Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Istina, odnos postaje sasvim drugaciji. Cak pare nisu toliko bitne koliko da ga tretirate kao coveka.
 
Castite postara ponekad dvesta dinara da popije kafu, popricajte ponekad zbijte foru salu, i mirna glava sa tog aspekta.
Apsolutno se slažem, a to se kod mene u firmi podrazumeva, pošto nas nekoliko kolega stalno naručujemo pakete na adresu firme, uvek ostavimo barem 100-200 kinti, popričamo, može voda, može kafa, WC... Bukvalno nikad nijedan problem nismo imali :)
 
Meni su pre dva dana isporučene dve pošiljke, jedna Out for delivery 11.4. i druga 26.4. Još čekam jednu od 9.4.
 
@uroborosfault / @lazars

Napisano je ko zna koliko puta..... Rx..xx posiljke imaju pracenje ,
Ux...xx nemaju pracenje u Srbiji . I registrovane USPS posiljke
iz USA su posebna prica :(



Sta mislite sta se desava sa neregistrovanim posiljkama ,
kada sa registrovanim ovoliko gnjave ???
( govorimo o isporukama preko GPC NS )

RTPT.jpg

RxNS.jpg
 
Apsolutno se slažem, a to se kod mene u firmi podrazumeva, pošto nas nekoliko kolega stalno naručujemo pakete na adresu firme, uvek ostavimo barem 100-200 kinti, popričamo, može voda, može kafa, WC... Bukvalno nikad nijedan problem nismo imali :)
Ja sam poprilicno siguran da daleko vise ljudi ima problema sa samom postom i carinom kao ustanovom, a ne pojedinacnim radnicima. Ja ne cekam nikad po 5 dana da mi postar donese paket, nego cekam po 30 dana zbog izmenicne poste i carine da propuste/posalju paket, postar donese kroz dan-dva maks kada paket prodje carinu.
@uroborosfault / @lazars

Napisano je ko zna koliko puta..... Rx..xx posiljke imaju pracenje ,
Ux...xx nemaju pracenje u Srbiji . I registrovane USPS posiljke
iz USA su posebna prica :(



Sta mislite sta se desava sa neregistrovanim posiljkama ,
kada sa registrovanim ovoliko gnjave ???
( govorimo o isporukama preko GPC NS )
Hvala na odgovoru, nisam citao ranije poruke. Ako nista, sad se mogu nadati da ce bar mozda doci kad i ovaj iz Evrope, s obzirom da podjednako dugo stoje u Srbiji.
I da, GPC NS je boze sacuvaj, 10 godina zivim ovde, oduvek su bili katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, nisam citao ranije poruke. Ako nista, sad se mogu nadati da ce bar mozda doci kad i ovaj iz Evrope, s obzirom da podjednako dugo stoje u Srbiji.
I da, GPC NS je boze sacuvaj, 10 godina zivim ovde, oduvek su bili katastrofa.
Nista od toga naravno, dosao samo 1 paket, 2 jos stoje od 3. Maja u izmenicnoj ili carini, s obzirom da nema tracking za USPS, pitaj boga sta im rade i kad ce doci do mene.
 
Danas stigla dva paketa. UD MY poručen 23.04. sa poslednjim statusom "Received by local delivery company" od 18.05. i UA HU poručen 14.04. sa poslednjim statusom "Arrive at local delivery office" od 05.05.
 
Danas stigao jedan paketic UA..HU ciji je poslednji status LDO od 20.5.22., BG - Novi BG.

Da li ima nekoga ko jos ceka UB..LV posiljke koje su napustile Rigu 11./12.4.?
 
Danas stigao jedan paketic UA..HU ciji je poslednji status LDO od 20.5.22., BG - Novi BG.

Da li ima nekoga ko jos ceka UB..LV posiljke koje su napustile Rigu 11./12.4.?
Dok meni jos nema sa istim datumom ali april umesto maj, isto nbg 😅
Ocigledno da je haos, ko zna kako im dolaze na pecatiranje paketi.
Imam jos jedan faktor u zgradi, jako poremeceni komsija, koji me ne bi cudilo da vadi pakete iz sanduceta 😆
 
Ns carina izgleda radi raščišćavanje nagomilanih paketa.

Meni su danas (24. 05.) u NS isporučeni paketi UA...HU sa statusima "Arrive at local delivery office" od 26. 04., 29. 04. i 10. 05. i jedan RF...LT koji je stajao na carini od 07. 05 do 23. 05.
Imam još jedan sa "Arrive at local..." od 29. 04. koji nije isporučen sa ovima danas.
Sve to je poručeno između 28. 03. i 14. 04.
 
Meni jedna nakon 61 dan stoji od 18.04 sa statusom (18.4.22. 18:49 - Arrive at local delivery office) drugi sa statusom (12.5.22. 11:33 - Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days) i 31 danom u putu i treci broj koji putuje 48 dana i statusom (Receive receptacle from abroad (RESCON EDI-received)) od 26.04.2022 kontam stigao je tada bar bi to trebalo da znaci ovaj status i do danas evo vec mesec dana ni traga ni glasa ni njemu pored ona druga dva i 4 paket koji uskoro tek treba da stigne u Srbiju.
DOk totalno suprotno sa YanWenom 19og dana je paket bio u rukama kod mene a doduse taj je i najvazniji od ovih 5 zadnjih u turi narucivanja.
 
Ne gubite nadu. Danas isporuceni svi sto su bili na statusu *arrive at local delivery office 11.04. znaci 80 dana od porucivanja.
 
Ja sam morao danas da otvorim dispute za jedan UxxxxxxHU, danas ističe zaštita i prodavac odbio da produži već traži da otvorim dispute, dobijem refund i naručim ponovo. Mala vrednost 5 usd pa hajde da probam.
Iz zezanja priložim screenshot sa praćenjem sa Poštinog sajta gde naravno kaže da nema traga o pošiljci. Napišem da prema praćenju pošiljka nije došla do Srbije jer je nema na trackingu pošte, a kao navodno AliExpress Saver Shipping dolazi sa praćenjem.
AliExpress se odmah umešao i naravno predlažu da vrate 0 usd ili da priložim dodatne dokaze.
Kada pokušaš da priložiš dodatne dokaze zabode se na Submitting.
Davio sam Evu kratko i dobio živu podršku. Prvo me je agent ubeđivao da prema njihovom statusu je Out for Delivery, pa se zbunio zašto kod nas na poštinom trackingu nema podataka. Kao proveriće, i posle par minuta mi se javio i dozvolio da postavim dodatne dokaze. Nakačim radi fore opet praćenje sa poštinog sajta i razgovor sa prodavcem gde on neće da produži zaštitu već traži da otvorim dispute.
Očekujem da ne vrate ništa ali barem su dobili u uvid da kod nas u pošti ne prate te AliExpress Saver Shipping koji navodno dolazi sa praćenjem.
 
Danas stigla 2 od ona tri paketa koje sam gore spomenuo, al sam ih prizvao🤣
Ja sam morao danas da otvorim dispute za jedan UxxxxxxHU, danas ističe zaštita i prodavac odbio da produži već traži da otvorim dispute, dobijem refund i naručim ponovo. Mala vrednost 5 usd pa hajde da probam.
Iz zezanja priložim screenshot sa praćenjem sa Poštinog sajta gde naravno kaže da nema traga o pošiljci. Napišem da prema praćenju pošiljka nije došla do Srbije jer je nema na trackingu pošte, a kao navodno AliExpress Saver Shipping dolazi sa praćenjem.
AliExpress se odmah umešao i naravno predlažu da vrate 0 usd ili da priložim dodatne dokaze.
Kada pokušaš da priložiš dodatne dokaze zabode se na Submitting.
Davio sam Evu kratko i dobio živu podršku. Prvo me je agent ubeđivao da prema njihovom statusu je Out for Delivery, pa se zbunio zašto kod nas na poštinom trackingu nema podataka. Kao proveriće, i posle par minuta mi se javio i dozvolio da postavim dodatne dokaze. Nakačim radi fore opet praćenje sa poštinog sajta i razgovor sa prodavcem gde on neće da produži zaštitu već traži da otvorim dispute.
Očekujem da ne vrate ništa ali barem su dobili u uvid da kod nas u pošti ne prate te AliExpress Saver Shipping koji navodno dolazi sa praćenjem.
AliExpress Saver Shipping su naravno bez pracenja nikako sa prcenjem a Cainiao Standard For Special Goods ima pracenje.
Mozda si pomesao.
 
Poslednja izmena:
Znam da su Saver Shipping bez praćenja, samo što je do skora AliExpress navodio da su sa praćenjem i kada tražiš refund odbijaju sa razlogom da ima praćenje i da je u lokalnoj pošti. Zato sam im dao tracking od lokalne pošte da vide da pošiljke nema u sistemu. Iz podrške su mi tražili dokaz da pošiljke nema u sistemu naše pošte pa sam im dao.
 
Nikad saver shipping nije imao pracenje bar je tako oduvek bilo u mojoj aplikaciji, lepo pise.
 
3 paketa sa pracenjem pristigla pre 2 nedelje..
Dva LT i jedan NL.

Sva 3 imaju statuse:
5/25/22 08:31 - Dispatched , 10250 POŠTA CARINJENJA - 10250 POŠTA CARINJENJA

NL evo 11 dana stoji na tom statusu, ovi NL 9 i 8 dana.
Na mail niko ne odgovara, na telefon se niko ne javlja...
U pitanju je Beograd, paketi su male vrednosti, neke sitnice za kucu.
Istekla opcija za EDIT.

Evo sad su mi odgovorili iz poste:
Poštovani;

Predmetna pošiljka, mase 0,936kg nalazi se na Pošti Carinjenja Beograd- uvoz-fizička lica, od dana 16.05.2022.god. u statusu “Čeka na carinski pregled”. Na današnji dan carinski službenici kontrolišu pošiljke, koje su prispele na carinu dana 11.05.2022.god. Kad dođe predmetni datum na red,biće izvršena kontrola. Usled povećanog obima posla, došlo je do manjeg zastoja.

Molimo Vas za razumevanje.

Hvala Vam što koristite usluge “Pošta Srbije”
 
Poslednja izmena:
Jel ovo novo sad označavanje? Piše at local delivery center ali stoji ispred HU što znači da je u Mađarskoj a ne u Srbiji?

Screenshot_20220526_095353.jpg
 
Ne znam da li ima drugi board za ovo pitanje, tako da evo ovde. Interesuje me da li Srbija ima opciju za EMS postu? Vidim na guglu izbacuje tu opciju na sajtu poste, ali ja kada hocu da porucim preko EMS nemam tu opciju (uzimam muzicke ploce iz Japana, ne znam da li to igra ulogu neku).
 
Ne znam da li ima drugi board za ovo pitanje, tako da evo ovde. Interesuje me da li Srbija ima opciju za EMS postu? Vidim na guglu izbacuje tu opciju na sajtu poste, ali ja kada hocu da porucim preko EMS nemam tu opciju (uzimam muzicke ploce iz Japana, ne znam da li to igra ulogu neku).
Iz Japana nažalost ne može. Iz nekih drugih država radi. Npr. USA, Belgija, Brazil. Pazi kada naručuješ iz Japana pošto ponekad kad vide da nema EMS pošalju DHL-om pa mogu da nastanu peripetije sa spedicijom itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno