Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Стигло и мени сад,иначе користим онај пакет од 600 дин. и није продужило трајање пакета,већ исти као раније.
 
Off topic: pitam za druga koji će sezonu raditi u HR, koju karticu kog operatera da uzme? Njemu je najbitniji net. Mada, verovatno će imati WiFi u objektu, ali nikad se ne zna kvalitet. BonBon? Oni imaju slično "uzbudljivom pripejdu" da se sastavi kombinacija. Tomato sajt ne radi, više ne postoje? Nešto drugo? Hvala.
imam ja 60 GB za 100 KN/mes. posaljem mu karticu i koristi a meni placa preko kekspay, aircash, revolut ili na racun. mozes u inbox za kontakt
 
I meni leglo 10GB al se nakupilo
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    68.7 KB · Pregleda: 84
Posle ovog problema sa signalom definitivno se vracam u A1. 7 godina sam ih koristio i nikada nisam imao nikakav problem. Od kad koristim Globaltel 4G signal je katastrofa,jedna ili 2 crtice (a nekad nemam ni to) dok sam u A1 uvek imao pun signal i LTE.
 
Posle ovog problema sa signalom definitivno se vracam u A1. 7 godina sam ih koristio i nikada nisam imao nikakav problem. Od kad koristim Globaltel 4G signal je katastrofa,jedna ili 2 crtice (a nekad nemam ni to) dok sam u A1 uvek imao pun signal i LTE.
Ne bih rekao da A1 ograničava Globaltel korisnike na određene bazne stanice, tako da se nećeš usrećiti povratkom na A1.
Pre će biti da je uzrok tvojim problemima sa signalom rekonstrukcija A1 mreže, koja je na nekim lokacijama fenomenalna, dok je na drugim uništena do te mere da ne može razgovor da se obavi.
 
Ne bih rekao da A1 ograničava Globaltel korisnike na određene bazne stanice, tako da se nećeš usrećiti povratkom na A1.
Pre će biti da je uzrok tvojim problemima sa signalom rekonstrukcija A1 mreže, koja je na nekim lokacijama fenomenalna, dok je na drugim uništena do te mere da ne može razgovor da se obavi.
Postoji razlika u jacini signala i to vidna. Postoji i razlika u protoku podataka takodje. Dok sam jos bio u Globaltelu sam koristio A1 karticu svoje cure cisto da proverim i jacinu signala i protok jer sam imao one silne prekide mreze. Znaci u svom telefonu imam A1 i Globaltel i sa Globaltelovom karticom hvatam 2-3 crte, sa A1 pun signal. Sada kada samo koristim A1 svuda u gradu je pun signal. U ovom istom telefonu sam sa Globaltelovom karticom imao protok tipa max 40Mb/s DL i 5Mb/s UL, sada imam 80/neverovatnih 50 upload iz stana...

Nema sanse da Globaltel kao podstanar daje bolje rezultate nego A1 i sigurno da A1 nece svojim konkurentima da pusti 100% kapaciteta.

U Globaltelu je niska cena i dalje prednost zbog Freepaida samo prakticno gde imas neogranicene poruke i pozive, ali evo ja cu lagano u A1 da isteram mesec za istu kintu samo nemam neogranicene minute (sem u okviru A1 mreze). Globaltel ima ubedljivo najvise podataka za najmanje para, ali to mahom benefit daje onima koji ga koriste za kucni net jer realno tesko da neko izroka vise od tipa 20-30GB za mesec dana kada svako ima wifi kod kuce ili na poslu. Pricamo o prosecnim korisnicima ne o onima koji YT gledaju preko 4G jer ne znaju sta ce sa sobom.

Dakle razlika u kvalitetu signala i samog protoka postoji, ali meni to nije bio problem vec sam presao u A1 iskljicivo zbog prekida koji se naravno ne javljaju u A1. Znaci nema ih u Yettelu, mts-u, A1, a ima ih samo u Globaltelu i to je definitvno zbog chipseta telefona 😉
 
Poslednja izmena:
Posle provere jacine signala A1 i Globaltela mogu da konstatujem da je A1 ocigledno zezao mrezu u prethodnih 3 meseca i da je sada mnogo losija nego pre. Npr. gde jedan ima jednu crtu ima je i drugi tako da nemam razloga da se vracam kod njih.
 
