Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

E da, ili ako si install ovaj novi updejt, može da se desi da pokaže da je opao kapacitet. Ako bat drži dobro onda nemaš frke.
 
Ljudi bh nije merodavan uopste… azuriraj na 15.5 bolja je autonomija
 
Ma bh nije merodavan iz vise razloga, meni je merodavniji br ciklusa recimo jer je neki vek batt 500-600 na iphone uredjaju a da slizi ok… a tu zavisi od toga kako koristis uredjaj evo cist primer ja sam moj 11pro dao ocu sa 97% bh tel moj prvi vlasnik bh padao za god dana 3% i kad sam njemu dao on opali brightness na 80% u mraku bh mu je za 5 dana spao na 93 😂 ali evo 8 mes mu se drzi na 93% sad 😂 iliti koliko ja imam 13pro 😂
 
Ma bh nije merodavan iz vise razloga, meni je merodavniji br ciklusa recimo jer je neki vek batt 500-600 na iphone uredjaju a da slizi ok… a tu zavisi od toga kako koristis uredjaj evo cist primer ja sam moj 11pro dao ocu sa 97% bh tel moj prvi vlasnik bh padao za god dana 3% i kad sam njemu dao on opali brightness na 80% u mraku bh mu je za 5 dana spao na 93 😂 ali evo 8 mes mu se drzi na 93% sad 😂 iliti koliko ja imam 13pro 😂
Ovaj Xr ima nekih 260 ciklusa punjenja
 
Cudna mi baterija kod Xr skinut sa punjaca oko 01:00h 94% baterija ujutru 08:00h i dalje 94%?
 
NI sam battery percentage nije tacan 🙃 ide polako pa ode po par % ali generano cim ga drzi znaci da sam telefon ne trosi vise struje i znaci da ti je uredjaj ispravan :-D a to sto posle procenti lete malo brze je druga prica i nema veze sa tel vec samim iosom koji ima taj bug od ios 12…
 
Imao sam XS max i XR do sada, vredi li ici u 2022oj na maxa opet ili ipak na 11ku obicnu ili 12ku? Prvenstveno zbog kamere i snimka bi se vratio na IOS.
 
Ako može jedan savet... Sestra je dobila ponudu, tj. našla je XS po stvarno finoj ceni, nov, tj. neotpakovan...

Nego je moje pitanje je l' baterija upitna u telefonu koji je proizveden pre ~3 godine, tipa da nije značajno izgubila kapacitet i to...
 
Ako je na ios 12 nece imati problema cak i na 13… 14 je poceo da jede batt na xs batt kao batt je ok posle 3god
 
Šta znam, ja nisam primetio neku promenu u potrošnji baterije na XS, trenutno sam na iOS 15.5
 
Pa ono kada sam imao xs prelazak na ios 14 je bas bas jeo bateriju, mozda su to sredili
 
Ma mene samo zanima fizičko stanje baterije, tj. da li može postojati neka prirodna degradacija kod telefona koji je uskladišten par godina...
 
Ako nije koriscen ne bi trebalo da bude problema.I ovi sto se prodaju danas npr,11 a ima cak i Xr su ko zna koliko stajali u nekoj radnji, magacinu pa im nista ne fali.
 
Iskreno, na XS Max koji imam od Oktobra 2019. godine nikad nisam imao problema sa baterijom, nikad menjana, telefon i dalje koristim, update uvek radim, a BH 87%.
 
Cudno samo moja sestra ima iphone x donet iz amerika star 4 godina ima 93% bh bat
 
Nemoguce da moj tek na 93% kako ovima sa x/xs/xs max star 2 godine imaju preko 90%
 
Postoji li mogucnost da se kontakti snime na sim karticu? tako da posle svakog fabrickog restarta, svi kontakti ponovo budu ucitani sa sim kartice.. A i ako prebacujem karticu u novi telefon da imam kontakte
 
Ako misliš na telefonu, ne može. Svi kontakti se sinhronizuju na iCloud i uvek su tu na svakom novom telefonu kad se uloguješ na taj nalog.

Postoje neki zaobilazni načini da se prebace kao vCard, prebace na komp, povezuje android tekefon, ali to nikad nisam radio. Takodje i sync sa Google nalogom i onda šta god već može preko androida, ali direktno na iPhone-u, ne možeš.
 
Postoji li mogucnost da se kontakti snime na sim karticu? tako da posle svakog fabrickog restarta, svi kontakti ponovo budu ucitani sa sim kartice.. A i ako prebacujem karticu u novi telefon da imam kontakte
Sto bi kopirao na karticu kada se kontakti sinhronizuju sa iCloudom i namestis da se sinhronizuju sa Googlom i imaces ih i u buducnosti ako predjes na Android. Prosto, zar ne?
 
Sto bi kopirao na karticu kada se kontakti sinhronizuju sa iCloudom i namestis da se sinhronizuju sa Googlom i imaces ih i u buducnosti ako predjes na Android. Prosto, zar ne?
Zato sto se kontakti ne sinhronizuju na icloud.
Hvala na predlogu. Tog resenja sam i sam svestan, ali ne koristim icloud servise za ovakve stvari (licni razlog). Pitanje je bilo moze li se na neki nacin kontakt snimiti direktno na sim karticu. Prosto pitanje zar ne ?
 
Sutra mi stize Crni Xs 256GB "kao lutkica" sa 90%BH (ne znam koliko je imao ciklusa punjenja dok ga ne ukljucim).
Javicu sta i kako. Cisto da se zna :)
 
Nazad
Vrh Dno