Šta je novo?

LG Televizori

Kada dodas lokaciju u weather app onda ces umesto vatrometa dobiti analogni sat i temperaturu/lokaciju i vise ne mozes da vratis na vatromet :D

Edit: Sad sam skontao da imas C9 a ne C1 🤦‍♂️
 
Pazi sad. Ako neko do sad nije provalio najlaksi nacin za root-ovanje TV-a i instaliranje aplikacija van marketa:

Samo posetite link preko tv browsera i povucite klizac :)

Automatski instalira market:

Od korisnih aplikacija ima:
YT bez reklama
Moonlight
Retroarch
Jellyfin

Provereno radi na C9, za ostale probajte i procitajte:
 
Pazi sad. Ako neko do sad nije provalio najlaksi nacin za root-ovanje TV-a i instaliranje aplikacija van marketa:

Samo posetite link preko tv browsera i povucite klizac :)

Automatski instalira market:

Od korisnih aplikacija ima:
YT bez reklama
Moonlight
Retroarch
Jellyfin

Provereno radi na C9, za ostale probajte i procitajte:
Korisna informacija! Hvala :)

Koje su mane rutovanja TV-a? Jel važi garancija? Jel ostaje i stari/originalni market?

I čemu služe ove ostale aplikacije (za YT je jasno)?
 
Korisna informacija! Hvala :)

Koje su mane rutovanja TV-a? Jel važi garancija? Jel ostaje i stari/originalni market?

I čemu služe ove ostale aplikacije (za YT je jasno)?
Pa koliko sam shvatio gubiš firmware updatove. Tj ne gubiš ih same po sebi ali je pametno da ih blokiraš pošto nikad ne znaš kad će neki update da zakrpi rupu koja je omogućila root.
App store ostaje da radi, ali opet ako si na prastarom firmwareu postoji mogućnost da neke app ili čak i sam store više neće raditi, posle updatova koje su previše stvari promenili.

Sa druge strane, trebalo bi da factory reset uklanja root.
 
Korisna informacija! Hvala :)

Koje su mane rutovanja TV-a? Jel važi garancija? Jel ostaje i stari/originalni market?

I čemu služe ove ostale aplikacije (za YT je jasno)?
Moonlight - Strimovanje igara sa kompjutera na tv, povezes gamepad u tv i cepas recimo iz dnevne sobe igre sa kompa. https://moonlight-stream.org/
Retroarch - Emulator - https://www.retroarch.com/
Jellyfin - Plex alternativa, medija server - https://jellyfin.org/

Stalno dodaju nove aplikacije, ima aplikacija tipa popcorn/strimovanje filmova itd.
 
Kupio sam Nanocell 55753PR posto se prvi put srecem sa Webos-om i ostalim cudima dajte par saveta sta sve treba podesiti.
 
Da li neko moze da mi odogovori koliko led dioda ima u lg 43uh630v? Hteo bi da kupim, posto su poplavile, vidim da negde ima 5,8,9 komada, svaki prodavac ima svoju verziju price, pa da ne rastavljam 2 puta, posto vidim da nije najjednostavnije. Hvala u napred
 
Juce kupljen

50UP75003LF.AEU​

Da li smo se prešli?
Uzeo isti tv, tu negde par dana pre tebe. Aktivirao 5g garanciju - cak i da crkne za 5g, mozemo reci da je za nepunih 500e odradio posao.

Inace, za mene (prethodno imao neki Full HD Orion 32" tv) ovo je kvantni skok, i vrlo sam zadovoljan. Kad sa Netflix-a pustim 4K HDR materijal, oci mi se ozare, verovatno delom zato sto nisam navikao na tako nesto do sad...

Pored toga, pred kupovinu pogledao sam par klipova i tv se kotira fino, u smislu da je u okviru svoje cene imao dobre recenzije. Takodje je na njega bacio oko i moj drug koji se bolje razume i imao je pozitivne impresije (a kod kuce ima neki HiSense 65" od tipa 1200e, tako da ima sa cime da uporedi).
 
Jel neko resavao problem blue tinta? Moji imaju 43UK6400 i skoro ceo je plav, pustio sam white screen video na yt i rekao bih da je 90% povrsine plavo. Kad fotografisem jos gore izgleda, stvarno ne znam kako mogu da ga gledaju vise. Ne zbog toga sto je sve plavo vec osim jadnih LED gore i oci... Koliko kosta popravka odnosno zamena LED-a?

primer sa neta: https://i.redd.it/ghnld7c47d321.jpg
ovaj je i dobar kakav je kod mene..
 
Uzeo isti tv, tu negde par dana pre tebe. Aktivirao 5g garanciju - cak i da crkne za 5g, mozemo reci da je za nepunih 500e odradio posao.

Inace, za mene (prethodno imao neki Full HD Orion 32" tv) ovo je kvantni skok, i vrlo sam zadovoljan. Kad sa Netflix-a pustim 4K HDR materijal, oci mi se ozare, verovatno delom zato sto nisam navikao na tako nesto do sad...

Pored toga, pred kupovinu pogledao sam par klipova i tv se kotira fino, u smislu da je u okviru svoje cene imao dobre recenzije. Takodje je na njega bacio oko i moj drug koji se bolje razume i imao je pozitivne impresije (a kod kuce ima neki HiSense 65" od tipa 1200e, tako da ima sa cime da uporedi).
Bravo , hvala ti na konkretnom odgovoru
 
Jel neko resavao problem blue tinta? Moji imaju 43UK6400 i skoro ceo je plav, pustio sam white screen video na yt i rekao bih da je 90% povrsine plavo. Kad fotografisem jos gore izgleda, stvarno ne znam kako mogu da ga gledaju vise. Ne zbog toga sto je sve plavo vec osim jadnih LED gore i oci... Koliko kosta popravka odnosno zamena LED-a?

primer sa neta: https://i.redd.it/ghnld7c47d321.jpg
ovaj je i dobar kakav je kod mene..
Platio skoro led trake za 49UH668V 50€...i zamenio sa prijateljem...isto bio plav ekran...kupio na KP...
 
Ako nisi to radio....nije preporuka...treba neko ko je već radio sa time....osetljivo i pipavo...pogotovo displej...ode u sekundi...zato se i plaća isto kao i trake....nema lemilice...samo su konektori u pitanju...ima dosta toga na YTu...obavezno sve proveriti ako hoćeš sam da radiš...
 
Jel tesko zameniti? Jel moram lemiti nesto, vaditi svu eletroniku?
Nije nije nista tesko. Ja sam prvi put sam radio, polako svaku zabicu otkacinji i ne zuri. Sve se lepo da skinuti. Led trake na k.p. mozes da kupis. Nista se ne lemi. Odlepis staru traku i zalepis novu
 

Prilozi

  • IMG_20220515_153209.jpg
    IMG_20220515_153209.jpg
    207.8 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20220515_154041.jpg
    IMG_20220515_154041.jpg
    230.8 KB · Pregleda: 57
Da li moze da se povezu bt sluske? Posto je daljinac na bt?
 
mogu se povezati
 
Kako?
Ja sam pola sata pokušavao da ih povežem sa 65"UP8103LR modelom i nisam uspeo.
 
odes na sound out prebacis sa tv speakers na bluetooth i pojavice se dugme device select i tu trazis slusalice (ali i one treba da budu u pairing modu)
 
Da li neko ima jpg ili pdf sa LG 2022 TV line-up ?
Ako jos nema, mozete li okaciti ovde cim budete imali...
 
Nisam rešio problem. Još uvek se čuje cvrčanje posle gašenja TV-a ali više ne obraćam pažnju na to.

Možda cela serija ima taj problem?
 
U kako me nervira daljinac. Dakle 753 nano + smart daljinac + sbb eon box kada gasim ili palim TV, prvo promeni kanal na 8 na box-u pa ugasi TV. Box ne gasim. Jel sam uspeo da polovicno uparim daljince (tv i box)?
 
Pazi sad. Ako neko do sad nije provalio najlaksi nacin za root-ovanje TV-a i instaliranje aplikacija van marketa:

Samo posetite link preko tv browsera i povucite klizac :)

Automatski instalira market:

Od korisnih aplikacija ima:
YT bez reklama
Moonlight
Retroarch
Jellyfin

Provereno radi na C9, za ostale probajte i procitajte:
Samo da potvrdim uspešan root na LG 49UM7000PLA.
 
Uzeo od drugara blutut sluske da probam i imam utisak da ton kasni delic sekunde da li je to tako ili moze da se resi?
 
Nema spasa, tako je kako je. BT kao tehnologija ima veci latency, i neko tu razliku primeti a neko ne.
 
Pa iskreno i ne mora da znaci, ja sam skoro gledao film sa samsung galaxy buds sluskama i nisam primetio kasnjenje. Ranije dok sam imao soundbar prikacen preko BT nekad je kasnilo nekad nije, odnosno bilo je toliko malo da nisam mogao da provalim, a nekad si jasno mogao da vidis da se usta ne otvaraju u skladu sa zvukom. Zavisi i koliko daleko sedis od tva, da li ima neka prepreka, itd..
Ako uspes da provalis koliko kasni, trebalo bi da mozes da uradis na tv-u audio sync i stavis da napreduje 0.5sec i onda da sve to legne lepo :D
 
Zavisi od slusalica, svake od njih imaju neko kasnjenje, ali sto bolje slusalice, latency je manji
 
Nazad
Vrh Dno