Off topic: pitam za druga koji će sezonu raditi u HR, koju karticu kog operatera da uzme? Njemu je najbitniji net. Mada, verovatno će imati WiFi u objektu, ali nikad se ne zna kvalitet. BonBon? Oni imaju slično "uzbudljivom pripejdu" da se sastavi kombinacija. Tomato sajt ne radi, više ne postoje? Nešto drugo? Hvala.
Ja sam na bonbonu. 70hrk nedeljni flet sa brzinama koje su misaona imenica za ove nase mreze 😅 ...radi tomato, samo su blokirane ip adrese za pristup sajtu iz Srbije.
 
@boomerang
Hvala, znači zato nikako ne mogu da otvorim Tomato! Što li su blokirali iz Srbije?
Hvala za BonBon info!
 
Ako se obnova paketa Freepaid obavi ručno, da li novih 30 dana paketa važe od trenutka obnove ili nakon isteka tekućih 30 dana?
Ako je uključena automatska obnova Freepaid paketa, da li će se u odgovarajućem trenutku novac skinuti sa kredita (stanje u aplikaciji) ili sa kreditne kartice?
 
Mojoj zeni uključena automatska obnova Freepaid paketa, dopunjavam rucno kad se setim ali uvek pre isteka od 30 dana, sa kreditne kartice neznam
 
@Globaltel Support
Ima li šanse da se u skorije vreme koriguju malo ove zemlje po zonama Rominga?
nema mi neke logike da N.Zeland bude u prvoj zoni a Švajcarska u 4 ili Slovačka u 3 zoni,..Tajland druga...itd.
 
јел вам ради нет како треба, или опет нешто преправљају и буџе?
 
meni u Pančevu ceo dan je na H+
 
Код мене од 12 отприлике пада на H па се изгуби скроз сигнал.Опет је неки проблем.
 
Ako se obnova paketa Freepaid obavi ručno, da li novih 30 dana paketa važe od trenutka obnove ili nakon isteka tekućih 30 dana?
Ako je uključena automatska obnova Freepaid paketa, da li će se u odgovarajućem trenutku novac skinuti sa kredita (stanje u aplikaciji) ili sa kreditne kartice?
Ukoliko obnovite Freepaid paket ručno, odnosno pre isteka trenutnog aktivnog paketa, novi paket ali i ceo preostali sabraćaj važi 30dana + dani preostali iz trenutno aktivnog paketa.
Sistem pamti poslednji način aktivacije paketa. Ukoliko ste paket aktivirali direktno sa platne kartice, obnova će biti pokušana sa kartice i obrnuto.
 
Pozdrav...

Jedno noob pitanje vezano za freepaid... Da li moram da imam platnu karticu ili kredit mogu da uplaćujem na trafici pa tako da obnavljam mesečni plan?
 
Mozes i na trafici.
 
Hvala... I još jedno samo pitanje...

Je l' SMS radi pouzdano i normalno kao i kod drugih... Pošto ću uzeti njihov broj pa mi je naravno bitno da sve one Whatsapp, Viber itd. verifikacije prođu normalno...
 
Hvala... I još jedno samo pitanje...

Je l' SMS radi pouzdano i normalno kao i kod drugih... Pošto ću uzeti njihov broj pa mi je naravno bitno da sve one Whatsapp, Viber itd. verifikacije prođu normalno...
To će proći bez većih poteškoća, dok su ostali sms servisi bukvalno lutrija. Čak umeju da se zagube i obične sms poruke poslate na globaltel broj (a jedini način da za to saznaš je da te neko pita zašto nisi odgovorio)
 
Imam Globaltel pripejd, minute i net. Malopre iz aplikacije zovnem mts fiksni broj i piše mi cena poziva nula - kako to? Skida li mi od minuta koje imam ili je stvarno besplatno? Mislio sam da u tim situacijama važi ono tarifiranje ka ostalim mrežama, uspostava 5,9din i minut 7,9din.
 
Nazad
Vrh Dno