Šta je novo?

Sony televizori

To je ohrabrujuce. Pricao sam sa njima telefonom par puta i preko Vibera, deluju korektno skroz.
 
Drugari
Ima na stanju ovaj model a da nije izlozben, preko bazzara
Ke55xh9005baep
Da li neko poseduje ovaj model i da prenese iskustva?
Ujedno me interesuje sledece, da li postoji ovaj model ali da je u sivoj varijanti, ili postoji samo u crnoj?
Sto se tice sive varijante, nasao sam, ali samo izlozbeni primerak 55xh9077.
 
Sad sam video X80J izlozen i shvatio da mi bolji tv od X90J ne treba, samo mi treba ispravan X90J 😁

Nisam jos reklamirao TV, imao sam druge obaveze, poslacu ga ovih dana na reklamaciju pa cemo videti.
 
Sad sam video X80J izlozen i shvatio da mi bolji tv od X90J ne treba, samo mi treba ispravan X90J 😁

Nisam jos reklamirao TV, imao sam druge obaveze, poslacu ga ovih dana na reklamaciju pa cemo videti.
Nisam bas najbolje razumeo zasto si bas u pomenutom trenutku shvatio da ti ne treba bolji TV od x90j?!?!
 
Zato sto je i na X80J koji je fino losiji od X90J odlican prikaz.
 
Dobro je da nisam jedini proklet što se tiče veličine ekrana. :D
 
ljudi zna li neko kako da se pustim torent koji je izgleda HDR Dolby Vison na Sony X85j a da slika nije sva ljubicasta. Pustam preko Servio servera.
Pre mi na LG automatski prepozna i namesti boje kako treba.
 
ljudi zna li neko kako da se pustim torent koji je izgleda HDR Dolby Vison na Sony X85j a da slika nije sva ljubicasta. Pustam preko Servio servera.
Pre mi na LG automatski prepozna i namesti boje kako treba.
Meni se desilo da nije lepo odrađen Dolby Vision na tom videu, pa sam skinuo drugi i radio je top. Verovatno je to
 
Ne znam, bas dosta primeraka koje sam skidao su imali taj problem.
 
Мораш проверити у којем је долби вижн профилу урађен филм, и који од профила и како приказује твој ТВ. Ово су профили који постоје за DV:
  • профил 4
  • профил 5
  • профил 7 FEL
  • profile 7 MEL
  • профил 8
Руси имају обичај да поједине филмове, пре званичног издавања оригиналног блуј-реј диска, обраде и избаце на торент. Најчешће су то профили 4 и 8.
 
Мораш проверити у којем је долби вижн профилу урађен филм, и који од профила и како приказује твој ТВ. Ово су профили који постоје за DV:
  • профил 4
  • профил 5
  • профил 7 FEL
  • profile 7 MEL
  • профил 8
Руси имају обичај да поједине филмове, пре званичног издавања оригиналног блуј-реј диска, обраде и избаце на торент. Најчешће су то профили 4 и 8.
kako da proverim koje profile prikazuje moj Tv 55x85j
 
Nasao sam preko madjara na akciji 65x93j za 1k eura.
Jel to isti model kao x90j (panel i i sve ostalo), samo je razlika u postolju???
Garancija je 3 god, dobija se garantni list i fotokopija racuna.
Sta kazete, kupiti ili ne?
 
kako da proverim koje profile prikazuje moj Tv 55x85j
Koji je DV profil možeš da proveriš u Mediainfo datoteci koja bi trebalo da se nalazi u opisu torenta. U okviru te datoteke trebalo bi da bude red koji izgleda ovako:

HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

Takođe imam Sony televizor, pa evo i mog iskustva sa DV sadržajem, možda pomogne nekako: Sav sadržaj tog tipa puštam preko Plexa (server je na seedboxu, a lokalno je na TV-u instalirana Plex aplikacija, Google TV je operativni sistem, a ovo napominjem jer mi se čini da negde pročitah da se razlikuju Plex verzije za Android TV i Google TV). Do pre nekog vremena praktično nisam mogao da pustim nikakav DV sadržaj, ali su u Plexu očigledno nešto promenili i sada bez problema puštam naslove koji imaju DV profil kao ovaj koji je naveden iznad. I dalje ne može da pusti Web-DL sadržaj sa DV (koji na skrinšotovima izgleda ljubičasto/zeleno), a evo i primera DV profila takvog sadržaja koji ne može da pusti:

HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.06, BL+RPU
 
Зависи од торента до торента да ли су уписани податци. А овако изгледају:

Файл
Формат: MP4
Кодек: H.265
Качество: WebDL 2160p
Видео: HEVC, Dolby Vision Profile 5, 24,2 Mбит/с, 3840x2160, 23.976 кадр/с

Файл
Формат: MKV
Кодек: H.265
Качество: WebDL 2160p
Видео: HEVC, HDR10, Dolby Vision Profile 8, ~22 Mбит/с, 3840x2160, 24,000 кадр/с
 
ExoPlayer je bolji od VLC-a za Android. Barem za development se meni mnogo bolje pokazao. Ne znam da li postoji neka aplikacija koja ga koristi, a pusta filmove sa interne/fleske.

Mozda bih mogao da napravim tako nesto ako ne postoji 🤔
 
Колико пратим код браће Руса, за долби вижн највише користе Just Player, Vimu и Exo player.
 
Zna li neko koja je poslednja verzija softwarea za KD 55 X80j?
 
Ipak cu traziti povracaj novca za X90J. Ulovio sam Philips 65Oled706 za oko 180k sa 5 godina garancije :)
 
Dobar izbor za dobar novac. Bolji HDR ćeš imati, a i naravno boje pre svega.
 
danas sam kupio polovan sony bravia 42802a i odusevio se kakvu sliku i zvuk ima......nisam stigao da pregledam temu pa sam hteo da vas zamolim za pomoc kako da dobijem odgovarajuci titl kada pustim film preko usb? dole idu oni upitnici umesto titla......naziv filma mi je isti kao i sam titl.........video sam dole da mi nesto pise encode utf 16 i utf 8.......nov sam sa sonyjem pa ako moze neki savet kako ovo da resim....hvala svima!!!
 
Nazad
Vrh Dno