Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Za ta dva dana da li si ih na bilo koji način kontaktirao i tražio asistenciju?
 
Može li neko da mi da kod za A1 klub za ovo?


Da ne moram da opet kupujem pripaid A1 karticu samo zbog ovog koda :) izvinjavam se sto nije baš tema :)
 
Ako je pred kraj UO, moze 3 meseca ranije da potpise novi ugovor.
Na žalost, nije moguće, zvao sam i ja i kažu da ako postoji UO nije moguće preći na veću tarifu sa postojećom UO sa promo cenom.
Zatražio sam da mi pošalju obraćun za raskid oba ugovora (obe varijante za svaki ugovor). Ovo je moša, naravno.
Ako je neko uspeo, neko javi. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce deinstalirati (ne disableovati) a1 bloatware? Hteo bih da pobrisem nepotrebne aplikacije preko adba pa se bojim da moze biti problem ako se obrse sistemska aplikacija.
 
Potrazi na google za svoj model sta mozes preko adb da obrises iz telefona. Mislim da ta adb app prikaze samo ono iz telefona sto moze da se obrise i sto nece uticati na rad istog ali svakako se informisi na google o svom modelu. Mozda je neko vec radio.
 
Prešao bih na A1 Moćnu tarifu iz mts.
Zanima me da li neko iz prakse zna da li je ukupan saobraćaj za čitav period 5.5GB u roamingu u zemljama Zapadnog Balkana ili je mesečno limitirano?
Nema mi logike da je ukupno od 1024 samo 5.5 dostupno, ali sudeći po tekstu sa sajta...
 
Prešao bih na A1 Moćnu tarifu iz mts.
Zanima me da li neko iz prakse zna da li je ukupan saobraćaj za čitav period 5.5GB u roamingu u zemljama Zapadnog Balkana ili je mesečno limitirano?
Nema mi logike da je ukupno od 1024 samo 5.5 dostupno, ali sudeći po tekstu sa sajta...
Svakog obracunskog perioda ti je dostupno po 5.5GB.
 
Jel postoji opcija odustajanja od ugovora u roku od 15 dana nakon prenosa broja iz druge mreže, pošto A1 usluga mi nije srazmerna kvalitetu MTS usluge, i pola stvari mi ne funkcioniše, tipa voLTE, sms poruke od banke itd...
Ja sam isto presao iz MTS-a u A1. Imao sam i ja sa bankom problem da mi nije stizao sms. Prosledio sam im informaciju da sam promenio provajdera i tada su resili. Ja nisam neki "intezivni" korisnik. Nisam primetio toliko problema. Moguce da postoji opcija da se raskine ugovor a da se plati puna pretplata za one mesece gde je bio popust. Ne znam da li sam ja to dobro razumeo da po novom ne postoji obaveza da se placa UO za svih 24 meseci, vec samo za onaj period koliko je korisceno.
 
Napravio sam glupost pa mi je 16mb interneta naplaćeno 16.000 dinara u Hrvatskoj, jerbo ne spada u region Zapadnog Balkana a tu se u 2022 godini 1mb naplaćuje 1000 din. Neverovatno.

Mogu li išta učiniti da umanjim iznos? Tipa retroaktivno aktiviranje roaming dodatak?

Ako imate kontakte ljudi koji rade u A1 i mogu da pomognu, hvala unapred.

Edit: prekoracenje mi se prvi put dogodilo, za tekući obračunski period i preko call centra jedino što mogu da ponude jeste plaćanje u ratama.
 
Poslednja izmena:
^
Koliko jadno, nemam reci...
A1 postoji i u HR, ali sto bi se oni cimali pa omogucili ljudima makar normalnije cene usluga ako su korisnici A1 mreze iz Srbije.
Jedino da se uzdamo da ce kad-tad kroz Z. Balkan price da se potpise neki ugovor sa EU da nam smanje cene rominga na nesto normalnije i vise u skladu sa 21. vekom posto ga nece ukinuti verovatno nikad.

Zao mi je sto moras da platis toliki iznos. Ubuduce svakako proveravaj 2,3 puta gde ides i u telefonu proveri sve opcije da slucajno se ne konektuje na net u van-ZB zemljama ako nemas nikakav net paket za te zemlje.
 
1000 din je bila cena roaminga pre 15 godina, a veličina megabajta onda i danas ne može da se uporedi.

U doba kada se roaming ukida svuda po Evropi treba da ih bude sramota što i dalje drže ovu cifru.
 
Napravio sam glupost pa mi je 16mb interneta naplaćeno 16.000 dinara u Hrvatskoj, jerbo ne spada u region Zapadnog Balkana a tu se u 2022 godini 1mb naplaćuje 1000 din. Neverovatno.

Mogu li išta učiniti da umanjim iznos? Tipa retroaktivno aktiviranje roaming dodatak?

Ako imate kontakte ljudi koji rade u A1 i mogu da pomognu, hvala unapred.

Edit: prekoracenje mi se prvi put dogodilo, za tekući obračunski period i preko call centra jedino što mogu da ponude jeste plaćanje u ratama.
Šta reći nego stoka.
 
Prema zvaničnim podacima ratela, ove godine je ubedljivo najviše korisnika napustilo Telenor, a najviše je došlo u A1.
_______
Najviše brojeva mobilnih telefona preneto je u mrežu A1 – 10.784, dok je na drugom mestu Telekom Srbija sa 7.923 prenetih brojeva.

Prema evidenciji koju u izveštaju navodi RATEL, najveći odliv tokom prva tri meseca ove godine imala je mreža nekadašnjeg Telenora a sada Yettel koju su napustila ukupno 10.393 korisnika.

Mobilna mreža A1 je u plusu za 4.771 broj dok je Yettel mobilna u minusu za 6.804 broja, navodi u izveštaju RATEL.
 
To se i oseti na kvalitetu mreze, signala, neta etc... Ugasili smo ga...
 
Da zbog velikog broja korisnika! Od pocetka korone kukam kako su odredjene bazne stanice pred raspadom. U ovom momentu ni ne vredi prelaziti u drugu mrezu jer su sve u istom stanju.

Do pre 2 meseca imao sam signal po celoj kuci, net je kidao (kada nisam na wifi, zbog selidbe znam,sada jedva 2 crte). Sada moram da drzim na odredjenim mestima jer necu biti dostupan ako ga pomerim, i net uglavnom stuca. Ne radujem se godisnjem odmoru po Srbiji jer nece Vikend net raditi 100% kako treba.
 
^ Sve jasno. Pretpostavljam da sada niko ne ulaže u mrežu, jer svi spremaju ulaganja za 5G.
 
Nema od 5G nista, mozda u daljoj buducnosti, a to se moze videti po ponudi operatera. Nude se telefoni od jedva 1Gb rama koji se i dalje narucuju u novim kolicinama! Modemi za mobilni internet su spali sa 300Mbps na 150 vec nekoliko godina. A1 ih ni ne nudi vise od 150!
 
Juce presao u A1, na prvu mi se ne svidja prica nemamo mesta za obracunski period od 01.-01. sve popunjeno, vas obracunski bice od 25-25.
Do 25 placam par dana od pune cene A1 mocne tarife a onda do novembra 6 meseci po 1
 
To je kod njih uvek tako, srecom kod mocne tarife ti je to apsolutno nebitno, osim datuma kad placas racun.
 
Odradis trajni nalog u banci i ne vodis racuna ni o tome!
 
Da zbog velikog broja korisnika! Od pocetka korone kukam kako su odredjene bazne stanice pred raspadom. U ovom momentu ni ne vredi prelaziti u drugu mrezu jer su sve u istom stanju.

Do pre 2 meseca imao sam signal po celoj kuci, net je kidao (kada nisam na wifi, zbog selidbe znam,sada jedva 2 crte). Sada moram da drzim na odredjenim mestima jer necu biti dostupan ako ga pomerim, i net uglavnom stuca. Ne radujem se godisnjem odmoru po Srbiji jer nece Vikend net raditi 100% kako treba.
Godinama unazad, u centru Nisa kada je velika guzva tipa uglavnom vikend ili neki koncert, signal ocajan, internet ocajan. Takodje, utakmice npr kup Koraca u Nisu kad je bio isto signal net losi.
Na moju konstantaciju jednom prilikom(MTSu a i Vipu) vezano za ovaj problem, dobio sam sleganje ramenima i kazu tako je kako je , ima jedan predajnik z asve mreze u tim oblastima i to je to
 
Juce presao u A1, na prvu mi se ne svidja prica nemamo mesta za obracunski period od 01.-01. sve popunjeno, vas obracunski bice od 25-25.
Do 25 placam par dana od pune cene A1 mocne tarife a onda do novembra 6 meseci po 1
+ 200 din za uslugu prenosa broja, očekuj izmedju 800 račun, meni su go*** iz A1, za 11 dana naplatili 1400 din, skoro cenu pune mesečne pretplate.
 
E a stvarno, koje su ovo fore "popunjeno" za obračunski period od 1 do 1 u mesecu? Jel oni račune popunjavaju kao sedišta u avionu, pa kad nestane, čekaj drugi? Gospode bože...
 
E a stvarno, koje su ovo fore "popunjeno" za obračunski period od 1 do 1 u mesecu? Jel oni račune popunjavaju kao sedišta u avionu, pa kad nestane, čekaj drugi? Gospode bože...
I to saopšte prilikom momenta potpisivanja ugovora, nigde to ne piše na sajtu da postoji ta razlika, i taman da se ugrade i oni i mts, lopovski mts 4-5 radnih dana po punoj ceni paketa bez ugovorne obaveze dok se realizuje zahtev za prenos broja, i onda lopovski A1 par dana po punoj ceni paketa bez ugovorne obaveze dok izabere random datum obračunskog perioda
 
Juce presao u A1, na prvu mi se ne svidja prica nemamo mesta za obracunski period od 01.-01. sve popunjeno, vas obracunski bice od 25-25.
Do 25 placam par dana od pune cene A1 mocne tarife a onda do novembra 6 meseci po 1
Ima smisla to deljenje datuma preseka, da rasterete servere, ali meni je uvek išlo na živce taj presek neprvog u mesecu.

Nedavno jedan broj prebacim sa imena na pravno lice i oni ničim izazvano prebace presek na prvi u mesecu. Htedoh da pitam "a kako sad može?!", ali reko' službenica u poslovnici o tome verovatno zna manje od mene...
 
Kaze mi danas preko telefona da akcija 6 meseci za mocnu tarifu traje samo do 1.6, mislite da nece produzivati?
 
I meni je opasno išlo na živce što mi presek nije bio 1og u mesecu dok sam bio na postpejdu.
 
Ima li neki poseban razlog da vam je to bitno? Razumem mozda kad su postojale starije tarife, pa neki psiholoski momenat gde cekad nove minute, ali sad gde je maltene sve neograniceno ne vidim problem xD
Iskreno ne znam koliko imaju tih preseka, ali mi u kuci imamo skoro sve razlicite( 1. u mesecu, 10. i 18.), a da devojka mi sad rece da je njoj presek 26.
 
Nazad
Vrh Dno