ih ***** :D
Ima li rešenja za ovo? A da nije da mjutujem kontroler, već bih da te zvukove prebacim na slušalice/DAC, ako mjutujem samo će se izgubiti, neću ih dobiti svakako.

287492510_560549465699821_5640414611148593365_n.jpg
 
Trebalo bi da u opcijama samog kontrolera imas da kazes da zvuk ide samo na tv speakers
edit: Sad sam procitao da si to probao, ali u tom slucaju ne bi trebalo da mjutuje nego da se cuje valjda na tv-u
 
Testirao u Far Cry 6 i Detroit: Become Human, preko steama, touch pad ne funkcioniše, desni stick ne radi svoj posao itd. Podešavao sam u settings i controller options da mi stoji štikliran samo playstation kontroler, išao i bez toga itd - ništa ne rešava problem.

Jel iko uspeo da koristi ps5 kontroler na PC-ju a da radi išta iole pristojno?
Sve radi normalno kod mene. U big picture modu sam aktivirao Playstation opciju za gamepad. U igrama koje nativno podrzavaju playstation kontrolere sve normalno radi, a sam Steam automatski emulira xinput za sve ostale igre.
 
Sve radi normalno kod mene. U big picture modu sam aktivirao Playstation opciju za gamepad. U igrama koje nativno podrzavaju playstation kontrolere sve normalno radi, a sam Steam automatski emulira xinput za sve ostale igre.
Da li ti u igri prikazuje xbox dugmad ili ps?
Ja ne mogu ni u jednoj da vidim ps promptove. Sad sam možda dodatno ujebao stvar s ovim DS4W emulatorima i ostalim, tako da više i ne znam šta pravi problem :D
 
PS promptovi su tu samo ako ih developer doda, ili ih ti modujes. Mislim da su te ikonice licencirane od strane Sonija [ili su ranije bile], pa ih developeri retko sami ubacuju. Uglavnom ih ima samo kod novijih igara koje direktno podrzavaju DualSense.

A svakako kada god se emulira xinput, uvek se dobijaju xbox ikonice.
 
Nazad
Vrh Dno