Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo smo sada i ispod mojih 30ih. A kako ste vi prosli na vasih 100+ hiljada? Gde su sada oni genijalci koji vam se ovde pojave jednom u pola godine, pa vam postave sliku duge i ispisu vam targete da ce BTC u ovom bullu ici na 120-170 hiljada, a mozda i preko 250.000$, mada ih ne bi iznenadilo da bude i 300.000? I napisu vam "ziveli', a vi im onda date brdo pluseva i napisete im "lepo te je videti, dodji nam opet". A ko god je upozoravao na bear, bio je lincovan. Gde je sada onaj deda koji je pisao "ma ja sam njega blokirao", pa zatim nastavljao da vam pise kako ce krenuti sa prodajom kada BTC dostigne 90.000$, a onda polako da sve prodaje do 150.000$? Gde je onaj veliki strucnjak koji vam je pisao opsirne analize a pojavi se jednom u 3 meseca, koji je pisao o nekakvim linijama, o supportima koji se povecavaju i koji je na moje pisanje odgovorio "vise mi necemo videti BTC na 30.000$"? Gde su svi oni koji su se meni smejali kada sam napisao da sam prodao BTC na 58.000$? Gde je onaj lik koji vec 10 godina pise na forumu i ceka LTC na 2.000$? Gde je Simke koji vas je lozio? Simke koji vam je govorio da nije vreme za prodaju i da treba cekati trenutak kada ce Bitcoin u danu da skace po 10.000$ i da tada treba prodavati. Gde su oni koji su mi pisali da mi je vreme da se ukrcam na 45.000$, jer ako cekam bice mi sve skuplje i skuplje? Vi se ovde smejete komenatarima na vesti o cryptu na b92, a ovaj forum je skup mesecevih decaka, amatera koji misle da nesto znaju, a realno pojma nemaju. Vasi komentari su isto kao i na b92, samo na drugoj krajnosti. Sada ja uzivam u jeftinoj kupovini, a vi gledate koliko ste u minusu :) . I drago mi je da me je masa vas blokirala, jer sada broje koliko su u minusu, jer kako su mene blokirali, tako su blokirali i sve one koji su govorili istinu i realno, jer su hteli da zive u snovima i da ih niko ne uznemirava u snu. E sada ih je pad na ispod moijih 30.000$ probudio :) . Tako da, oni koji budu citali ovaj forum, videce da je vreme pokazalo da sam ja bio u pravu. Ovo nije kvalitetan forum, objektivan, pluralizam misljenja, dobar forum. Ovo je forum gde se okupljaju moonboyevi koji sire mrznju i odmah svi grupno napadnu nekog ko bilo sta napise o padu crypta. A pozdrav za one koji mi se javljaju privatno pa mi napisu npr ovu poruku

"Zanimljivo da smo gotovo u isto vreme napravili pauzu od foruma.

One paljevine na stranici su se rasprdele i mogao bih vec sada polovini tih gasera da natrljam nos jer su baljezgali na 68K da cena ide na 100K, a evo nas na 36K, ali me mrzi da se upustam u polemiku sa njima, nema poente vise ... Ta stranica je klasican "circle jerk" ......"

I sada da ja zavrsim kao onaj vas veliki srtrucnjk koji je napravio neki sajt, neku sliku sa projekcijama cene BTCa, koja je poznata na internetu, a vi niste ni znali da je on to napravio, a inace sve je ispromasivao, e pa da zavrsim i ja koa on sa ziveli ! Samo sto u njegovom slucaju ziveli je nzacilo da prodajete na velikim visinam, a u mom slucaju znaci da se kupuje jeftino, samo sto sada pravi novac za kupovinu ima onj ko se kao ja, na vreme isprodavao :) .

Evo ga i ovaj vaskrs'o.

Vombate, o tome si pisao u septembru, sada je maj. Od tada se mnogo toga izdešavalo, izmedju ostalog i ATH.
Prodao si BTC pre 8 meseci za 43.000, sad si kao najpametniji na svetu i došao si opet ovde da prosipaš mudrost?
 
Ovako ja vidim trenutno stvari, u ovoj nedelji cemo videti (ili smo vec i videli) kapitulaciju (ne finalnu). RSI weekly je danas pao ispod levela na kojem je bio u nedelji Covid crasha.
No brainer je da nas ocekuje jedan bounce. Takodje volume pokazuje da smo u poslenjim satima/danima ovog selloff-a uglavnom se nakon povecanog voluma dolazi do stabilizacije cene.
Ocekujem da ce bounce trajati 10ak dana (do max 2 nedelje) a potom nastavak downtrenda. Tesko je sa sigurnsocu prognozirati, svakako me zanima ponasanje cene kada dodjemo do 36-38k levela, ali toliko je resistance iznad nas da je sad tesko razmisljati o visim levelima.
Svaki satosi koji se kupi ispod 25k za dugorocan hold je po meni dobra investicija.
Mnogi se nece sloziti ali Eth ne gledam dok ne padne ispod 1.000$

Screenshot 2022-05-12 at 17.11.49.png
 
Ne znam zašto se sada praviš pametan? Sam si lepo rekao da nisi zaradio ništa. Kao 'pogodio' si šta ce da se desi? Ponavljaš kao papagaj jednu te istu stvar već dve godine.
19-og maja prošle godine je bio pad sličan ovome, samo drugačiji uzrok. Jesi li i to TI predvideo? U krajnjem slučaju, da si mudar kao što se svim silama trudiš da ispadneš - zaradio bi... makar nešto?

A što se tiče nas ovaca, neki se bave rudarenjem, a ne trgovinom. Tu je kao i kod trgovine najvažnije da imaš dugoročan plan i da ga naravno ispoštuješ. Ti ne da nemaš plan i stav, nego ga menjaš na dnevnoj bazi.

Što se tiče vas koji mislite da je u pravu, kod ovakvih padova je najbitnije ne gubiti živce i upadati u frku. Nisi ništa izgubio dok ne pritisneš 'sell' button.

Ja sam rekao da sam zaradio nešto. Prilično razočarenje kad se uporedi koliko sam mogao da zaradim da sam pametnije odigrao, ali opet smatram da mi je uloženo vreme pristojno kompenzovano, plus što će mi ova edukacija valjati za buduća ulaganja. Ja sam predvideo kako će se ovo završiti, što i nije bilo teško, jer drugačije nije ni moglo da se završi, uvek je samo jedan mogući kraj postojao. Nismo još stigli do samog kraja, ima tu još dosta da se ide, ali na putu smo, polako.

A vi rudari ste mi posebno ogavna sorta. U zemlji sa najzagađenijim vazduhom u Evropi, gde se procenjuje da aerozagađenje skraćuje prosečni životni vek za četiri godine, sprcavati ogromnu količinu struje iz lignita na proizvodnju besmislenih brojeva, za to treba biti poseban skot. Za koju godinu ćemo zaboraviti i kripto, i ko je od nas trejdera dobio, a ko izgubio, ali će sranja koja ste vi rudari napravili ostati.
 
Evo smo sada i ispod mojih 30ih. A kako ste vi prosli na vasih 100+ hiljada? Gde su sada oni genijalci koji vam se ovde pojave jednom u pola godine, pa vam postave sliku duge i ispisu vam targete da ce BTC u ovom bullu ici na 120-170 hiljada, a mozda i preko 250.000$, mada ih ne bi iznenadilo da bude i 300.000? I napisu vam "ziveli', a vi im onda date brdo pluseva i napisete im "lepo te je videti, dodji nam opet". A ko god je upozoravao na bear, bio je lincovan. Gde je sada onaj deda koji je pisao "ma ja sam njega blokirao", pa zatim nastavljao da vam pise kako ce krenuti sa prodajom kada BTC dostigne 90.000$, a onda polako da sve prodaje do 150.000$? Gde je onaj veliki strucnjak koji vam je pisao opsirne analize a pojavi se jednom u 3 meseca, koji je pisao o nekakvim linijama, o supportima koji se povecavaju i koji je na moje pisanje odgovorio "vise mi necemo videti BTC na 30.000$"? Gde su svi oni koji su se meni smejali kada sam napisao da sam prodao BTC na 58.000$? Gde je onaj lik koji vec 10 godina pise na forumu i ceka LTC na 2.000$? Gde je Simke koji vas je lozio? Simke koji vam je govorio da nije vreme za prodaju i da treba cekati trenutak kada ce Bitcoin u danu da skace po 10.000$ i da tada treba prodavati. Gde su oni koji su mi pisali da mi je vreme da se ukrcam na 45.000$, jer ako cekam bice mi sve skuplje i skuplje? Vi se ovde smejete komenatarima na vesti o cryptu na b92, a ovaj forum je skup mesecevih decaka, amatera koji misle da nesto znaju, a realno pojma nemaju. Vasi komentari su isto kao i na b92, samo na drugoj krajnosti. Sada ja uzivam u jeftinoj kupovini, a vi gledate koliko ste u minusu :) . I drago mi je da me je masa vas blokirala, jer sada broje koliko su u minusu, jer kako su mene blokirali, tako su blokirali i sve one koji su govorili istinu i realno, jer su hteli da zive u snovima i da ih niko ne uznemirava u snu. E sada ih je pad na ispod moijih 30.000$ probudio :) . Tako da, oni koji budu citali ovaj forum, videce da je vreme pokazalo da sam ja bio u pravu. Ovo nije kvalitetan forum, objektivan, pluralizam misljenja, dobar forum. Ovo je forum gde se okupljaju moonboyevi koji sire mrznju i odmah svi grupno napadnu nekog ko bilo sta napise o padu crypta. A pozdrav za one koji mi se javljaju privatno pa mi napisu npr ovu poruku

"Zanimljivo da smo gotovo u isto vreme napravili pauzu od foruma.

One paljevine na stranici su se rasprdele i mogao bih vec sada polovini tih gasera da natrljam nos jer su baljezgali na 68K da cena ide na 100K, a evo nas na 36K, ali me mrzi da se upustam u polemiku sa njima, nema poente vise ... Ta stranica je klasican "circle jerk" ......"

I sada da ja zavrsim kao onaj vas veliki srtrucnjk koji je napravio neki sajt, neku sliku sa projekcijama cene BTCa, koja je poznata na internetu, a vi niste ni znali da je on to napravio, a inace sve je ispromasivao, e pa da zavrsim i ja koa on sa ziveli ! Samo sto u njegovom slucaju ziveli je nzacilo da prodajete na velikim visinam, a u mom slucaju znaci da se kupuje jeftino, samo sto sada pravi novac za kupovinu ima onj ko se kao ja, na vreme isprodavao :) .
Opaaa, ko je to nama opet dosao?🤣 Dobrodosao... Ja kada sam skoro pisao o tebi kako si bio u pravu, a oni te napadali i oterali sa foruma, neki skocise i na mene, hteli oci da mi izvade.🤣
 
Na binance ne moze da se kupi Luna, ni za novac ni da se konvertuje eth...
 
Ni ja, videh kod Igora, ide neki Merge, valjda ce preci konacno na Proof of stake pa da konacno upgradeujem klincu graficku:

Gledao sam i ja, mada ne zbog kripta već zbog kupovine nove garifke. Očekuje se nova serija i izgleda mi prvi put, posle par godina da će situacija da se stabilizje. Tada sam čuo da ide neki "Merge" na Ethereum i zainterosavalo me. Ne preferiam grafike iz rudnika.

Na dugom je to štapu još uvek, posebno nakon ovog sloma... Možda će upgrade čuvati za kasnije.

Da li možeš da mi pojasniš ?
 
Luna trenutno na Binance negde na 0.0016 , ali je max cena limit prodaje ograničena na 0.08
 
Izgleda da ce da burnuju preko 4 milijarde ust da bi povratili peg. Citam kako su se usaglasili.
Jer sje algoritam napisan tako da stvaraju novi coini luna sve dok ne bude odnos 1:1 s ausd, sto je u ovom trenutku svakako nemoguce.
 
Ne znam kako, ja i kad hocu buy kaze ne moze, kad odem convert ne nudi mi lunu kao opciju...
 
Sad ćemo videti da li je patch odradio pos'o :)

Ako su lepo zakrpili, trebalo bi da sad krene polako da burnuje i smanji sell pritisak.
Ako nisu dobro uradili, sledi novi dump 99.99% i delistovanje sa menjačnica / game over.


Javi nam molim te što pre ako je uspešan ili ne, hvala unapred! 😇❤️❤️❤️

Samo jakooo Benchmarkkk drugoviii 💪💪💪💪💪💪💪💪
 
Da li je moguce da je cema LUNE na Binance 0.042 a na OKX 0.028??
 
Ne znam što više pričamo o Luni i UST, to je mrtvo kao pank. Meni bi mnogo interesantnija tema za priču bio daleko popularniji stablecoin USDT za koga se praktično svi ovde slažemo da je prevara i koji se danas lepo zaljuljao.
 
Nema tu ata da se kaze morbiuse ako puke imacemo covid crash i priliku da se dokupimo ako ne onda zurka i dalje traje za sad ne izgleda da ce puci..

Malo se zaljuljao ali se vratio na staro i izdrzao je veliku raspordaju..
 
Ne znam što više pričamo o Luni i UST, to je mrtvo kao pank. Meni bi mnogo interesantnija tema za priču bio daleko popularniji stablecoin USDT za koga se praktično svi ovde slažemo da je prevara i koji se danas lepo zaljuljao.

Prvo, pank nije mrtav dokle god Wattie živ!
Drugo, za USDT se slažem! Nadam se da to samo po sebi neće isprovocirati novi pad cena i slom svega, ili nešto gore :unsure:
 
Nema tu ata da se kaze morbiuse ako puke imacemo covid crash i priliku da se dokupimo ako ne onda zurka i dalje traje za sad ne izgleda da ce puci..

Malo se zaljuljao ali se vratio na staro i izdrzao je veliku raspordaju..
To smo upravo imali, Covid crash na BTC je bio nekih 60ak procenata sa 10300 na 3800 sad smo imali sa 69k na 25k danas. Procentualni pad je slican, struktura pada je malo drugacija, ovde nas cede kao drenovinu vec sedmi mesec dok je Covid bio odigran u nekih 3 nedelje. Sve sam sigurniji da je privremeno dno bilo danasnjih 25k.
 
Ne znam zasto se siri FUD za USDT, prosle godine u ovo vreme pri onom vecem padu USDT se isto depegovao zbog velike kupovine i prevelike kolicine u jednom trenutno. Vratilo se sve u normalnu za dan-dva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno