Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledao Severance
ne znam što sam ja tripovao da je u pitanju mini serija, ko će sad dočekati nastavak posle finala.
Opsti utisak = Black Mirror
Ako tražim dlaku u jajetu, sitnica koje je meni zasmetala, iako mi je jasno kom su vizuelnom stilu težili, malo je preforsirana stilizacija nekim dizajnerskim klišeima. Ono tipa gajba mi je uređena u retro stilu pa mi se sad tu ne uklapa LED monitor. Radnja serije je u današnjem, savremenom vremenu, ali rukovodioci i zaposleni u visokotehnološkoj kompaniji bez ikakvog smislenog razloga koriste neke retro crt commodore amiga monitore, interfone... a sve samo da bi se uklopilo u neki vizuelni stil serije.

Uglavnom, i od mene preporuke za seriju.
 
Severance je remek-delo. Opušteno 9/10.

Uz neverovatno temeljan scenario, vrhunsku glumu (Adam Scott, Patricia Arquette, Britt Lower, legenda Christopher Walken, John Turturro, Zach Cherry, Tramell Tillman...) i režiju, serija je i estetski dragulj.
SF distopija, paranoični psihološki triler, te satirični prikaz savremene korporativne kulture.
Dugo se, bar što se mene tiče, nije pojavila serija ravna ovoj, zato će biti jedna od najboljih i najgledanijih serija ove godine, ja vam kažem. ;)
Živi bili, pa videli.

Nedavno je potvrđena i druga sezona.

BTW: Slažem se @downtown, podseća na Black Mirror, ali samo u jednom - obe su distopijske serije.
 
Love, Death & Robots Vol. 3

Nije nivo Vol. 1 ali je po meni kvalitetniji od Vol. 2... 7.5/10
Steta sto nema vise "epizoda" kao sto je to bio slucaj sa prvom sezonom.
 
Love, Death & Robots Vol. 3

Nije nivo Vol. 1 ali je po meni kvalitetniji od Vol. 2... 7.5/10
Steta sto nema vise "epizoda" kao sto je to bio slucaj sa prvom sezonom.
I ja sam tako nešto vagao da li je GORA (ne bolja) vol. 2 ili vol. 3 i na kraju mi je ipak gora vol. 3 zbog manje dobrih (ili preciznije više baš loših epizoda nego vol. 2 - one epizode Night of mini death, Kill team kill i Entombed su prejadne čak i za Netflix standarde), i zbog činjenice da opravdane kritike iznete od strane publikuma na kvalitet vol. 2, nisu opametile, nego su nastavili u istom maniru (kažem možda čak i još spustili lestvicu).

Mada poslednja epizoda iz vol. 3 (Jibaro) mi je svakako u prvih par po kvalitetu u celoj dosadašnjoj ediciji. Baš mi se svidela celokupna izvedba (malo je epi friendly ali šta je tu je), pogotovo dizajn neo-konkvistadora...

EDIT: @Shomi22 al' nahvalište Severance, sad se mora pogledati.
Na sreću, konačno zavših From i pomalo bljutav ukus razvučene i siromašne radnje ostade, moglo se sve sabiti u 4-5 epizoda... A šteta, dobro je krenula...
 
Dobra je serija, samo ima mnogo... političkih korektnosti, ako me razumeš.
 
Odgledao Severance
ne znam što sam ja tripovao da je u pitanju mini serija, ko će sad dočekati nastavak posle finala.
Opsti utisak = Black Mirror
Ako tražim dlaku u jajetu, sitnica koje je meni zasmetala, iako mi je jasno kom su vizuelnom stilu težili, malo je preforsirana stilizacija nekim dizajnerskim klišeima. Ono tipa gajba mi je uređena u retro stilu pa mi se sad tu ne uklapa LED monitor. Radnja serije je u današnjem, savremenom vremenu, ali rukovodioci i zaposleni u visokotehnološkoj kompaniji bez ikakvog smislenog razloga koriste neke retro crt commodore amiga monitore, interfone... a sve samo da bi se uklopilo u neki vizuelni stil serije.

Uglavnom, i od mene preporuke za seriju.
Svet sam skapirao kao alternativnu verziju stvarnost / paralelnu dimenziju, pa su mi mnoge bizarne sitnice zbog toga bile manje bizarne. :)

Serija ima odličan OST...

 
Tokyo Vice

Da nisam relativno skoro gledao jako lud dokumentarac o jakuzama, mala je verovatnoća da bih pogledao ovo...
Polovični su mi utisci, a ono što mi se svidelo je slojevito odmotavanje radnje i odličan tempo, prva ep baš nekako kupuje gledaoca.
Mlađani i simpatični Ansel Elgort mi je prijao u glumačkom smislu i imalo je tu još par likova koji su mogli da se prate ali generalno, Bog je Japance predodredio
za drugu vrstu ovozemaljskog posla. Možda je ovo njihv glumački standard, možda ljudi stvarno ne umeju bolje. Korejci koji su ista škola su mi ipak zabavniji i komičniji
ma kakav crnjak od filma bio. Ovde toga nema. Ne znaš da li se dere, ili samo tako priča...
Imalo je tu nekoliko minusa koje nikako nisam moga da progutam, ali u suštini poslednja epizoda je u tom smislu i najtragičnija, em nekako zbrzana, em naivna, plus što deluje da je sezona skraćena za epizodu, dve.
Adelstejnova američka prošlost vuče za neki dobar prikvel za drugu sezonu, samo ne vidim poveznicu sa Japanom i jakuzama.
Sve u svemu nije loša i što je već postala široko rasprostranjena uzrečica - drži pažnju!
 
Боље позовите Сола, задња ( за сада ) епизода. Ово је стварно за минимум 9. Нисам очекивао овакав крај епизоде.
 
Ja ću sačekati da izađu sve epizode, pa ću da onda da odgledam. Nije mi jasna ova njihova fora da odmah izbace 7 epizoda, a poslednje 2 nakon mesec dana.
 
Да, заголицају нам машту и онда чекај да видиш шта ће бити. Исто као у Боље позовите Сола.
 
Upravo ovo što kaže @Čika_Kure .

Podele ih tako da taman moraš da platiš ekstra mesec pretplate, pošto su ljudi masovno počeli da uplaćuju mesec dana, samo kad ima nešto zanimljivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno