Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U januaru dobijen refund za UA...HU at local delivery office. Nikad posle nije stiglo. Poruceno opet od drugog prodavca i opet nije stiglo, jos par dana cu da cekam pa cu da trazim refund i za to. U medjuvremenu druge stvari stigle normalno cak i danas neke koje su porucene pre mesec dana. A za sve sto je 11.04. na at local delivery office, nema ni traga ni glasa. Jedino da im tih par vreca posiljki od tog dana stoji negde u cosku i cekaju da se malo rasterete pa da raspodele i to.
 
Na Aliexpresu su koliko vidim promenili status za Aliexpress saver shiping i vodi se kao "Unavailable" tj. bez praćenja.
 
trenutno imam LV 4/19 depart transit poslat 2/27 memory stick

HU at office: 4x 4/21, 5x 4 13, 4 18, 3x 4 26, 8x 4 29, 5 5, 2x 5 10...

UD MY received by local delivery company 4 13, 4 16, 5 11, 4 17, 5 13...
 
@idgf

Da li su ti do 20. aprila HU posiljke redovno isporucivane i u kom roku posle At local delivery center ?

Prosto je neverovatno da toliko narucujes ako nemas redovnu isporuku na kucnu adresu.

LV ko zna gde je zapela. ( Makedonci koji imaju pracenje se isto pitaju gde su LV
posiljke koje su pocetkom marta krenule iz Kine )

MY nikada nisu imale precizne statuse i vreme dostave je oduvek
promenljivo - od 20 do preko 100 dana.
 
@sasa022

ne narucujem toliko. sada se tako namestilo.

inace sam max izbegavao HU i narucivao sta god sam mogao sa cainao special goods. imam status platinum membera a narucujem uglavnom sitnice tako da sam narucio stotine paketa i sve je islo ok. ni sada ne brinem nesto specijalno. a i objavio sam predhodbi post da ljudi znaju da nije problem samo sa njihovim posiljkama.

danas su mi javili da je stiglo 2,3 a i juce 2 kom.
 
Danas stigli Madjari bas brzo i prekoreda , Order date: Apr 17, 2022 . May 11, 2022, At local delivery center
 

Prilozi

  • 05-18-2022 09;48;06PM.JPG
    05-18-2022 09;48;06PM.JPG
    236.1 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    55.3 KB · Pregleda: 29
Meni stiglo šest komada juče i prekjuče. Poslednji statusi 21. i 24.04... Izgleda da se malo otpušilo zagušenje, čekam ostale...
 
Imam jednu sitnu posiljku iz Nemacke,ali sto je cudno ona putuje vec citavih 15 dana....da li je moguce da bas toliko dugo putuje iz Nemacke,ili je zadrzana kod nas na carini ili gde vec?...ovo je sve sto imam od statusa vec danima


  • Saturday

    May, 07 2022​

    04:19 Local time

    The international shipment has been processed in the export parcel center
    Rodgau, Germany
  • Friday

    May, 06 2022​

    15:43 Local time

    The international shipment has been processed in the parcel center of origin
    Aschheim, Germany
  • Thursday

    May, 05 2022​

    16:31 Local time

    The shipment has been posted by the sender at the retail outlet
    Germany
  • Wednesday

    May, 04 2022​

    19:03 Local time

    The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
 
Secam se da su mi ranije neke posiljke iz UK ili DE stizale do Srbije za 4-5 dana najvise......da li su sad ovo neki novi standardi,da putuje po 15-20 dana iz DE do Srbije?.....mozda je to zbog Ukrajne?
 
Novi Sad, danas zvali iz poste da preuzmem 4 posiljke, neke su sa statusom od februara iz Rige i marta preko Madjara.....za ove preko Rige vec mi Aliexpres i vratio pare, a meni isporuceno... To je taj problem sto sad dobijes i pare i jare, al onda zavrsimo na crnu lisu...
 
Poslednja izmena:
05hu.jpg

UA...HU posiljka - danas dobila status At local d.c. i vec je isporucena
 
@Ulrich

Usporili su od kako je pocela "korona".
I u okviru EU cesto imas velika kasnjenja.

@Alexxx1

Na NS postu i carinu stalno postoje zalbe i godinama niko nista ne resava.
 
trenutno imam LV 4/19 depart transit poslat 2/27 memory stick

HU at office: 4x 4/21, 5x 4 13, 4 18, 3x 4 26, 8x 4 29, 5 5, 2x 5 10...

UD MY received by local delivery company 4 13, 4 16, 5 11, 4 17, 5 13...

stiglo 10 HU: 7 od 4/29, 1 5/5 i 2 5/10

nije stigla ni jedna od 4/13 4/16 4/17 4/19 i 4/21 a to je poprilican broj HU i MY. ni nekoliko HU 4/29 nije stiglo.
definitivno problem u reonskoj posti. setice se tih dzakova mozda. ako nesto krene da smrdi iz njih... to je ta "nova" pošta, kako je reklamiraju.
 
Da li mi neko moze reci koliko cu jos otprilike cekati?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-19-22-37-08.png
    Screenshot_2022-05-19-22-37-08.png
    257.2 KB · Pregleda: 35
Da li mi neko moze reci koliko cu jos otprilike cekati?
Meni su poslednja 2 paketa stigla u Srbiju 4. i 10. Aprila, oba sam čekao preko 30 dana.
Imam još 4 paketa koja čekam trenutno, 3 stoje od tipa 3.-5. Maja, jedan stigao juče u izmeničnu poštu.
Stvarno su bolesni, evo kako se radi u inostranstvu, naručim paket 19tog tokom jutra, u 20:40 ljudi odneli do pošte, i stiglo u drugu poštu sutradan u 4:51 spremno za international shipping, a ovim našim paćenicima teško poslati iz Beograda do Novog Sada kroz 15 dana.
Da napomenem samo, ne mora značiti da ćeš čekati preko 30 dana, nekima stigne jako brzo, ali ja poslednjih par meseci većinu paketa čekam jako dugo. Od recimo, 5 paketa, 2 su prošla kroz par dana, ostalo sam sve 2-4 nedelje čekao.
 

Prilozi

  • shipping.png
    shipping.png
    9.7 KB · Pregleda: 35
Ahhh...
Ponadah se da ce stici uskoro obzirom da pise arrived at facility
 
@Ivan00

Neregistrovane Sunyou ( LP,SY,UD...MY .... )
posiljke nikada nisu imale ujednacen tempo isporuke i
na statuse ne vredi gledati


@uroborosfault

NS je oduvek posebna prica
 
Da li mi neko moze reci koliko cu jos otprilike cekati?
Ova pošiljka ti verovatno ide Litvanskom poštom i poslednji status znači da se nalazi u Vilnius-u. Uskoro je šalju ka Srbiji i računaj da ćeš za nekih 3 do 5 dana imati status Izmenična pošta. Tek tad je stigla u Srbiju....
 
Moze biti RF...LT , a moze biti i UD...MY.

Ako je LT , prvi status da je posiljka stigla u Srbiju nije tacan.


rflt.jpg
 
Ua hu narucene iste posiljke na dve adrese u bgu (vozdovac i savski venac) savski stigo pre 3 dana vozdovca i dalje nema... Ista roba isti posiljaoc sve isto... Ali eto... Valjda svw kako se zalomi.
 
Ako je LT , prvi status da je posiljka stigla u Srbiju nije tacan.
Masovno kinezi pisu da je stiglo u odredisnu zemlju sto cesto nema veze sa istinom i nije samo sa LT.
Problem je samo sto to posle koriste kao izgovor da je stiglo u vasu zemlju pa bude muke kod dokazivanja ako paket ne stigne.
 
I ja sam stekao utisak da je Vozdovac sporija isporuka od Nbgd i Cukarice
Voždovac najsporiji, pogotovo ako ste Jerković, Kumodraž, Medak 2/3.
Meni od statusa "at local delivery office" do mene mesec dana minimum putuje.

Juče su mi stigla 4 paketa od 21.4, po jedan od 18.4, 21.4 i 29.4

Ostao mi je još po jedan od 18,26 i 29.4 da stignu i imam 4 komada od 5.5 at local delivery.
 
Da li ima efekta otici do glavne poste u NSu i pitati za pakete (ili se oni nalaze na Klisi)? Poslednji status mi je od 21.04. Out for delivery. Pitao sam postara u prolazu sta se desava sa tim paketima i rekao mi je da je u posti haos sto se tice malih posiljki iz kine, i da su se dosta nagomilale nakon praznika.
 
Da li ima efekta otici do glavne poste u NSu i pitati za pakete (ili se oni nalaze na Klisi)? Poslednji status mi je od 21.04. Out for delivery. Pitao sam postara u prolazu sta se desava sa tim paketima i rekao mi je da je u posti haos sto se tice malih posiljki iz kine, i da su se dosta nagomilale nakon praznika.
Sve je do lokalne pošte a ponajviše do poštara. Savetujem ti da se ne pojavljuješ na šalteru, samo češ uzalud čekati jer, kada su neregistrovane pošiljke u pitanju, niti ih imaju u sistemu, niti imaju želju da ti pomognu. Traži lično kontrolora dostave i ukoliko bude bio dobre volje, rešićeš problem, sigurno može da ti pronadje pakete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno